Gönderen Konu: Mora kniv bıçak  (Okunma sayısı 5288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
Mora kniv bıçak
« : 22 Nisan 2014, 21:55:04 »
Geçen sezon edindiğim Mora bıçak.Benim gibi merak edenlere az da olsa bilgi vermek istedim...
Bıçağın artıları saymakla bitmez.Aklınıza gelen her yerde kullanışlı.Ben av ve doğa maksatlı aldım.Sade,kulanışlı,çok keskin,eti kalın,ele oturan ve bilek gücünüzü tamamen aktaran yapısı var.En hoşuma giden yanı, bıçağı kullanırken kendinizi hiç kasmıyorsunuz.Hoyratça kullanıp işinizi bitiriyorsunuz..Kemere takma kısmı sağlam.Kemerinizden düşmesi çok zor..Fiyatı 47 tl.Şu an artmıştır.
Bir tek eksi sini gördüm.Sap kısmı avda doğada vs kesinlikle kaymıyor.Bu sene kurban yüzmede kullandım.Koyunun iç yağı elime bulaşınca sap kısmı kaymaya başladı.Beklemiyordum ama iç yağı işi değiştirdi.Ben de çözümü sap kısmına bez bağlayarak buldum.Bezi dolayıp bağlayınca kayma bitti.

1982 Konya

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Mora kniv bıçak
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2014, 22:08:09 »
çok düşündüm ama almadım demek ki lazım bir tane  ;D
Oğuz YÜCE
1992 istanbul
Sabır kurtuluşun anahtarıdır...

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2014, 22:56:33 »
mora bıçak fiyatına göre alıp alınabilecek en kaliteli bıçakların başında gelir. bauhausta fiyatı çok daha uygundu. 20 küsur lira. şimdi artmış olabilir. uzun zamandır bakmadım.
mora bıçağın yüksek karbon ve paslanmaz çelik olarak iki seçeneği mevcut. doğa ve kampçılık olarak düşünülüyorsa yüksek karbonlu, ekseri gıda kesimi için düşünülüyorsa paslanmazını tavsiye ederim. av için de idealdir, kolay bileylenir. ağız yapısı scandi ağız olduğu için doğada herhangi düz bir taşla bile bileyleme yapılabilir. sık sık yağlayıp bakımı düzgün yapıldığı sürece benim favorim yüksek karbon çeliğinden olan bıçaklarıdır. eğer karbon çeliğini tercih ederseniz, kılıf olarak deri kullanılacaksa veya bulunduğunuz il fazla nemliyse ya da  sürekli su ve gıda asitine maruz kalırsa zamanla sararma kararma ve önü alınmazsa paslanma yapar.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2014, 00:06:44 »
Bahco diye satılan bıçak da bunun aynısı sanırım.

http://www.mahmutogluav.com/detay.asp?id=2997
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2014, 00:12:18 »
aslında bıçak meraklıları takip ettiği uygun bıçak satan siteleride bu konu altında paylaşabilir.
Oğuz YÜCE
1992 istanbul
Sabır kurtuluşun anahtarıdır...

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2014, 22:21:26 »
aslında bıçak meraklıları takip ettiği uygun bıçak satan siteleride bu konu altında paylaşabilir.

Aksu avda uygun fiyata Mora, Opinel, Spyderco, Kershaw bulabilirsiniz. Ben Opinel ve Spydercodan 3-4 model aldım. Fiyat/performans açısından çok başarılı markalar. http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=7&kategori=5
1980-Antalya