Gönderen Konu: Çiftem ile Yeni Başlangıç  (Okunma sayısı 3003 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin FERAH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Çiftem ile Yeni Başlangıç
« : 31 Ağustos 2020, 03:59:21 »
Avı bıraktığımı düşünmemin üzerinden on yıldan uzun bir zaman geçmiş ancak benim bitti dediğim tutku hiç bitmemiş.İki yıl önce karar vermiştim yeni bir tüfek sahip olmaya ve forum üzerinden yaptığım araştırmalar ve edindiğim deneyimler sayesinde yıldız çift tetik 71 cm çiftemi geçen yıl temmuz ayında teslim aldım.Hemen Kurs işini halledip bir derneğe üye oldum ve verdim bütün evrakları sezona kalmış 20 gün rahat rahat hallolacak gözüyle beklerken halk eğitimden aldığım kurs belgemi kabul etmediler ve yeni kurs vs derken aralık ayında lisansımı alabildim ve sezondan hiçbirşey anlamadan kapandı gitti sezon.

Eskiden hep poze kullanmıştım ve çukurbant çiftenin bana daha uygun olduğunu 16 cal dipçiği kırık bir kırıkkale çifte ile yapmış olduğum birkaç atışla fark etmiştim.Eskiden avı vuranın namlu olduğunu bilirdik ne kundak ölçüşü ne şok nede fişek hiç bilmeden kara düzen av yaptık.Full şoklu ördek tüfeği ile yıllarca bıldırcından tavşana kadar av yaptık.

Araştırmayı ve edindiğim teorik bilgiyi uygulamaya geçirmeyi çok severim.Direk hazır bilgiden ziyade kendi çabamla birşeyler yapmanın zorluğunu galiba seviyorum ve hayatın her yönünde de işime yaradığını düşünüyorum.Geçen sezon sürekli tek başıma ava gitmeye çalıştım ve halada av badim yok.Şehir yabancı,avlak yabancı birçok grupman testi yaptım malum eskiden sadece rc yeşilkovanı biliyordum.Çok şükür sayfadan edindiğim birçok bilginin işe yaradığını gördüm.

İki gün içinde kota almıştım cumartesi rastgele kota aldığım avlağın rastgele bir bölgesinde hiç bir av yapamadan geri döndüm ilk gün sadece bıldırcın avı için yanımda 61 cm yedek namlu ile gitmiştim ve gittiğim avlakta üveyik populasyonu vardı birkaç atış yaptım ama çok yüksek geçiş olduğu için başarı sağlamadan döndüm eve.Ertesi gün aynı avlağa gittim ve çok şükür üveyik kotasını doldurdum ve bir tarlada rast gelen bıldırcınlarda nasip oldu.
Herkese daha iyilerinin rastgelmesi dileği ile kazasız belasız sezonlar dilerim.

• Yıldız elegante A3 çifte 71 cm,61 cm
  • Yıldız Spz 71 cm
1983 BEŞKAZA-ANKARA

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE, Taşkın MUTLU, Hüseyin İŞCEN, İsmail YALÇINKAYA

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Çiftem ile Yeni Başlangıç
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2020, 08:20:38 »
Tebrikler engin gardaşım sana gel diyorum boluya doyasıya av yapalım. Rast gelsin güzel av olmuş.
1983 Mudurnu/BOLU

The following users thanked this post: Engin FERAH

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2020, 12:09:36 »
Maşallah  keyifli avlar dilerim rastgele
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Engin FERAH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2020, 13:45:12 »
Tebrikler engin gardaşım sana gel diyorum boluya doyasıya av yapalım. Rast gelsin güzel av olmuş.

ördek zamanı inşallah geleceğim.Domuzda kovalarız :D
  • Yıldız Spz 71 cm
1983 BEŞKAZA-ANKARA

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2020, 13:48:18 »
Engin bey bende çifte ile ava başladım. Nişan falan almazdım direkt atardım. Benimkide çukur banttı alt atıyordu. Alışamadım sonra arıza verdi huğlu firması başka bir isteğin varmı dediler yüksek bant olabilirmi dedim sağolsunlar bedava yapıp yolladılar. Güzel avlar yaptım. İlk tavşanımı tek bir saçmayla almıştım. Bende hayret ettim. Şimdi kardeşim kullanıyor.Ben ava yalnız gitmeyi severim. Ama doğru değil çünkü avın neler getireceği belli olmuyor. Yaralanma ,sakatlık, hastalık vs o yüzden tek gitmek pek doğru değil. Güzel av yapmışsınız tebrik ederim.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Ümit MUTLU 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • Muallim
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2020, 16:39:42 »
Maşallah avınız daim bereketli olsun... Bu heveslee daha bol av haberleri alırız diye umuyorum  sizden :)
  • Armsan Paragon
1988 - İstanbul

Çevrimiçi Taşkın MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2020, 17:00:59 »
maşallah abim güzel av yapmışsın, ama yalnız ava gitmek gerçekten doğru değil, Allah göstermesin insanın başına her şey gelebilir, ayrı zamanlarda iki defa yılanın üstüne basıyordum, çalıya düşen bir bıldırcını alırken bir arkadaşımızı da elinden yılan soktu, sivas ta vurduğum ördeği almaya çalışırken buz kırıldı küçük bir su kanalına düştüm, Allahım yüzümüze baktı ayakta kaldım sadece belden aşağım ıslandı hava - kaç dereceydi bilmiyorum, arabaya kendimi zor attım, zaten o son ördek avımdı, kaz var deseler daha suya adımımı atmam :) Avcı yoksa yanında, birilerine vur aşıyı, bir kaç defa götürdün mü yanında tamamdır, kaç kişiyi avcı yaptım :) birde gittin yeri merayı birilerine söylemek lazım.
  • fıas-cesa 66
  • kral queen yarı oto 12 66-76
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimdışı Engin FERAH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2020, 19:47:52 »
Çok geçmiş olsun epey bir kazanız geçmiş.İnşallah ilerde bir av grubum olur.Bende güvenlik olarak eşime bulunduğum konumu atıyorum avlağa girince.en azından yerimi belli ediyorum.

maşallah abim güzel av yapmışsın, ama yalnız ava gitmek gerçekten doğru değil, Allah göstermesin insanın başına her şey gelebilir, ayrı zamanlarda iki defa yılanın üstüne basıyordum, çalıya düşen bir bıldırcını alırken bir arkadaşımızı da elinden yılan soktu, sivas ta vurduğum ördeği almaya çalışırken buz kırıldı küçük bir su kanalına düştüm, Allahım yüzümüze baktı ayakta kaldım sadece belden aşağım ıslandı hava - kaç dereceydi bilmiyorum, arabaya kendimi zor attım, zaten o son ördek avımdı, kaz var deseler daha suya adımımı atmam :) Avcı yoksa yanında, birilerine vur aşıyı, bir kaç defa götürdün mü yanında tamamdır, kaç kişiyi avcı yaptım :) birde gittin yeri merayı birilerine söylemek lazım.
  • Yıldız Spz 71 cm
1983 BEŞKAZA-ANKARA

Çevrimdışı Engin FERAH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 01 Eylül 2020, 01:07:24 »

İnşallah Ümit bey,
Maşallah avınız daim bereketli olsun... Bu heveslee daha bol av haberleri alırız diye umuyorum  sizden :)
  • Yıldız Spz 71 cm
1983 BEŞKAZA-ANKARA