Gönderen Konu: il dışından gelen avcılar  (Okunma sayısı 2571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail ERTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
il dışından gelen avcılar
« : 11 Aralık 2017, 09:30:13 »
 O0 selamün aleyküm avcı abilerim ve kardeşlerim
il dışından gelen avcılar özellikle bursadan gelen avcılar misafir baş tacımızdır fakat adabı ile yapılan av her daim güzel ve keyifli olur
hafta sonu haymananın köylerinden birine  ava gittim avlakta yabancı avcılarla yani bursa iznikten gelen avcılarla karşılaştım hoşgeldiniz kardeşim diyerek
hitapta bulundum bölgede fidanlık var bu bölgenin ava yasak olduğunu söyledim yani tel örgülü alana girmeyin diyerekten ikaz ettim
kendileri başka bir avlaktan geldiklerini yanii kotayı başka bir bölgeye aldıklarını ve orada avlanıp bir tavşan vurduklarını sonrada o avlaktan çıkıp bulunduğumuz avlağa gelmişler yani benim anladığım kadarı ile bu kardeşlerimiz kotalı avlak dışında avlanmaya gelmişler bu yaptıkları doğru değil
bizler bu durumda karşılaşıp tepkimizi koyduğumuz zaman suçlu konuma düşüyoruz benim gördüğüm bu 8 kişinin o bölgede köpekleri ile av yaptığını düşünün avmı kalır ben kendilerinden ayrılarak orman bakanlığına bağlı milli parklar görevlilerini arayıp durumu bildirdim inşaallah gereken işlemi yapmışlardır
ben acizene düşüncemi yazdım

« Son Düzenleme: 12 Aralık 2017, 10:43:17 Gönderen: İsmail ERTAŞ »
İsmail ERTAŞ
1974 GÖLBAŞI ANKARA

Çevrimdışı Ali ARI

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: il dışından gelen avcılar
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2017, 10:55:22 »
İl dışına ava giden birisi olarak, gittiğim yerlerde genel adaba, avcılık etiğine ve MAK kararlarına uyduktan sonra sorun yok. Sizin karşı olma gerekçeniz nedir, devlet pul satıyor Türkiye geneli diye siz kafanızdan sınırlar çiziyorsunuz, siz önce  o yöredeki insanlar sezon açılmadan önce, kapandıktan sonra av yapmasını engelleyin. Onları da şikayet edin de neye karşı olduğunuzu bilelim.
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

The following users thanked this post: Süreyya AYAN

Çevrimdışı Ali ARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2017, 11:02:06 »
Sıkın dişinizi  şunun şurasında 9 av günü kaldı, sonra kalan 9 ay rahat rahat avlanırsınız. Bırakın insanlar 14 Ekim - 07 Ocak arasında gelsinler, nasıl olsa diğer yıl boyu sizin avlak.
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

The following users thanked this post: Süreyya AYAN

Çevrimdışı Metin ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2017, 11:18:02 »
yasak bölgede avlanma dogaya zarar verme gibi durumlara karşı gelmek bunlara engel olup bildirmek herkesin vatandaşlık borcu . evrakları eksiksiz olan herkese türkiye sınırları icinde avlanma yetkisini devlet veriyor.kimse devletten daha büyük değil.siz yasak bölgede avlandıgı icin il dışından gelenleri şikayet etmişsiniz. dogru olanı yapmışsınız.olması gerekende bu.ama aynı şeyi bulundugun yerden tanıdıgın bir arkadaşın o yasak  bölgede avlansa aynı şekilde duyarlı olurmuydun acaba..

resim yükle
                 ♥  ♥  ♥ Metin Şahin ♥  ♥  ♥
                   ♥  ♥  ♥ 1977 -  BOLU  ♥  ♥  ♥

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2017, 11:33:34 »
başka illerden gelsin ya da gelmesin,yerli ya da misafir farketmez kanuna,limitlere aykırı av yapan herkesin Allah belasını versin,ileride çocuklarımıza av kalmayacak her yıl gitgide av popülasyonu azalıyor,
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Metin ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2017, 11:53:11 »
bulundugum yerde balık avından tut kara avına kadar her tür av var hic bir zaman il dışına cıkma ihtiyacı duymadım. olaya sadece tarafsız bakıyorum. hic bir avcı bulundugu avlakta başka avcıların olmasını istemez bunu anlarım ama ama il içi veya il dışı diye ayrımcılık yapmak sacma devlet pul parası alırken il dışı av yapamazsın demiyor.söylediklerinize katılıyorum limit dışı koruma altındaki hayvanlar yada koruma altındaki bölgelerde avlanmak etkisi büyük bölge halkı olarak bunlara engel olmamız lazım ..av her gecen yıl azalıyor haklısınız.misal: bir avcı sezon boyunca en fazla kac tavşan vurabilir 15 yada 20 diyelim.sezon kapanınca il dışından gelen olmaz fakat o yörenin halkından birinin vurdugu tavşan sadece  bir tavşan yıl boyu yavru yapacagı en az 25-30 tavşan yok etmiş oluyor .sizce en büyük zararı kim veriyor biz kendimiz mi yoksa dışarıdan gelenlermi?

resim yükle
                 ♥  ♥  ♥ Metin Şahin ♥  ♥  ♥
                   ♥  ♥  ♥ 1977 -  BOLU  ♥  ♥  ♥

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2017, 12:10:00 »
Gerek hayat pahaliligi ( yakıt  araç  ekipman  fişek yol köpek  bakımı  vs. diğer  masraflar) gerekse insanlardaki  hırs  illa vurmam gerek    birde ava gidenler arasında böbürlenme   çok vuran  çok iyi Avcı anlamına geldiğini zannedenler olduğu sürece   istisnalar hariç   git gel 800 1000 km  yapanların %90 i limit tanımıyor bizzat şahit oldum  bir  minibüs dolusu gelip 10 15 keklik vurup pişirip  yiyip akşam yine keklik kovalayan var dedektör gibi köpeklerle  birde  meradaki köylunun Aksam projektör ile  tavşan vurması kışın eve gelen keklikleri vurması asfalt kenarına inen keklikleri  arac icinden vuranlar  v.s saymakla   bitmez    bunlar gördüklerim
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Osman KÜÇÜKMUMCULAR, Lokman DERELİ

Çevrimdışı Bülent KOCA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2017, 14:43:29 »
Herkes vurabildiği kadar vursun , bakalım av kalmayınca ne yapacaksınız!
Bülent KOCA-1970  Çal   505 8281132 Alaşehir

The following users thanked this post: Necdet GÜNEY, Ömer ÖZSOY

Çevrimdışı Ergün ALTIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2017, 20:44:32 »
İl dışı il içi diye bir kavram yoktur. Ahlaklı ve yasaya uyan avcı vardır. En basta devlet izin veriyor devlet yasaklıyor. Kusura bakmayın ama yerli avcı daha kötü,denk gelirse insanlar uzaktan bir iki kere gelebilir para para para ama yerli avcı merayı biliyor yıl boyu of of of temizlik...Ahlak herkeste olmalı il dışı il içi olmaz .
  • ARMSAN Phenoma
1983 BURSA İNEGÖL/ANKARA BEYPAZARI

Çevrimdışı Alper ALUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2017, 21:34:18 »
İl dışı il içi diye bir kavram yoktur. Ahlaklı ve yasaya uyan avcı vardır. En basta devlet izin veriyor devlet yasaklıyor. Kusura bakmayın ama yerli avcı daha kötü,denk gelirse insanlar uzaktan bir iki kere gelebilir para para para ama yerli avcı merayı biliyor yıl boyu of of of temizlik...Ahlak herkeste olmalı il dışı il içi olmaz .
Sn Ergün kimliğinde TÜRKİYE vatandaşı yazıyor Egeliyim Ege de Balık ta tutarım Trakyada Çulluk ta avlarim. Karadeniz hamsisinide severim,Doğu Anadolunun fıstığı acısı ise tartışmasız tüm dünya sever ama bırak Ankara avlaklarına da izin istemeyelim.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Browning 525
  • Franchi Black Magiç
  • English pointer ANGEL

Alper ALUŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni
[email protected]
1974 Manisa/Salihli

Çevrimdışı Alper ALUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2017, 21:45:48 »
Sn Ergün kimliğinde TÜRKİYE vatandaşı yazıyor Egeliyim Ege de Balık ta tutarım Trakyada Çulluk ta avlarim. Karadeniz hamsisinide severim,Doğu Anadolunun fıstığı acısı ise tartışmasız tüm dünya sever ama bırak Ankara avlaklarına da izin istemeyelim.

Alıntı ve isim Sehven yazılmıştır. Arkadaşlar Konuyu açan İsmail Ertaş olarak  düzeltiyorum.

• Browning 525
  • Franchi Black Magiç
  • English pointer ANGEL

Alper ALUŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni
[email protected]
1974 Manisa/Salihli

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 11 Aralık 2017, 21:55:15 »
 evvela avcı olan avcı etiğine uygun olrak avlanan,

sonra mak kararlarına uygun av yapan tüm avcılara,

yerli veya misafir meralardakilere selam olsun.

unutmamak gerek;

yarınların yükü var omuzlarımızda yeni nesile devretmek üzere,..!..

rast gelsin saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Ömer ÖZSOY, Ergün ALTIN, M.Burak METİLLİ

Çevrimdışı Aydın TOROS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #12 : 12 Aralık 2017, 01:34:43 »
O0 selamün aleyküm avcı abilerim ve kardeşlerim
il dışından gelen avcılar özellikle bursadan gelen avcılar misafir baş tacımızdır fakat adabı ile yapılan av her daim güzel ve keyifli olur
hafta sonu haymananın köylerinden birine  ava gittim avlakta yabancı avcılarla yani bursa iznikten gelen avcılarla karşılaştım hoşgeldiniz kardeşim diyerek
hitapta bulundum bölgede fidanlık var bu bölgenin ava yasak olduğunu söyledim yani tel örgülü alana girmeyin diyerekten ikaz ettim
kendileri başka bir avlaktan geldiklerini yanii kotayı başka bir bölgeye aldıklarını ve orada avlanıp bir tavşan vurduklarını sonrada o avlaktan çıkıp bulunduğumuz avlağa gelmişler yani benim anladığım kadarı ile bu kardeşlerimiz kotalı avlak dışında avlanmaya gelmişler bu yaptıkları doğru değil
ben şahsım olarak il dışından gelen avcılara karşı olduğumu da bildiriyorum

Bence gayet dogru konusmus....
Bir tek yanlısı il dısından gelen avcılara karsıyım der...

Buranın ava yasak oldugunu soylemesi suc degil...

Tel orgulu alanın ava kapalı oldugunu soylemesi sucmu...

fidanlık var bu bölgenin ava yasak olduğunu söyledim yani tel örgülü alana girmeyin diyerekten ikaz ettim

Bazı arkadaslar pul parası verdim der...
Istedigim yerde av yaparım...
olmaz oyle sey...
O zaman av yapmak icin avbisten izin almanada gerek yok...nasıl olsa pul parası verdim...
Istedigim yerde avlanırım....gorevli gelirse soylersin ben pul parası verdim ....
Olmaz
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2017, 01:48:45 Gönderen: Aydın TOROS »
  • Huglu gx 512s

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #13 : 12 Aralık 2017, 11:44:57 »
İl dışından gelen avcıya karşıyım cümlesini kuru kuru söyleyince yanlış olur. Kimsenin böyle bir hakkı yok. Dışardan gelen avcılar eğer uygunsuz davranışlarda bulunursa ozaman uyarır gerekirse şikayet edersin o başka. Bu sadece dışardan gelen için değil herkes için geçerli. Misafir edebiyle gelir edebiyle gider. Edep bilmeyenden zaten adam olmaz.
Belgesi var yok şehir içi dışı nerden gelsin kim olursa olsun insanda önce ahlak ve vicdan olacak.
Öbür türlü zaten avcılık bitiyor.. Bülent bey güzel yazmış herkes vurabildiği kadar vursun bakalım bitince ne yapacaklar diye. Akıllı insan düşünerek hareket eder.. aklı kıt olana zaten ne desen boş :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Bülent KOCA, Bilal AYDIN