Gönderen Konu: YABAN TV AVCILIK KÜLTÜRÜMÜZÜ NEREYE GÖTÜRÜYOR???  (Okunma sayısı 5598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin GEDİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI DEVLETİN KİRALIK KATİLİ DEĞİLDİR...
Av turizmi ne oldu av turizmi asıl ona cevap versinler...Sayın keçi avcısı Ömer Borovalı avcı büyümüz(!)ün önderliğinde yürüttükleri Bulgaristan,Romanya kaz ve ördek katliyamlarını nasıl biz Türk avcılarınına ballandıra ballandıra gösterdiklerini unutmadık daha...Avcılarıda kendileri gibi bohcacı sandediyorlar.
Not:Bohçacılık deyimi bunlar zamanında avcılık litaratürüne sokulmuş parası olmayanların yaptıkları av türüdür.Gerçek avcılık ise bu muhterem şahısların parasını vererek aslanlar gibi katliyam yaptıkları ve kendilerine avcı dedikleri spor etkinliğinin adıdır...Bu ikisinin birbirine kesinlikler karıştırılmaması gerekmektedir.Çünkü biz avcılığı büyüklerimizden böyle görmedik.Avcılık bizim için; bize yeteri kadarını doğadan alabilme uğraşı olarak öğretildi.100-200 tane kazın-ördeğin önünde poz verip milyonlarını seyrettirmek için biz o paraları size veripte katil olamayacak kadar avcılık kültür ve etiği olan insanlarınız eyyy yaban ve dostları....
Engin GEDİK
1980-Aydın/Bozdoğan
Gsm:0543 503 85 50

Çevrimdışı Selman ÇELEBİ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: YABAN TV AVCILIK KÜLTÜRÜMÜZÜ NEREYE GÖTÜRÜYOR???
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2013, 08:06:04 »
para verince fazla kaz vurmak helal. para vermeyince limitleri aştın gel buraya.zenginde para çok bas parayı s.......... et limitleri. parayı bastınmı nasıl olsa          günah çıkartılıyo işte???  av yapmak var katliyam var.  para verince günahlar helal olmaz ömer borovalı. öbür tarafta hesabını kabartma.insanın bi tarafından elbet çıkar bunlar...........

birde işin örnek olma tarafı var. sen bunları medyada örnek ettin bütün genç nesli.  yarın bir gün bunların senin verdiğin gazla işledikleri günahlardan sanada pay kalır. bari bu kadar hayvan katlediyorsunuz bari yeni nesle bu şekil örnek olmayın.

helal olan avı bu şekilde haram etmiyelim. kim olursa olsun yanlış yanlıştır. parası olana helal olmayana haram. eğer videosundaki kaz katliamı parasız olsaydı vede ömer borovalı olmasaydı aldığı tenkid v.s. haddi hesabı olmazdı. ALLAH   günahından dolayı kendine çeki düzen verip af dileyenleri affeder. inşallah AVDAN DOYMAK BİLMEYENLER BİR GÜN GELİRDE KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERİR    ALLAH  c.c.   DA ONLARI AFFEDER. HAYIRLI RAMAZANLAR...

« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2013, 08:13:17 Gönderen: Selman ÇELEBİ »
Selman ÇELEBİ
1978 Midyat MARDİN

Çevrimdışı Engin GEDİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI DEVLETİN KİRALIK KATİLİ DEĞİLDİR...
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2013, 05:28:22 »
YAban tv AVBİS hakkındaki programlarını sıklaştırdı.Neden?Genel yayın yönetmenleri Mert Meriç Avbis hakkındaki programlarında ne diyor biliyormusunuz?Avcılığı bırakırız bohçacı oluruz gibisinden avcılık dernek başkanlarının sözlerine istinaden program sonundaki konuşmasında..."arkadaşlar bu işin en basit yani yani avcılığı bırakmak.Ama biz yanınızdayız bu konuda görüş ve düşüncelerinizi bizler vasıtasıyla BAkanlığa ulaştırabiliriz bu yanlış karalardan geri adım attırabiliriz ama siz avcılarında biraz araştırması merak etmesi bu avbis nedir ne değildir diye bizim sitemiz veya bakanlığın sitesine girerek bilgi alabilir araştırabilirsinizki ne ye karşı olduğumuz veya olmadığımızın farkına varabiliriz " diyor.
yani biz avcılara bu sisteme sahip çıkın merak edin sonra nasılsa alıştıracağız demek istiyor.Artık avcılar gözünü açtı eyy yaban ve avcılığın düşmanı ve yandaşları...bakın bu millet nasıl bohcacı olacak yakında görürsünüz.bu memleket 3000-5000 euro maaş alıpta avcılığı sevk olsun diye yapan avrupalılaramı benziyot.
Engin GEDİK
1980-Aydın/Bozdoğan
Gsm:0543 503 85 50

Çevrimdışı Can EMiR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Kırmızı ve Beyaz
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2013, 06:19:51 »
para verince fazla kaz vurmak helal. para vermeyince limitleri aştın gel buraya.zenginde para çok bas parayı s.......... et limitleri. parayı bastınmı nasıl olsa          günah çıkartılıyo işte???  av yapmak var katliyam var.  para verince günahlar helal olmaz ömer borovalı. öbür tarafta hesabını kabartma.insanın bi tarafından elbet çıkar bunlar...........

birde işin örnek olma tarafı var. sen bunları medyada örnek ettin bütün genç nesli.  yarın bir gün bunların senin verdiğin gazla işledikleri günahlardan sanada pay kalır. bari bu kadar hayvan katlediyorsunuz bari yeni nesle bu şekil örnek olmayın.

helal olan avı bu şekilde haram etmiyelim. kim olursa olsun yanlış yanlıştır. parası olana helal olmayana haram. eğer videosundaki kaz katliamı parasız olsaydı vede ömer borovalı olmasaydı aldığı tenkid v.s. haddi hesabı olmazdı. ALLAH   günahından dolayı kendine çeki düzen verip af dileyenleri affeder. inşallah AVDAN DOYMAK BİLMEYENLER BİR GÜN GELİRDE KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERİR    ALLAH  c.c.   DA ONLARI AFFEDER. HAYIRLI RAMAZANLAR...

+1

Selman kardeşime katılıyorum ve ek olarak, bazılarının isteği bu işi avrupadaki gibi yapmak, paran varsa her şey senindir, yoksa hiç bir hakkın yok. Ama bu yemez beyler, boşuna debelenmeyin, bu hak her hür insanın en doğal hakkıdır, kuş, Allah ın, toprak Allah´ın, karnını doyuran Allah, eeee :) devleti ilgilendiren nedir ? bu milli parklar gidipte bu hayvanların karnını mı doyuruyor ? :))
Avcılık Merhamet ve Vicdan Gerektiren Bir Sorumluluktur. İkisini Bir Arada Taşımayana Avcı Değil, İNSAN Bile Denemez. EMİR

https://www.facebook.com/kirmizivebeyaz
0542 560 EMiR

Çevrimdışı Selman ÇELEBİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2013, 09:19:52 »
        BAKINIZ ARKADAŞLAR YABAN TV İLE İLGİLİ BİR KONUYA DAHA DEĞİNMEK İSTİYORUM. BU BİR AYDIR DİKKAT EDERİM YABAN TV 100/99  U MÜSLÜMAN OLAN BU ÜLKEDE RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ EN UFAK YAYIN VEYA KUTLAMA PROGRAMI YAPMAMIŞTIR. HA KEZA AVCILIĞIN İSLAM DİNİMİZDEKİ YERİNİ ASLA PROGRAM YAPMAMIŞTIR. BEN ŞUNU SAVUNURUM.İSLAM KANUNLARINA GÖRE AV YAPAN KİŞİLERE NE AVBİS GEREKİR NEDE MAK. AMERİKA ZATEN KEŞFEDİLMİŞ.BUNU BİR DAHA KEŞFETME ÇABALARI GÜLÜNÇTÜR.

BEN GÜNEYDOĞUDA YAŞIYORUM.BU GÜZELİM ÜLKEMİZDE BENDEN DAHA DOĞUDA YAŞAYANLAR VAR. BURADA  VE DAHA DOĞUDA EN AZ BATIDAKİ ORANDA AVCI VAR. YABAN TV BELEŞ YAYINCILIĞI KENDİNE İLKE EDİNMİŞTİR.DOĞU İLLERİNİN HİÇ BİRİNDE PROGRAM YAPMAMIŞ  BURADA Kİ AVCILARIN DERTLERİNİ ( SÖZDE BUNLAR KENDİLERİNİ AVCILARIN HAK SAVUNUCUSU İLAN ETTİLER YA? BEN DİYORUM İŞİN İÇİNE PARA = ŞEYTAN   GİRDİ) DİLE GETİRMEMİŞTİR. NASIL OLSA BUNLAR CAHİL. KİM TAKAR DOĞUYU. ELİNİ DOĞU AVCISINDAN YIKAYAN BÖYLE ZİHNİYETLİ YABAN TV 'Yİ KINIYORUM.

GÖZÜNÜ PARA BÜRÜYEN, AV BAYİLERİN VE İMALATÇILARININ RIZIK KAPISI OLAN AV MALZEMELERİ, KÖPEK MAMASI V.S. TİCARETLERİNE (  CAN SIKAN VE ADAMI BEZDİRECEK KADAR REKLAMLARI İLE)  KONTUROLSÜZ GÜÇ KULLANIPTA İHLAL EDEN METERYALİST BİR KANALIN DÜNYADA BİR BENZERİ DAHA YOKTUR.

BEN AVCIYIM ................HERGÜN BİRBİRLERİNE PLAKET VERİP DURUYOLAR.SÖZDE BU ADAMLAR YILIN AVCISIYMIŞ.NİYE EEEEE   BU ADAMIN PARASI VAR. UÇAKLA, HELİKOPTERLE AVA GİDER. KİRALIK AV MERASI KİRALIK, KÖPET KİRALIK MİHMANDARLAR V.S.   ELİNDE  20 BİN LİRALIK TÜFEK. EKİN TARLASINDA OTLAYAN KEKLİK,KARACA,GEYİK.DOMUZ V.S. BU ADAMIN PARASI VAR BU KADAR PARA HARCAMIŞ BU ADAM ÖDÜLÜ ALMAYACAKTA HAKKARİDEKİ  AVCI ABDULSETTAR MI ALACAK????  BUNLAR AVCI DEĞİL. KENDİ RUHLARINI TATMİN ETMEK İSTEYEN VE HER YANLIŞLARINA KILIF BULAN.BU YANLIŞLARINI BİZE DOĞRU DİYE YUTTURMAK İSTEYEN GARİPLERDEN BAŞKASI DEĞİL.

BEN  ALLAH (C.C.)  TAN    BİZLERİ BU GİBİ İNSANLARIN KAVMİNDEN HESAP ETMEMESİNİ DİLOYORUM ŞİMDİDEN HAYIRLI BAYRAMLAR.
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2013, 09:21:48 Gönderen: Selman ÇELEBİ »
Selman ÇELEBİ
1978 Midyat MARDİN

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2013, 10:06:32 »
        BAKINIZ ARKADAŞLAR YABAN TV İLE İLGİLİ BİR KONUYA DAHA DEĞİNMEK İSTİYORUM. BU BİR AYDIR DİKKAT EDERİM YABAN TV 100/99  U MÜSLÜMAN OLAN BU ÜLKEDE RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ EN UFAK YAYIN VEYA KUTLAMA PROGRAMI YAPMAMIŞTIR. HA KEZA AVCILIĞIN İSLAM DİNİMİZDEKİ YERİNİ ASLA PROGRAM YAPMAMIŞTIR. BEN ŞUNU SAVUNURUM.İSLAM KANUNLARINA GÖRE AV YAPAN KİŞİLERE NE AVBİS GEREKİR NEDE MAK. AMERİKA ZATEN KEŞFEDİLMİŞ.BUNU BİR DAHA KEŞFETME ÇABALARI GÜLÜNÇTÜR.

BEN GÜNEYDOĞUDA YAŞIYORUM.BU GÜZELİM ÜLKEMİZDE BENDEN DAHA DOĞUDA YAŞAYANLAR VAR. BURADA  VE DAHA DOĞUDA EN AZ BATIDAKİ ORANDA AVCI VAR. YABAN TV BELEŞ YAYINCILIĞI KENDİNE İLKE EDİNMİŞTİR.DOĞU İLLERİNİN HİÇ BİRİNDE PROGRAM YAPMAMIŞ  BURADA Kİ AVCILARIN DERTLERİNİ ( SÖZDE BUNLAR KENDİLERİNİ AVCILARIN HAK SAVUNUCUSU İLAN ETTİLER YA? BEN DİYORUM İŞİN İÇİNE PARA = ŞEYTAN   GİRDİ) DİLE GETİRMEMİŞTİR. NASIL OLSA BUNLAR CAHİL. KİM TAKAR DOĞUYU. ELİNİ DOĞU AVCISINDAN YIKAYAN BÖYLE ZİHNİYETLİ YABAN TV 'Yİ KINIYORUM.

GÖZÜNÜ PARA BÜRÜYEN, AV BAYİLERİN VE İMALATÇILARININ RIZIK KAPISI OLAN AV MALZEMELERİ, KÖPEK MAMASI V.S. TİCARETLERİNE (  CAN SIKAN VE ADAMI BEZDİRECEK KADAR REKLAMLARI İLE)  KONTUROLSÜZ GÜÇ KULLANIPTA İHLAL EDEN METERYALİST BİR KANALIN DÜNYADA BİR BENZERİ DAHA YOKTUR.

BEN AVCIYIM ................HERGÜN BİRBİRLERİNE PLAKET VERİP DURUYOLAR.SÖZDE BU ADAMLAR YILIN AVCISIYMIŞ.NİYE EEEEE   BU ADAMIN PARASI VAR. UÇAKLA, HELİKOPTERLE AVA GİDER. KİRALIK AV MERASI KİRALIK, KÖPET KİRALIK MİHMANDARLAR V.S.   ELİNDE  20 BİN LİRALIK TÜFEK. EKİN TARLASINDA OTLAYAN KEKLİK,KARACA,GEYİK.DOMUZ V.S. BU ADAMIN PARASI VAR BU KADAR PARA HARCAMIŞ BU ADAM ÖDÜLÜ ALMAYACAKTA HAKKARİDEKİ  AVCI ABDULSETTAR MI ALACAK????  BUNLAR AVCI DEĞİL. KENDİ RUHLARINI TATMİN ETMEK İSTEYEN VE HER YANLIŞLARINA KILIF BULAN.BU YANLIŞLARINI BİZE DOĞRU DİYE YUTTURMAK İSTEYEN GARİPLERDEN BAŞKASI DEĞİL.

BEN  ALLAH (C.C.)  TAN    BİZLERİ BU GİBİ İNSANLARIN KAVMİNDEN HESAP ETMEMESİNİ DİLOYORUM ŞİMDİDEN HAYIRLI BAYRAMLAR.

aynen katılıyorum... ayrıca türkiye genelinde bir eylem düzenlenirse katılacagıma söz veriyorum...  ankara bile olsa katılacagım..... yapın otganizasyonu,en azından pasif direniş gösterelim..... mesajlarımızı pankartlarla verelim.... gerekirse ruhsatlarımızı sertifikalarımızı meydanlarda yırtıp atalım... yada koyun gibi oturup kaderimize razı olalım.......
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2013, 12:53:09 »
Geçtiğimiz aylarda buna benzer bir konu açıldığında,tepkimi dile getirdiğimde forumdan tepki almıştım.Daha da öncelerinde burda ve başka forum sitelerinde paralı avcılık ve göçmen kuşların limiti ile alakalı konularda da gene söylediklerimden dolayı eleştirilmiştim.Yavaş yavaş herkesin benim gibi düşünmeye başladığını görüyorum,kendimce ''nasıl olsa bir gün lafıma gelecekler'' demiştim!Avcılar arasında bu düşüncelerin olmaya başlamasına ,benim gibi düşünmelerine seviniyorum ancak ülke avcılığının kötüye gidişine ve avcıların mağdur edilecek olmasına çook üzülüyorum.Bundan aylar önce demiştim.gene söylüyorum;Ömrümün yarısında yasal olarak avlandım yıllarca avlanmak için devlete para verdim ve sadece 3 kere milli parklar tarafından kontrol edildim.Olayların bu noktaya geleceğini düşündüğüm için,geçen sene bir ruhsatsız çifte almıştım üç kuruş paraya...O zaman da demiştim şimdide söylüyorum;yasaklar başladımı benim bohçacılığım başlar,bütün belge evrak vergi ruhsat ne varsa iptal ederim ve benim için bu olay da inceldiği yerden kopar.İster kızın ister tepki verin.....Yıllarım dağlarda,ovalarda av peşin de geçti,özgürlüğümü yasaklar kısıtlayamaz,birileri zengin olacak olacak diye buna katlanamam ve beş kuruş para da vermem...
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2013, 21:38:33 »
aynen katılıyorum... ayrıca türkiye genelinde bir eylem düzenlenirse katılacagıma söz veriyorum...  ankara bile olsa katılacagım..... yapın otganizasyonu,en azından pasif direniş gösterelim..... mesajlarımızı pankartlarla verelim.... gerekirse ruhsatlarımızı sertifikalarımızı meydanlarda yırtıp atalım... yada koyun gibi oturup kaderimize razı olalım.......
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Mehmet ÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2013, 21:57:34 »
Arkadaşlar Yaban TV olmasa kotalı avcılık olmayacakmıydı, yani bu kuruluş o kadar güçlü sadece bu olayı onlar istiyor Bakanlık hemen yerine mi getiriyor.  Ben böyle olmadığını düşünüyorum. Yaban tv'de yapılan 2 programıda izledim, ve genel olarak avcı derneklerinin görüşü şu şekilde.

1: Bu sistem aslında olmalı (çoğunluğu), ancak kotalara yeniden düzenleme getirilmeli, özellikle göçmen kuşlarla ilgili olanına,
2: Diğer avlaklarda her gün av yapılabilmeli,
3: Devlet avlaklarında ilerde paralı avlak haline getirilmemeli,
4: Belgeli avcıların hakkı korunmalı.

Evet bu konular üzerine yoğunlaşan program bence; avcılar için faydalı olmuştur. Ayrıca yayın yönetmeni bu yıl pul almayalım, dolayısıyla avlanmayalım diyen Üçbaş beyefendiye şöyle söylemiştir. Niye avlanmıyorsunuz ki, bu sizin en doğal hakkınız, gidin hakkınızı arayın.

Bir sürü avcı derneği var, çok sayıda avcı var, bir yaban tv kadar gücümüz çıkmıyorsa suçu yaban tv de aramamak gerekiyor.

Mehmet ÖZ
1978 KONYA

Çevrimdışı Tufan AVCI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #9 : 02 Ağustos 2013, 22:42:57 »
Biz avcıları pek iyi şeyler beklemiyor bu gidişatla.
Tufan AVCI
1974 ANKARA

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 02 Ağustos 2013, 23:15:21 »
Av dernekleri Federasyonlara bağlanıp, tek vucut omazsa, her tv kanalı kendi arzusuna göre bizi şekillendire bilir. Birlik olmazsa, dirlik olmaz. Federasyonlara destek vermez, büyütmezsek, bizim değil başklarının istediği olur.
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.