Gönderen Konu: 2019 Avcılık Belgesi Harçları  (Okunma sayısı 5788 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
2019 Avcılık Belgesi Harçları
« : 02 Ocak 2019, 16:25:17 »

Dernek üyesi olanlar  :249,00 ₺
Dernek üyesi olmayanlar : 272,20 ₺
%23 oranında zam gelmiş.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2019, 16:27:39 Gönderen: Emrah TUNCA 57 »
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK, Hüseyin İŞCEN, Erhan AKYÜZ 05

Çevrimdışı Arif KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: 2019 Avcılık Belgesi Harçları
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2019, 17:12:25 »
Avbisle avcılığı bitirdiler bu tarz zamlarla da kalıntıları yok ediyorlar. Yazık bu millete...!!!

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1988 - Kocaeli

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2019, 17:37:11 »
%23 oranında zam gelmiş.
250 TL harç +klup  aidatı +pul parası  yaklaşık  380   400  TL ye yakın para verecez bu parayı vermeden her gün   limitsiz  kotasız  avlananlara bakınca  durum karşısında  söylenecek  çoook  şey var ama  neyse  ilerki ilerki  yıllarda   belkide  belgeyi iptal edecegim tüfeği de duvara  asariz  mesele  para da değil hem av bitti  hem enayi durumuna düşüyoruz 
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK, Reha GÜREL, Emrah TUNCA 57, Ömer DEMİRÖZOĞUL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2019, 18:25:36 »
 BİZE MUSTEHAK,..

bir avcı olarak benim maliyeyle her yıl işim yokki bu yıllık harç hala süregeliyor

bir gerçeği itiraf etmek gerekirse gelecek yıllarda belgeyi iptal veya dondurma bahanesi her ne olursa askıya alıp meralara öyle çıkacağım, hiçte öyle tüfeği duvara muvara asmayacağım omuzuma alıp ava öyle belgesiz izinsiz çıkacağım.

kendi kendime elin enayisi benmiyim diye sormaktan yoruldum artık bu bir gerçek istemesemde gerçek bu.

işte bu sebepten biz avcı milletine bu mustehak diyorum ben.

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2019, 02:41:51 »
Mecburen bir tutkumuz var ve maalesef ödeyeceğiz birde internette de  yatirabilsek daha iyi olurdu

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Erhan AKYÜZ 05

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2019, 07:40:01 »
%23 oranında zam gelmiş.

Merhaba ben Avcılık sertifikam aldım ilk defa harc pul yatırıp Avlanma belgesi almak istiyorum. 02.01.2019 günü mal müdürlüğüne gittim harç yatırmak için memur bana daha belli olmadı bize yazı gelmedi VS. Daha sonra gel dedi. Şimdi bu ilk yatıracagımız harç mı oluyor ve ben dernek üyesi degilim 272.20 TL mi yaptırmam gerek
  • FABARM
  • SETTER
1992 Amasya

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 03 Ocak 2019, 08:36:07 »
Merhaba ben Avcılık sertifikam aldım ilk defa harc pul yatırıp Avlanma belgesi almak istiyorum. 02.01.2019 günü mal müdürlüğüne gittim harç yatırmak için memur bana daha belli olmadı bize yazı gelmedi VS. Daha sonra gel dedi. Şimdi bu ilk yatıracagımız harç mı oluyor ve ben dernek üyesi degilim 272.20 TL mi yaptırmam gerek
272,20 ₺ yatırmanız gerekiyor.
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

Çevrimdışı Ali ARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2019, 10:36:36 »
Erhan kardeş bulunduğun İl deki Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne gidecek Avcılık Belgesi alacaksın daha sonra Maliyeye gidip 272 ₺ yatırınca işiniz bitmiyor tekrar Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne gidip 250 ₺ (Dernek üyesi olmadığın için) Avlanma Pulu alacaksın. Daha da bitmedi Çarşamba, Cumartesi-Pazar av açık, gideceğin günler internete girip sıra alacaksın.
Rasgelsin.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2019, 10:39:35 Gönderen: Ali ARI »
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

The following users thanked this post: Erhan AKYÜZ 05

Çevrimdışı Hamza SEDA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 03 Ocak 2019, 21:37:15 »
Afyonkarahisar Sandıklı ilçesinde bir çok avcı avcılık belgesini iptal ettirmiş, bir avcı abimizle konuştuğumuzda " ben salak mıyım geçen sene bir keklik fazla vurdum diye ceza yedim, memur ceza yazarken de kaçak avcıların takır takır fişek sesleri geliyordu " diyor.
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2019, 22:30:46 »
Samsunda, kendini bilmez birkaç avcı müsveddesi, Bafra kuş cennetinde yasak yerde 40-50 ördek vurmuş, yakalanma riski olunca ördekleri bırakıp kaçmışlar..
Milli parkların konuyla ilgili fotoğraf ve videoları ortalıkta dönüyor, mutlaka görmüşsünüzdür.
İsmi lazım değil bir fotoğrafçı abimiz de, işini gücünü bırakmış avcılara kafayı takmış kamuoyu oluşturma peşinde, kısmen başardı da..
Önümüzdeki sezon, yepyeni yasaklar için mis gibi bahane geçti ellerine..
İşin siyasi ayağından hiç bahsetmiyorum bile, ne rantlar ne hesaplar dönüyor anlatmaya kalksak sayfaya sığmaz..
Samsun gibi bir yerde, binlerce resmi avcı, bir tane fotoğrafçı kadar olamıyoruz.. Adam olayı meclise kadar taşıdı da, biz avcılar bir araya gelip derdimizi kimseye anlatamadık...

3-5 çapulcunun zarar ziyanı, avcıya fatura edilir. Medyadaki geri zekalılar, alakasız adli vakalarda bile "av tüfeği" ifadesini kullanır.
Avcıyı öyle bir lanse ettiler ki, cani, katil, hayvan düşmanı vs.. Ondan sonra eline süs köpeği alan kokoş bile karşımıza hayvan sever diye çıkıp laf yapar oldu..

Öyle adamlar var ki şu camiada, bürokraside öyle yetkili konumlarda adamlar var ki, sırf topluma sempatik gözükme veya tepki çekmemek için olaya müdahil olmuyor.. Ondan sonra da belediye başkanının biri çıkıp istediği gibi at koşturuyor..
Yazılacak çok şey var, ağzımı bozmadan uygun bir lisanda anlatmakta zorlanırım...

Diğer yandan konuda geçen vergisi pulu, avlağı kotası yasağı da bu işin öteki cafcaflı tarafı..
Avcıyı da avcılığı da bitirdiniz lan.. Bişey kalmadı şurda 3-5 sene sürmez bu iş. Bitti gitti...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: M.Kemal ATEŞSAL, M.Ali AKDAĞCIK, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Arif KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 04 Ocak 2019, 00:03:20 »
Samsunda, kendini bilmez birkaç avcı müsveddesi, Bafra kuş cennetinde yasak yerde 40-50 ördek vurmuş, yakalanma riski olunca ördekleri bırakıp kaçmışlar..
Milli parkların konuyla ilgili fotoğraf ve videoları ortalıkta dönüyor, mutlaka görmüşsünüzdür.
İsmi lazım değil bir fotoğrafçı abimiz de, işini gücünü bırakmış avcılara kafayı takmış kamuoyu oluşturma peşinde, kısmen başardı da..
İşin siyasi ayağından hiç bahsetmiyorum bile, ne rantlar ne hesaplar dönüyor anlatmaya kalksak sayfaya sığmaz..
Samsun gibi bir yerde, binlerce resmi avcı, bir tane fotoğrafçı kadar olamıyoruz.. Adam olayı meclise kadar taşıdı da, biz avcılar bir araya gelip derdimizi kimseye anlatamadık...

3-5 çapulcunun zarar ziyanı, avcıya fatura edilir. Medyadaki geri zekalılar, alakasız adli vakalarda bile "av tüfeği" ifadesini kullanır.
Avcıyı öyle bir lanse ettiler ki, cani, katil, hayvan düşmanı vs.. Ondan sonra eline süs köpeği alan kokoş bile karşımıza hayvan sever diye çıkıp laf yapar oldu..

Öyle adamlar var ki şu camiada, bürokraside öyle yetkili konumlarda adamlar var ki, sırf topluma sempatik gözükme veya tepki çekmemek için olaya müdahil olmuyor.. Ondan sonra da belediye başkanının biri çıkıp istediği gibi at koşturuyor..
Yazılacak çok şey var, ağzımı bozmadan uygun bir lisanda anlatmakta zorlanırım...

Diğer yandan konuda geçen vergisi pulu, avlağı kotası yasağı da bu işin öteki cafcaflı tarafı..
Avcıyı da avcılığı da bitirdiniz lan.. Bişey kalmadı şurda 3-5 sene sürmez bu iş. Bitti gitti...
Emrah bey avbis olayı hortladığı gün avcılığı bitirdiler zaten. Çoğu üretici artık ağırlığı şarjörlülere verdi sayılır.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1988 - Kocaeli

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #11 : 04 Ocak 2019, 00:35:34 »
Şimdi kimilerine göre saçma kimilerine göre de basit bir bahane olarak görünebilir ama bu avcılık sektörü teknolojinin de gelişmesi ile birlikte (av kanalları sosyal medya ) vb. Avcılığın bu konuma gelmesinde büyük rol oynadı bir kısım dikkat etmeksizin paçavra gibi vurduğu avları sergiledi katliam gibi göründü zaten malum kanal kuruldu açık açık avcılık zengin işi hesabı yapmaya başladı yok paralı avlak yok devlet avlağı bunlar alıştıra alıştıra uygulandı..

Yani kısaca artık ne söylesek ne yazsak boşa belge iptal edip ava gitmek de çözüm olmayacak yürek küpürtüsüyle avlanmak herşeyden zor en başta söylediğim gibi teknoloji bu avcılığı bitirmek bitirtmek için büyük etken bakalım zaman ne gösterecek ama şunu iyi biliyorum bu iş bu düzenle fazla yürümez hadi hayırlısı olsun ...
MUSTAFA ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 04 Ocak 2019, 20:37:15 »

emrah bey kardeşim ,

çatı olarak ''kayhaf'' tan belki çok şey bekliyorum şahsen,

birde bu işe gönül vermiş avcı olan avcının yanında yeralan karşılıksız mesai harcayan pek çok değerli insanlar var camiada,

kayhaf düşüncesinde başka çatı topluluklarıda verdır ama biryere kadar çalışabiliyor önlerine aşamayacağı engeller brokratik şartlar bir yerekadar izin veriyor

gönülveren insanlar insanlar biryerekadar gelebiliyor şahsi çabalarıyla arkasına avcı camiasından aldığı destekle kanunlar nezdinde bazen dönüp baktıklarıda  arkalarındaki avcı topluluğunun dağıldığını yanlız bırakıldıklarına şahit olduk yakın zaman hatırlarsınız

bir yonca evcimik çıkıyor, bir spor spikeri yorumcusu çıkıyor halka bizi hayvan katil olarak lanse edip avcı olan veya olmayan eli tüfek tutan kitleye bilip bilmeden haketmediğimiz hakaretlere vahşet derecesinde maruz bırakılıyoruz.

düşününki bir arsa veraset meselesi var ve bunun belgeli 150 bin civarı varisi var atrtısıda var rakamın amma küskün amma bohçacı ,

eeee,..

hadi bakalım getirin bunları bir araya ortakpaydada buluşturun avukata (başı çekecek adama) tek tek imza versin avukatta bu meseleyi kanun nezdinde halletsin avcının hakkını avcıya versin,..!

nerede o toplum bilinci hele biz avcılarda bu oldukça zayıf hal böyleyken mak kararlarıyla yazı üzerine bu iş araziye çıkınca hakkını vererek tabiat korunamıyorsa çıkıpta biz bunu beceremedik beceremiyoruz masabaşı envalter yapıyor face vs. üzerinden denetim yapıyoruzmu diyecek e buda hayalse.,..

hep söyledik avcı olarak,

''avcılığı avcılar yönetmeli''
    diye,

ve tekyumruk olmaktan geçen bu yolda tüm türkiye avcıları olarak bugünkü şartları seneye hep arar oluruz.

tek yumruk olarak sürdürülebilir avcılığı gerçekleştirip doğadan aldığımızı tabiat anaya arttırarak vermez baltalayıp tüketirsek sonucu tahmin etmek için kahin olmaya gerek yokki,

bunları beceremezsek bizden bir cacık olmaz bunu bilir bunu söylerim bazı arkadaşlarım bana kızabilir ama yaşadığımız şartlarda ve uygulanan metodlarla budan ötesi uçurum felaketler zinciri baklaları katar katar bizi bekliyor. demekten kendimi alamıyorum.

2023 bakanlık bütçesinde avcıdan nekadar gelir elde edileceği fizibilitesi dahi yıllar önce ifşa edilmişti hatırlarma gereği duydum şimdi biz bakanlık nezdinde ''üvey evlat muamelesi'' görmekten kurtulamadık vergimizi harcımızı avımızı legal yaptığımız halde madur pozisyonundan kurtulamıyoruz çükü birlik değiliz.

avcı olan avcıya doğasını koruyan avcıya selam olsun.

saygılarımla.

