Gönderen Konu: Karatavuk hakkında bir sorum var...  (Okunma sayısı 6421 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet HANYİĞİT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Karatavuk hakkında bir sorum var...
« : 20 Şubat 2013, 21:09:20 »
Merhaba abilerim dostlarım.

Benim bir sorum olacak bazılarınız gülebilir :)

Ben karatavuğa veya herhangi bir kuşa dokanamıyorum elimi yaklaştırınca tüğlerim diken diken oluyor bunun sebebi nedir ve önerileriniz varmı?

Bide ısırınca acıtıyormu ve tırnakları batıyormu?
1991 antalya

Çevrimdışı Onur ÇELİKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Karatavuk hakkında bir sorum var...
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2013, 21:27:00 »
Mehmet abi , bizim burada karatavuk kum gibi. Sürekli avını yaparız. Bende bundan bir kaç sene önce yaralı kuşları tutamıyordum hep çekiniyordum ısırır diye :)

Ama bu kuş hep çalılıklarda olan bi kuş vurduğunda yaralı kalırsa hep çalıların içine kaçıyor ve mecburen hemen tepesine binip tutmak zorundasın. Artık hiç bi kuştan hayvandan çekinmiyorum , domuz hariç :)

Isırması vs hiç birşey yok. Yaralı bırakmamaya çalış. Çünkü yaralı olduğunda kimi zaman kaçamıyor ve masum masum sana bakıyor . Kalbi pıt pıt atıyor ve insanın içini acıtıyor. En kısa sürede işi sonlandırmak zorundasın ..
  • Ata Arms Venza 12 Kalibre 71 cm Yarı Otomatik
  • Kral Azarax 71 cm Y.Oto - Sarsılmaz Trapper Trap Tüfeği
  • Akkar Churchill 12 Kalibre 71 cm Süperpoze Av Tüfeği
  • Deustch Kurzhaar EFE & English Pointer TOMMY
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

Çevrimdışı İsmail TÜRMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2013, 21:32:48 »
arkadaşım sonuçta kuş yani ne kadar ısırabilir ne kadar canını yakabilirki sende bir fobi oluşmuş eminimki en kısa sürede yenersin =) bizim peder 35 kiloluk ayağı kırık domuzu yakaladı avcılar kulubunun direğine getitip bağladı kuş dediğin kibrit çöpü =)
1989
AYVALIK

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2013, 22:43:32 »
Ben çocukken dağda dayım babam ve ben mayıs ayı sonlarına doğru dolaşırken ben kayalıkların kenarından giderken birçift yılan gördüm ye aram 2-3 metreydi, yılanlardan iri olan benim üzerime doğru gelmeye başladı bir fosurtu fısıltı anlatamam inanın kulaklarımı tıkadı ses sanki yılan ensemde... :o.
 Elimde kamçı vardı bağırarak sallayarak kaçmaya başladım 15-20 metre sonra arkama baktım hala yılan geliyor peşimden.
Babam dayım baktım bana doğru koşarak geliyorlar  ::) bende onlara doğru koşuyorum ama yılanda hala fısıldayarak geliyor.
Dayım babama sarıldı ve tuttu bana seslenerek elindeki kızılcık deyneği önüme attı git o yılanı öldür dedi. Babamı hala bırakmıyor ve bir yandanda bana kızarak çabuk öldür korkma erkek adamsın korkunu yenersin öldür kafasını ezmen lazım birkaç defa vur kemikleri kırılır ve hareketlerinde zorlanır saldırıyı bırakır savunmaya çalışır dedi.
Daha 15 yaşındayım. Cesaretimi topladım ve deynekle ylanın üzerine yürümeye başladım hemen toparlandı hemde başını yerden yukarı kaldırmaya başladı deynekle birkaç defa vurdum korku ve heyecandan görseniz bir yılana bir taşa toprağa derken yılanı nihayet öldürdüm   ve dayımın yardımıyla kafasını ezdik.
Babam kızıyor dayıma beni neden tuttun çocuğu yılan sokacaktı falan derken. Dayım yanıt verdi ben böyle yapmasaydım ömür boyu birşeylerden korkardı.
Dağlar bizim atamız biz ölüp gideceğiz çocuklarımız yaşayacak buralarda, her zaman yanında biz olamayız diyerek bana döndü ve dedi oğlum gözünle gördüğün hiçbir şeyden korkma. Korkman gereken tek şey gözünle görmediğin tehditlerdir dağlarda her zaman herşeye hazır ol dikkat et dedi.
Her zaman duacılarıyım.
Bu paylaşımı görünce aklıma geldi paylaşmak istedim.
Onlarda can taşıyor sonuçta hayvan kendini savunuyor. Gagalar veya ayakları ile hafif acıtacak şekilde sıkar. Önemli olan temkinli olup dikkatle şaşırtıp tutmak. Av kuşlarını tutunca sevmek yakından bakmak vb. amaçla asla yüzümüze yaklaştırmamalıyız. Birde onların ufak tefek ısırıkları veya pençe atmaları bizi hem tecrübe sahibi yapıyor hemde alışmamızı ve bundan korunmamıza katkıda bulunuyor...

Selamlar.....
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2013, 22:44:49 Gönderen: Seyit ÖCAL »
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Mehmet HANYİĞİT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2013, 16:17:43 »
Hepinize çok teşekkür ederim.Bundan sonraki av sezonunda bu korkumu yenmeye çalışacağım.Seyit abi, başından geçen olay bana çok ilham verdi Allah razı olsun :)
1991 antalya

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2013, 16:27:35 »
karatavuk ne yapar bilmem ama alakarga (alakabak ) ve tilkiye bir yerinizi ısırtmayın  kaptırmayın mengene gibi yapıştıgı zaman hayvanı öldürmeden bırakmıyor.;)) roman olacak acı hatıraları var
  • Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 21 Şubat 2013, 20:48:13 »
 ;D
Teşekkürler..
Anlatmak istediğim şeyi ifade edebildiğime sevindim.
Yeterki dağlarımızdan bu sevimli hayvanlarımız eksik olmasın istedikleri kadar ısırsınlar.
Biz avcılar gerçekten diğer insanlara göre çok farklıyız.
Doğa ile uyumluyuz. Avcı denildimi korkusuz, cesaretli, farklı doğası olan, canı sağlam,  eli çabuk güçlü sportif, çevik, yiğit......... vss..vs.. saymakla bitmez... (fena methettim bee....  ;D )   8)   böyle bir insan profili geliyor akla.. Her ne kadar bazı insanlar farklı düşünsede biz farklıyız biz bunun farkındayız..  ;D
Kzasız belasız nice avlar dilerim Kardeşim Allaha emanet ol sağlıcakla kal..    ;)
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 21 Şubat 2013, 20:50:35 »
karatavuk ne yapar bilmem ama alakarga (alakabak ) ve tilkiye bir yerinizi ısırtmayın  kaptırmayın mengene gibi yapıştıgı zaman hayvanı öldürmeden bırakmıyor.;)) roman olacak acı hatıraları var

Vedat beyin dedikleri gibi avcılar birleşip başlarından geçenleri anlatsalar roman olur..  Fena fikirde değil aslında... 
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Musa BALLI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 26 Mart 2013, 21:30:51 »
Merhaba abilerim dostlarım.

Benim bir sorum olacak bazılarınız gülebilir :)

Ben karatavuğa veya herhangi bir kuşa dokanamıyorum elimi yaklaştırınca tüğlerim diken diken oluyor bunun sebebi nedir ve önerileriniz varmı?

Bide ısırınca acıtıyormu ve tırnakları batıyormu?
  mehmet kardeş ben psikoloji bölümü mezunu rehber öğretmenim, bana özelden mesaj atarsan özellikle küçüklüğünde 2-3-4 yaş civarı tavuk yada ördek kaz gibi bir hayvan tarafından korkutuldun mu sana yardımcı ol maya çalışırım selamlar
« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 21:33:49 Gönderen: Musa BALLI »
Musa BALLI
1973-Antalya

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 26 Mart 2013, 23:39:56 »
bir gün sapanla kırlangıç vurdum...  yanımdaki benden yaşça küçük çantacım )))şimdi muhtar, kırlangıcı eline almasıyla çıglık atması bir oldu... elini sallayıp duruyor,sanki kırlangıç eline baglanmış gibiydi.... kuşu tuttum baktım çocugun eli kan olmuş,kırlangıcın tırnaklarıda parmagına gömülmüş,mecburen kuşu öldürdüm,tırnaklarını zorbela çıkarmıştık....
siyah kargada elinize alırsanız ısırabilir... karatavugun ısırdıgını hiç duymadım.....

1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Savaş GÜLTEKİN

• Müdavim Üyemiz
  • http://www.yabanda.com
    • www.yabanda.com
« Yanıtla #10 : 12 Kasım 2015, 20:58:12 »
 Bence dikkat etmek gerekir bazı kara tavukların avcıları tek seferde yediği.i hatta yuttuğu dahi görülmüştür😜
Savaş GÜLTEKİN (KEKLİK AVCISI) BİTLİS/TATVAN
http://www.yabanda.com
1975

The following users thanked this post: Murathan VAR