Gönderen Konu: Akkar ın rustan farkı ne?  (Okunma sayısı 5468 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
Akkar ın rustan farkı ne?
« : 14 Temmuz 2015, 01:00:09 »

İçeriği beğendim.Sadece sunum kötü.
1982 Konya

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR, Engin TARHAN

Çevrimdışı Sonay ŞEMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Akkar ın rustan farkı ne?
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2015, 09:07:01 »
Hem rus baikal ( ij 58 ma ) hem de Akkar ( Churchill maxi-mag 12/89 ) kullanan birisi olarak videoyu beğendim,  bu tarz videoları firmaların kendileri daha profesyonel olarak çekseler iyi reklamları olur. Karşılaştırmak gerekirse yerli otomatiklerin içinde malzeme ve işçilik olarak çok ileri seviyede olduğunu düşünüyorum, bendeki model İngiltereye ihraç edilen seriden ancak akkar bütün modellerinin aynı olduğunu belirtiyor. Churchill'i domuz ve ördek avında kullanıyorum gayet memnunum. 
  • IJ 58 MA SXS Baikal ( 73,5 cm )
  • Churchill Maxi-Mag 12/89 ( 61 cm - 71 cm ported)yarı otomatik
  • Ata CY ( 71 cm ) yarı otomatik
  • Kopay - Kurzhaar
1986 Tekirdağ

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2015, 23:53:05 »
İmalattan çıkan tüfek hiçbir teknik kontrole girmese bile, ülkemizde hiç değilse dereye çamura girer :) Solungaç çıkmıştır artık.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Kadir TANYILDIZI

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2015, 01:18:00 »
İmalattan çıkan tüfek hiçbir teknik kontrole girmese bile, ülkemizde hiç değilse dereye çamura girer :) Solungaç çıkmıştır artık.
:D :D :D Bizde bu yetkililer varken  yakında  bir bakmışın  'Derelerde tüfek avlamak yasak kardeşim' diyor birisi.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 01:21:29 Gönderen: Erol KABA »
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2015, 01:17:59 »
:D :D :D Bizde bu yetkililer varken  yakında  bir bakmışın  'Derelerde tüfek avlamak yasak kardeşim' diyor birisi.
;D atacaklar, derede kaybedecekler sonra dere başına ikaz levhası; dikkat tüfek çıkabilir :)

Hani sonra niye bir Winchester, Browning, Benelli sokmuyorlar ki  ::)
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2015, 01:19:23 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Murat BOZOK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2015, 09:24:49 »
Geçen gittiğim Fuar da tüfekleri incelerken Baikal'a bakmamla bırakmam bir oldu işçilik olarak ben bile yapsam daha iyisini yaparım demeden içimden geçirmedim.
Birde kendi adıma özeleştiri yapacağım kendimde bir yabancı marka tüfek aldım arkadaşımın tüfeğinden 3 katı fazla para ödeyerek şauana kadar ben ne sıktıysam o da aynı mermileri sıktı ve bir problemde yaşamadı. 
Bence bu Akkar'ın bu rustan eksiği yok fazlası fazlasıyl vardır :)
Benelli Süper Nova Pompalı
Huğlu 104 A

1973-İSTANBUL

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2015, 11:28:23 »
Malesef ülkemize gelen rus tüfekleri yerli tüfeklerden daha ucuz olduğu için  çok fazla işçilik ve  görsellik yok.Ne kadar arpa o kadar yol misali. Kendimde bir rus tüfeği kullanıcısı olarak(Yerli 2 ad daha tüfeğim mevcut) mekanik olarak gerçekten sorunsuz.Kaba olsada insana güven veriyor. Görsel olarak ta çok doyurucu kaliteli tüfekleri mevcut.Malesef ülkemize gelmiyor bu tüfekler.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Merdan KAÇAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 19 Temmuz 2015, 01:18:52 »

Baikal tüfeklerin sağlam tüfek imajı yüksek. MP-153 modelinin tek tüfekte 50 bine yakın iğne, tırnak, çıkartıcı vs kırmadan fişek yakması dudak ısırtan cinsten. En büyük eksikleri sanki fabrikada ince eğe veya zımpara yokmuş izlenimi veren işçilikleri. Ama malzemeleri gerçekten dayanıklı. MP-153 otomatiği benden satın alan arkadaş gitmiş kurşun tüfeği yapacağım diye namluyu tamirciye kestirmiş 10 cm. Tamirci kesmiş ama arkadaşa 'bayağı uğraştırdı' demiş.