« Son Düzenleme: 04 Ocak 2019, 20:47:19 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Bülent KOCA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 04 Ocak 2019, 22:45:46 »
Bakıyorum da artık "av vurmakla bitmez" diyen pek kimse kalmamış,geç de olsa gerçek galip gelmiş maalesef yaşayarak öğreniyor insanımız ...
Bülent KOCA-1970  Çal   505 8281132 Alaşehir

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 05 Ocak 2019, 09:55:33 »
Bakıyorum da artık "av vurmakla bitmez" diyen pek kimse kalmamış,geç de olsa gerçek galip gelmiş maalesef yaşayarak öğreniyor insanımız ...

bülent bey,

yıllardır keklik kümesleri salınım keklikleriyle kırıla gidiyor granül gübre kafes tuzaklarla beli kırıldı

yıllardır yasak olduğu halde kasetle onlarca yüzlerce bıldırcınada kıyma makineleri görev adamları biçti biçiyor

kota avbis boş işler avı kıran kırıyor belgeli belgesiz sulak alanlar kurutuluyor av vurmakla bitmez ama yukarıdaki şartlarla yakın gelecekte soyu bile biter kalmaz.

avcı olarak ben 2 yıldır bıldırcını kekliği unuttum namlu ucunda görmedim ayağımın dibindende farlayana rastlamadım ne karada ne havada,

biz elden geldiğince vicdani limitlerde avlanmaya devam ediyoruz legal olarak ama bu durumada sessiz kalamıyor burada siz kardeş ağabeylerimizle istişarede bulunuyoruz işte elimizden geldiğince,..

rabbim sonumuzu hayreylesin.

selam ve saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ahmet KARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 10 Ocak 2019, 16:31:57 »
Bütün samimiyetimle söylüyorum harç miktarı kadar fişek alıp atma şansım olmadı 3-4 yıl içerisinde.O kadar av görme şansı hiç olmadı.
1979 SAMSUN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 10 Ocak 2019, 17:03:29 »
Bütün samimiyetimle söylüyorum harç miktarı kadar fişek alıp atma şansım olmadı 3-4 yıl içerisinde.O kadar av görme şansı hiç olmadı.

BU LEGAL AVCILAR İÇİN Geçerli,

üç yıldır fişek dahi almıyorum atacak av bulamadığımdan ötürü,.. :-[

dilinize sağlık.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Uğur İPEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 12 Ocak 2019, 03:16:12 »

Katılıyorum, bu yüzden fişek zamlarından da hiç etkilenmedim, bitiremedim çünkü... Öyle bir av merasındayız ki, usta köpeğimiz bile mesleği bırakmak üzere. Harçla pulla zaten bitmiyor, 12 ay üç tane köpeğin pisliğini temizle, mamasını aşısını yap, kendin hasta olsan ertelersin ama köpeğine bisey olsa anında baytarda alırsın soluğu, belki bi ihtimal düzgün av ederim diye kilometrelerce uzağa git, yediğin içtiğin gezdiğin hep para ama bunlar kimi bağlar.. Bunu bilmeyenler "zevkin veresiyesi olmaz, eee işine gelirse" derler ve karşında pis pis sırıtırlar... Herkes sanıyor ki almışız belgeyi, asmışız tüfeği her Allah'ın günü uçanı kaçanı vuruyoruz... O iş öyle değil, önce bi kursa gideceksin, belge alacaksın, kulübe üye olacaksın, vergini yatırcaksın harcını yatırcaksın pulunu alacaksın, gece uyuyamayacaksın, sabah hocadan önce kalakcaksın, belirli ayların belirli günlerinde belirli meralarda belirli miktarda av edebilirsin, kendine bakar gibi köpeğine, tüfeğine, arabana bakacaksın, üşüyceksin, acıkacaksın, yorulacaksın...vss..vss diyorsun az önce sırıtan adamın yüzünde bir şaşkınlık...EEE bunun için birde para mı veriyorsunuz diyor, haklı(mı)?

Keske tüfeği asınca duvara herşey bitse...Bitmediğini bildikleri için harç borç bu işe devam,,, Yoksa her duyduğun araba sesini "milli parklar mı onlar ya, acaba birimi şikayet etti, duydular mı gördüler mi acaba, dur şurda saklanayım o zaman..." diye diye yusuf yusuf gezerek avdan tat alınır mı, yakalanıp rezil olmaya değer mi? O da size kalmış artık,,,

Sorun sadece avcının denetlenmesinden ibaret olsa keske, ava çıkması yasak adamın denetlenememesi, kota verilen hayvanın merada olmayışı, belirlenen av günlerinde senin ava gidip gidiyor olamayışının bi öneminin olmaması...vs...vs... Amaaaan, bitmez bu sevda anlatmayla...  ;D ;D
1985-Yalova
Kalp atacak, Kopay kovacak aGa...Kovulmadan vurulan tavşana av eti demem!
Bülbülden bile güzeldir Kopay sesi...Oynak  sesi....Yatak sesi...Kalkma Sesi...Kovma Sesi...
İYİ KÖPEĞİN SECERESİ KAĞITTA DEĞİL, DAĞDA BELLİ OLUR! KÖTÜ KÖPEĞİN DE BAHANESİ BOL OLUR!

The following users thanked this post: Mustafa ERTAN, M.Burak METİLLİ, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Ercan VERON

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 14 Ocak 2020, 17:51:22 »
Yasal ava da avcılığa da devam değerli dostlar... Elbet bir gün kazanacağız ümidiyle devam. İster inanın ister inanmayın koca av sezonunda vurduğum sadece 1 ördek 2 güvercin. Masrafı emeği eziyeti siz tahmin edebilirsiniz. Aldığım temiz hava ve sporla kendimi avutuyorum. Ama ben inanıyorum ki bir gün birlik olup sesimizi duyuracağız veya bizleri gerçekten muhatap alan birileri çıkacak. Hem doğa ve yaban hayatı kurtulacak hem de bizler...;) Yılmak yok gittiği yere kadar mücadeleye devam...
  • Huğlu SÜPERPOZE
1986 - Ankara

Çevrimdışı Taner TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • TANRI Türkü Korusun ve Yüceltsin
« Yanıtla #19 : 14 Ocak 2020, 18:51:32 »
Ben ve benim gibi çoğu emekçi daha zam almadı ki %10 alırsak öpelim başımıza koyalım.%24 zam yazıklar olsun başka söze gerek yok.

1982-BURSA

Çevrimdışı İlhan FİLİZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 15 Ocak 2020, 08:56:52 »
Bur da yanlış anlaşılma var yukarıda verilen meblağlar 2019 yılı meblağları 2020 yılı harçlar, 249 TL'nin %22,58 ( Yeniden Değerleme oranı nispetinde )  oranında artırılmışı olacak. Ben SİVAS' ta 08.01.2020 tarihinde yatırdım ve milli parklarda vizemi yaptırdım. 305,20 TL Kulüp üyelerine. Üye olmayanlara 342,25 TL. Hayırlı olsun.
  • Symbol Süperpoze
  • Franchi Otomatik
İlhan FİLİZ
1959/SİVAS

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN, A.Recai DEMİRCİ

Çevrimdışı A.Recai DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 15 Ocak 2020, 11:36:50 »
   Sayın Mehmet Emin Bora'nın çok sevdiğim bir sözü var.''İlgi alanı avcılık olanların kendilerini sorgulama zamanı geldi de geçiyor diye düşünüyorum. Ya gittiğimiz pek çok yanlış yolun farkına varıp geleceğimizi kurtaracağız, ya da bugün vazgeçemediğimiz küçük keyifler için geleceğimizi yok edeceğiz.''
A.Recai DEMİRCİ
Emekli Memur-1957
Atabey-Isparta

Çevrimdışı Okay ŞEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 15 Ocak 2020, 11:56:27 »
Arkadaşlar harcı netten yatırabiliyor muyuz ?
Okay ŞEN
1981-Çorlu

Çevrimdışı Ahmet KARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 15 Ocak 2020, 15:22:19 »
Arkadaşlar harcı netten yatırabiliyor muyuz ?
E-devletten yatırılabiliyor.Vergi borcu diye aratma yaparak ulaşılabiliyor.Ancak bazı milli park müdürlükleri illa vergi dairesinden yatırılmasını isteyebiliyor.
1979 SAMSUN

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #24 : 15 Ocak 2020, 17:44:24 »
2012 yılında tüfek aldım. o yıldan beri belgeli avcıyım.
daha bir kere bile doğa koruma memuruna rasgelmedim. "sende burada ne yapıyorsun" diye soran olmadı.
2018/2019 avlanma sezonunda bir adet bile av vurmadım.
2019/2020 avlanma sezonu bitti bitecek. 30 ağustosta 8-10 bıldırcın, keklik açılışında bir keklik bir tavşan.
dahası yok...
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU