Gönderen Konu: niye avrupa tüfekler  (Okunma sayısı 112449 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: niye avrupa tüfekler
« Yanıtla #25 : 17 Nisan 2015, 17:13:02 »
BEN ÇE başlıgı iyi okuyun.. NEDEN AVRUPA TÜFEK DİYOR.
AMA GEREKİRSE BERETTA YI DA DAHİL EDE BİLİRİZ. KUVVETLİ İHTİMALLE ONDAKI SORUN DA LAÇKA SORUNU OLUR.
Browning yerine sıradan aya simson robust gibi markalarlada kıyaslanabilirdi.sonuçta onlarda avrupa ve bizden bir kaç gömlek ilerideler.Defalarca da şahit olduk pattern ve penetrasyonda çok ünlü dünya markalarını madara eden 500 Tl lik konya tüfeklerini.bizde biliyoruz yerli üretimde standart olmadığını estetik olmadığını kalitenin avrupa tüfekler kadar olmadığını.Etrafımızda yığınla satılan bir sürü avrupa tüfek var.neden. ?Ayrıca niye büyük harfle yazıyorsunuz anlayabilmiş değilim.Ben yazıları gayet iyi okuyabiliyorum.Keşke sizde daha iyi yazabilseniz.......
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 17 Nisan 2015, 17:18:00 »
ben hiç bir forumda yeni aldığı browning, beretta, benelli, fabarm, winchester, remington gibi avrupa tüfeklerin tutukluk yaptığını yada arıza çıkardığını yada herhangi bir parça sorununun meydana geldiğini görmedim bu tabi ki bunların kalitesi ile ilgili değil bu konu çünkü yabancı bir çok sitede bunlar hakkında akıl almaz şekilde şikayetler var yorumlar var... türklerde bu olay  "benim tüfeğim ithal 10 bin verdim en iyisni aldım arada fişek sıkışır normaldir" düşüncesi ile alakalı ama diğer yandan türk malı tüfeğin fişek sıkıştırma gibi bir şansı yok hemen darağaçını kurarız :)  Ha bide diğer bir seçenek var Avrupalılar A+ Plus + kalite tüfeklerini bize yolluyorlar.
TABİKİ benelli beretta brownınde arıza yapar. abd de  forumlarında okudugunuz sanırım.
GÖZDEN KAÇIRDIGINIZ BİR ŞEY VAR abd de adamlar tüfekleri son limitin de kullanıyor turkiyede ki gibi 28 gr 34 gr ördek vurmaya çalışmıyor adamlar. ustune üstlük çelik saçma atıyor herifler ve ilaveten  bir KİŞİ SEZON DA KAÇ KOLİ FİŞEK YAKIYOR AYNI TÜFEKLE BUNU DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ HİÇ? ARJANTİN AVLARINA BAKın ne marka tüfek kullanıyorlar. ya beretta yada benelli....  ben hiç türk markası görmedim.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #27 : 17 Nisan 2015, 17:21:32 »
TABİKİ benelli beretta brownınde arıza yapar. abd de  forumlarında okudugunuz sanırım.
GÖZDEN KAÇIRDIGINIZ BİR ŞEY VAR abd de adamlar tüfekleri son limitin de kullanıyor turkiyede ki gibi 28 gr 34 gr ördek vurmaya çalışmıyor adamlar. ustune üstlük çelik saçma atıyor herifler ve ilaveten  bir KİŞİ SEZON DA KAÇ KOLİ FİŞEK YAKIYOR AYNI TÜFEKLE BUNU DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ HİÇ? ARJANTİN AVLARINA BAKın ne marka tüfek kullanıyorlar. ya beretta yada benelli....  ben hiç türk markası görmedim.
HATSAN var,zannedersem AV DOĞA dergisinde Nejat ÜNER`in bir yazısında okumuştum yanılmıyorsam.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 17 Nisan 2015, 17:26:36 »
Browning yerine sıradan aya simson robust gibi markalarlada kıyaslanabilirdi.sonuçta onlarda avrupa ve bizden bir kaç gömlek ilerideler.Defalarca da şahit olduk pattern ve penetrasyonda çok ünlü dünya markalarını madara eden 500 Tl lik konya tüfeklerini.bizde biliyoruz yerli üretimde standart olmadığını estetik olmadığını kalitenin avrupa tüfekler kadar olmadığını.Etrafımızda yığınla satılan bir sürü avrupa tüfek var.neden. ?Ayrıca niye büyük harfle yazıyorsunuz anlayabilmiş değilim.Ben yazıları gayet iyi okuyabiliyorum.Keşke sizde daha iyi yazabilseniz.......
Demekki siz anladığınıza göre gayet iyi yaza biliyorum. Konumuz imla hatası nokta vurgül geğil...
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Mert SUNMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 17 Nisan 2015, 17:31:37 »
Çok fazla tecrübem yok sizler kadar lütfen yanlış söylediklerimi mazur görün. Ben Gökhan beye katılıyorum bence avrupa tüfeklerin kalitesi bizim türk firmaları tarafından yakalanamadı. Avrupada atılan fişekler bizim ülkedekileri beşe katlar bana göre çok güçlü fişeklerde atıyorlar o sebepten bile avrupa tüfeklere yönelir insan. Hata olamazmı tabiki olabilir kul yapısıdır sonuçta ama 100 taneden 5 tane çıkıyorsa yerlilerde 40 tane çıkıyor bu bence az bir oran değil. Belki kısa vadede pek fark olmaz ama uzun vadede avrupa farkını bariz belli ediyor. Özellikle kozmetik açıdan kaplama vs yerlilerin çok üstünde. Ama çok tüfek meraklısıysanız her sene değiştirmek istiyorsanız uzun vadeli düşünmüyorsanız yerli daha mantıklı. Bazı avrupa tüfeklere altın gözüyle bakıyoruz ama sıfır alınırsa satarken 1000 1500 lira zararımız oluyor herkes kolay satılıyor diyor ama kimse bukadar zararım oldu demiyor. yerli tüfek parası ediyor buda.

The following users thanked this post: Mustafa GÖNEN

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #30 : 17 Nisan 2015, 17:40:45 »
Yerli tüfeğe neden para vermem;

Ne zaman kelek yapacağı belli olmaz :D :D :D :D

+1 Puan Gökhan Bey :)
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 17 Nisan 2015, 18:02:51 »
Demekki siz anladığınıza göre gayet iyi yaza biliyorum. Konumuz imla hatası nokta vurgül geğil...
Siz bakmayın USA daki avcıların kullandıkları fişeklere tüfeklere.Onlar biraz fantazi peşindeler.Öyle ördekler kazlar falan havada atomlara ayrılacakmış gibi bir fantazi peşindeler.89mm yataklı 66 gr fişekler.ülkemizdeki avcıların. çoğunun hayatı boyunca atamıyacağı fişekler.Öyle kaz vurmak için de magnum fişeklere gerekte yok.36gr max 40 gr fişeklerle biz vuruyoruz.Gayet güzelde ölüyolar.şimdi biz bu fişekleri kullanıyoruz diye bilmiyor mu oluyoruz.bu arada çelik saçmada atıyoruz henüz bir sıkıntıyla karşılaşmadık.
Ayrıca bizim ülkemizde sıradan bir avcı arjantinde bir günde  atılan fişeği hayatı boyunca atamıyacağı için konuyu oraya bağlamak yanlış olur.fiyat kalite bazında 2000 tl ye alınabilecek bir yerli tüfek her işinizi görür.Üzerine binip sizi taşımasını istemezseniz.Bu arada imla yazı karekterleri ve Türkçe nin doğru kullanımı forum kuralları arasındadır.Hiç bir şekilde büyük harf kullanma ayrıcalığını size vermez.Karşınızdakini azarlarmış gibi oluyor biraz dikkat lütfen.....!

BİGA/1979

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 17 Nisan 2015, 18:09:50 »
bu konuya yardımcı olacak bir açıklama.: ben daha 2 hafta oldu winchester 101 12 gauge pose aldım.  inanın tüfek 20 ile 30 senelikdir tahminimce.   tüfek ilk geldiğinde direk kaliteli görüntüsü beni büyüledi diyebilirim. nette  hakkında bilgi toplamak için forum sitelerine girdiğimde tetik emniyet  kurma mekanısması  anlatan yabancı siteler aradım buldum. tetik mekanısma içi fotoğrafı çekilmiş anlatımlı olarak açıklama yapılmış .kullanılan malseme kalitesi, işçilik, çalışma prensibi evet budur dedirtiyor insana. kalite burdan bile direk belli ediyor kendini.   çok eski tüfek olmasına rahmen, tüfek namlu içinde dışında kasada en ufak sorun olmaması.  en ufak sallantı laçkalık olmaması. vede yılların verdiği kullanıma bağlı açma mandalında en ufak bir yumuşama olmaması beni büyüledi. 30 senelik tüfeğin mandalında süspansiyonu hala sağda duruyorsa bunu oturup herkesin evet budur demesi gerekir düşünce olarak kanımca.  2. olarak  tüfeği namluya takarken yerlilerde extra efor harcarken yerine yuvasına oturtmak için,  bu tüfekde tam tersi namlu: tüfeğe yaklaştırdığınıs anda aşıkları sevgilileri birleştirirsinisya hani o şekilde, bisi birşeltir, bisi birleştir diye haykırırcasına  yuvasına oturup şık diye kapanması. ama  yerli tüfeklerin hiçbirinde bu bağrış böyle aşk yoktur sıfır bile olsa.  işte bu sebepten dolayı  kimse yerli tüfekler ile avrupa tüfekler aynı demesin . kalite her daim kullanılan  malseme ve işçilik ile doğru orantılı sonucu ortaya çıkartır.   keşke insanımısda en iyisini yapmak için çalmadan çırpmadan en kalitelisini en iyi işçilik ile sonucu ortaya koyup  evet tüfek budur dedirtse herkese.....   
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2015, 19:06:05 Gönderen: Adem KOCA »
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Selim ARSLANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ancak durgun su, yıldızları yansıtır.
« Yanıtla #33 : 17 Nisan 2015, 18:18:51 »
Hala Çıkmadı param var alıyorum kardeşim :) benimde bu dünyada browningim olsun diyen
Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır.

1980-Elazığ

Çevrimdışı M.Aytaç TOK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 17 Nisan 2015, 18:19:54 »
Bende tecrübelerimi paylaşayım dedim . Yerli üretim yokken bizde çok avrupa tüfekler kullandık .Arıza vereni oldu vermeyeni oldu . Hatta en yakın zamanda olanı anlatayım . Geçen sene Hilal av Bayinden bir tane 686 aldım. Tüfeği satın alma belgeme işlettim . Deneme atışı yapalım dedim . Bana güldüler . Deneme atışından sonrada ben güldüm . Üst ejectör tutukluk yapıyordu . Tüfek nerde tamir edilecek? Tabiki Türkiyede . Hemen iade ettim . Avrupa silahların arızalarını kimse paylaşmıyor . Çünkü paylaşırsa tüfek elinde kalır . Çok zararı olur . Bir kardeşim yazmış Avrupa tüfek de en fazla 1500 lira zarar edersin . E güzel kardeşim yerli tüfeğin kökü zaten o para . :) Dolabımda şu an 5 adet tüfeğim var . ve ben bu sezon  yerliyle avlandım . İbrahim AYSU kardeşime aynen katıldığım bir konu var . Her tüfeğin ayrı bir karekteri var . Kısaca özetlemek gerekirse Bütün tüfekler arıza verebilir. Bu iş araba gibidir . Paran var Auidi kullanırsın . Gücün yetmez şahine binersin . Siz hiç forumlarda şahin ile audi kıyaslaması gördünüzmü ?
Mustafa Aytaç  TOK
1968 ADANA

The following users thanked this post: Çağrı ECE, Erol ÖZTÜRK, Ümit KANAT

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #35 : 17 Nisan 2015, 18:27:51 »
bu konuya yardımcı olacak bir açıklama.: ben daha 2 hafat oldu winchester 101 12 gauge pose aldım.  inanın tüfek en as 20 en fasla 30 senelikdir tahminimce.   tüfek ilk geldiğind edirek kalite görüntüsü beni büyüledi diyebilirim. nette  hakkınd abilgi toplamak için forum sitelerine giridğimde ttik meniyet  kurma mekanısması  anlatan yabancı siteler buldum. içinin fotoğrafı çekilnmiş . kalite burdan bile direk belli ediyor kendini.   çok eski tüfke olmasına rahmen tüfek namlu içinde dışında kasada en ufak sorun olmaması.  en ufak sallantı laçkalık olmaması. vede yılları verdiği kullanıma bağlı açma mandalında en ufak bir yumuşama olmaması beni büylüdei. 30 senelik tüfeğin mandalında süspansiyon hala sağda duruyorsa bunu oturup herkesin evet budur demesi gerekir düşünc eolarak.  2. olarak  tüfeği namluya takarken yerlilerde extara efor harcarken yerien yuvasıan oturtmak için  bu tüfekde tam tersi namlu tüfeğe yaklaştırdığınıs anda aşıkları sevgilileri birleştirirsinisya hani o şekilde. bisi birşeltir bisi birleştir diye hayrkırırcasıan six anlamadna yuvasıan oturup şık diye kapanması. ama olun  yerli tüfeklerin hiçbirinde bu bağrış böyel aşk yoktur sıfır bile olsa.  işte bu yüsden kimse yerli tüfekler ile avrupa tüfekler aynı demesin . usun xaman sonunda baris şeklde detaylar kalite ortaya çıkıyor
Adem şu yazıyı bir tercüme ediver yav   :) hiçbirşey anlamadım doktor reçetesi gibi olmuş  :) telefondan mı yazdın  :) 
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Suat ÇALIŞKAN, Adem KOCA

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 17 Nisan 2015, 18:29:49 »
Sayin Çalışkan yazımın büyük olmasının ne azarlama ne de bağırmak la alakası yok .sırf ayni fikirde olmadığımız için mi bu kaniya vardınız eğer öle ise solim    aklimin ucundan bile geçmedi. Ben kendi düşüncelerimi yazdım sizede katılan olabilir banada yada daha farklı gozlemleyenlerde olabilir.saglicakla kalin.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 17 Nisan 2015, 18:37:27 »
Adem şu yazıyı bir tercüme ediver yav   :) hiçbirşey anlamadım doktor reçetesi gibi olmuş  :) telefondan mı yazdın  :)
  pardon ustam güldürdün beni :) aynen  dikkat etmemişim hallettim şimdi.  ne güldümyaaa doktor örneğine :)
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2015, 19:07:00 Gönderen: Adem KOCA »
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 17 Nisan 2015, 19:19:32 »

+1 Pu

+1 Puan Gökhan Bey :)
ökhan Bey :)
Avrupa tüfeklerde böyle bir tarih falan varda biz mi göremiyoruz arkadaşlar....

BİGA/1979

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #39 : 17 Nisan 2015, 19:20:40 »

Siz hiç forumlarda şahin ile audi kıyaslaması gördünüzmü ?

Göremezsiniz, çünkü Audi Alman'dır, Şahin İtalyan :D (Şahin yerli demesin kimse de, tüm Tofaş serisi eski İtalyan tasarımlarıdır. :) )

İtalyan'la Alman'ı karşılaştırmak mantıklı mı ? Değil tabi :D

Tahrik edeyim de sevgili Tuncay KAHRAMAN görürse müdahil olsun :D
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Ersun ERDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 17 Nisan 2015, 19:33:30 »
avrupa tüfeklerin kalitesi ve estettiği aşikar ama fiyatları türkiyedeki ticari piyasanın bir dengesizliği çünki aynı marka tüfekler avrupada,amerikada ,uzak doğuda %30-40 daha ucuz.çünki biz zengin bir milletiz.:))
Ersun ERDOĞAN
1979 malatya

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 17 Nisan 2015, 20:11:24 »
yerli sanayiden özellikle yeni üretilen tüfeklerden uzak duranlardan biriyim .... daha önce 2 adet tüfek aldım  bir adet otomatik bir adet süperpoze  .. yıldız poze aldım ömrüm kargoda geçti git gel git gel .... yerli sanayimizde hatayı kabullenmeme çok fazla  hep bahane buluyorlar ... yerli firmalardan öne çıkan firmalar zaman biraz geçince işi bozuyorlar gibi ... akdaşı araştırıyordum  vazgeçtim  formda şikayetler arttı akdaş hakkında .. geçen av bayisinde akdaşın gazlı modelini inceledim  diğer tarafta avcı bir abimin beretta 391 stonecoat tüfeğini görünce  akdaş kullanıcıları kusura bakmasın  ama beratta 391 akdaşa göre 3 4 gömlek büyük ..  bu serzenişim yerliden ağzım yanmış veee bazı büyük yerli firmaları incelemiş oldugum için ...  yerli sanayi tüfekleri bana yapmacık geliyor ... avrupayı bu yüzden tercih ederim
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Selim ARSLANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ancak durgun su, yıldızları yansıtır.
« Yanıtla #42 : 17 Nisan 2015, 20:12:59 »
Anladığım kadariyla ithal tüfek tercihi sadece tufeginin markasal büyüklüğü namlusunun kalınlığı ve sabaha kadar 40 50 gr fişek atmakla alakalı
Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır.

1980-Elazığ

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #43 : 17 Nisan 2015, 20:29:48 »
  pardon ustam güldürdün beni :) aynen  dikkat etmemişim hallettim şimdi.  ne güldümyaaa doktor örneğine :)
Teşekkür ederim Adem,hep gül inşallah  :)
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

The following users thanked this post: Adem KOCA

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 17 Nisan 2015, 20:45:52 »
"...bir çoğumuz avcılığı hobi olarak yapıyoruz..."
Selim Bey, işte tam da bu sebepten avda keyfimizin kaçmaması için, yerliye göre kalitesi ve standardı daha yüksek olan Avrupa tüfeklar kullanıyoruz. Buna avrupa hayranlığı demek bence yanlış olur çünkü kabul edelim ki adamların kalite anlayışı ve disiplini bizimkilerden oldukça yüksek. Dolayısıyla daha kaliteli, daha etkin, daha zarif ve daha az hata çıkaran ürünler ortaya koyuyorlar.
Yerli üretimlerde de buna yakın kalitede ürünler ortaya çıkabilir belki ama forumda hep söylendiği gibi: "Yerli tüfek işi şans işi." Yine bir arkadaşımızın dediği gibi yerli üretimde yüz tüfekte kırk tanesi hatalı çıkıyorsa avrupa üretimde bu oran yüzde beş'lerde kalıyor. Ben kendi adıma bu altmış tüfekten birini denk getirecek şanslı olabilir miyim acaba ya da bakalım kalitelerini yükseltmişler mi diye deneyip durmaktansa hatalı çıkma ihtimali daha az olan avrupa tüfeklerini tercih ederim. Kaldı ki bir kaç tane yerli tüfeğe verilecek parayla güzel bir avrupa tüfek alınabilir ve o yerlilerin çıkardığı arızaların, kaçan avların, servise göndermelerin vs stresinden de uzak kalınır ve her iki tüfek de satılacak olsa avrupa tüfek yerliye nazaran daha az zararla satılabilir.
  • Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #45 : 17 Nisan 2015, 20:55:00 »
Evet İtalyanla Almanı kıyaslamamak lazım..Lamborghini,Maserati ve Ferrari yi  bırakınız Mercedes  Bmw yi Porsche ile bile kıyaslamam ben..Segmentleri ayrı zaten...:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: M.Aytaç TOK, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #46 : 17 Nisan 2015, 20:57:45 »
İzleyiniz..Sn.Aysu Bugatti taşını oynayacak..:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Abdullah ŞAHİN 07

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 17 Nisan 2015, 21:11:48 »
Ustaların atışmalarını takip etmek yine zevkli olacak.  :)
  • Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 17 Nisan 2015, 21:15:50 »
param yok bir browning b 25 20 cal alabilmek için elimdeki bütün yerli tüfekleri satacağım üstüne para biriktireceğim..üstelik alacağım tüfek benden bile yaşlı olabilir...çünkü ben iyi bir tüfek alacağım..kendini tüfek zanneden fişek patlatan almayacağım:)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

The following users thanked this post: Supi İÇYÜZ, Gökhan KAN, İbrahim AYSU

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #49 : 17 Nisan 2015, 21:28:43 »
Bugatti Veyron EB 16.4 is a mid-engined sports car, designed and developed in Germany by the Volkswagen Group

Bugatti Veyron Super Sport (Coupe), Grand Sport Vitesse (Roadster):
1,200 PS (883 kW; 1,184 bhp)

Dünyanın en güçlü ve karada giden en hızlı makinesi. Ferrari ve Lamborghini'nin bu güç ve hızda , ısınıp erimeyen motor bloğu ve egzoz üretebilmesini bekliyorlar daha iyisini üretmek için. :D :D

Evet İtalyanla Almanı kıyaslamamak lazım..Lamborghini,Maserati ve Ferrari yi  bırakınız Mercedes  Bmw yi Porsche ile bile kıyaslamam ben..Segmentleri ayrı zaten...:)
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul