Gönderen Konu: YENİ TÜFEĞİM RETAY MASAİ MARA  (Okunma sayısı 31764 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: YENİ TÜFEĞİM RETAY MASAİ MARA
« Yanıtla #150 : 19 Ocak 2019, 02:08:23 »
Merhabalar suat bey,

Kendi tereddütlerimi gidermek açısından sizden bir ricam olacak; bu tüfekten memnun olanlarla olmayanların sayısını verirseniz faydalı bir bilgi olucaktır en azından rakamlar üzerinden daha güvenli konuşabiliriz. Ben tüfeği 2450 ye aldım (eylül 2018 de) 3000 tl verip alanlar sanırım araştırmamış piyasayı. İlk almaya gittiğimde bayi 2200 tl ye veririm dedi sonra başladı tüfeği kötülemeye, ben alacağım dediğimde de elimde yok dedi. Enteresan bilgiler dolanıyor ortalıkta net rakamlarla konuşmak sağlıklı olacaktır. Apple gibi bir şirketin bile bozuk telefonları yüzlerce hata türüyle anında değişim yapılarak müşteri memnuniyeti sağlanıyor sonuçta retayında bu konuda  bizlere sağladığı bu garanti olumlu bir durumdur ve güven verir. Oluşan mağduriyetlerin giderilmesi önemli ve firmanın devamlılığını sağlamak içinde kaçınılmazdır, ancak bir firmanın bu denli güven vermesi benim için Türkiyede ilk diyebilirim üstelik kimseylede sorun yaşamadan bu hizmeti almak iyi bir şey. Son olarak yabancı ülkelerdeki satış fiyatlarına bakılırsa baya yüksek fiyata satılmakta bu adamlar bu ürünü kontrol etmeden mi aldı? Bana inandırıcı gelmiyor. Umarım memun olmayanların sayısı az sizin bahsettiğiniz gibi fazla değildir sonuçta rakam olmadan konuşmak bir anlam ifade etmiyor. Ayrıca sizinde tüfeğinizle olan sorununuzun bir an önce giderilmesini dilerim.
İyi akşamlar.
İskender bey merhaba.
Profilinize baktığımda 12 ocak tarihinde üye olduğunuzu görüyorum.
Dolayısıyla konuşmuş olduğumuz firma ile ilgili bu konu ilk konu değil.
Daha başka konularda da şikayetler mevcuttu.
Hatta yakın zamanda iyi görüştüğüm silahlarda estetik ve zarafeti tercih eden bir dostum Fabarm tüfeğini satıp bir ad RETAY aldı.
Ve tüfekte tutukluk sorunları yaşadıgını söylemişti.
30 g ın üzerinde sorun olmadığını belirtmişti.

Bu dostumdan etkilenen başka bir avcı da elindeki mevcut Avrupa y otosunu satıp yine bir RETAY almış ve yine o tüfektede bâşka bir sorun yaşadıklarını belirtmişti.
Hatta müşteri temsilcisinin bu hafta gelecek ve tüfekleri inceleyeceğini belirtmişti.

Yani etrafımızda  şikayetći olanlar da var.

Şimdi ben tüfeklerin çalışma sistemlerini ,parçalarını detaylı olarak bilmiyorum.İşin açıkçası bilmekta hiç ilgimi çekmiyor.
RETAY  ın ilk tüfeği bulunduğum ilçeye ilk geldiğinde av bayisinde tüfeği beraber açıp inceledik.

Dedim işte budur.

Estetik ve kutu içeriğiyle zengin,ben buradayım diyen bir tüfek yapılmış.
Belli ki firma kalbur üstü olmayı planlamış.Sitede bu yeni markaya bir başlık açıldı.
Müşteri temsilcisi her gün uğruyor cevap yazıyor ürününün reklamını yapıyordu.

Sonra tüfeklerin bazılarında sorunlar cereyan etmeye başladı.Tamam müşteri hizmetleri sorunu çözmeye yönelik iyi niyetli  girişimlerde bulunuyordur ona bişey diyemem ama bu bir lütuf değil ki.

Bakınız konu nerelerden nerelere geldi mevcut markanın temsilcisi Ali KELTEN   nerelerde ?
Ortada yok.
Acaba firmada çalışıyor mu ? Çalışıyorsa neden bu sorulara ,sorunlara cevap vermiyor ?

Ya da çalışmıyorsa neden bir başka yetkili konuya mudahil olmuyor ?
Bunlar biraz düşündürücü değil mi ?
Piyasaya yeni giren ve piyasa fiyatlarının üzerinde satılan bir ürünün daha piyasaya hakim olmadan şikayetler alması marka prestijini başlamadan bitirmez mi ?

Yukarıda bana kaç tüfekte kaç tane sorunlu olduğunu sormuşsunuz
İyide ben firmanın noteri değilim ki. Bunları kayıt altına alıp sizinle paylaşabileyim.
Bu bilgileri fabrikaya soracaksınız.
Mesela kaç bin atımı sorunsuz yaptı ? Bu atımlarda görülen arızalar,oluşabilecek arızalara alınabilecek tedbirler ,iyileştirmeler  vs vs.
Firmaların kalite kontrol birimi  gerekli özeni göstermeyecek onun hatasını  satış temsilcisi diyolog kurarak giderecekse o zaman kalite kontrol gereksiz bir birim olmuş olmaz mı ?

Hepimiz elimizden  gelenin en iyisini yapmak için çalışmalıyız.Günü kurtarmak için değil.

Bakınız size bir örnek veriyorum.Ben amatör olarak ceviz yetiştiriyorum
6.5 yaşında Türkiye de ağaç başına düşen en iyi verim 22 kg civarıydı.
Ben aynı yaştaki ağaćlardan 26kg ürün aldım.
Bir cevizin yaklaşık 12 g kabuklu ağırlığı olduğunu bilirim.
Ürettiğim 1 kg kabuklu cevizden 470g iç alınabilmesi gerektiğini bilirim.
Ve o 470 g içi alırım Allahın izniyle.
İlacını ,gübresini ,tahlilini yapar bilmediğim yerlerde ziraat mühendisinden yardım alırım.
Sadece bu yıl 300kg cevizi yaklaşık olarak 25.000 ad eder  tek tek elimden geçirerek inceledim.

5 tane kurtlu ceviz çıkmadı desem inanırmısınız ?
Ve bu cevizleri herhangibi bir ihtimale karşı birebir değişim garantisiyle satıyorum desem  ne düşünürsünüz ?

Sonucunda mekanik bir şey değil içini görmeden nasıl bu kadar garantili ürün satılabilir ?

Henüz sezon başında daha ağaçlar çiçek açmadan benim ürünlerimin satılması  sizce bir tesadüf olabilir mi ?

Ve kimse bu ürünleri alırken pazarlık etmiyor biliyor musunuz ?

İnsanlar bazı şeyleri biliyorlar. Kalite tesadüf olamaz.

Şimdi konuyu biraz dağıttım özür diliyorum  ve bitiriyorum.

Siz tedbirinizi alacaksınız takdir i Allah a bırakacaksız.
Ama tedbiri almadan yola çıkıyorsanızda başınıza geleceklere razı olacaksınız
Sonra da buna Kader. Demiyeceksiniz....

« Son Düzenleme: 19 Ocak 2019, 13:01:33 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ayşe ALTINTREN

• Bayan Üye
  • **
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #151 : 19 Ocak 2019, 09:11:24 »
Suat bey dediklernizde çok haklisiniz. Bu firma sorunlu hatalı ürünler ile kendini bitırdi.  Peki dier firmalarimizda bundan kalır pek yani yok.istisanlar hariç yerli .tüfek firmalarimizds kendine bi cekiduzenver vermesi şart artik
  • beretta stonecoat al391
  • beretta s55
  • beretta303
  • beretta al390
  • Beretta a300
  • simson
1981 Edirne

Çevrimdışı S.Alper ERDEM

• Expert Üye
« Yanıtla #152 : 19 Ocak 2019, 16:01:34 »

Muhterem arkadaşlar,

Yurdumuzun tüfek yapımcılarının en büyük eksikliği, esasa inen bilgidir.

Yaptıkları ürünün nasıl çalıştığını, problem vukuunda neyi, nereleri kontrol edeceklerini bilmiyor gibidirler.
Retay sözcüsü kinetik sistemin ancak döner başlıkla çalışabildiğini, aksinin mümkün olmadığını kendince teknik
zorunluklar ileri sürerek izah çabasını sergilemiştir.

Kinetik tüfek imalatı düşünen, buna dünya para bağlayan, fabrika kuran bir müessese, bu malın ne zaman,
nerede,  ne bünyede zuhur ettiğini hiç araştırmadan  hangi mantıkla söylenen uğraşa soyunabilir...

Bunu araştırmak çok mu zordur... İnternet gibi vasat bir bilgi kaynağında dahi sayılamaz adet ve yerde bunun izahı
vardır... Merak eden her kişi iki satır yazıp bunlara ulaşabilir... Bundan kaçmak ne kazandırır...  Akledip okuyan
onca ferdin karşısında mahcubiyete değer mi... Hele bir de sözcülük görevi yüklenilmişse...

-  "Para var... Tüfekçilik istikbal vadediyor.. Hadi bir fabrika kuralım"...

-  "Kuralım.. Nasıl bir şey yapalım"...

-  " Kinetik olsun"...

-  "Niyeymiş"...

-  "Gazlı denenlerin yüzde yirmi güç kaybı varmış... Yapanlar, kullananlar söylüyor"...

- " Tamamdır... Yalnız biraz nazlı imiş bunlar... Nasıl çalıştığını biliyor muyuz"...

- " Bu memlekette bu tüfeği ilk yapanlardan birinin kullanım kitabından okuyorum şimdi; Barut gazı geri
tepmeyle mekanizmayı arkaya itiyor, o kinetik yayı sıkıştırıyor, o açılınca döner kafayı kilit yuvalarından
kurtarıyormuş...  Adamlar senelerdir bu işi yapıyor... Bilirler yani"...

Böyle girişim olabilir mi... Nerede bunun araştırması... Araştırdı iseniz neden en basit, sathi bir teknik soruda
zorlanıyorsunuz...

Bizim kinetik dediğimiz sistem, Benelli ile başlıyan yeni nesil bir çalışma düzenine, alakadar kişilerin düşünüp
buldukları, bu tüfeğe özgü bir tanımdır. Başka bilinen hiçbir düzeneğe monte edilemez... Diğerleri geri tepmeyle
alınan iş yapabilme yükünü doğrudan kilit açma devrelerine kam düzenleriyle aktarırken, kinetik olanlarda bu
kuvvet önce bir birimde depolanan, oradan kilit bağlantılarına iletilen iki safhalı bir kavramdır.

Geri tepmeyle kazanılan iş yapabilme yükünün, tüfeğin omza veya başka bir maniaya vurup sonlanması ile
devinimini sürdürme temayülünde olan mekanizma grubuna aktarılması yöntemi bilinen kinetik düzene girmez..
Zira tek safhalıdır ve istikrarlı değildir, çünkü kuvvet birikimin sonuna doğru, yetersiz seviyede devredilmektedir.
İşe yaraması için, aynen kinetik tüfeklerde olduğu gibi çok kısa bir aralık ardından devreye alınan bir yapılanma
İçinde olmalıdır.

Bizim tüfekçi esnafımızın kullanım kitaplarında yer verdiği gibi, geri giden mekanizma ön tarafında yer alan bir
yayı nasıl kurabilir... Hangi mantık bunu kabulle tüfeğinin yapılanmasına yön verir. Kinetik yayı alınmış bir silah
nasıl bu sınıfın bir üyesi olur... Pompalı/Otomatik çalışma düzeninde  iki sistemi birbirinden ayıran bu yayın
izin verilen veya men edilen iş yapabilme vasfı değil midir...

Bu sathi esaslarda sınıfta kalan bir mantık, detayı ilgilendiren karmaşık problemlerde ne yapabilir... Mekanizma
hızı nasıl içinde taşıdığı başlık süratiyle farklı fonksiyon içinde olabilir...

Bir kaynaktan alınan bilginin doğruluğunu tahkik, ancak aynı yahut daha yüksek seviyede  kişilerce mümkün
olabilir...  Bu nedenle kuruluşlar, öncelikle üniversal ölçülerde malumattar elemanlara sahip olmalıdırlar.

Batılılar seviyesinde birikim olmadan onlar mertebesinde üretim olmaz..

Saygılar.

« Son Düzenleme: 19 Ocak 2019, 16:03:31 Gönderen: S.Alper ERDEM »
1944-Istanbul

Çevrimdışı İskender DEMİRTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #153 : 19 Ocak 2019, 18:18:18 »
Merhabalar suat bey,

Kendi tereddütlerimi gidermek açısından sizden bir ricam olacak; bu tüfekten memnun olanlarla olmayanların sayısını verirseniz faydalı bir bilgi olucaktır en azından rakamlar üzerinden daha güvenli konuşabiliriz. Ben tüfeği 2450 ye aldım (eylül 2018 de) 3000 tl verip alanlar sanırım araştırmamış piyasayı. İlk almaya gittiğimde bayi 2200 tl ye veririm dedi sonra başladı tüfeği kötülemeye, ben alacağım dediğimde de elimde yok dedi. Enteresan bilgiler dolanıyor ortalıkta net rakamlarla konuşmak sağlıklı olacaktır. Apple gibi bir şirketin bile bozuk telefonları yüzlerce hata türüyle anında değişim yapılarak müşteri memnuniyeti sağlanıyor sonuçta retayında bu konuda  bizlere sağladığı bu garanti olumlu bir durumdur ve güven verir. Oluşan mağduriyetlerin giderilmesi önemli ve firmanın devamlılığını sağlamak içinde kaçınılmazdır, ancak bir firmanın bu denli güven vermesi benim için Türkiyede ilk diyebilirim üstelik kimseylede sorun yaşamadan bu hizmeti almak iyi bir şey. Son olarak yabancı ülkelerdeki satış fiyatlarına bakılırsa baya yüksek fiyata satılmakta bu adamlar bu ürünü kontrol etmeden mi aldı? Bana inandırıcı gelmiyor. Umarım memun olmayanların sayısı az sizin bahsettiğiniz gibi fazla değildir sonuçta rakam olmadan konuşmak bir anlam ifade etmiyor. Ayrıca sizinde tüfeğinizle olan sorununuzun bir an önce giderilmesini dilerim.
İyi akşamlar.
İskender bey merhaba.
Profilinize baktığımda 12 ocak tarihinde üye olduğunuzu görüyorum.
Dolayısıyla konuşmuş olduğumuz firma ile ilgili bu konu ilk konu değil.
Daha başka konularda da şikayetler mevcuttu.
Hatta yakın zamanda iyi görüştüğüm silahlarda estetik ve zarafeti tercih eden bir dostum Fabarm tüfeğini satıp bir ad RETAY aldı.
Ve tüfekte tutukluk sorunları yaşadıgını söylemişti.
30 g ın üzerinde sorun olmadığını belirtmişti.

Bu dostumdan etkilenen başka bir avcı da elindeki mevcut Avrupa y otosunu satıp yine bir RETAY almış ve yine o tüfektede bâşka bir sorun yaşadıklarını belirtmişti.
Hatta müşteri temsilcisinin bu hafta gelecek ve tüfekleri inceleyeceğini belirtmişti.

Yani etrafımızda  şikayetći olanlar da var.

Şimdi ben tüfeklerin çalışma sistemlerini ,parçalarını detaylı olarak bilmiyorum.İşin açıkçası bilmekta hiç ilgimi çekmiyor.
RETAY  ın ilk tüfeği bulunduğum ilçeye ilk geldiğinde av bayisinde tüfeği beraber açıp inceledik.

Dedim işte budur.

Estetik ve kutu içeriğiyle zengin,ben buradayım diyen bir tüfek yapılmış.
Belli ki firma kalbur üstü olmayı planlamış.Sitede bu yeni markaya bir başlık açıldı.
Müşteri temsilcisi her gün uğruyor cevap yazıyor ürününün reklamını yapıyordu.

Sonra tüfeklerin bazılarında sorunlar cereyan etmeye başladı.Tamam müşteri hizmetleri sorunu çözmeye yönelik iyi niyetli  girişimlerde bulunuyordur ona bişey diyemem ama bu bir lütuf değil ki.

Bakınız konu nerelerden nerelere geldi mevcut markanın temsilcisi Ali KELTEN   nerelerde ?
Ortada yok.
Acaba firmada çalışıyor mu ? Çalışıyorsa neden bu sorulara ,sorunlara cevap vermiyor ?

Ya da çalışmıyorsa neden bir başka yetkili konuya mudahil olmuyor ?
Bunlar biraz düşündürücü değil mi ?
Piyasaya yeni giren ve piyasa fiyatlarının üzerinde satılan bir ürünün daha piyasaya hakim olmadan şikayetler alması marka prestijini başlamadan bitirmez mi ?

Yukarıda bana kaç tüfekte kaç tane sorunlu olduğunu sormuşsunuz
İyide ben firmanın noteri değilim ki. Bunları kayıt altına alıp sizinle paylaşabileyim.
Bu bilgileri fabrikaya soracaksınız.
Mesela kaç bin atımı sorunsuz yaptı ? Bu atımlarda görülen arızalar,oluşabilecek arızalara alınabilecek tedbirler ,iyileştirmeler  vs vs.
Firmaların kalite kontrol birimi  gerekli özeni göstermeyecek onun hatasını  satış temsilcisi diyolog kurarak giderecekse o zaman kalite kontrol gereksiz bir birim olmuş olmaz mı ?

Hepimiz elimizden  gelenin en iyisini yapmak için çalışmalıyız.Günü kurtarmak için değil.

Bakınız size bir örnek veriyorum.Ben amatör olarak ceviz yetiştiriyorum
6.5 yaşında Türkiye de ağaç başına düşen en iyi verim 22 kg civarıydı.
Ben aynı yaştaki ağaćlardan 26kg ürün aldım.
Bir cevizin yaklaşık 12 g kabuklu ağırlığı olduğunu bilirim.
Ürettiğim 1 kg kabuklu cevizden 470g iç alınabilmesi gerektiğini bilirim.
Ve o 470 g içi alırım Allahın izniyle.
İlacını ,gübresini ,tahlilini yapar bilmediğim yerlerde ziraat mühendisinden yardım alırım.
Sadece bu yıl 300kg cevizi yaklaşık olarak 25.000 ad eder  tek tek elimden geçirerek inceledim.

5 tane kurtlu ceviz çıkmadı desem inanırmısınız ?
Ve bu cevizleri herhangibi bir ihtimale karşı birebir değişim garantisiyle satıyorum desem  ne düşünürsünüz ?

Sonucunda mekanik bir şey değil içini görmeden nasıl bu kadar garantili ürün satılabilir ?

Henüz sezon başında daha ağaçlar çiçek açmadan benim ürünlerimin satılması  sizce bir tesadüf olabilir mi ?

Ve kimse bu ürünleri alırken pazarlık etmiyor biliyor musunuz ?

İnsanlar bazı şeyleri biliyorlar. Kalite tesadüf olamaz.

Şimdi konuyu biraz dağıttım özür diliyorum  ve bitiriyorum.

Siz tedbirinizi alacaksınız takdir i Allah a bırakacaksız.
Ama tedbiri almadan yola çıkıyorsanızda başınıza geleceklere razı olacaksınız
Sonra da buna Kader. Demiyeceksiniz....

Merhabalar suat Bey,

Elimizde data olmadan yargilama yapmak bana mantikli gelmiyor. Ali kelten beyin burada olmadigini aciklamak gerekirse sanirim tufegi alip sorun yasayanlarla ilgileniyordur aksi takdirde baskalarinin yasadigi sorunlarin dayanak oldugu bir tartismaya mudahil olmak kendisine bir sey kazandirmayacaktir.

Ceviz yetistirciliginde basarili olmaniz guzel ve devamini dilerim benimde ilgi duydugum bir konu ama firsatim olmuyor. Son olarak cevizleriniz icin kullandiginiz ilaclarin uzun vade de insan sagligina etkilerinin iyi yonde olmasi dilegiyle yoksa insanlarin kader demesini kimse istemez.

Iyi Gunler.
  • Masai mara
1988 Ankara

The following users thanked this post: Ali SARAÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #154 : 19 Ocak 2019, 18:26:23 »
Suat bey dediklernizde çok haklisiniz. Bu firma sorunlu hatalı ürünler ile kendini bitırdi.  Peki dier firmalarimizda bundan kalır pek yani yok.istisanlar hariç yerli .tüfek firmalarimizds kendine bi cekiduzenver vermesi şart artik

Merhabalar Ayse hanim,

Soylediklerinizi destekler nitelikte elinizde firmanin kendini bitirdigine dair data varmi? Kime gore? neye gore bitiyor mesala? Bu bilgileri bizimle de paylasirsaniz aldigim tufegi iade etmenin yollarini aramak istiyorum aksi takdirde bitmis bir firmanin magduru olmak kimse istemez. Yardimci olursaniz sevinirim.

Iyi Calismalar
  • Masai mara
1988 Ankara

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #155 : 19 Ocak 2019, 18:40:23 »

Merhabalar suat Bey,

Elimizde data olmadan yargilama yapmak bana mantikli gelmiyor. Ali kelten beyin burada olmadigini aciklamak gerekirse sanirim tufegi alip sorun yasayanlarla ilgileniyordur aksi takdirde baskalarinin yasadigi sorunlarin dayanak oldugu bir tartismaya mudahil olmak kendisine bir sey kazandirmayacaktir.

Ceviz yetistirciliginde basarili olmaniz guzel ve devamini dilerim benimde ilgi duydugum bir konu ama firsatim olmuyor. Son olarak cevizleriniz icin kullandiginiz ilaclarin uzun vade de insan sagligina etkilerinin iyi yonde olmasi dilegiyle yoksa insanlarin kader demesini kimse istemez.

Iyi Gunler.
iskender bey tekrardan merhabalar
Başka bir Retay konusunda sorduğum soruyu buraya atıyorum.28.000 ad 32g 6 no fişeği sorunsuz atıldığını paylaşıyor firma.
Belge veya bir resim döküman video kaydı yok.
Sizce bu inandırıcı mı ?

Yani bir tüfek yapacaksınız ve 30.000 atımı sorunsuz yapacaksınız.
Ama elinizde kayıt olmayacak

Bu kadar amatör bir zihniyeti anlamakta zorlanıyorum.
Belki gerçekten atılmıştır doğrudur.
Ama bir bir belge ,video ,tasdik olmadan inandırıcılığı olmaz.Olamaz.

Ben olsaydım oraya gerekirse bir yatak açar bir noter getirir bir video ekibi kurardım.
Bu adamları  bu test   bitene kadar da gerekirse orada tutar her saniyesini kayıt altına aldırırdım.

Sonra da çarşaf çarşafta reklamını yapar ,pastasını da amudunla götürürdüm.😀

Yani bu kadar ucuz bu kadar basit işleri artık aşmamız lazım.
Selamlar...

« Son Düzenleme: 19 Ocak 2019, 19:03:20 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #156 : 19 Ocak 2019, 18:45:34 »
Bu tüfekte benim şimdiye değin okuduklarımdan çıkardığım üç kritik problem(potansiyel ve güncel olarak) odağı,

1-Kilit toleransının olması gerekenden fazla olması..
2-Çıkarılabilir tetik grubunun yerinde ne denli mmetrikte olsa oynamadan stabil durduğu..
3-Inertia "PLUS"sisteminin büyük ihtimalle faydadan çok zarar verdiği..

Bunlar hallolursa tüfeğin gayet kaliteli bir ürün olarak yaygın kabul görmemesi için bir neden göremiyorum ben pek..
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Tevfik GÜN, Hüseyin ÜNLÜ, İskender DEMİRTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #157 : 19 Ocak 2019, 19:13:57 »

iskender bey tekrardan merhabalar
Başka bir Retay konusunda sorduğum soruyu buraya atıyorum.28.000 ad 32g 6 no fişeği sorunsuz atıldığını paylaşıyor firma.
Belge veya bir resim döküman video kaydı yok.
Sizce bu inandırıcı mı ?
Yani bir tüfek yapacaksınız ve 30.000 atımı sorunsuz yapacaksınız. Ama elinizde kayıt olmayacak
Bu kadar amatör bir zihniyeti anlamakta zorlanıyorum.
Belki gerçekten atılmıştır doğrudur.
Ama bir bir belge ,video ,tasdik olmadan inandırıcılığı olmaz.Olamaz.
Ben olsaydım oraya bir yatak açar bir noter getirir bir video ekibi kurar gerekirse tüfek dağılana kadar saniye saniye bir çekim yapar.
Çarşaf çarşafta reklamını yapar ,pastasını da amudunla götürürdüm.😀
Yani bu kadar ucuz bu kadar basit işleri artık aşmamız lazım.
Selamlar...

Merhabalar Suat bey,

Ben okumustum bu aciklamayi 30000 atimi firmanin iddasidir ben bu konuda bir sey diyemem. Acikcasi siz yukarida yazdiklarinizi bir seyleri asmak olarak goruyorsaniz o sizin terciginiz. Benim tufegim yenisiyle degisip geldi tek tek baktim parclara, hepsi yenilenmis ve komple degismis bu da benim icin onemliydi. Sizin icin bu pasta yemek yada bir seyi goturmekse diyecek sozum yok. Bu konuyu uzatmanin da diger arkadaslara saygisizlik oldugunu dusunuyorum bu yuzden bu konuda konusmanin manasi yok.

Iyi aksamlar
  • Masai mara
1988 Ankara

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #158 : 19 Ocak 2019, 20:22:58 »
Merhabalar Suat bey,

Ben okumustum bu aciklamayi 30000 atimi firmanin iddasidir ben bu konuda bir sey diyemem. Acikcasi siz yukarida yazdiklarinizi bir seyleri asmak olarak goruyorsaniz o sizin terciginiz. Benim tufegim yenisiyle degisip geldi tek tek baktim parclara, hepsi yenilenmis ve komple degismis bu da benim icin onemliydi. Sizin icin bu pasta yemek yada bir seyi goturmekse diyecek sozum yok. Bu konuyu uzatmanin da diger arkadaslara saygisizlik oldugunu dusunuyorum bu yuzden bu konuda konusmanin manasi yok.

Iyi aksamlar
İskender bey
Bu adamlar bu işten para kazanmak için bu sektöre girdiler.İyi kaliteli bir ürün yapacaksınız ,doğal olarak ta bunun sonucunda para kazanmak isteyeceksiniz.
Bu gayet normal.
Bunda yadırganacak bir durum yok.Olamaz da zaten.

Benim konuda takıldığım nokta şu
Bu kadar estetik ,güzel zengin ve kaliteli malzemeler kullanarak bir tüfek ürettikten sonra durumun düşündürücü olması.

Ve bu ürünü alıp şu an en memnun olunan durumun, müşteri temsilcilerinin ilgi ve alakası olarak görünmesi.

Yıllarca müsteri hizmetlerinde hayal kırıklığı yaşayan camiamız,bu denli bir muamele ile karşılaşınca tüfeklerindeki sorunları bile umursamayabiliyor.

Çeşit ,çeşit insanlar , olaylara farklı yerlerden bakabilmek ve kalite algısını farklı şekilde  görmek bu olsa gerek.
Neyse konu benim için kapanmıştır.
Retay bir tüfeğim olmadığı içinde gereksiz yere işgaliye yapmanın anlamı yok.
Her şeyde bir hayır vardır derler.Son dakika da Retay için direkten dönen birisi olarak hakkımda hayırlısı olmuş diyebilirim...

BİGA/1979

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, Uğur YILMAZ, Tevfik GÜN, Hüseyin ÜNLÜ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #159 : 19 Ocak 2019, 21:52:54 »
Hani bir söz var ya, reklamın iyisi kötüsü olmaz derler.. Biz konuştukça  adamlar bu işten öyle veya böyle rant sağlıyordur.
Niye neden anlamında yazmıyorum, yanlış anlaşılmasın..
Özellikle Alper hocamın yorumlarını dikkatle okuyup gayet güzel bilgiler edinmeye gayret ediyorum, şahsım adına..
Suat ustamın yaptığı tespitler ve ironiler de gayet yerinde ve haklı bence..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Sabahattin KARAHAN, Hüseyin ÜNLÜ

Mehmet YILDIZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #160 : 19 Eylül 2019, 21:33:13 »
Merhaba sabri bey

Retay ile ilgili son durum nedir ?

Çevrimiçi Mehmet Sabri MUTLUER

• Expert Üye
« Yanıtla #161 : 20 Eylül 2019, 15:20:04 »
Merhaba sabri bey

Retay ile ilgili son durum nedir ?

Başka konu başlığında yazdım:

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=192776.msg1444362#msg1444362

Saygılar
  • Benelli Supernova
  • Beretta 1301
  • Ata CY Slug
  • Retay Masai Mara
MSM 1948-İzmir

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #162 : 29 Kasım 2019, 17:08:30 »

Sayın Avlak Forum Üyeleri ve Ziyaretçiler,

Retay olarak sizlerle 2017 tarihinden itibaren burada sizinle birlikteyiz. Tüfek projemize başladığımız ilk gününden itibaren sizlerle her türlü tavsiye, talep, öneri, şikâyet vb. konularında karşılıklı iletişim halinde olduk ve bu firma olarak bizim için çok değerli.

Firma olarak son 12 aylık periyodda üretim, yönetim ve yetki değişikliği gibi çeşitli konularda bazı aksaklıklarla karşı karşıya kaldı ve mayıs ayında ortaklıktan ayrılma süreci yaşandı. Mayıs ayı itibarıyla yeni yönetim, üretim ekibi ile yeni bir anlayışla devam etmekteyiz.

Bu sürede satış, servis, satış sonrası hizmet ve kullanıcılarımızla olan iletişimde aksaklıklar meydana geldi. Bundan dolayı sizlerden özür diliyoruz.

Bu süreçte ürünlerimiz ile sorun yaşayıp çözüm bulamayan veya cevaplanmasını istediği sorusu olan değerli üyeler bizlerle buradan veya aşağıdaki iletişim kanalları ile iletişime geçip bilgi alabilirler ve sorunları varsa çözüm bulmaktan memnuniyet duyacağımızdan endişeleri olmasın.

Dün tarihi itibarıyla aktif olarak kaldığımız yerden sizlerle buradan soru, tavsiye ve dileklerinize cevap veriyor olacağız.

Yeni projelerde yanımızda olmanız dileğiyle,

Teşekkür ederiz!
RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms