Gönderen Konu: AKDAŞ AG 212  (Okunma sayısı 7648 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre ÇETİNKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
AKDAŞ AG 212
« : 15 Şubat 2015, 22:57:44 »
Herkese iyi akşamlar. Sevgili ustalarım, size tüfeğimde ilgili kafama takılan bir konuyu danışmak istiyorum. Yaklaşık 1 ay önce AKDAŞ ag 212 otomatik tüfek aldım. Daha 2. Fişeğimi atarken iğne düştü ama patlamadı. Bayii ye sordum zamanla oturacak dedi. Neyse bugüne kadar 15 fişek attım. Bugün tüfeğimi deneme amaçlı meraya çıktım. 1 kutu jet 32 gr, 1 kutu jet 28 gr, 1 kutu rcs4 6no 33gr ve çeşitli tek kurşunlar denedim. Aynı şekilde ilk iki atış denememde iğne düştü ama patlamadı. Yaklaşık 70 e yakın fişek attım. Ilk 2 deneme hariç sıkıntı yaşanmadı. Neden soruyorum, avda ava atma şansı bukadar fazla yok. Sizce bu normalmidir? Ilk tüfeğim soğumak istemiyorum. Bu durum geçicimidir? Hepinizin değerli yorumlarını bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.
1984 EDİRNE

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
Ynt: AKDAŞ AG 212
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2015, 23:02:45 »
Gönder halletsinler hiç düşünme,en güzel şekilde hallederler.
Bazı arkadaşlar yağ olayından bahsettiler,acaba temizlenmedimi,mekanizmaya sprey yağ sık iice temizle,bir fikir.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2015, 23:05:14 Gönderen: Raha BOLAT »
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2015, 23:03:30 »
gödersem ne kadar sürede gelir acaba
1984 EDİRNE

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2015, 23:06:34 »
Göndermeden önce dediğim gibi bir yağla temizle,belki ondandır.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Mert SUNMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2015, 23:09:05 »
bu ara akdaşın fuar hazırlığı varmış herhalde şubat sonu gönderseniz daha iyi olur bence kargo ücretini konuşursanız kolaylıkta sağlarlar (0537 685 38 89 akdaş Nihat usta ) her türlü sorununuza yardımcı olacaktır.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2015, 23:10:39 »
bugün iyice temizledim koydum kenara. Hafta sonu yeniden deniyeceğim, ama normal mi bu şekilde olması bilmiyorum. İlginize çok teşekkür ederim.
1984 EDİRNE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2015, 23:11:18 »
teşekkür ederim telefon numarası verdiğiniz için
1984 EDİRNE

Çevrimdışı Mert SUNMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2015, 23:16:45 »
Emre bey boltta muhtemelen hata vardır parçayı değiştirirler bir kaç kişi daha böyle bir sorundan bahsetmişti bende akdaş kullandım çok sağlam ve iyidir hiç soğuyacak bir durum yok içiniz rahat olsun

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2015, 23:20:46 »
 Mert yazdığım gibi ilk tüfeğim ve çok severek aldım. Çok kafama takıldı ya. Ama senin dediğin gibi yapacağım. Önümüzdeki hafta sonu deneyip eyer bir sıkıntı olursa ustayı arayıp göndereceğim. İnşallah problem çözülür. İlgine çok teşekkür ederim.
1984 EDİRNE

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2015, 00:57:13 »
soğuma tüfeğinden Emre,İpsalada kullanıyorum Akdaş ı,oranın havasını biliyorsun,vuruşlar tam vuruş..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 16 Şubat 2015, 08:30:49 »
Eyvallah abi. Dün gece kafama bir takıldı uyuyamadım. İnşallah yapmaz bir daha. Çok sağol.
1984 EDİRNE

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #11 : 16 Şubat 2015, 08:42:17 »
Emre Bey merhaba,

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla %95 fişek hatası söz konusu. Burada test atışlarımızda çok sayıda fişek tükettiğimiz için fişek hatalarını çok iyi gözlemliyoruz. Maalesef, özellikle uygun fiyatlı fişeklerde, kutudan kutuya fark olabiliyor.

Şayet emin olduğunuz fişeklerde bile hata yinelerse, karşı ödemeli gönderin lütfen.

Saygılarımızla

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 16 Şubat 2015, 08:57:04 »
Emre Bey merhaba,

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla %95 fişek hatası söz konusu. Burada test atışlarımızda çok sayıda fişek tükettiğimiz için fişek hatalarını çok iyi gözlemliyoruz. Maalesef, özellikle uygun fiyatlı fişeklerde, kutudan kutuya fark olabiliyor.

Şayet emin olduğunuz fişeklerde bile hata yinelerse, karşı ödemeli gönderin lütfen.

Saygılarımızla
Ömer bey neden hep fişekler hatalı acaba? Bende sıfır getirtiğim tüfeğiniz de aynı problemi yaşadın ve tekrar gönderildi bayi tarafından. Ancak geri geldiğinde hiçbir işlem yapılmadığını gittiği gibi geldiğini gördüm. Ve kargo konısunda da sizin hatanız olan bir işlem için karşı ödemeli gönderiyoruz ok ama neden bize geri gönderirken sizde ödemeli gönderiyorsunuz? Ben 15 20 liranın peşinde değilim ama hoş değil.
Son olarak ben bu sorunlarla ilgili konu açtım ama zahmet edipte bir açıklama yazmadınız.
Sizin çok met edilen müşteri memnuniyetinize inancım kalmadı açıkçası.
Not: ben mirage bp saga özkursan fişeklerini denedim bütün fişekler hatalıymış demek !
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #13 : 16 Şubat 2015, 09:58:44 »
Ömer bey neden hep fişekler hatalı acaba? Bende sıfır getirtiğim tüfeğiniz de aynı problemi yaşadın ve tekrar gönderildi bayi tarafından. Ancak geri geldiğinde hiçbir işlem yapılmadığını gittiği gibi geldiğini gördüm. Ve kargo konısunda da sizin hatanız olan bir işlem için karşı ödemeli gönderiyoruz ok ama neden bize geri gönderirken sizde ödemeli gönderiyorsunuz? Ben 15 20 liranın peşinde değilim ama hoş değil.
Son olarak ben bu sorunlarla ilgili konu açtım ama zahmet edipte bir açıklama yazmadınız.
Sizin çok met edilen müşteri memnuniyetinize inancım kalmadı açıkçası.
Not: ben mirage bp saga özkursan fişeklerini denedim bütün fişekler hatalıymış demek !

Ziya Bey demek ki sizin tüfeğinizde gerçekten hata var. Burada "hep fişeklerde hata var" gibi bir ima asla yok. Lütfen yazılanları tekrar okuyun. Sadece hatalı fişekler bazen karşımıza çıkıyor, özellikle de uygun fiyatlı olanlarda.

Kargo ücreti konusunda sonuna kadar haklısınız. Firma adına özür dilerim. Kargoyu gönderen personelin hatasıdır. Gerekli görüşme kendileri ile sizin uyarınızın tetiklemesi ile yapılmıştır. Kargo ücretini size ödeme yapalım. Muhasebe ile görüşeceğim. Lütfen ödeme yapabileceğimiz bir hesabı [email protected] adresine gönderin. Tamemen bizim kabahatimiz.

"Not: ben mirage bp saga özkursan fişeklerini denedim bütün fişekler hatalıymış demek !" cümlenize asla katılmıyorum. Sizin tüfekte bir hata var ki hiç bir fişekle düzgün çalışmamış.

Burada Emre Beyin başına gelen sadece ilk atışında yaşanmış ve yüksek ihtimalle fişek kaynaklı. Burada benzer şeyler test atışlarında başımıza geliyor. En düşük seviye fişekler ile test yapıyoruz ki zaten ucuz fişek ile çalışan tüfek her fişek ile çalışır.

Saygılarımla

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 16 Şubat 2015, 10:32:12 »
Sayın Ömer bey,

Önümüzdeki hafta sonu çeşitli gramajlarda fişeklerle tüfeğimi deneyeceğim. Tekrar aynı sorun yaşanırsa size gönderirim. İlginize teşekkürler.
1984 EDİRNE

Çevrimdışı Ahmet TUNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 16 Şubat 2015, 11:56:41 »
merhaba değerli Akdaşcılar  bu sezon başında aldım bende ak 212 yi,fişek araştırması yaparken forum da en iyi yerli fişek olarak meca olduğunu gördüm ve 5 kutu almıştım dün itibariyle bitirdim fişekleri 4 tane patlamayan fişek çıktı bu beş kutudan bende tüfekten mi kaynaklanıyor acaba tereddüt ediyordum fişekleri tek kırmayla atayım dedim tek kırma bile patlatmadı fişekleri, bir koliye yakın farklı gramajlarda bp ve rc fişek attım bir tane bile sıkıntı olmadı durum böyle yani
1992 ANTALYA

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 16 Şubat 2015, 12:26:59 »
Ziya Bey demek ki sizin tüfeğinizde gerçekten hata var. Burada "hep fişeklerde hata var" gibi bir ima asla yok. Lütfen yazılanları tekrar okuyun. Sadece hatalı fişekler bazen karşımıza çıkıyor, özellikle de uygun fiyatlı olanlarda.

Kargo ücreti konusunda sonuna kadar haklısınız. Firma adına özür dilerim. Kargoyu gönderen personelin hatasıdır. Gerekli görüşme kendileri ile sizin uyarınızın tetiklemesi ile yapılmıştır. Kargo ücretini size ödeme yapalım. Muhasebe ile görüşeceğim. Lütfen ödeme yapabileceğimiz bir hesabı [email protected] adresine gönderin. Tamemen bizim kabahatimiz.

"Not: ben mirage bp saga özkursan fişeklerini denedim bütün fişekler hatalıymış demek !" cümlenize asla katılmıyorum. Sizin tüfekte bir hata var ki hiç bir fişekle düzgün çalışmamış.

Burada Emre Beyin başına gelen sadece ilk atışında yaşanmış ve yüksek ihtimalle fişek kaynaklı. Burada benzer şeyler test atışlarında başımıza geliyor. En düşük seviye fişekler ile test yapıyoruz ki zaten ucuz fişek ile çalışan tüfek her fişek ile çalışır.

Saygılarımla
Açıklama için teşekkürler ömer bey. Sizden beklediğim sadece bu idi.
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 16 Şubat 2015, 17:27:44 »
Eyvallah abi. Dün gece kafama bir takıldı uyuyamadım. İnşallah yapmaz bir daha. Çok sağol.
Lambro blue 34 gr kullan ördeğe,şansmı bilmiyorum ama bendeki tüfek çok seviyor bu fişeği..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Ömer ÇELEBİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 16 Şubat 2015, 19:54:37 »

Saygılarımla

Kargo ücreti konusunda ciddi karmaşa var bence, Ömer bey sürekli karşı ödemeli gönderin diyor ama durum öyle değil maalesef. Şöyle ki;  ben tüfeğimle ilgili problem yaşadım tetik grubu sallanıyordu. Sorunun tetik grubunu tutan pimi değiştirerek çözüleceğini düşünüp fabrikadan pim istedim iki adat pim için 20 tl kargo ücreti ödedim. Sorunun pim ile çözülemeyeceğini anladığımda tüfeği gönderdim, fabrikaya gönderirken kargo ücreti hususunu  yetkili kişiye sordum, ''siz peşin ödeyeceksiniz'' dedi onu da ödedim, tüfeği gönderdiler onun da kargosunu ödedim. Sorun çözülmemiş; tüfeği tekrar gönderirken bu sefer ben bunun kargosunu ödemek istemiyorum dedim. Tüfeğimin sorunu bu kez gerçekten çözülmüş gönderdiler, yine kargo ödedim. Burada şunu da belirteyim. Kargoyu  Akdaş firması üstlenmiş olsaydı kargo şirketi ile anlaşmalı gönderdikleri için ödediğim kargo bedellinin yarısından daha az bir ödeme yapılacaktı.
      Benim burada değinmek istediğim neden kargo ücretini ödediğim değil; söylenen ile fiiliyatın birbirini tutmaması yoksa kargo ücretini sorun etseydim, ödemezdim hiçbirini. Ayrıca bir çalışanın(personel) bu kargo ücretini kimin ödeyeceği konusunda inisiyatife sahip olduğunu düşünmüyorum. Bence bu durumun açıklığa kavuşması gerekiyor. Akdaş Firması garanti kapsamındaki tüfeklerinin kargo bedellerini karşılıyor mu karşılamıyor mu?

1984 Ankara

Çevrimdışı Ömer ÇELEBİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 17 Şubat 2015, 00:09:53 »
ömer bey 20 tl gidiş geliş kargosumu ödediniz ? ben tüfeği satın aldığımda yurtiçi kargo ile geldi 10 tl ödedik konyadan samsuna kargoda gelirken oldu sanırım el kundağında çatlak vardı bakalım gelir heralde bekliyoruz onun kargosunuda biz ödermiyiz biiyorum

Ahmet bey, Yurtiçi kargo yirmi küsür tl alıyor Ankaradan Konyaya gönderdiğinizde, fabrika ürünü geri gönderirken anlaşmalı gönderdiği için 10 tl civarında ödüyorsunuz.Burada mühim olan kargo ücreti ödeyip ödememek değil tekrar söylüyorum.Ne demek istediğim anlaşılmıştır umarım. 

1984 Ankara

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #20 : 17 Şubat 2015, 09:19:47 »
Ömer Bey merhaba,

"Akdaş Firması garanti kapsamındaki tüfeklerinin kargo bedellerini karşılıyor mu karşılamıyor mu?"  sorunuzun cevabı çok net. Akdaş garanti kapsamında, üretim kaynaklı hatası olan, yani tamiri ücretsiz yapılan tüfeklerin kargosunu ödeyecektir. Aksi olmuş ise yanlış bir şey olmuştur. Garanti kapsamı dışında, yani örneğin kişiye özel kundak yaptırmak üzere gönderilmişse tüfek, elbet tüfeğin sahibi kargo ücretini öder.

İlgili 3 personel ile bizzat görüştüm ve hata yaptıklarını fark ettim. Firma adına tekrar özür dilerim.

İyi günler dilerim