Gönderen Konu: İSABETLİ VURUŞ İÇİN DİPÇİKTEKİ ÖLÇÜLER VE ÖNEMİ  (Okunma sayısı 95359 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
  • HUĞLUDA AV BAYİSİYİM+TÜFEK USTASIYIM
Ynt: İSABETLİ VURUŞ İÇİN DİPÇİKTEKİ ÖLÇÜLER VE ÖNEMİ
« Yanıtla #25 : 09 Ağustos 2010, 21:05:15 »
Slm arkadaşlar vereceğim şok tablosundan yararlanabilirsiniz
ALİ AĞIR+ HUĞLU-KONYA + TÜFEK USTASI+AV BAYİİ+ 05334587124+ İNSANLARIN GÜVENİNİ KAYBETMEKTENSE PARA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM---- BOSCH

Çevrimdışı Fatih OLKER

• AvlakForum Üye
  • *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
ALİ BEY MRB,
YENİ ALMIŞ OLDUĞUM KRAL QUEEN MARKA YARI OTAMATİK TÜFEĞİMLE 19 ADET TEK KURŞUN ATTIM VE ATICILIĞIMA GÜVENDİĞİM İÇİN SORUN OLMAZ RAHAT VURURUM DEMİŞTİM.AMA BU ÖĞLE OLMADI.ATŞ YAPTIĞIM MESAFE 25 METEREDE BENİM ATTIĞIM KURŞUINLAR HEP SOLA ÇEKTİ BUNUN NEDENİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM.SAYGILARIMLA
Fatih OLKER
ZİRAAT MÜHENDİSİ
1980-Konya/Akşehir

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
slm Fatih bey
tüfeğinizin namlusu sola eğik olabilir
namlu ucu sola yatık taşlanmış olabilir
eğer dipçiktense sağ atıcıysanız ya sağa eğim hiç yok yada sola eğik olmalı yada solak atıcılar için yapılmış olmalıdır
bunlar ana nedenler daha başka sebeplerde etkili olabilr tüfeğin görmem gerekir
ALİ AĞIR+ HUĞLU-KONYA + TÜFEK USTASI+AV BAYİİ+ 05334587124+ İNSANLARIN GÜVENİNİ KAYBETMEKTENSE PARA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM---- BOSCH

Çevrimdışı Fatih OLKER

• AvlakForum Üye
  • *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
ALİ BEY TEŞEKKÜR EDERİM BENİM TÜFEĞİN NAMLUSU SOLA EYİKMİŞ FABRİKADA DÜZELDİ GELDİ.ŞUAN SORUN KALMADI.SELAMLAR
Fatih OLKER
ZİRAAT MÜHENDİSİ
1980-Konya/Akşehir

Çevrimdışı Mustafa ÖZTÜRK 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • çıtak (nicelik biyere kadar sonuna kadar nitelik)
« Yanıtla #29 : 06 Mayıs 2011, 23:04:27 »
kendi ölçülerimize göre dipçik yaptırmak istesek fiyat ne olur ustam yada tüfegi kargo ile gönderip tadilat yaptırsak
                                                                                                            mustafa öztürk 1982 Ankara kızılcahamam 0RH+

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 18 Mayıs 2011, 21:03:14 »
slm Mustafa  bey seçeceğiniz dipçik modeline dipçik kalitesine tüfeğin markasına göre değişir beni telefonla ararsanız(05334587124) daha hızlı anlaşabiliriz SAYGILAR

Çevrimdışı Abit KEYKUBAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 22 Şubat 2012, 14:14:17 »
ustam  şu işi resimle bi göstersen yani dirsekle parmak arası ölcülerini daha cok  ikram olur ve fayda saglamış olursunn
Abit KEYKUBAT
1955 KAYSERİ

Çevrimdışı Servet BİLGE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 28 Şubat 2012, 12:02:57 »
  dipcik açısı iyi nişan almak için en önemli unsurdur. tüfek yüze alındığında boyunu eğerek kambur oluşturan tüfek dipçiği avcıya ideal bir dipçik değildir.
lanber oto
ata oto
üzümlü oto
üzümlü sp
olmak üzere 4 farklı tüfek kullandım bir çok tüfeğide test ettim yüzüme şık oturan bir tüfek bulamadım en iyi oturan üzümlü sp idi. özel yaptırmam gerekiyor. her avcı için de bu ölçüler net standart değildir. çok uzun değilim (1,74) ancak dipçikler bana göre kısa ve çok yukarıda geliyor. biraz daha uzun ve daha aşağıda olmalı atış esnasında kambur olmamalıyım. tabii dipcik aşağıda olursa açıya bağlı olarak şahlanma daha fazla olur ve müteakip atışlar için hedef almak zorlaşır ama ben yinede dipçiğin daha aşağıda olmasını tercih ederim.
sadece resimlerine baktım dağdelen diye bir tüfek gördüm bana göre çok iyi göze gelebilecek bir tüfek dikkatimi çekti.
Servet BİLGE
1978 AMASYA

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
isterseniz sizin kendinize ölçü aldırtırız arayın yardımcı olalım

Çevrimdışı Bülent HAZIR

• AvlakForum Üye
  • *
ali abi güzel konu seçmişsin. bencede dipcik önemli. şuan lazım değil ama özel dipcik yaptıracak olursam haberleşecem abi
Bülent HAZIR
1981 DENİZLİ şuan eğirdir

free image hosting

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
bende alışkanlıktan herhalde tüfeğe çok yaslanıyorum ve hiç bir tüfek dipçiği ile tam manada uyum sağlıyamıyorum. hepside ellmacık kemiğime tam oturmadan boşlukta kalıyo biraz tüfeğe yüzümü fazla yaslarsam arpaciği sol tarafta görüyorum. benim nişan alışkanlığıma en yakın olan tüfek huğlu otomatik ama o bile tam değil alışkanlığımın değişmesi için diğerlerinden daha az zaman harcatır belki ama yinede tam manasıyla değil. bana en fazla uyan tüfek baikal otomatik oldu şuana kadar alışmakta en az sıkıntı çektiğim tüfek o oldu. acaba aynı ölçülerde bir dipçik yapılabilirmi.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2012, 19:56:24 Gönderen: Abdullah GÜLTEPE »
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
evet yapılabilir

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ali Bey sizde prova tüfeği vardır değil mi? Şu dipçik ölçüsü alırken yüksekliği, açısı bilmemnesi ayarlanan tipte.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
Doğru. İşte bu yüzden kendime,  kol ölçülerimde dipçik yaptırıyorum. Standart dipçikler her kese uyumlu olmayabiliyor
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
evet var

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
slm arkadaşlar konuyu okuyup bana dönerseniz daha kolay diyalog kurabiliriz

barışgökduman

• Ziyaretçi
Bu çok önemli konuda bilgilerini paylaşan başta Ali usta olmak üzere herkese teşekkür ederim.
Saygılar

Çevrimdışı Murat MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

SLM benim sorunumda dipçiktek şöyleki tüfeği omuzladığım an arpacığa ve dolayısıyla banta 5 santim yukarıdan aşağıya doğru bakıyorum anlıyacağınız isabetli vuruşum yok denecek kadar az birde daha önceki tüfeğim çifteydi vuruş yüzdesi 80 lerde idi şimdi pozede 5 lere kadar düştü nasıl bir ayar yapmalıyım tüfeğime sezon başında almıştım satmakta istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Murat MEMİŞ
1977 ordu

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
DİPÇİK ÖLÇÜSÜ VE ÖLÇÜ ALINIŞI
« Yanıtla #43 : 06 Temmuz 2013, 13:15:30 »
UFAKDAN Bİ ÇİZİM YAPTIM SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM. BİLGİ KATMAK BİZİMLE PAYLAŞMAK İSTEYENLER LÜTFEN YORUMLAR YAZSINLAR.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ahmet KARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: DİPÇİK ÖLÇÜSÜ VE ÖLÇÜ ALINIŞI
« Yanıtla #44 : 06 Temmuz 2013, 14:20:14 »
İnşallah av bayilerimizde ölçü alımında kullanılan maketleri kullanmaya başlar.Avcı arkadaşlarda kendilerine en iyi uyan tüfeklerine sahip olur.Güzel bir bilgilendirme olmuş Adem bey...
1979 SAMSUN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 06 Temmuz 2013, 14:33:50 »
İnşallah av bayilerimizde ölçü alımında kullanılan maketleri kullanmaya başlar.Avcı arkadaşlarda kendilerine en iyi uyan tüfeklerine sahip olur.Güzel bir bilgilendirme olmuş Adem bey...
EYVALLAH KARDEŞİM SEN B KONUYU AÇINCA BENDE ARAŞTIRMGEREĞİ DUYDUM KENDİMCE BİŞİLER YAPTIM DAHA USTALR VARDIR İLLAKİ ONLARIN BİLİGİNİ BEKLİYORUM BİZİMLE PAYLAŞSINLAR DİYE
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 06 Temmuz 2013, 14:34:28 »
AMA FARKINDASMISIN AHMET YİNE KULLANDIĞIM DİPÇİK MODELİNE BAK. YİNE ÖRDEK İŞLEMESİ GRAVÜRÜ VAR KANIMA İŞLEMİŞ İLLEDE ÖRDEK OLACAK :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ahmet KARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 06 Temmuz 2013, 14:50:01 »
 ;)
1979 SAMSUN

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 06 Temmuz 2013, 16:04:16 »
 O0                                       izahı tam olarak burda
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #49 : 06 Temmuz 2013, 16:23:06 »
Evet bu video gayet güzel izah etmiş olayı,çevirenden de paylaşandan da Allah razı olsun.Teşekkürler.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE