Gönderen Konu: Victorinox Hunter Pro  (Okunma sayısı 3302 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tolga ALDANMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Winter is Coming
Victorinox Hunter Pro
« : 03 Eylül 2015, 10:43:04 »
Bi av bıcağı almaya düşünüyorum dün tüm gün bilgisayar başında yurtiçi yurtdışı sitelerinde araştırma yaptım ve en sonunda gözüme bu güzel bıçağı kestirdim :) hangi siteye baksam yoruma baksam herkez tam not vermiş zaten kalitesinde şaşmamak lazım adı üstünde victorinox. bu bıçak zaten özel victorinox firmasından amerikalı avcılar için üretilmiş. Beni kızdırın bu bıcağın ülkemizde 275 TL civarında olması ancak amerikada isviçrede bu silah 175 TL civarında. Bu bıcak içime çok sindi gerçekten almak için can atıyorum ancak türkiyede bukdr pahalıykan vermem o ücreti. size sorum bu bıcak hakkında ne düşünüyorsunuz kullanan varmı veya bu bıcağa eş değer kalitede tavsiye edebileceğiniz bıcak varmı veya ucusa bulabilceğimiz biyer :) Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Tolga Aldanmaz / Antalya-Konyaaltı / 1993 / 0 RH +/ AKDAŞ 412 L

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Victorinox Hunter Pro
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2015, 01:34:56 »
Tolga marka kalite tartışılmaz.Pro yu hiç elime alıp incelemedim.
Pro büyük ve ağır.Bel klipsi yok.Outdoor ve büyük avlar için.Balıkta,şehirde,piknikte,arabada vs kullanıma pek uygun değil.Taşıma sorun çıkarır.
kullanım alanı dar.
Bence sentinel modelinin bel klipslisini al her yerde kullan.Kesen kısmı 1 cm daha kısadır tahminim.100 tl civarı.
1982 Konya

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2015, 00:31:06 »
Bora al geç canım kardeşim :) Birçok çeşidi var. Belki hoşuna giden biri olur. Bende 2 tane Bora var. Çakı ve kama gibi olandan. Çakıyı çok kullandım, eskitemiyorum. Tabi herkesin kullanışı aynı olmaz, siz eskitebilirsiniz belki ;)

Bunun gibi kaliteli malları getirenler hesaplı satmazlar. Tutturabildiklerine... Ayrıca dolar daha da yükselebilir.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2015, 10:12:11 »
benim fikrim bununla elma bile soymak zor olur.
kalitesine hiçbirşey diyemem ama ne için kullanılacağı ve kullanım şekli çok önemli.

genelde şekil olarak Rambovari tipler ilgi çekiyor. İş kullanıma gelince yaw Ahmet
senin çakıyı versene bununla soğan doğranmıyor oluyor.

Sap kısmıda böyle parmaklara göre ergonomik görünüyor ama tek bir şekilde
tutmak için başka bir şekilde tutarsan sana engel teşkil eder. sapıda biraz düz olsun.

Günlük kullanımda evdeki bıçakların et bıçağı soyma bıçağı yüzme bıçağı şekli nasılsa
o şekilde bir çakı tavsiye ederim. Kesici yüzün uç kavisinin daha fazla kavislisini
tavsiye ederim. Biz domuz geyik vurup deşmiyoruz. Keseceğin serçe parmak kalınlığında
kuş gırtlağı elma armut karpuz... :)
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2015, 10:15:19 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Ümit BOLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2015, 11:23:00 »
Selam
Almanya da bir tanidigin akraban varsa onlara aldirmani tavsiye ederim.
ben asagidaki modeli kullaniyorum cokta memnunum.
https://www.mein-taschenmesser.de/victorinox/feststell-messer/feststell-messer-111-mm/hunter-xs/a-820239/?ReferrerID=7.00&gclid=CJCZzLmpnsgCFUf3wgodSX4G_w
1974-Samsun/Almanya/Heinsberg

Çevrimdışı Tolga ALDANMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Winter is Coming
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2015, 11:49:09 »
Opinel bıcaklara ne dersiniz ? en çok satılan ve ençok gördüm bıcak türü opinel  :D
Tolga Aldanmaz / Antalya-Konyaaltı / 1993 / 0 RH +/ AKDAŞ 412 L