Gönderen Konu: niye avrupa tüfekler  (Okunma sayısı 112429 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: niye avrupa tüfekler
« Yanıtla #175 : 23 Mayıs 2017, 10:27:24 »
Avrupa tüfekler yerlilere göre elbette kaliteli ancak avrupa tüfeklerdede bir sürü sorunlu tüfek var özellikle ülkemize gönderilen avrupa tüfekler ile avrupa iç piyasasına dağılan tüfeklerin aynı olmadığını düşünüyorum. Bütün herkese tavsiyem özelikle italyan silahı alıyorsanız silahınız istediğiniz yeri vurup vurmadığını kontrol etmeden almayın. Bilinçli tüketici olalım kendimizi ezdirmiyelim bu form bunun için var. Saygılar
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2017, 10:30:44 Gönderen: Bahri TUĞRULTEKİN »
1983 Akhisar

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #176 : 23 Mayıs 2017, 12:11:26 »
ÇÜNKÜ HİÇ BİR YERLİ TÜFEK SANAYİ KENDİSİNE GELİR SAĞLAYAN TÜRK AVCISININ ARKASINDA DEĞİL. BENİM YANIMDA OLMAYANA PARA NEDEN KAZANDIRIYIM?
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Hüsnü GÜLEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • Selim UYGUN - KOPYA ÜYELİK
« Yanıtla #177 : 23 Mayıs 2017, 12:32:16 »
 Yerli tüfek sanayi  içinde çok güzel tüfekler yapan firmalar  var. bence Avrupa ve Amerİkan  kadar kaliteli  tüfekler ama  ayıplı ufak veya büyük kusurlu tüfekleri iç piyasaya itelemeye çalıştıkları için avcıyı alıcıyı soğutuyorlar. nasıl bir kafa kendi halkına kötü malı satarken yabancılar daha iyisini satar ki eğer bunu yapıyorsa vatana milletine olan sevgisi  yoktur bence .
1976 - Milano/İtalya - Kahramanmaraş

Çevrimdışı Levent KÜÇÜKIŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #178 : 24 Mayıs 2017, 04:34:32 »
Çok tecrübeli olmamakla beraber şu söyleyeceğim aslında tüm hayatla ilgili. Neyi neden yaptığını tam olarak bilmemekle ilgili. Evet Avrupa standartları daha iyi her anlamda, bu yüzden tüfek gurusu olmaya gerek yok.
     Kişiye özel konuşmayacağım yanlış anlamayın sakın. Ama "Avrupa tüfek daha iyi" dersen yanlış olur. Tüm araç gereçlerde olduğu gibi hata ve arıza olasılığı tüm markalarda
 var. Bu yüzden Avrupa tüfek iyi kavramını lullanan arkadaşlar insanlar ve herkes şunu eklemeli:
    ulusal ve dünya bazında kabul gören bir genel geçer yargıya göre iyi olan bir tüfek almak istiyorum demeli. Evet Avrupa ürünleri kalite standartlarının gördüğü önem açısından tüm dünyaya göre kalitede stabilizasyon açısından dünya devi. Bu yüzden kutusunda aldığın ürün neyse kutusunu açtığın zaman evde de kutudan o çıkıyor. Avrupa bu yüzden iyi.
    Ama yerli tüfekte attığını vurmak,  kozmetik cazibe ve tasarım açısındana beklentilerin bazen,vaat edilenlerin beklenenlerden aşağı  çıkmasından ötürü bir hayal kırıklığı olabiliyor. Ama kesinlikle marka sayısı ve üretim açısından ülkemiz küçümsenemez. Genede bu durum, devlet bazındaki uygulama düzensizliklerinin verdiği tat kaçmasının önüne pek geçemiyor
 Ama az kaldı daha güzel günlerimiz olacak( hayalim bu yönde:)
   Bu yüzden silah konusu da dahil hayatın tüm konularında bu  bakış açısı yanlıştır.
    "Şu doğrudur" ama hangi açıdan neye göre?
    "Bu iyidir" ama hangi ihtiyaca göre....... Vs. 
     Gene bu yüzdendir ki yargı belirtmeden önce,  sebep konusunda sorumluluklarımızı yerine getirirsek belki satın almanın kuralllarına(paramızı koruma adına)  daha çok uymuş oluruz. Yoksa herkes her konuda hertürlü yargı bildirme hakkına sahiptir..
     Evet herkes her konuda özgürdür ama,  bir yargı başkasının,doğru(hakikat, değişmeyen)bilgiye ulaşma hakkına engel oluyorsa ozaman o konuşan kişi,kendi sınırlarını aşmış demektir.
    Herşeyi toplacak olursak "Avrupa tüfek iyidir" gibi bir eksik yargı durumu var.
 Ama Avrupa tüfek şu açıdan iyidir bu açıdan tatmin eder daha doğru bir cümle, tepki ve yargı,biçimidir.
    Bu kısmı sonradan ekliyorum. Yazdıklarımı tekrar okuyunca hadsizlik yada bilgim azken ahkam kesmek gibi anlaşılabilecek yerleri düzeltmek için...
    Anlatmak istediğim durum tüfek satın alma üzerinden aslında genel olarak tüketici bilinci. Bu konuda tüfekleri çok iyi bilmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Fiyat, kullanım alanı ve beklenti üçlüsünün uyumu.
    Saçmaladığım yerler varsa özür dilerim herkesten
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2017, 14:27:47 Gönderen: Levent KÜÇÜKIŞIK »
1988 - Mersin

Çevrimdışı Levent KÜÇÜKIŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #179 : 24 Mayıs 2017, 04:47:20 »
 Sonuç olarak o daha iyi, bu daha iyi diye bir şey yok. Hangi tüfek ne açıdan iyi diye bir şey var. Bu her üründe geçerli.  Makarna, otomobil,  prezervatif,  paraşüt, yorgan, bıçak aklınıza ne gelirse. Amaç tam olarak bilinmeden araç belirlemek yanlıştır...
1988 - Mersin

Çevrimdışı Ömür DURMUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #180 : 26 Mayıs 2017, 16:34:18 »
Merhaba.Yerl silah üreticilerinin yanında-arkasında olalım eyvallah tabii ki !  Ama kurumsallaşma adına,işlerini ciddiye alma adına hiçbir şey yapmıyorlar,küçük esnaf mantığında sanayicilik oynuyorlar resmen ! Ürettikleri şey silah ! Açıp telefon bilgi almaya çalışsanız kendileri de bilmiyor çok konuyu çünkü yeterli test etme imkanına ya da gerekli standartlara sahip değiller !   Namlu ömürleri ya da mekanik ömürleri çok düşük silahları yüksek kar payıyla vermeye çalışıyorlar ( maalesef bizler yüksek vergiler yüzünden yabancı kaliteli silahlara gerçekteki mantıklı fiyatlarıyla sahip olamadığımızdan ) biz de mecbur kalıyoruz !

İyi silah kötü silah diye bir şey maalesef var ! Yerli üretici sorun çıkınca  suçu hemen fişeklere ya da kullanıcıya atar ! Hepsini yaşadım gördüm ( aralarında namuslu firma ve üreticileri ayrı tutuyorum).
Evet bazı Avrupa ve Abd markaları genel olarak  yerli silahların çoğundan daha iyi ! Onlarda da hata çıkmıyor mu elbet çıkıyor ama oranlar, fayda-fiyat dengeleri ve tüketici hakları da ona göre adamlarda.

Ne zaman ki kendi vatandaşına makul kar payıyla uzun ömürlü güvenilir silah yapıp satmaya başlarlarsa o zaman biz de kendi üreticimizi sırtımıza alırız !
  • typhoon f12 / t4
  • derya lion ipsc /crx400 / x400
  • hatsan mpa
  • Mossberg 500
  • stoeger m3k
  • derya mk12
1973 - İstanbul

