Gönderen Konu: BERETTA'DAN BİLGİSAYARLI YENİ MODELLER A 400 XCEL VE A 400 XPLOR ACTİON  (Okunma sayısı 30682 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
  Berretta boş durmuyor..BİLGİSAYARLI TÜFEKLER YAPIYOR..sektörde zaten parıldayan imajını bir nevi tazelemiş teknolojinin hat safalarda kullanıldığı xplor 400 yeni modelleriyle kullanıcılarınıda şaşırtmayı başarmış.. yeni olan xplor 400 UNİCO modeline bir takım makyaj ve eklemelerle  kullanıcıların begenisine sunmuşlar.
                                                 YENİ ÖZELLİKLER
                                            GUNPOD VE BALANCE CAP
BERETTA A 400 XCEL
GELECEK ELLERİNİZDE diye güçlü bir sloganla XCEL  tanıtılıyor.dedikleri kadar var ama..

GUNPOD sistemi ile yine av tüfeği sektöründe bi ilki yapmayı başarmışlar gerçi hangi avcıya nekadar gerekir orası tartışılır.

gunpod sistemi ne işe yarıyor firmanın değimi ile bir bilgisayar ekranı ile herşeyi kontrol altına alabiliyormuşuz..1.fişek testi
                        2.ortam sıcaklı ölçmek için termometre
                        3.kaç adet fişek attığınızı öğrenmemize  yarayan bir sayaç.

termometre

tam tabiri nedir bilmiyorum kısaca atım sayar diyeyim

BALANCE CAP ise çok mantıklı bir sistem bana göre gideceğimiz ava göre tüfeğimizi öptimize etmemizi sağlayabiliryor. şöyle ki balance cap sistemi kullanıcıya 3 tane değişik ağırlıkta magazin başlığı(vidası) veriyor,
bu sayede tüfeği istediğimiz dengeye getirebiliyormuşuz. kısaca tüfeği dengelemeye yarıyor vede şahis kanatim çok kullanışlı olacağını ve gelecekte değişik markalarda da karşımıza çıkacağını sanıyorum.
adamlar tüfeği kişinin bir parçası haline getirbilmek adına ellerinden ne geliyorsa yapmışlar taktire şayan..  dengeli bir tüfek atıcının bir parçası gibidir.

BUNLARIN DIŞINDA TÜM ÖZELLİKLER A 400 XPLOR UNİCO İLE AYNI

BERETTA A 400 XPLOR ACTİON modeli ise xplor 400ek olarak gun pod sistemi eklenmiş.

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
 Ayrıca gun pod ile sıfırlanmayan fişek atımı sayacıda var hani 2 kutu fişek atılmıştır. diyip satılıyor ya bazı tüfekler :) bunda yok öle bişey kaç adet attığınınız sıfırlayamıyorsunuz birde sıfırlanabilen ara atış sayımı var...
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2011, 21:27:17 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
Cartridge test ise 
2 farklı doluyu veya 2 aynı doluyu test edebiliyormusuz. detaylı olarak anlatılmadığı için tam nasıl çalışıyor zamanla kullanıcı  yorumları ile ögrenebilir..
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Aykut ALGÜNEY

• AvlakForum Üye
  • *
Balance Cap nasıl çalışacak ? her atımda fişek eksildiğinde balance noktası değişecek ?
Aykut ALGÜNEY
1972-İzmir

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
türk elektronikçisine hiçbişey dayanmaz....nasıl arabalarının km si düşürülüyorsa bunada bir yol bulurlar....:)

serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

• AvlakForum Üye
  • *
türk elektronikçisine hiçbişey dayanmaz....nasıl arabalarının km si düşürülüyorsa bunada bir yol bulurlar....:)

:)
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
Balance Cap nasıl çalışacak ? her atımda fişek eksildiğinde balance noktası değişecek ?
  balance ayarını tüfek boş iken yapılıyordur. yoksa dediğiniz gibi bir durum söz konusu olabilir.
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
bakalım daha neler yapacaklar :)

paylaşım için teşekürler.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Mehmet PİLGİR

• Expert Üye
rönesansın ve hızlı değişken modanın merkezi İTALYADAN yeni pazarlama tekniğine en son örnek.arkadaşlar italyanlar bunu hep yapıyor ve yapacak .biraz şeklini ve rengini değiştir,biraz janjanlı bir isim bul,biraz namluyu soğukta dondur,yan yatır çamura batır ve al sana en iyisi en yenisidir deyip kaktır gitsin.bilmiyorum belki ben yanılıyorum ama, tüketim toplumu olan bizlere sürekli yeni olduğu iddia edilen bir takım şeyleri dayatıyorlar ama sonuç hep aynı.......................vuramadıkça silah değiştir.sanki tüfek vuruyor.
bana göre italyanların köpekler konusunda yaptığıda aynı şey.............şekil değişiyor ama sonuç değişmiyor.
  • 12 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre 2 patlar klasik çifte
  • 20 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre çok patlar
  • setter ve pointer
Mehmet PİLGİR
1966-İstanbul  ( ASLEN İZMİR KARŞIYAKA)

• AvlakForum Üye
  • *
bakalım daha neler yapacaklar :)

paylaşım için teşekürler.
rica ederim ahmet bey, aslında daha neler yapabileceklerini mehmet bey çok güzel anlatmış.

rönesansın ve hızlı değişken modanın merkezi İTALYADAN yeni pazarlama tekniğine en son örnek.arkadaşlar italyanlar bunu hep yapıyor ve yapacak .biraz şeklini ve rengini değiştir,biraz janjanlı bir isim bul,biraz namluyu soğukta dondur,yan yatır çamura batır ve al sana en iyisi en yenisidir deyip kaktır gitsin.bilmiyorum belki ben yanılıyorum ama, tüketim toplumu olan bizlere sürekli yeni olduğu iddia edilen bir takım şeyleri dayatıyorlar ama sonuç hep aynı.......................vuramadıkça silah değiştir.sanki tüfek vuruyor.
bana göre italyanların köpekler konusunda yaptığıda aynı şey.............şekil değişiyor ama sonuç değişmiyor.

Tüm sektörlerde olduğu gibi av sektöründede firmalar tüketici odaklı çalışmak zorunda biz her nekadar arada fark yok desekte, adamlar araştırıp istekler doğrultusunda bir takım yenilikler yaparak yerlerinde saymadıklarını hem rakiplerine hemde  tüketiciye kanıtlamak zorunda, ayrıca gereğinden fazlasını doğada insan oğlundan başka hiç bircanlı tüketmiyorken, firmalar daha fazla tüketmemeiz için ellerinden geleni yapıyorlar bunu gerek güç gösterisi yaparak gerekse zekice yapılmış bir takım yenilikler ve reklamla yapıyorlar,
   Şahsi kanatim tüfek almak bir avcı için ihtiyaçtan öte zamanla psikolojik bir durum olduğunu düşünüyorum. İnsan oğlunun hiç bitmeyen dürtüsü hep daha fazla, daha iyi, daha güzel, daha sağlam ,daha daha...diye uzayıp giden isteklerimize günümüz pazarlama uzmanlarının stratejilerini belirlemede ve bu yönde geliştimerlerine sebep oluyor.
  Örnek olması adına söylüyorum ava ilk başladığımda sadece 1 çifte kırma av tüfeğim vardı, ve gayet de yetiyordu. ava başladığımdan bu yana kullanmak için düzinelerce tüfek alıp sattım hatta bazılarını sadece  bir av yapmışken sattım. değişen o kadar tüfekten sonra daha fazla kuşmu vuruyordu! bu tüfekler hayır, daha iyi avcı mı yapıyordu! hayır, sadece tatmin sonuç olarak bir avcıya av yapmak için ihtiyaçı olan şey bir av tüfeğidir, birden sonrası detaylarla ve dürtülerimizle ilgili upland avları için ayrı olsun, waterfowl avları için,ayrı domuz için ayrı , büyük avlar için ayrı diye sıralamaya başlarız.
 her iki durumdada avcı av yapacaktır.

sizinde dediğiniz gibi ".biraz şeklini ve rengini değiştir,biraz janjanlı bir isim bul,biraz namluyu soğukta dondur,yan yatır çamura batır ve al sana en iyisi en yenisidir deyip kaktır gitsin." :)

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Berk KEMİK

• Free Üye
  • *
  • Tavşancı

Berk KEMİK       
1990       BARTIN
0534 863 15 32

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Bu adamların ısıya duyarlı, güdümlü fişekler yapması yakın demektir

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Cihan ŞEN

• Müdavim Üyemiz
  • Kınalı kekliğim uç uçabildiğin kadar!
    • Benim sitem
Adamlar kendilerini geliştiriyorlar güzel bilgiler teşekkür ederim
Cihan ŞEN
1976 istanbul-Alaşehirli Avcı

• AvlakForum Üye
  • *
Bu adamların ısıya duyarlı, güdümlü fişekler yapması yakın demektir
kuşa cevirince kendi vuran hedefe kitlenen  tüfek yaparlar belkide :)
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
Adamlar kendilerini geliştiriyorlar güzel bilgiler teşekkür ederim
Rica ederim.
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Kapitalist dünyanın sonuçları işte...
Helal olsun Beretta'ya onca fason tüfekten sonra böyle bir atak yakışmış ona..
Ellerine sağlık Ferhat abi...Çok iyi bir paylaşım olmuş.. ;)
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

• AvlakForum Üye
  • *
Saol burak, Türkiye ye gelmesi umudu ile diyelim.. kafamda hep benelli comfort vardı. xplor action şimdilik fikirlerimi değiştirdi. bakalım nasip.
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Aykut Bey iyi demiş. O fişek kapağını ayarlayana kadar bir dünya ağırlık kayıyor. Ferhat Bey'in dediği gibi ilk durum için ayar olabilir. Tüfek omuza oturduktan sonra ağırlık merkezi kaysa da olur, kaymasa da aslında.

Bu modelin öncekinden farkı, atım sayar, termometre vs ise bana Cevat Kelle'nin teçhizatını andırdı :) Onu koyacaklarına bari ufak bir kamera koysalarmış, veya açık hava basıncı ölçer :) Komik.

Eh ne olacak, bundan sonra sıra ya saat, foto makinesinde veya yepyeni bir sistemde. Mesela Benelli'deki avuç içi kadar yerde her şeyi bitiren bir sistem... Ki, ha işte bu yeni diyebilelim.

Teşekkürler Ferhat Bey. Bunu görmemiştim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı M.Ali ESMER

• AvlakForum Üye
  • *
 Ferhat kardeşim paylaşım için teşekkürler...adamlar yaz kış demiyo çalışıyo... ;) helal olsun...
M.Ali ESMER
1975 İzmir

• AvlakForum Üye
  • *
Aykut Bey iyi demiş. O fişek kapağını ayarlayana kadar bir dünya ağırlık kayıyor. Ferhat Bey'in dediği gibi ilk durum için ayar olabilir. Tüfek omuza oturduktan sonra ağırlık merkezi kaysa da olur, kaymasa da aslında.

Bu modelin öncekinden farkı, atım sayar, termometre vs ise bana Cevat Kelle'nin teçhizatını andırdı :) Onu koyacaklarına bari ufak bir kamera koysalarmış, veya açık hava basıncı ölçer :) Komik.

Eh ne olacak, bundan sonra sıra ya saat, foto makinesinde veya yepyeni bir sistemde. Mesela Benelli'deki avuç içi kadar yerde her şeyi bitiren bir sistem... Ki, ha işte bu yeni diyebilelim.

Teşekkürler Ferhat Bey. Bunu görmemiştim.
  Rica ederim.  Volkan bey farkındamısınız bilmiyorum ama mesajın arasında çokkk güzel bir fikir yatıyor.bence müthiş "Onu koyacaklarına bari ufak bir kamera koysalarmış, veya açık hava basıncı ölçer"
ayrıca kamera için size bazı tiyolar verebilirim..:) saygılar
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
Ferhat kardeşim paylaşım için teşekkürler...adamlar yaz kış demiyo çalışıyo... ;) helal olsun...
Rica ederim Ali bey..
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• Onursal Üyemiz
:) Ferhat Bey, aslında sallarken destekli salladım. Saatli tüfek taşımam ben :) Xplor güzel tüfeğe benziyor. Alacak olsam onu alırım. Gerçi onu alabilecek olsam onun yerine Maxus falan gibi Browning tercih ederim.

Yine de tüfeğe ille bir aksesuar eklenecekse kamera olmalı bence. Hatta tee arpacığın altına, şerit hizasına falan konsun isterdim. Hatta tüfeğin tepmesiyle de biraz şarj edilse falan :D Uçtuk uçtuk ;D

Ama şu gerçek, avı kamera ile kayıt güzel olmasına rağmen, namlunun yanından veya altından kamera kayıtlarnı izlerken gözlerim yoruluyor. Şöyle atıcı gibi görmeyi istiyorum. Gezin üstünden falan :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Ömer BARLAS

• AvlakForum Üye
  • *
Ama şu gerçek, avı kamera ile kayıt güzel olmasına rağmen, namlunun yanından veya altından kamera kayıtlarnı izlerken gözlerim yoruluyor. Şöyle atıcı gibi görmeyi istiyorum. Gezin üstünden falan :)

helmet cam denen cihazlar var, bisikletçiler kullanıyor, kaskın üzerine monte ediliyor.

http://urun.gittigidiyor.com/AKSIYON-SPORLARI-KASK-KAMERASI-VIZORLU-KARGOSUZ_W0QQidZZ37665872
Ömer BARLAS
1977, Bornova, İzmir

• AvlakForum Üye
  • *
  Volkan bey uzun araştırmalarım oldu tüfek kameraları ile ilgili, sizin istediğiniz tarz "sight camera" fakat bu tarz kameraların tüfeğe sonradan monte edilmeleri söz konusu değil fakat güzel görüntü  kaydeden 1 çok alternatif var ama bunların için de olmaz sa olmaz kameranızda muhakkak uzaktan kumanda olucak yoksa kamera ugruna  çokkk kuş kaçırıyorsunuz tecrübelerimle sabit :) hatta bazıları bana melül melül bakarken ben kamerayı acma derdinde idim bu ara tabi hayvan tozzzz.:)
  Eğer sight bir kamera görüntüsü almak istiyorsanız bunun için çözüm kask kameraları değil çünkü kask kameraları farkında olmadan yana yatıyor camura batıyor :) vs sıkıntıları var . size önerebileceğim kamera gözlük kameralar fakat onlarında lensinde küçük bir ayar yapılması gerekiyor o ayar olmadan gözlük kamerada fayda etmez isteğiniz görüntüyü elde etmeye..  
  Nacizane size önerim "drift hd 170" markalı kamera en pahalı kameralardan biri fakat harika ötesi
http://driftinnovation.com/ aradığınız çok sey bu kamerada var ama namlu yanından veya namlu yanından görüntü alabiliyorsunuz. ve eğer iyi kullanılırsa süper görüntüler yakalanıyor . buraya örnek olması acısından elimdeki kayıtlardan atarım fakat çok büyük boyutlarda o yüzden atamıyorum.

« Son Düzenleme: 08 Nisan 2011, 23:20:06 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• Onursal Üyemiz
İstediğim kamerayı hala yapamamışlar demek ;D Vallaha görüntü ne kadar iyi olursa olsun. İnternette ne kadar böyle avda çekilmiş video izledimse zevk alamadım. Sanki tüfeği ben omuzlamışım ama doğru omuzlayamamışım gibi kafamı, boynumu çevirip, kıvırıp durdum :D Yine de hiç olmamasından iyidir.

Gözlüğe takılan kamera var diyorsunuz. O en iyisi olabilir. Veya bekleyelim Beretta bundan sonraki  modelinde nasılsa tansiyon ölçer, kan tahlili, şeker ölçme cihazlarını da ekler nasıl olsa. Eh, bi düzgün kamera da eklerler en babasından ;D

Drift kamerayı beğendim. Nasıl buluyorsunuz bunları bre. Vallaha bravo.
1968