Gönderen Konu: TAVŞAN ARKAMDAN FIRLADI İYİ SEYİRLER  (Okunma sayısı 1031 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Süleyman BARUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
TAVŞAN ARKAMDAN FIRLADI İYİ SEYİRLER
« : 25 Aralık 2017, 21:24:46 »

Sabah erken kalkmak avcılığın şanından  ezanla birlikte kalkıp kahvaltıdan sonra yola koyulduk yolumuz uzundu.Meraya vardığımızda kapalı,sisli bir hava vardı sis erken dağıldı çok şükür.Bu sene ilk defa gidiyorduk bu meraya.Geçen yıl keklik olduğunu bildiğimiz üreyip çoğalması için bıraktığımız keklikleri aramaya koyulduk.15 dk sonra bingo ilk alayı bulmuştuk fakat ben uçurumun altındaydım köpeğim yukarıda.kanat sesleri kapladı vadiyi kafam yukarıda bekliyordum keklikleri.İlginç, gelen giden yoktu ilk defa bir sürü uçurumun altına gitmemiş tepeye doğru yönelmişti.Aramaya koyulduk sürüyü. 2 saat boyunca aramamıza rağmen yoktu bir keklik bile kaldıramadık sır olmuşlardı.Sürüyü ararken bir çulluk kalktı ağaçların arasından sanırım yeni yeni gelmeye devam ediyorlar.Bir sonraki sürüyü bulmak için devam ettik tahmin ettiğimiz bölgeye yaklaştığımızda silah sesleri gelmeye başladı yukarıdan av arkadaşlarım bulmuşlardı sürüyü.Üstümde bir F16 misali geçti bir tanesi atmak ne mümkün.Arkadaşlarım bir keklik vurmuştu güzel bir keklikti 2 yaşındaydı en az.Sürüyü aramaya koyulduk.Ararken av arkadaşım seslendi "diğer 2 arkadaşımız geride kaldı az bekleyelim" dedi.Bu arada köpeğim BADEM yoktu ortalıkta yukarı doğru çıkmıştı ama dönmek bilmiyordu bende yorulmuştum çıkmak istemedim.Çağırıyordum bademi ama nafile.Bademin çan sesi gelmeye başlamıştı ki arkadaş bağırmaya başladı arkanda tavşan....Meğer bizim badem tavşanla uğraşıyormuş.Arkamı hızla dönmemle karşılaştığım manzara arkada badem, önde rokete bindirmiş tavşan.Silahımı kaldırdım ama tavşan dönemece varmıştı bile ilk atışı yaptım, görüntü azalırken son atış hareket halinde...Hepinize rastgele
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2018, 00:15:12 Gönderen: Süleyman BARUT »
1982
MERSİN

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Cengiz DEMİRBAŞ