Gönderen Konu: Özkanlar Silah-Modellerimiz  (Okunma sayısı 63899 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Özkanlar Silah-Modellerimiz
« Yanıtla #125 : 03 Mart 2017, 18:23:15 »

Ayrica kirmizi ile cizdigim yerde avuc icini dolduran bombe var fx15 e gore artisi mesela
1987 KONYA

Çevrimdışı Murat PAKEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #126 : 03 Mart 2017, 23:16:11 »
http://www.siberav.com/index.php?page=list&k_id=63&marka=53&filtre=
Bu linkte en aşağıdaki tüfek fx 15 den ceviz olarak da namlu olarak da daha kaliteli mekanizma aynı sanırım
bahsettiğiniz tüfeğin sayfasında gazlı sistem yazıyor çalışma prensibi için.
  • Saint etienne darne çifte
  • Simson Suhl
  • Huğlu 104a/ Seçkin S3 superpoze
  • Özkanlar FX015
  • Akdaş AG 212
  • English Pointer
Murat PAKEL
1975 İZMİR

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #127 : 06 Mart 2017, 18:34:19 »
Hayir kinetik baska tufege bakiyorsunuz. Parcalanmis fotolarini attim yukarda bakiniz
1987 KONYA

Çevrimdışı Hakan ÖZTÜRK 23

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #128 : 15 Mart 2017, 13:09:19 »

Yeni tüfeğimiz geldi, hayırlısıyla. İlk ele alınca kullanılan malzemenin kalitesi anlaşılıyor, tüfeğin dengesi çok güzel. Yedek namlulu istemiştik, 61 ve 71 , 71 cm de arpacık bandın tam ortasında gibi gelmedi belki göz yanılmasıdır. tek kurşun atışı testlerinde belli olur. testlerin sonucu burada paylaşırım.
Bu kadar kaliteli ve iyi yapılmış bir tüfeğe beş dakika daha zaman ayırıp içindeki küçük kırıntılar da temizlenebilirdi. mekanizmanın içinde torna makinesinin oyduğu yerden çıkan parçalar köşelerde parmağınızı gezdirince elinize batıyor, küçük bir tel fırça ile belki temizlenebilirdi. ben kendiminkini temizledim. Ama temizlemeden atışa gidenler olabilir, o parçacıklar oralardan koparak tüfeğin mekanizmasının farklı yerlerine takılabilir ve zarar verebilir bilmiyorum belki de tüfek kendisi zamanla onları dışarı atar.
Dikkat etmeden atış yapanlar doğal olarak tüfek sıfır ilk atışlarda mermi sıkıştırdı şikayeti yapabilir. aslında sebep mekanizmanın hareketine ufak da olsa engel olan küçük çıkıntılar. Özkanlar artık profesyonel bir sistemle çalmalı diye düşünüyorum. belki de hata bizde idi. yanlış zamanda tam fuar öncesi sipariş verdik, acele ve işleri yoğundu gözden kaçtı.
Fazla uzatmayalım ilerleyen haftalarda test sonuçlarını paylaşırım.
  • Zafer Otomatik Gazlı
  • Capitol Otomatik Gazlı
1978 - Elazığ

Çevrimdışı Hakan ÖZTÜRK 23

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #129 : 15 Mart 2017, 13:17:15 »
yukarıdaki metinde "profesyonel çalışmalı" şeklinde küçük bir harf hatısı olmuş. dikkatimi çeken bir başka nokta da dipçikte kullanılan lastik, atıştan sonra omzunuza takılıyor, dipçiğin alt kısmındaki lastik dışa doğru biraz fazla sivrilmiş ve çıkmış, çok da yumuşak bir malzemeden olduğu için köşesi omzunuza takılıyor. defalarca denedim, omuzladım durum aynı.
Bunları tüfeği eleştirmek için değil ileriki versiyonlarda daha iyiye ulaşılabilmesi için yazıyırom.
  • Zafer Otomatik Gazlı
  • Capitol Otomatik Gazlı
1978 - Elazığ

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #130 : 15 Mart 2017, 13:18:49 »
Yeni tüfeğiniz hayırlı olsun Hkan bey güle güle kullanın
Serkantkv
1975 istanbul