Gönderen Konu: YILDIZ SİLAH - Çelik ve Alaşım Kasa Malzeme Değerleri , Özellikleri ...  (Okunma sayısı 7057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kamer ORHAN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Arkadaşlar bilindiği üzere Yıldız Silahta 2 çeşit kasa bulunmakta alaşım ve çelik olmak üzere, netten bulabildiğim kadarıyla tam emin olmamakla beraber kullanılan malzemeler ve özellikleri bunlar olabilir düşüncesindeyim. Aynı cins malzeme olmadıkları için karşılaştırma malesef yapamıyorum.

Daha detaylı malzeme bilgisi olan arkadaşlar varsa ( kullanılan malzemelerin bunlar olduğunu düşünürsek) kasa seçimi hakkında yardımcı olurlarsa memnun olurum.

1986 - Ankara

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bu sitede yıldız pazarlama müd  halil kara  ya mesaj at sor
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Kamer ORHAN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Hem alaşım kasayı hemde çelik kasayı inceledim bugün , çok hafif olması hiç güven vermiyor gibi geldi. Kozmetik olarak üzerindeki lazer işleme neredeyse hiç belli deği , çelikte biraz daha belirgin gibi. Aniden omuzladığınızda alaşım olanla hareket daha çabuk oluyor fakat kullanan arkadaşlar varsa geri tepmede nasıl oluyor alaşım kasalar bilgi verebilirlermi.
1986 - Ankara

Çevrimdışı Gökhan TOKCAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ben alaşım, özel alaşım,çelik üçünüde bayisine gidip baktım.Bence çelik daha iyi fakat dış ülkelere özel alaşımı daha çok tercih ediliyormuş.Testlerinde alaşımı 1400 bar özel alaşım ve çeliği 1600 barda test ediyolarmış.Karar senin ben çelik kasa olanı sipariş verdim
  • Yıldız SPZ ME Steel
Türk olmak zordur çünkü dünya ile savaşırsın. Türk olmamak daha zordur çünkü Türk ile savaşırsın.

1992 Aydın

Çevrimdışı Kemal KAYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • SETTER
Alaşım kasanın da çelik kasanın da avantajları ve dezavantajları var...
Yürüyüş veya bek ne avı olursa olsun 12 no bir tüfek kesinlikle 3 kg. altında olmamalı bana göre... Daha ince kalibrelerde tepme doğal olarak daha az olacağından, daha hafif tüfekler tercih edilebilir...
Sağlamlık konusunda bazı alaşımların çelikten daha dayanıklı olduğunu biliyorum o konuda sıkıntı yok...
Hafiflik tabiki bir avantaj ama özellikle çok hafif tüfeklerde atış esnasındaki aşırı tepme ve şahlanmanın sebep olduğu atış konforsuzluğu o avantajı sıfırlıyor...
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2016, 14:50:05 Gönderen: Kemal KAYAN »
  • Akus Estate SxS
  • Akus Hunter Deluxe O/U
  • Beretta A400 Xplor Unico Semi Auto
  • Fabarm Imperator Pump Action
  • Sarsılmaz Sar 9 (9x19mm)
  • English Setter (Radentis)

Balıkesir/Erdek 1981

Çevrimdışı Kamer ORHAN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Alaşım kasa hafif olmasından tepme fazla olacaktır. 61 harici namlularda yani 66-71-76 da tüfek dengesiz öne doğru basıyor ağırlık namlu kısmında.
 Fakat 61 namlu alacak ve 24-28 gr atacak ani parlama avında kullanacak bir için avcı sorun olmaz gibi. Şahlanma olayına katılmıyorum çünkü namlu aynı dipcik omuzda olduğu  vakit  ve diger el kundakta atış yaparken kasanın ağırlığı çokta etkili olmaz gibi ağırlık merkezi hesabından.
1986 - Ankara

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
çelik ve alaşım kullanım yerleri farklılık gösterebilir çifte ve süperpoze de kesinlikle çelik gövde olmalı otomatikte zaten çelik gövde yapan firma görmedim
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2016, 23:50:16 Gönderen: Yavuz YILDIZ »
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ
Müdavim Üyemiz

Aldigi tesekkür sayisi: 28
AVCILIK AVCI SAYFASI
Profili Görüntüle  E-Posta  Kişisel İleti Gönder (Çevrimdışı)

Ynt: YILDIZ SİLAH - Çelik ve Alaşım Kasa Malzeme Değerleri , Özellikleri ...
« Yanıtla #7 : 16 Haziran 2016, 21:53:57 »

