Gönderen Konu: Kopay hakkında yardım !  (Okunma sayısı 2419 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burak KAZANCI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • Tedavisi Olmayan Tek Hastalık Avcılıktır...
Kopay hakkında yardım !
« : 02 Kasım 2015, 21:23:00 »
Öncelikle herkese Selamlar
Değerli usta avcılardan bir konuda fikir almak istiyorum.
Arkadaşımın 2 yaşında bir kopay köpeği var. Genellikle domuz avına gitmekte. Köpeğin arama yaparken hiçbir şekilde ses vermemesinden şikayetçi.
Bu konuda bilgisi olan avcılardan yardım bekliyoruz .
Şimdiden teşekkürler.
Herkese rastgele
  • Üzümlü Kooperatifi Süperpoze
  • Huğlu Kooperatifi Çift Kırma
1991-SAMSUN
" Dağa doğru giden bir yolu öğrenmek isterseniz, dağdan geri gelen veya çıkmak için çaba haracayan adama sorun."

Çevrimdışı Cihan TURGAY

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Kopay hakkında yardım !
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2015, 23:10:38 »
bazı köpekler taze ize ses yapar,mesela benim arkadaşımda akşam gezmiş sonra gidip yatmış domuzun akşamki izinden yattığı yere kadar ses yapan köpek var,isterse yayıldığı yerden 5 kilometre uzağa yatsın fark etmez bazı köpekler taze ize hiç ses yapmaz.bazılarıda yanlız domuzdan çekinir ve sesiz yaklaşır yatağa.bu bir özellikdir kuşçularda bazısı ferma vermez bazısı tavşana ses yapar.bence önemli olan bulması domuzu yattığı yerde sesleyerek kaldırması,eğer kaldırıyorsa yanına ses yapan köpek bulmaktan başka çare yok.ama derdiniz köpeği izde kaybetmekse alın bir kuşçu beeper tasması takın heryerden duyuluyor.
Cihan TURGAY
1973 balıkesir

Çevrimdışı Burak KAZANCI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • Tedavisi Olmayan Tek Hastalık Avcılıktır...
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2015, 22:03:16 »
bazı köpekler taze ize ses yapar,mesela benim arkadaşımda akşam gezmiş sonra gidip yatmış domuzun akşamki izinden yattığı yere kadar ses yapan köpek var,isterse yayıldığı yerden 5 kilometre uzağa yatsın fark etmez bazı köpekler taze ize hiç ses yapmaz.bazılarıda yanlız domuzdan çekinir ve sesiz yaklaşır yatağa.bu bir özellikdir kuşçularda bazısı ferma vermez bazısı tavşana ses yapar.bence önemli olan bulması domuzu yattığı yerde sesleyerek kaldırması,eğer kaldırıyorsa yanına ses yapan köpek bulmaktan başka çare yok.ama derdiniz köpeği izde kaybetmekse alın bir kuşçu beeper tasması takın heryerden duyuluyor.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Cihan Bey .
  • Üzümlü Kooperatifi Süperpoze
  • Huğlu Kooperatifi Çift Kırma
1991-SAMSUN
" Dağa doğru giden bir yolu öğrenmek isterseniz, dağdan geri gelen veya çıkmak için çaba haracayan adama sorun."

Çevrimdışı Mehmet SARMIŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2015, 22:39:04 »
Biraz daha bekle derim usta Kopeklerle götür en az 3 4 yasında usta olur

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • ARMSAN PHENOMA 66 CM
  • ATA NEO 12 71
  • HUĞLU 76 NAMLU ÇİFTE
  • ÜZÜMLÜ ÇİFTE 16 NUMARA EMEKTAR