Gönderen Konu: özkanlar silah-ördek ve kaz avlarında ideal namlu  (Okunma sayısı 4062 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hamza SEDA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
özkanlar silah-ördek ve kaz avlarında ideal namlu
« : 17 Şubat 2015, 17:04:25 »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Özkanların y.otomatik av tüfeğini almak istiyorum kinetik sistem ordek ve kaz avlarında kullanmak için;lakin namlu boyunda kararsız kaldım.Hatta bir abimize mesaj da attim bu konuyla ilgili şimdi ordek ve kaz avlarında 71cm mi 76 cm almalıyım siz değerli avcılarımızın görüşlerini almak beni çok sevindirecek herkese rastgele.
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: özkanlar silah-ördek ve kaz avlarında ideal namlu
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2015, 20:59:16 »
Ördek+kaz :  76 tabiki. :)

Rastgele.

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Onur ORAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2015, 21:10:51 »
bence 71 idealdir gunumuz mobil sok teknolojisinde hem diger avlarada gider
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2015, 00:07:11 »
Oralar da kaz var mı kardeş ya? Kazı vurmayı bırak görmeye razıyım. Eskiden kaz cennetiydi buralar. Sağolsun zamanın hükümeti elleriyle kuruttu deniz gibi gölleri. Şimdiki teknoloji ile çok daha kısa namlularla bile aynı verimi alabilirsiniz. Namlular şoklar ona göre. Ben aklınıza bile gelmeyecek bir namluyla kaz ördek avı yaptım ve hala da yapıyorum. En azından 76 cm namluya hiç mi hiç gerek yok.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Hakan ATUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2015, 00:18:48 »
bayburtta ki ördek avları için 76 cm e gerek yok 71 işini görür bende bayburt avcısıyım 71 cm otomatik kullanıyorum yetiyor da artıyor bile hatta diğer avlarda da kullanmayı düşünüyorsan 66 al oda rahat işini görür 76 almana gerek yok...
1982
ARTVİN

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2015, 18:24:52 »
:)

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Vahdettin KAHRAMAN

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 20 Mart 2015, 21:32:55 »
hamza kardeş ben 2 sene önce özkankar silahın akrep modelini aldım 2 yıldır ben bu silahla avlanıyorum bende silah çok ama bu silaha alıştım hiç bırakamıyorum 66 namlu 4 numara şokla keklik tavşan bıldırcın ve ördek avları yapıyorum şokları öyle güzelki bence Özkanların 66 namlusunu al ördekdede 3 nolu şok kullan 2 nolu şoku takarsan av vuramassın çünkü gurupmanı çok iyi çok uzak sürüyor ama ördeğe 3 nolu şok harika oluyor uzaya at ördeği indirirsin valla tüm avsı doslara Özkanlar tüfeklerini şiddetle tavsiye ederim beni bilen doslar vardır elimden çok tüfek geçer ama bu tüfek başka herkese tavsiye ederim zaten alanda birdaha satmıyor bu tüfekleri farkındaysanız hiç 2 el piyasasına düşmüyor farkındaysanız diğer marka tüfekler yeni modeli piyasaya çıkıyor 2 ay sonra 2 ci el piyasasına düşüyor herkese yeni sezonda rasgele diyorum
Vahdettin KAHRAMAN
1965 ankara