çelik ve alaşım kullanım yerleri farklılık gösterebilir çifte ve süperpoze de kesinlikle çelik gövde olmalı otomatikte zaten çelik gövde yapan firma görmedim

otomatik de çelik gövde ÖZKANLAR  yapıyor.
kınetık sistem FX 015 ...MODELİ
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2016, 03:58:25 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
otomatik de çelik gövde ÖZKANLAR  yapıyor.
kınetık sistem FX 015 ...MODELİ

iyide konu yıldız özkanlar nerden çıktı  ::) Adam yıldız marka dşünüyorki araştırma yapıp fkir alıyor özkanlar ile yıldızın bir bağlantısımı var ?
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2016, 22:02:49 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Yavuz YILDIZ

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yıldız çelik kasadada alaşım kasadada aynı iç çap namluyu kullanıyor. Yani 18.40 namlu iç çap ölçüsünü kullaniyor.
Alaşım kasalarda dar namlu düşük gramlarda randımanı arttırıyo buda tepme şahlanma gibi sorunları ortadan kaldırıyo. Eğer gezer avcıysanız alaşım kasa ön plana çıkıyor.
Örneğin herkez üveyik avında 28-30 gr power tapa fişeklerle otomatik ve çelik kasa pozelerle avlanırken alaşım kasa yıldızla 28 gr bior veya 24 gr trap fişekleriyle randiman alabiliyorsunuz.
Ancak ben illede çelik kasa alıcam diyosanız yıldızın çelik kasası yine ön plana çıkıyor çünkü dar namlu düsük gr bek avında çok fazla konfor sağlar düsüncesindeyim
30 gr power tapa fisekle 40 metrelerden 50 metrelerde rahatlıkla üveyik alırsınız. 32 gr larla ördek avı yaparsınız en ufak bir tepme şahlanmada yaşamazsınız.
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
samet bey veli bey çelik gövde otomatik görmedim dedim ya onu belitmiş teşekkürler kendisine benim bildiğim üst kısım çelik fx 015 in
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
samet bey veli bey çelik gövde otomatik görmedim dedim ya onu belitmiş teşekkürler kendisine benim bildiğim üst kısım çelik fx 015 in

otomatikte çelik gövde olmasının avantajı pek yok yavuz bey o yüzden göremezsiniz  :) bütün basınç namlu yatağında olduğu için o yüzden gerek duymuyorlar özkanlarda yapmış ama gereksiz maliyet yükseltmesi bence.. dünyanın en iyi firmaları bile alaşım üretimi yapıyor ama üst alt çifte ve yan yana çiftelerde basınç gövdede biriktiği için alaşım ve çelik farklarını araştırabilirsiniz
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Kamer ORHAN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *

iyide konu yıldız özkanlar nerden çıktı  ::) Adam yıldız marka dşünüyorki araştırma yapıp fkir alıyor özkanlar ile yıldızın bir bağlantısımı var ?

1986 - Ankara

Çevrimdışı Kamer ORHAN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Arkadaşlar bilindiği üzere Yıldız Silahta 2 çeşit kasa bulunmakta alaşım ve çelik olmak üzere, netten bulabildiğim kadarıyla tam emin olmamakla beraber kullanılan malzemeler ve özellikleri bunlar olabilir düşüncesindeyim. Aynı cins malzeme olmadıkları için karşılaştırma malesef yapamıyorum.

Daha detaylı malzeme bilgisi olan arkadaşlar varsa ( kullanılan malzemelerin bunlar olduğunu düşünürsek) kasa seçimi hakkında yardımcı olurlarsa memnun olurum.

1986 - Ankara

Çevrimdışı Mert PASTIRMACI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Gidin bir av mağazasına bir adet çelik kasa bir adette alaşım kasa tüfekle tüfek omuzlaması yapın. Yapacağınız ava göre zaten kararınızı vereceksiniz. Çelik kasa ağır bir pozeyle saatlerce gezilen bir av , av değil zulüm olur. Gereksiz maliyet konusuna girmiyorum bile alaşım kasalarla bile en ağır fişekten binlerce atabilirsiniz sorun yaşamadan. Hatta elimizdeki bir firma alaşım kasa tüfeği için 25.000 magnum fişek garantisi veriyor. Firmalar buna göre üretiyor tüfekleri kısacası.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2016, 15:59:47 Gönderen: Mert PASTIRMACI »
1992-İstanbul Yenisahra E-5 Gedik Silah Av Ve Outdoor Mağazası

Çevrimdışı Kamer ORHAN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Mağazada bakıldı hem çelik hemde alaşım kasaya. uzun namluda namlu öne basıyor alaşım kasada tüfek dengesiz oluyor. Çelikte problem yok dengeli. 61 namlu için alaşım ideal ama üstü için dengesiz gibi geldi. zaten 61 namluda atılacak fişekte 24-28 gr olur ava göre .
1986 - Ankara