Gönderen Konu: Yıldız spz m hakkında kullanıcı görüşleri.  (Okunma sayısı 18772 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nahit SAYIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yıldız spz m hakkında kullanıcı görüşleri.
« : 20 Temmuz 2016, 12:56:45 »
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve baba yadigarı tüfeği bırakıp kendime güzel bir poze almak istiyorum. Yıldız spz m hakkında çok olumlu yorumlar okudum. bana ilk tüfek için tavsiye edermisiniz? artıları eksileri nelerdir. ben bıldırcın ve keklikte kulanacağım namlu uzunluğu hakkında da bilgi verebilirmisiniz? avlanma alanım 0 rakımdan başlayıp 2000 rakıma kadar çıkıyor. ne dersiniz yıldız spz m benim için biçilmiş kaftan mı. iyi forumlar dilerim.
  • yıldız spz m
  • çatalburun
1990 - Antalya

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Yıldız spz m hakkında kullanıcı görüşleri.
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2016, 13:37:39 »
Merhaba Nahit bey bıldırcın ve keklikte kullanacaksanız namlu uzunluğu 66 cm mobil şoklu olabilir, fakat pek hafif olmamasına dikkat edin zira yıldız tüfekler biraz hafif oluyor bu nedenle kışın 32-34 gr. fişeklerde biraz tepme problemi yaşayabilirsiniz.
  • Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 20 Temmuz 2016, 14:02:53 »
Yıldız SPZ ME modelini kullandım 'E' takısı ejektörün olduğunu gösteriyor alüminyum alaşım ve çelik kasaları var
-çelik kasalar haliyle ağır fakat alüminyum alaşım kasanında çelik kasadan sağlamlılık yönünden bir farkı yok
-avlarınızda size eşlik edicek köpeğiniz varsa 66 namlu olabilir ama benim namlu boyu açısından her türlü fikrim 71 cm olması
kendim geçen sezon 66 namlu yıldız kullandım herhangi bir problemle karşılaşmadım.
-sizde antalyalısınız burdan burdura gidip Halil KARA bey var kendi ölçülerinize uygun şekilde yaptırabilirsiniz.
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Nahit SAYIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 20 Temmuz 2016, 15:50:39 »
tepme çok mu oluyor acaba ben özellikle biraz hafif olmasını istiyorum devamlı gezdiğimiz için çok yoruyor ağır tüfekler. Gazipaşa da olmasam düşündüm aslında burdura gidip tüfek yaptırmayı ama buradan çok zor gidip ölçü vermem. acaba normal ölçüler tutmaz mı dersiniz 1.70 boyundayım
  • yıldız spz m
  • çatalburun
1990 - Antalya

Çevrimdışı Gökhan TOKCAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 20 Temmuz 2016, 17:36:38 »
YILDIZ SPZ ME STEEL kullaniyorum memnunum kendi olculerime göre kundak yaptirdim STEEL celik kasa demek ama çok ahım şahım bir ağırlığı yok bence 3kg300 ile 3kg100 gram arasinda degisiyor tabiki dahada fazla olabilir.Benim tek sorunum çelik kasa olmasina ragmen cok tepmesi keklik ve bıldırcın için 66 kullananlar olabilir ama bence 71 namlu her av icin ideal
  • Yıldız SPZ ME Steel
Türk olmak zordur çünkü dünya ile savaşırsın. Türk olmamak daha zordur çünkü Türk ile savaşırsın.

1992 Aydın

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 20 Temmuz 2016, 17:51:21 »
2 senedir spz m 71 namlu  modelini kullanıyorum. domuz, tavşan, ördek, çulluk, keklik, bıldırcın, üveyik bütün avlarda kullandım hiç bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar.Onur Civcir kardeşimede almadan önce elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım. 71 cm namlu ile 66 namlu arasında her hangi bir fark yok şöyle düşünüle bilir 66 namlu saçmayı daha çabuk açar gibi bence böyle birşey yok. avına göre fişek seçini iyi yapmak gerekiyor. tüfeğin sevdiği fişeği de deneyerek bulabilirsin. domuz avında en istikrarlı kurşun meca rifled slug bunu tavsiye ederim. tavşan avında rc s4 special 5-6 numara kullana bilirsin. keklik avında 30 yada 32 power tapa meca 6-7 numara yada aynı numarada rc sipe kullanabilirsin. çulluk, bıldırcın, üveyik avında 9 numara bior tapa meca kullanabilirsin.
1983 Mudurnu/BOLU