Çevrimdışı Lokman SAYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #181 : 01 Ağustos 2017, 00:02:38 »
taner bey ben bu dediğiniz yerli tüfeklerden yıldızı kullandım ve aldığım güne lanet olsun dedim neden mi  tüfek geldiğinde namlu ucunda sıyrıklar mı desen şokların yatağa tam oturmaması mı desen  ne ararsan vardı firma satış sorumlusu gönder tüfeğini değiştirelim diye mail attı fabrikaya gönderdim değişmedi  konuyu buraya taşıdım adam beni arıyor oraya yazı yazma ben tüketici haklarını senden daha iyi bilirim istersem tüfeği değiştirmem diyor  burdan  tepki gelince gönder ilgilenelim dedi  gönderdim tüfeği  namluyu değiştirdik dedi  namlu geldi üzerinde hiç bir yazı yoktu  tl açtım tekrar geri gönderdim  yazı yazıldı sonra ava cıktım tak alt namlu fişek sıkıştırdı zeytin dalıyla fişek çıkardım  tak bir daha denedim durum yine aynı sonra dilekçeyle beraber gönderdim tüfeğimin parasını geri verin dedim ve paramı geri aldım ama 100 tl nin üzerinde kargo param gitti .... şimdi ben nasıl yıldız tüfeği tavsiye edeyim ... diğer taraftan sadece yıldız değil burda bazı üye 
 arkadaşlarımız var isim vereyim sayın gökhan akdoğan  akdaş pozede sorun yaşadı sol atma vs şimdi bu insan nasıl bir yerli firmaya tekrar güvensin
çevremde anlatacak çok örnek var hepside farklı yerli firmalar ile ilgili avrupa tüfeklerin pahalı olması  vergilerden ötürü ama 2000 tl civarında yerli tüfek almaktansa 25 30 yılllıkbir beretta ya 2500 tl verme taraftarıyım ... sütten ağzım yandı bir kere ...yerli bir çok firma inceledim ama avrupa tüfeğin namlu boyası bile kalite kokuyor ... eski üzümlü huğlu vursan tüfeklere lafım yok  ben geçenlerde çifsan poze aldım 1975 -80 yılları arasında gerçekten namlu boyası bile çok farklı sürme boya gibi  .... benim yazdığıma katılmıyor olabilirsiniz .. sizin yazdıklarınıza da saygım var  ama  bu adamlar bizden 3 4 gömlek büyükler .. saygılarımla
aynisi benimde başima geldi yildiz spz me modelini aldim alt namlu hep fişek sıkıştırdı cogu zaman agac dallariyla cikariyordum bazende portatif harbi taşiyordum yanimda fabrikaya yolladim temizlik yaptilar tufekte sorun yok dediler yoladilar bu sefer namluda fişek sıkışmış halde yoladim kasayi deyiştirler sorun bitti dediler yeni kasada enjektorleri zorla iten tirnaklar var cikariyor ama firlatmiyor hala sorun devam ediyor garantimde bitti bin bir pişman ettiler 5 kati bile olsa yabanci alacaksin ondan once benelli kulaniyordum tüfege bakmaya doyamiyordum sezon kapandigindan beri yildiz pozemin yuzune bir defa bile bakmamişim bakmakta istemiyorum.

Lokman SAYHAN
22.02.1973 BATMAN
insan güzel şeylere laiktir

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN

Çevrimdışı Arif KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #182 : 18 Ağustos 2017, 00:28:22 »
Avrupa tüfeklerin kalitesi tartışılmaz bu konuda söylenecek bir şey tabi ki yok. Ben yeni bir avcıyım ustalarım daha iyi bilir tabi ki fakat en pahalısından en ucuzuna arıza verenlerini uydum avcı büyüklerimden. Yerli tüfeklere gelince kalitlerine sonuna kadar güveniyorum.
1988 - Kocaeli

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #183 : 18 Ağustos 2017, 11:30:11 »
Avrupa tüfeklerin kalitesi tartışılmaz bu konuda söylenecek bir şey tabi ki yok. Ben yeni bir avcıyım ustalarım daha iyi bilir tabi ki fakat en pahalısından en ucuzuna arıza verenlerini uydum avcı büyüklerimden. Yerli tüfeklere gelince kalitlerine sonuna kadar güveniyorum.

Yerli/İthal fark gözetmeksizin seri üretim bandından çıkan her üründe hata olasılığı var maalesef. Ancak yerli firmalarımız  güvenip de ??? kalite kontrolü biz avcılara bıraktıkları için yerli tüfeklerde hata çıkma olasılığı çok daha fazla. 3B dahil bütün büyüklerde de hatalar çıkıyor ama bu hatalı ürünler azami düzeyde eleniyor kalite kontrol aşamasında.

Son cümleniz üzerinde de baya bir düşündüm. Asıp kesebilirler beni, sıkıntı yok; birkaç istisna firma hariç olmak üzere ne yerli tüfeklerimize, ne onları üretenlere, ne satanlara, ne de zihniyetlerine zerre kadar güvenmiyorum.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Halit YILDIRIM

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #184 : 19 Eylül 2017, 15:58:51 »
yaklaşık 30 yıldır yurt dışı menşeili bir firmanın arge bölümünde çalışıyorum ve 20 gün evvel almış olduğum belalı taktik tüfek sayesinde yerli üretimin ne kadar vasat olduğunu gördüm, işyerinde arkadaşlarımda gazlı yarı otomatik tüfeği olanda da benzer sorunlar var, marka ismi vermeyeceğim fakat sizlerin çok iyi yerli marka dediğiniz tüfekleri kullanıyorlar,
sorun şu; maalesef ülkemizde av tüfekleri üreten kurumsal bir firma yok, kendi argeleri yok, bilimsel çalışma yok, dayanıklılık testi yok, malzeme analizi yok, bunlara bir çok şey ekleyebilirsiniz, sonuçta ateşli silah üretiyorsunuz bunları yapmanız gerekli, kimi yalağın içine tüfeği atar kimi üzerinden araba geçirir, kimi paletli araçla ezer kimi 10 kutu fişek atarak şov yapar falan falan, 500 fişekten sonra tüfek ne duruma geliyor nerelerde zafiyet oluşuyor kimse bilmiyor analizinide yapmıyor. bir çoğu merdiven altı üretimden kazandıkları para ile işlerini büyütmüş firmalar, tüfeğinizde problem yaşadığınızda fabrikaya gönderirsiniz ve oradaki usta kontrol eder veya tamir ederek size gönderir, usta tüfek ile atış yapar ve size bir video göndererek bunu da tescil eder. Fakat bu arızanın neden kaynaklandığı ve bir daha bu problemin başka tüfeklerde yaşanmaması için çalışma yapılmaz, çünkü buna yeterli seviyede elemanları yoktur ve buna kimse yatırım yapmaz, geneli ezbere iş yapar veya başka marka tüfekleri kopyalarlar. benim görüşüm budur. Gerçekten bu konuda lider olmak istiyorlarsa arge çalışması yapmalıdırlar ve bu kaçınılmazdır. yukarıda bahsettiğim arge çalışmaları yapan şirketler varsa onları tenzih ederim, var mı?
1968 - Bursa

Çevrimdışı Murat YAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #185 : 22 Ekim 2017, 16:51:13 »
kalite diye aldık almaz olaydım.
winchester

1985 İSTANBUL

Çevrimdışı Orçun ELDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #186 : 29 Kasım 2017, 14:39:16 »
Murat Yaman bu modelin nerede yapıldığını söylemedilermi sana, namluda da yazıyor halbuki :)))
  • Browning B5.25 hunter light 66cm
  • Browning B80 71cm +68+rifled slug
  • Benelli super black eagle II 71cm
  • Winchester 1200 stainless police
  • Armsan phenoma argentum combo ,Akdaş hybrid solak 71+61 Kariyer bullpup fd12 solak,Ruger P85
  • Redandes Tarçın
Orçun ELDEMİR
1972 çanakkale

Çevrimdışı Veysel VURMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #187 : 29 Kasım 2017, 15:23:06 »
Bence yerli üretimlere çok ön yargılı yaklaşıyoruz geçenlerde franchi affinity aldım tüfeğin ağırlık merkezi hissedilir şekilde önde tüfeğin grupmanını ve penetrasyonunu ata neo ile karşılaştırdım geupmanda neo önde delicilikte ise eşit çıktılar. Ağırlığıda ölçmedim ama franchi neodan daha ağır hissediliyor. 35-40 m önümden kalkıp yan kaçan ördeğe 3 el atmama rağmen banamısın demedi şimdi bu sorunları yerli bi tüfekte yaşasaydık yerden yere vurmuştuk
  • Franchi affinity white
1994 Malatya

Çevrimdışı Aydın TOROS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #188 : 29 Kasım 2017, 19:29:01 »
Bende haddim olmuyarak bir yorum yapayım....
Ne kadar ekmek,o kadar kofte...
Daha once forumda okuduydum...
Av bayilerine giripte 500 -1000 lira civarında tufek arıyanlar oldugunu...
Dolayısı ile Avrupa tufeklerin fiyatlarıda belli...yerli uretiminde belli...
10.000 lira otomatik dese Huglu-Ata-Hatsan-v.s herhangi bir uretici ..kimler alabilir bilmemde ...ben alamam.
Ki ben aldıgım elimde bulunan Huglu gx 512 dende memnunum..
Elimdeki tufek ilk aldıgımda yaf 30 gram la tutukluk yaptiydi...bayiye soyledigimde tufek aliscak dediydi..
Ondan sonra sterling olsun.BP-FIOCCHI-RC-JET-MIRAGE--MECA asgari 500 fisek attim..bir sefer takilmadi..
Yine deneme amacli yaf aldiydim..yine tutukluk yapinca bir daha yaf almadim..
Tufek sol alt vururdu..neden olur diye arastirirken bir firmanin yazisi dikkatimi cekti...fabrikada aldiginiz sifir araba surucu koltugu olsun ayna olsun kendinize gore ayarlamazmisiniz diye ornek vermis..dipcik acisininda her kullaniciya gore farkliliklar gosterdigini belirtmis...
Uzun lafın kısası ben kendi sorunumu kısmende olsa acı ayar pulları ile cozdum...

Haddimi astıysam affola..
  • Huglu gx 512s

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #189 : 29 Kasım 2017, 19:54:22 »
Firmalarımız, pazar şartları gereği her yıl yeni model çıkarma konusunda birbiriyle yarışıyor. Ya da kendilerini buna zorunlu hissediyor.
Yerli üretimde bence en büyük sorun "yaptım oldu" mantığı. Ar-ge yok denecek kadar az. Ama ne gerek var değil mi? Koskoca bir ar-ge ekibi var.. Biz avcılar..! Nasıl olsa biz deniyoruz. İyi olan çalışıyor iyi olmayan avcının elinde patlıyor. Seri üretimde hata çıkma olasılığı elbette var ama bu hatayı mininmum düzeye indirmek her halükarda firmaların elinde..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #190 : 30 Kasım 2017, 00:05:52 »
Çok yazıldı çizildi ama konu tekrar hortlayınca bir şeyler yazmak istedim. Avrupa tüfeklerin hemen hemen hepsi bence yerli tüfekten kaliteli... bu çok kesin ve su götürmez bir gerçek .Çünkü iş tüfeği yapmakla bitmiyor. Kim ne derse desin o da vuruyor bu da diye birşey asla yok. Yerli firmalarımızın çok basit sıkıntıları var  vizyon gibi pazarlama gibi teknik olarak da ''düz namlu'' gibi. Namlu kepini düzgün yapamazsan mekanizmayı milimetrik oturtamazsan, sıkıntısız kaşık üretemezsen sonuç gördüğü yeri vurmayan tutukluluk yapan tüfekler... Bir av tüfeğine 5000+ para vermeyi göze alan ve imkanı olan kaliteli markanın tüfeğini kullanır. O kadar para vermek istemeyen ya da imkanı olmayan da yerli markayı tercih eder. Ama ''yerli bir işe yaramaz'' ile ''bir tüfeğe o kadar para verilir mi o da vuruyor bu da'' bu iki söylem de hatalı bence. Bir kaç markanın avrupa tüfeğini kullanmış şu an da yerli kullanan biri olarak kişiye uyan ve dünya standartlarında grupmanı olan tüfek o kişi için en iyi tüfektir. Bir avcı tüfeğinden memnunsa gerisi boş.
Mükemmel derecede standart ürün yapmak zor iş yerli veya ithal her markada kötü örnekler çıkabiliyor. İşte bu noktada kaliteyi değiştiren önemli unsurlardan biri hata oranı oluyor.Yerli tüfeklerin %30-35i sıkıntılıysa bu oran Avrupa tüfeklerde %5-10 oluyor. Beretta Group hata oranını düşürmek için milyon dolarlar harcıyor. Yerli sanayimiz ise ya avcıda kusur buluyor ya da servisimiz iyi diye övünüyor. Otomobil değil ki bu servisiyle övünülsün. 15000 bakımı olsa keşke götürsek. Tabi herşeye rağmen Avrupa tüfeklerin son yıllardaki fiyatları da yerli sanayi için fırsat ve tüm bunlara rağmen şuan hiçbir Avrupa tüfek hatta fişek ederinde(değerinde) değil dolayısıyla en mantıklı olan yerli kullanmak ben de öyle yaptım. 1500 liralık huğlu ile 10.000 liralık benelli arasında asla 10 kat fark olduğuna inanmıyorum.
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Emrah AKDENİZ, Muzaffer GÜNGÖR

