Gönderen Konu: Yeni almış olduğum av tüfeği yorumlarınız....  (Okunma sayısı 16993 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muharrem AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • HER CANLI BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAKTIR....
    • muharem ayhan
           BÜYÜK HUĞLU

Model    -   01 LUX    
   Kalibre       12    
   Fişek Yatağı       76  mm 3"    
   Tetik Tipi       Yarı Otomatik    
   Namlu Boyu       65-71 cm    
   Emniyet       Elle    
   Kasa       7075 � T6 Sertleştirilmiş alaşım  
   Bant       10 mm Yüksek    
   Kundak       Ceviz    
   Namlu       4140 Dolu Malzemeden Delinmiş İçi Beyaz Sert Krom Dışı Siyah Krom Kaplama    
   Şok       Mobil    
   Şarjör       5+1    
   Sistem       Barut Gazı Enerjili    
   Ağırlık       2.85 � 3.00 Kg
Arkadaşlar bu silahı ne zamandan beri araştırıyordum daha önce avlaktada tartışma konusu olmuş
bende hugludan Mehmet ÇEKİÇ Abimiz var onun tavsiyesi üzerine aldım firma sonuna kadar
sattıkları malın arkasında oldugunu müşteri memnunuyeti ön planda dedi inşALLAH beni yarı yolda
komaz gerçi her tüfek otamatik başta olmak üzere bakınını yapmadınmı arza yapar ama hadi hayırlısı
SAĞLICAKLA KALIN .......

« Son Düzenleme: 19 Mart 2011, 10:50:50 Gönderen: Muharrem AYHAN »
Muharrem AYHAN
1984-Çanakkale çan 05448176927
523447_279373882182995_1525570663_n

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: Yeni almış olduğum av tüfeği yorumlarınız....
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2011, 20:47:53 »
Hayırlı olsun öncelikle. Bunu elime almadım ama seneler önce bir benzerini(Gazelle Venüs) bir ara biraz incelemiştim. Bu ondan daha iyi olmalı. Firma 90 lı yıllardan bu yana çalışıyor biliyorum. Memnun olmayana rastlamadım.

Bunda da fişek sertliğine göre mekanizma hızını dengeleyen özellik var sanıyorum. Bu konuda ülkemizin ilklerinden biri.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Rahim Özgür AKINCI

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2011, 21:23:28 »
nedir bu tüfeğin markası? üzümlü üretimi olduğu belli de, markayı çıkaramadım. dağdelen mi acaba?
Tüfek huglu da yapılan huglu kooparatifin dışında özel bir şirkettir yani üzümlü yapımı degildir
Muharrem bey hayırlı olsun hafif güzel bir tüfek yakınen tanırım şirketi
Rahim Özgür AKINCI
KONYA-1979             0535 674 29 63

Çevrimdışı A.Hakan SARIYILDIZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 19 Mart 2011, 22:05:11 »
ALUMOLD KAlIPlIK ALÜMİNYUM

Alumold serisi kalıplık alüminyum alaşımları Fransa'da Alcan/Pechiney firması tarafından üretilen,yüksek kalitesi ve sertlik derecesiyle özellikle kalıp endüstrisinde günümüzde büyük firmaların en çok tercih ettiği bir marka olmuştur.Piyasalardaki bulunan  Alüminyum 7075 serisi hava sanayisi için üretilmiş bir alaşım olup kalıp imalat aşamalarında çeşitli sıkıntılara(çatlama vs.) sebebiyet verebilmektedir.Alumold ise kalıp için özel üretilmiş bir malzeme olduğundan  Fiat, Renault, BMW, Daimler Benz, Visteon, Ford ,GM gibi dev firmaların plastik kalıplarını ürettiği bir üründür.Kalıp üretiminin ne kadar çok emek ve zaman istediğinden yola çıkarak malzeme seçiminin önemini vurguluyor,ALUMOLD® kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Alumold SERİSİ Özellİklerİ ve Avantajları
Uygulama Alanları                                              

•Enjeksiyon Kalıpları
•Şişirme Kalıpları
•Termoform Kalıpları
•Köpük Kalıpları
•Kalıp hamili ve bağlantı noktaları
•Vakum Şekillendirme
•Makine parçası imalatında
Özellikleri

•Çeliklere göre 3 kat daha hızlı işleme-(Kalıbı işleme ve teslimde zamandan tasarruf)
•Çeliklere oranla 4 kat daha hızlı ısı iletkenliği
•Mükemmel parlatılabilirlik
•Korozyona karşı çok yüksek mukavemet  

Setlik derceside muhtemelen ( Alüminyona göre ) 175 - 190 Birinel dir.Uçak sanayinde Uçak gövdesinisin vaz geçilmezidir. 7075 serisi

Sonuç olarak güzel bir şeçim yapılmış hakıylada ısıtmadan işlenmişse tepe tepe kullanılacak bir kasa olmuştur

Selamlar
« Son Düzenleme: 19 Mart 2011, 22:22:14 Gönderen: A.Hakan SARIYILDIZ »
Ahmet Hakan SARIYILDIZ
1966 GİRESUN - ANKARA
O RH +

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 20 Mart 2011, 18:03:59 »
En üstteki özellikler içinde Alumold yazmıyor. Öyle miymiş?

Eğer 7075-T6 olunca Alumold demek oluyorsa, alüminyum kasa üreten hemen herkes aynısını kullandığını söylüyor, yazıyor.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2011, 17:12:45 »
Bugün seri üretimle tüfek üreten yerli firmalar seri üretim için bazı özelliklerden vaz geçmektedirler . Bu da biz avcılara nerde o eski tüfekler dedirtmektedir. Büyük Huğlu dan bir süperpoze almayı düşünüyorum. Düşünme sebebim en azından istediğim  tüfekle ilgi yurtdışı tüfek firmalarından çeşitli araştırma yazılarından derlediğim özellikleri istediğimde bunların hepsini yapabilcek ustaları bulunduğunu söylediler ve ilgilendiler....
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2011, 02:34:08 »
kardeş merhaba...tüfeğin hayırlı olsun...biz arkadaşlarla toplandık 7 tane aldık...2 senedir kullanmaktayız...hiçbirimiz satmayı bile düşünmüyor...ben şahsen 2 ci elini araştırmıştım bulamamıştım...ilk aldıgımda fişek seçiyor zannetmiştim ama yanılmışım...gaz ayar yayı mevcutmuş...birde çok ağır fişek kullanmana gerek yok..yerli bile yetiyor...sezonda sadece 2 kez temizledim birkere tutukluk yapsa ya...firması gayet sağlam...ilgi ve alaka çok iyi...selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Mehmet UZUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2011, 18:59:46 »
slm muharrem kardeş öncelikle tüfegin hayırlı olsun kazasız avlar inşallah. Bu tüfegin modeline gelince arkadaşlar tüfek büyük huglunun ürettigi conkuest 01 lüx modeli daha çok yurt dışı ihracat oldugundan geçen senelere kadar bilinen bir marka deilmiş bende geçen sene ögrendim ve hemen aldım ve bir sezon kullandım şimdi  ikinci sezon önümüzdeki hafta açılıyor nasip inşallah kullanacagız. performansı süper her hangi bir sorun çıkarmadı mükemmel. ahmet ÖZTÜRK arkadaşıma aynen katılıyorumm söylediklerinde birebir haklıdır  kesinlikle fişek ayırımı yapmıyor aksine yüksek grmajlı fişek kullanmaya bile gerek yokk  harika. Ama bir hususa dikkat etmek lazım oda iklim şartlarıdır  şartlara göre fişek ler degişiklik gösterebilir.  cümleten RASTGELE hayırlı avlar inşallah.
Mehmet UZUN
1978 kütahya

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 19 Mayıs 2013, 22:02:43 »
 O0  O0
kardeş merhaba...tüfeğin hayırlı olsun...biz arkadaşlarla toplandık 7 tane aldık...2 senedir kullanmaktayız...hiçbirimiz satmayı bile düşünmüyor...ben şahsen 2 ci elini araştırmıştım bulamamıştım...ilk aldıgımda fişek seçiyor zannetmiştim ama yanılmışım...gaz ayar yayı mevcutmuş...birde çok ağır fişek kullanmana gerek yok..yerli bile yetiyor...sezonda sadece 2 kez temizledim birkere tutukluk yapsa ya...firması gayet sağlam...ilgi ve alaka çok iyi...selamlar
O0 O0  bu tüfeğin venüs kara şahin modelini incelemiştim . tüfeği omuzlayınca dipçik yapısının diğerlerine göre düşük olmasından veya bana öyle geldi , nişan hattında bir problem olmadığını gördüm . . diğerlerine göre daha düzgün bir hatta sahip ve  hem görünüm olarak hemde hakkındaki olumlu yanıtlardan sonra ,  bu modeli almaya karar verdim . inşallah 1 kaç güne elimde . . fiyat olarakta diğerlerine göre uygun . .   deneyip göreceğiz bakalım bu conkuestin marifetlerini . . . tek tüfek sezonda arıza çıkarırsa  dara düşmeyelim . .   O0 O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 19 Mayıs 2013, 23:12:00 »
O0  O0  O0 O0  bu tüfeğin venüs kara şahin modelini incelemiştim . tüfeği omuzlayınca dipçik yapısının diğerlerine göre düşük olmasından veya bana öyle geldi , nişan hattında bir problem olmadığını gördüm . . diğerlerine göre daha düzgün bir hatta sahip ve  hem görünüm olarak hemde hakkındaki olumlu yanıtlardan sonra ,  bu modeli almaya karar verdim . inşallah 1 kaç güne elimde . . fiyat olarakta diğerlerine göre uygun . .   deneyip göreceğiz bakalım bu conkuestin marifetlerini . . . tek tüfek sezonda arıza çıkarırsa  dara düşmeyelim . .   O0 O0 O0
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin güle güle kullan.Pişman edecek bir tüfek değil. Gurupmanı bir çok tüfeği sollar.
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 20 Mayıs 2013, 14:34:44 »
 O0  O0
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin güle güle kullan.Pişman edecek bir tüfek değil. Gurupmanı bir çok tüfeği sollar.
  O0  O0  güzel dilekleriniz için bende teşekkür ederim hasan bey , bil mukabele ,  tüfek elime geçince pattern denemelerini paylaşacağım inşallah . .  grupmanın iyi olduğunu  bir çok yerde okudum , bu işi hakkıyla yapanlarda böyle diyor . . .  bakalım , , hayırlısı artık . . .  O0 O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı İbrahim MAHİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 14 Temmuz 2013, 12:12:04 »
Bir çok trap atış tüfeklerinden çok daha iyi bir gurupmana sahip tüfekler. Avda ki durumunu fitillemesini falan bilmiyorum ama mesafe ve gurupman olarak şahane tüfekler..
İbrahim MAHİR
1989 NAZİLLİ
   ....NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 10 Eylül 2014, 20:50:50 »
                  Aynen  bu tüfeklerin namlusunda bir şey var , saçma sürümü ve grupman gerçekten süper.Pek çok yerli gazlı otomatik kullandım, bu kadar enfes saçması olan tüfeğe rastlamadım.Yalnız saçmayı toplu attığı için özellikle keklik,tavşan, ördek ve tahtalı avları için tavsiye ediyorum.Hem mekanizmadan hem de namludan çıkan ince ve tiz çelik sesini hiç bir yerlide duymamıştım .Mekanizmayı bırakınca ve ya namluya kuru bir çubukla hafifçe vurunca ne dediğimi anlarsınız.Keşke ağaç aksam üzerinde de biraz daha titiz olsalardı, özellikle el kundağında.. Bu tüfek pek fişek seçmiyor ama bence mirage fişekleriyle adeta bir canavar kesiliyor.Yapanların eline sağlık , inşallah kaliteyi bozmadan devam ederler..
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 31 Ekim 2014, 11:57:28 »
Tasarım olarak  favorim büyük hUğlu 01 S

herşeyi yerli yerinde.

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2014, 11:59:46 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 25 Aralık 2015, 09:44:26 »
                  Aynen  bu tüfeklerin namlusunda bir şey var , saçma sürümü ve grupman gerçekten süper.

namnu çeliği ve işçiliklerine güveniyorlarsa etkili olsun diye namnu  iç çapını normalden biraz dar yapmışlardır. gaz içerde  daha çok sıkışır ve saçmayı daha güçlü , daha tazyikli iter.

size de  tavşanı ördeği görünce yallah tazyik demek kalır ;D ;D
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2015, 09:49:59 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 28 Ocak 2017, 10:55:13 »
Okuduğum yorumlarda; dipçik ölçüsü düşük olduğundan daha iyi nişan alındığı belirtilmiş: Diğer diğer firmalar daha dar kalıpları üretmek maliyeti düşürdüğü için mi dipçik ölçüsünü daha az eğimli yapıyorlar? Sonuçta dipçik ölçüsünü aşağıya doğru eğim vermek sadece kasada yapılacak eğimle ne kadar mümkün olsada uyum sağlamak için daha geniş ahşabamı ihtiyaç duyulur diye düşünüyorum.
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Furkan BÖLÜKBAŞI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #16 : 28 Ocak 2017, 14:29:33 »
Kazasız belasız kullanman dileği ile Tüfeğe iyi bakarsan eskitemessin
  • Sarsılmaz superpoze
1986 - İstanbul