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 20 Temmuz 2016, 19:57:41 »
2 senedir spz m 71 namlu  modelini kullanıyorum. domuz, tavşan, ördek, çulluk, keklik, bıldırcın, üveyik bütün avlarda kullandım hiç bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar.Onur Civcir kardeşimede almadan önce elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım. 71 cm namlu ile 66 namlu arasında her hangi bir fark yok şöyle düşünüle bilir 66 namlu saçmayı daha çabuk açar gibi bence böyle birşey yok. avına göre fişek seçini iyi yapmak gerekiyor. tüfeğin sevdiği fişeği de deneyerek bulabilirsin. domuz avında en istikrarlı kurşun meca rifled slug bunu tavsiye ederim. tavşan avında rc s4 special 5-6 numara kullana bilirsin. keklik avında 30 yada 32 power tapa meca 6-7 numara yada aynı numarada rc sipe kullanabilirsin. çulluk, bıldırcın, üveyik avında 9 numara bior tapa meca kullanabilirsin.

YILDIZ   YANILMADINIZ

Çifte ..s poze ve gazlı otomatik  YILDIZ

Kınetik sistem otomatik  ÖZKANLAR

EN İYİ YERLİLERDEN   ALAN ASLA PİŞMAN OLMAZ
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2016, 22:01:25 »
ben kendi dipçik ölçüme uygun olarak yaptırdım Halil beyden allah razı olsun
Spz m 71 ve 61 namlu.
bir yıl boyunca keyif alarak avlandım. sezonu iple çekiyorum.
atış denemelerinde 250 kadar fişek atınca insan ister istemez tepmeyi çok hissediyo.
ama avda pekde öyle olmuyo. heyacan ve hırsdan tüfeğin tepmesini hissetmiyosun bile  ;D
hele bide atıpda vurunca bambaşka
bütün sene mirage 28 gr bior tapa sporting fişekle avlandım. sanırım uygun şoklarında olmasından dolayı çok randıman aldım. 2 koli çeşitli no larda elimde var. ancak bulması zor bir fişek o yüzden bu sene farklı farklı fişeklerde denicem
kısaca bu sene avlanmayı düşündüğüm namlu şok ve fişek üçlemesi
bıldırcın 61 namlu 5-5 şok mirage sporting 9-10-11
çulluk 61 namlu 5-5 şok titano 8-10 ve fiocchi 33 gr bior 8
üveyik 71 namlu 3-3 şok mirage sporting 8-9 ve deneme amaçlı 5-5 şok B&P 32 gr 9
tahtalı ve ördek 71 namlu 3-3 şok B&P 5-6
keklik tavşan 71 namlu 5-3 şok titano 7

benim tavsiyem bizzat halil beye giderek dipçik ölçülerini vermeniz ve 61-71 namlu yaptırmanız olur
bir kere yaptırırsın ömür boyu kullanırsın.
yıldızın 3 ve 5 şokları bana çok randımanlı geldi bana. belki daha farklı fişek kombinasyonları ile diğer şoklarlada randıman alınabilir. Yıldız la namlu şok ve fişek kombinasyonunu yakalayabildiğinizde gözünüz kapalı avlanabilirsiniz  ;D
örneğin 32 gr YAF 1 numara fişekle 2 numara şokun 1 numaraya göre dağılımı daha iyiydi
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Nahit SAYIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 21 Temmuz 2016, 08:19:55 »
o zaman bugün arıyorum 66 namlu tek tetik bi spz m sipariş ediyorum 71 le 66 arasında fark yoksa eğer.
  • yıldız spz m
  • çatalburun
1990 - Antalya

Çevrimdışı Gökhan TOKCAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 21 Temmuz 2016, 11:10:56 »
Bana kalsa keklikte dediğin için 71 sipariş verirdim arasında ağırlık olarak fazla bir fark yok.Başka avlarda yaparsan 71 daha uygun olur yinede karar senin tabi ben 71 namlu almıştım keklik üveyik güvercin bortak vs gibi avlarda iyi oluyor
  • Yıldız SPZ ME Steel
Türk olmak zordur çünkü dünya ile savaşırsın. Türk olmamak daha zordur çünkü Türk ile savaşırsın.

1992 Aydın

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 21 Temmuz 2016, 12:12:12 »
Sadece tek namlu ise 71 ver siparişini. 71 namlu ilede bıldırcın avı yaparsın. 5 şok takıp apollo veya sterling bıldırcın fişeği ile mis gibi avlanırsın
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Nahit SAYIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 21 Temmuz 2016, 14:22:10 »
tamamdır o zaman sizin sözünüze güvenerek 71 namlu sipariş ediyorum teşekkürler yardımlarınız için
  • yıldız spz m
  • çatalburun
1990 - Antalya

Çevrimdışı Resul TOPAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #12 : 10 Ekim 2017, 21:07:23 »
ben yerlilerin kullanılması taraftarıyım. hem tüfek hem fişek
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2017, 21:20:21 Gönderen: Resul TOPAL »
  • yıldız spz m 71
  • deryamk10 vr 101
1992-Burdur
YA RABBİ vakti geldiginde emanetini alırken agrı,acı gösterme

The following users thanked this post: Şükrü TEKELİ

Çevrimdışı Resul TOPAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #13 : 10 Ekim 2017, 21:14:53 »
.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2018, 21:00:56 Gönderen: Resul TOPAL »
  • yıldız spz m 71
  • deryamk10 vr 101
1992-Burdur
YA RABBİ vakti geldiginde emanetini alırken agrı,acı gösterme

The following users thanked this post: Şükrü TEKELİ

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #14 : 10 Ekim 2017, 23:04:00 »
Arkadaşlar yazmış ama bende yazayım
71 Namlu alüminyum kasa SPZME kullanıyorum favori fiseğim yaf 31 Gr bior ördek avında keklik avında hiç alternatif aramadan kullanıyorum
Üveyik avında bu sene elde kalan 28 Gr çelik trap fişeklerini kullandım mükemmel sonuç verdi
Tavşan avında YAF premium kullanıyorum
Şoklar 4 ve 5 başka şok takmaya hiç ihtiyacımda olmadı
Ben kendimi avcı diye tanımlamıyorum gerisini siz düşünün
Şimdiden rastgele bol avlar

KARŞIYAKA İZMİR
[email protected]

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 11 Ekim 2017, 01:27:53 »
fiat biraz tuzlu gelirse  yldz ustasnda yllardr çalsp kendi imalatna yeni baslayan 1300 tl baslyor. namlu

italyan  SYMBOL s.poze  de gözü kapal alabilirsin.2 yldr ben kullanyorum.tüm avlarda...

(((otomatik kulandğm için ördek ve domuz)) hariç tüm avlarda

suan DERYA silah a veriyor.şarjorlü otomatik trap s.poze vs. amerika vs disari ihracat yapyorlar

« Son Düzenleme: 11 Ekim 2017, 01:34:30 Gönderen: Veli TOKCAN »

Çevrimdışı İlhan FİLİZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 11 Ekim 2017, 10:10:07 »
Bende bu sene Burdur'dan İbrahim ustaya SYMBOL süperpoze keklik gravürlü 71 namlu tek tetik ejektör ve selektörlü mobil şoklu Burdur'a gitmeden ölçülerime göre İngiliz dipçik özel sipariş verdim. Eline emeğine sağlık, deneme atışları ve bıldırcında deneme fırsatım oldu. Çok memmunum.  Yeni yerli tüfek alacak olan arkadaşlara gidip görmelerini ve ölçülerine göre sipariş vermelerini tavsiye ederim. Söylenene ve gördüğüme göre özellikle namlunun İtalyan olması ve Berattalarla aynı çeliği kullanması beni ziyadesiyle memmun etti. Daha canlı, kanat kırığı bir hayvan olmadı. İbrahim ustanın söylediğine göre İngiliz dipçik ilk defa bana yaptıkları ve İstanbul'da fuar içinde bir tane hazırladıklarıydı. Çekimlerde fuardakini de görme fırsatım oldu.

« Son Düzenleme: 11 Ekim 2017, 10:36:07 Gönderen: İlhan FİLİZ »
  • Symbol Süperpoze
  • Franchi Otomatik
İlhan FİLİZ
1959/SİVAS

The following users thanked this post: Veli TOKCAN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 11 Ekim 2017, 10:44:16 »
Symbol tüfek güzel lakin namlu üzerindeki lazerle yazılmış parlak  yazılar yerine eski tarz olsaydı  daha güzel olurdu sanki
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Onur TAVACI

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 12 Ekim 2017, 00:43:52 »
Symbol tüfek güzel lakin namlu üzerindeki lazerle yazılmış parlak  yazılar yerine eski tarz olsaydı  daha güzel olurdu sanki
.isteğe göre yazi  değişebiliyor