Akkar'a gelince fiyatına göre çok iyi bir tüfek. İşçiliği de tatminkar. Namlu kaplaması vs krom ve benzeri olmadığı için rutubete diğerleri kadar dış yüzey oyarak dayanıklı değil. Bunun dışında kullanıcı dostu bir tüfek diyebilirim. Gazlı bir tüfek olarak el kundağı içini Baikal'dan daha az kirlettiğini söyleyebilirim. Geçen sene bu sıralar almıştım. Bir ara satışa koydum ama yedek namlusuyla bile alan olmadı. Bir süredir atış yapıyorum. Tutukluk vs yok. Vuruş noktaları hatasız. Dediğim gibi fiyatına göre iyi tüfek. Yerliler arasında çok tanınmıyor olması en büyük dezavantajı.
Merdan KAÇAR
1970-Ankara

Çevrimdışı Mustafa BİTMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • POLATLILI
« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2015, 22:51:57 »
ARKADAŞLAR ADAM NE GÜZEL TAKIM ELBİSE GELMİŞ DERE KENARINA İKİ CAMURA BATIRIYOR ATIYOR  OOO İYİ ÇALIŞIYO ALALIM HEMEN YURDUM İNSANI KENDİMİZE GİTSİN PARASI TAMM GÜZEL RUS DEDİGİNİZ KABA DEDİGİNİZ TÜFEK 2 GÜNDE 50000FİŞEK ATIYOR DENEME TESTLERİ VAR ATSIN BAKALIM BU TÜFEK KARDEŞİM PARANIZI BİRİKTİRİP İYİBİR İTAL TÜFEK ALIN SİZDEGİL EVLADINIZ KULLANSIN DERİM BEN YILLARDIR KENDİM FABRİKAYA YAPTIRTTIM ÖZEL OLARAK İKİNCİ SENESİNDE TUTUKLUK YAPMAYA BAŞLADI ÖMÜR BOYU GARANTİ GETİR YAPALIM ULAN AV ACILIŞINDA YATI BU HATAYI GİT GEL SEZON KAPANDI ERTESİ SENE YİNE AYNI GİTTİMPOZE ALDIM YERLİ ODA ÇİFT ATLATIR YOK ENJEKTÖR ATMAZ ODA FABRİKA HASTASI OLDU Bİ ÇİFT BAŞLI HUGULUDAN MEMMUN KALDIK BAŞKASI YALAN İNANMAYIN BENDE KIZDİM VE GİTTİM.........BERATTA A400 İKSPOLUR UNİCO KİCKOF TÜFEGİNİ BİRDE BERATTA 687 PİGEON  2 ALDIM EVLADIMA KALSIN KENDİM SIK SIKABİLDİGİN KADAR DİYECEM PARANIZI BOŞAVERMEYİN SAYGI SEVGİLERLE
  • Beretta pigeon 2 drahtaar tibet
  • Beratta A400unico ultimec kick of drahtaar amon
  • Çifsan poze Drahtaar meks
Mustafa BİTMEZ
1977 ankara
polatlı.
MEJNUN NASIL LEYLAYA AŞIKSA BENDE DRAHTARA AŞIGIM:)

The following users thanked this post: Vefa ÖZKAN

Çevrimdışı Harun KARAOSMANOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 04 Mart 2016, 11:37:02 »

bmp resim yükle

Rus u suya değil çamura buluyorlar.bulsamda video yu atsam
Harun KARAOSMANOĞLU
1964 KASTAMONU         [email protected]
0 542 603 30 29 Kurt, Ayı dahil TAHNİT VE TROFE YAPILIR
Puanter ve Drahthaar  itinalı tavşan avı yapılır.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 04 Mart 2016, 12:19:51 »
3 B lerde suya girsin :)
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976