Gönderen Konu: Hafta sonu yasakları  (Okunma sayısı 3825 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Mehmet KARDAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • тайван
Hafta sonu yasakları
« : 01 Aralık 2020, 10:42:31 »
Hafta sonu yasakları sebebiyle bu sezon avlanmak neredeyse kapandı MAK veya bakanlık bu konuda çalışma yapması gerekmiyor mu? Bizim de avlanma hakkımızı düşünmesi gerekmiyor mu? Avlanma hafta sonundan hafta içine çekilebilir örneğin pazartesi perşembe ve cuma yapılabilir. Bu konuda derneklerimiz veya federasyon talepte bulunabilir. Avın illa ki hafta sonu olması gerekmiyor.
Mehmet KARDAŞ
1984/Batman
Akus elite
Breda Xanthos gray

The following users thanked this post: Ergün ALTIN

Çevrimiçi Taşkın MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Hafta sonu yasakları
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2020, 11:52:19 »
Hafta sonu yasakları sebebiyle bu sezon avlanmak neredeyse kapandı MAK veya bakanlık bu konuda çalışma yapması gerekmiyor mu? Bizim de avlanma hakkımızı düşünmesi gerekmiyor mu? Avlanma hafta sonundan hafta içine çekilebilir örneğin pazartesi perşembe ve cuma yapılabilir. Bu konuda derneklerimiz veya federasyon talepte bulunabilir. Avın illa ki hafta sonu olması gerekmiyor.

Abim hafta içi zamanı olup ava gidebilen zaten Çarşamba serbest, avcılık için gerekli olan; çiftici, arıcı gibi izin, bu mesleklere yasak yok diye biliyorum.
  • fıas-cesa 66
  • kral queen yarı oto 12 66-76
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2020, 12:46:16 »
200000 belgeli avcı resmen yok sayıldı .
MUSTAFA ERTAN

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU

Çevrimiçi Mehmet KARDAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • тайван
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2020, 14:27:17 »
Geçici durum için geçici bir karar alınabilir yoksa sürekli hale gelmesi açısından tabii ki mevcut av günleri daha mantıklı ya da avcılık için istisnai bir karar alınabilir sonuçta kalabalığa karışmaya gitmiyoruz aksine kalabalıktan uzaklaşıyoruz
Abim hafta içi zamanı olup ava gidebilen zaten Çarşamba serbest, avcılık için gerekli olan; çiftici, arıcı gibi izin, bu mesleklere yasak yok diye biliyorum.
Mehmet KARDAŞ
1984/Batman
Akus elite
Breda Xanthos gray

Çevrimiçi Taşkın MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2020, 19:02:36 »
Şimdi baktım haftasonuna kota da vermiyorlar, Avcı'nın aleyhine bi konu olunca çok hızlı aksiyon alıyorlar maşallah, sanki dağda bulaşıyor, avm ler açık, otobüslerde camlar kapalı insanlar üst üste gidiyor ama dağa ormana gidemessin, yazacak çok şey varda
  • fıas-cesa 66
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2020, 20:06:53 »
Bu sezon biter. Ocak ayında ödediğiniz ruhsat harcı, sezon öncesi ödediğiniz dernek aidatı, pul bedeli, herkese hayırlı olsun.
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

The following users thanked this post: Ergün ALTIN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2020, 08:31:06 »
Şimdi baktım haftasonuna kota da vermiyorlar, Avcı'nın aleyhine bi konu olunca çok hızlı aksiyon alıyorlar maşallah, sanki dağda bulaşıyor, avm ler açık, otobüslerde camlar kapalı insanlar üst üste gidiyor ama dağa ormana gidemessin, yazacak çok şey varda

Taşkın bey   avbis hafta sonu için kota veriyor . Sokağa çıkma yasağı olunca  bir anlamı  yok tabiki
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimiçi Taşkın MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2020, 09:12:00 »

Teşekkürler hüseyin bey, Benim telefonun uygulaması ile alakalı sanırım, hala hafta sonunu göstermiyor, şimdi baktım bilgisayardan çıkıyor, ben de şaşırdım bu kadar hızlı nasıl oldu diye
  • fıas-cesa 66
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #8 : 02 Aralık 2020, 12:54:33 »
T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı

Değerli Avcılarımız; Cumhurbaşkanımızın 30.11.2020 tarihli açıklamaları uyarınca, yeni Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle hafta sonları (Cumartesi, Pazar) sokağa çıkma yasağı getirilmiştir. Bu kapsamda hafta sonu için önceden alınan rezervasyonlar geçersizdir. Yeni bir karar alınıncaya kadar bu kısıt ve yasaklara tüm Avcılarımızın uyması gerekmektedir. Bilgilerinize sunarız.​
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, Mehmet Sabri MUTLUER

Çevrimdışı Oğuz ÖNAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 02 Aralık 2020, 18:40:05 »
Düzenleme getirilmesi gerekir bide av günlerini  niye dkmp belirliyor haftada 3 günde günleri ava avcı üzerinden avcı belirlese daha doğru olmazmi
DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ-Niğde

Çevrimdışı Ergün ALTIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2020, 15:22:16 »
Bu sezon biter. Ocak ayında ödediğiniz ruhsat harcı, sezon öncesi ödediğiniz dernek aidatı, pul bedeli, herkese hayırlı olsun.

Bu sebeple ve artan ücretler dolayısı ile avlanma belgesi iptali için dilekçemi verdim. Sevdiğim, kendimi huzurlu hissettiğim dağlar ve ovalardan ,belkide küçük çözümler bulununcaya kadar uzak kalacağım. Protesto etmek tek başına işe yaramaz ama olsun ben yola buradan çıkayım. Ödediğimiz ücretleri bakanlık bu sene gidilmeyen günler için diğer seneye aktarsa çok iyi olurdu sizler adına yazdım.
  • ARMSAN Phenoma
1983 BURSA İNEGÖL/ANKARA BEYPAZARI

Çevrimdışı Oğuz ÖNAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 07 Aralık 2020, 21:54:56 »
Ergün beye katılıyorum   örgütlü olunmazsa herkes semer vurur  kulüp başkanları öncü olup üyelerin hepsine kapatma dilekçesi verdirmesi gerekir.Buyuk bu tepki vermek lazim

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 09 Aralık 2020, 22:23:05 »
Dernek başkanları, kulüp başkanları, federasyon başkanları, anca hakkı huzur alıp ticaretlerini yürütmekten başka avcı için ne yapmışki bugünde bişeyler yapsınlar.
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

Çevrimdışı Ahmet UĞURLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #13 : 10 Aralık 2020, 00:24:02 »
Avcı evden çıkınca dağa taşa gidiyor, pandemi sürecine zararı olmaz aksine vücut hareket ettikçe daha da dinç olur. Hafta sonu iki günden istediği bir gün için izin verilip belgesini kotasını sorgulasınlar.. şehir içinde dolaşmasın izni suistimal etmesine müsamaha gösterilmesin ama izin verilsin yani..
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2020, 00:25:09 Gönderen: Ahmet UĞURLU »
  • ATA ARMS NEO 12 10. YIL KİNETİK 12 CAL
1969-ERZURUM

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 10 Aralık 2020, 14:53:21 »
av can derdinde biz et derdinde misali .ama suan tam tersi oldu suan can derdindeyiz pandemi tam kapanma olacak haftada 1 gün ü bile arayacağiz yakinda  vede bu  normal olarak karsilamaliyiz bu hastalik geçesiye kadar.inanin bende istemiyorum bu hafta sonu yasaklarini ama bir araca 4. 5  kişi biniyoruz haydi ava. mutlaka birimizden birine yayiliyor bu hastalik  nekadar ava yanimizda giden arkadaslarimiza sevsek de güvensek de.çünkü kimin hasta olduğunu bilemiyoruz sende veya bende de olabilir

« Son Düzenleme: 10 Aralık 2020, 14:55:51 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Oğuz ÖNAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 03 Ocak 2021, 20:26:36 »
Veli Tokcan bu sana katılmıyorum yasak varsa heryere olacak AVM lerde herkes cirit atıyor otobüsler ona keza marketlerde öyle senin hassasiyetler doğru ama çifte standart var.avm yi kapatsa para diyecekler batacaklar otobüsler ona keza  bu arada biseydaha oldu cumaya gitmeyi serbesettiler  camidemi virüs dacabuk bulaşır dagdami

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 04 Ocak 2021, 00:31:30 »
Ben cimere yazdım, bı işe yaramaz belki ama  en azından elimden gelen tek şey bu ve en azından biseyler yapmış olmak için yaptım. İçimizde bile hâlâ bu av yasaklarını savunanlar var ben bunu anlamıyorum.
1993 Ankara

Çevrimdışı Emre AK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 04 Ocak 2021, 07:44:14 »
Tâbi ki av yasağı saçma fakat daha vahim bir durum var avın tamamen yasaklanması için ciddi imza toplamışlar ve devam ediyorlar.
Her platformda dile getiriyorlar Birlik olmazsak maalesef başaracaklar...
  • Setter (body,sunny,oskar)
  • franchi vs 610
  • huğlu 901 g
  • genç huğlu çifte

Emre AK
1983-Muş

DOĞA İLE İLGİLİ HERŞEY...

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Mehmet Ali YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #18 : 04 Ocak 2021, 15:02:35 »
Avcılar hiç bir zaman birlik ve beraberlik içerisinde maalesef olmadı ve olamadı. İçimizdeki etçiler de hep avci düşmanlarının eline oynadı. Av da pek kalmadı. 2018 de bir gün ava gittim 1 çamurcun. O güne kadar meğersem her ocakta vergi varmış 3000 TL ye yakin borç ödedim cezalı. Gecen sene ava ise hiç gitmedim. Bende bu gidişle bunca masraftan sonra avcılık belgesini iptal ettireceğim. Avcıyı sağmal inek yaptılar yazık. Yakin da 6 aylık tufek basi vergi alırlarsa şaşmam.
  • browning 525 süperpoze 12
  • beretta unico otomatik 12
  • marocchi goldensnipe III süperpoze Trap 12
  • remington 870 express Pompalı 12
  • Ispanyol astra Çifte 16
  • Kuruluş yıllarından huglu kooperatif el işlemeli çifte 12
1974-Ankara