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #191 : 09 Ocak 2018, 11:48:41 »
Aslında mükemmel tüfek diye birşey yok.malumunuz biz avcıların hayalgücü pek yüksektir :D.yabancı kaynaklardan okuduğum bir cok makalede piyasadaki tüfeklerin yuzde 50 sinin attigi yeri vurmadigi yaziyor.yani yabanci ya da yerli olsun tufegi düzgunce test etmeden almayin.y
Ali TATAR
1985 Antalya

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Kemal KAYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • SETTER
« Yanıtla #192 : 22 Ocak 2018, 12:48:21 »
İthal tüfekler hatasız ve sorunsuz olacak diye bir kaide yok. İthal tüfeklere gösterdiğimiz özeni ve titizliği yerli tüfeklere göstermiyoruz...
Yağmuru geçelim havada nem oranı fazla olunca Beretta, Benelli veya Browningini ava almayan avcılar tanıyorum :)
Bu zamana kadar 10-15 arası ithal tüfek aldım ve bunların 5ini titiz bir incelemeden sonra iade ettim...

Marka ve model belirtmeden iade ettiğim ithal tüfeklerin sorunları;  (tüfeklerin hepsi İtalyan yapımı, ithal diyerek genelleme yaparsam yanlış olur)

1- Yarı otomatik, el kundağı iç taraftan çatlak
2- Alt/üst çifte, üst namlu içi kromaj hatası
3- Alt/üst çifte, namlu bantı sağa kavisli
4- Alt/üst çifte, alt namlu mobil şok yuvasının hatalı üretilmesi sonucu şokun yerine zor oturması ve kullanım sonrası yerinde kilitlenmesi...
5- Alt/üst çifte, atışların sol tarafa çekmesi
  • Akus Estate SxS
  • Akus Hunter Deluxe O/U
  • Beretta A400 Xplor Unico Semi Auto
  • Fabarm Imperator Pump Action
  • Sarsılmaz Sar 9 (9x19mm)
  • English Setter (Radentis)

Balıkesir/Erdek 1981

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı İbrahim ONAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #193 : 22 Ocak 2018, 23:39:22 »
İthal tüfeğim olmadı benim. Kayınpederimde almanyadan gelme eski bir çifte var. Öyle çok bir bakım yaptığını görmedim. Hatta bakım yaptığını görmedim :) bende yarı otomatik saw 700 L kullanıyorum 4 yıldır. Bir sorun yaşamadım çok şükür. Klasik Çifte ve poze merakımdan çift tetik 92 yapımı Cesa süperpoze ve üzümlü kooperatifi çifte aldım. Tüfekler eski olmasına rağmen her hangi bir laçkalaşma veya boşluk yok. Avrupa tüfek tercih edene de, yerli tercih edene de saygı duymak gerek.

VIA_A1_1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1979 Balıkesir

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #194 : 09 Mart 2018, 23:43:28 »
ithal tüfek alan kişi gerçekten av yapmak için alacak. öyle eşe dosta hava atmak için tüfeğe tonla para veren adam hikayeden adamdır bence. son 2 yıldır bende ithal tüfek kullanıyorum ve çok memnunum. bundan sonrada ithal tüfek kullanmaya devam edecem. kalite,işçilik,sağlamlık,etki hepsi var. ben avcıyım ve av yapmak için ithal tüfeğe para verdim ve faydasınıda fazlasıyla görüyorum. forumdaki  sadece yerli tüfek kullanan arladaşlar bende son 2 yıla kadar yerli tüfek kullanıyodum ve hala kullanıyorum. sarsılmaz poze ile 97 den beri av yapıyorum. yaşadığım tek sorun bir defa alt namlu iğnesi kırıldı.3 sene önce yine sarsılmaz poze aldım sp300. bi sezon kullanım. ejektor dengesiz çalışıyodu işcilik çok kötüydü. şoklar 32 gram fişek attığımda bile gevşiyodu. en son 36 gram dolu attığımda tüfek kendiliğinden açıldı. demekki 50 gram atmış olsam namlu bi tarafıma girecekti.  sağ gözüme yanmış barut kalıntıaları girdi. o gün yerli  tüfeğe tövbe ettim. bir dahada para verip almam
« Son Düzenleme: 09 Mart 2018, 23:47:56 Gönderen: Yener KAR »
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon