Gönderen Konu: Yaban Tv Burak ile Yaban Hayatı Teyp kurarak mı avlanıyor???  (Okunma sayısı 44468 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• AvlakForum Üye
  • *

Bir kaç gündür arkadaşlar Burak Kabakçı'nın Afyon Eber gölünde yapmış olduğu öredek avının yayınlanacağını söylüyorlardı. Akşam program saatinde açtım yaban tv yi izlemeye koyuldum. Ev kalabalık olduğu için avın 1. gününü tam izeyemedim. Ancak avın 2. gününü göstermeye başladıklarında Burak Kabakçı ve ekibinin teyp kurarak avlandıklarını farkettim. Hatta içlerinden birisi ördekler gelmeye başlayınca teybi aç diye bağırıyor. Teyp sesi o kadar net ve bariz ki cep telefonumla tv den çektiğim bir dakikalık bölümde bile çok net olarak duyulmakta. Şimdi Yaban Tv için yasak ve kural yokmu? Yasak ve kurallar sadece biz avcılar için mi geçerli? ??? ??? ???

** Burak beyin alttaki mesajı 3.sayfada olduğundan gözden kaçmaması için ilk mesaja eklenmiştir **

Burak KABAKÇI bey'in konu ile ilgili şahsıma gelen ve yayınlamamı istediği e-mail aşağıdadır.

Burak Kabakcı Burak Kabakcı[email protected]

E-posta gönder
E-postayı bul
Ayrıntıları görüntüleKime: Özhan Keleş
Kimden: Burak Kabakcı ([email protected]
Gönderme tarihi: 08 Şubat 2013 Cuma 21:58:13
Kime:  Özhan Keleş ([email protected])

değerli site üyeleri,
bir açıklama yapma gereği olduğunu düşünerek sizlerle Özhan bey aracılığıyla düşüncelerimi paylaşıyorum.
Afyon'da yaptığımız ördek avının tamamını izleyenler orada elektronik ördek sesinin sadece programın son dakikalarında 1-2 dk kadar olduğunu duymuşlardır. hatta programı çok dikkatli izleyenler o sesin programın bazı bölümlerinde uzaktan duyabilirler eğer o cihazı biz kullanıyor olsaydık tüm programda net duyulurdu veya biz çalsaydık programın o kısmını yayınlamazdık. bunu aleni yapmak ve yayınlamak için insanın tamamen akılsız olması gerekir.  o sesi günün belirli aralıklarıyla duyduk fakat çok uzaktan geliyordu.  zira o gün gölde arkadaşların söylediklerine ve atılan tüfek sesine göre 300-500 arası avcı vardı ve bunların hepsinin yasal avlanmadığı ortada. fakat biz sohbetin güzelliğinden bu sesin o sıralarda yakından geldiğini anlayamadık bile. yine arkadaşlarımın söylediğine göre orada kayıkla seyyar avlanan şahısların yakınımızdan geçerken kayıkta bulunan bir cihazın sesiydi. sesin bazen uzak bazen de yakın duyulmasının sebebi budur. cihaz bizim olsa belirli aralıklarla cihazı gölün karşı kıyısına mı götürdük ki cihazın sesi uzaktan geliyor? bu fakat biz bunun farkında bile değildik ve bunu montajda söyleyip müdahale ettirme gereği bile duymadım.
değerli arkadaşlar benim bu hususta şahsıma söylenen sözler ve suçlamardan hiç etkilenmediğimi söylemeliyim çünkü kesinlikle suçsuz olduğumuzu biliyorum ve müsterihim. fakat yaptığımız onca güzel işin, görüntülerin güzelliği görülmüyor ve böyle bir sebepten insanlar insanlara yapmadığını bırakmıyorlar. işte ben bir avcının başka bir avcıya bunu yapmasına ve kendi kendimizi yiyip bitirme çabasını görüyorum ve buna duyduğum üzüntünün tarifi mümkün değil. avcılık bir cemiyet ve dayanışma aracıdır. fakat bu nasıl bir öfkedir nasıl bir kindir ki, yargısız bir  infazla birbirimizi karalama çabası içine giriyoruz? bunu anlamak gerçekten çok zor.
 bu yazıyı yazdıktan sonra bir arkadaşım aradı ve benim "teybi aç" diye başka bir arkadaşıma seslendiğimi söyledi!!! söyleyecek söz bulamıyorum. sırada ne var, bundan sonra ne gibi iftiralara maruz kalacağız tahmin bile edemiyorum.
Sayın Vedat Duran ve İbrahim Ebil bey'in sağ duyusu içinde teşekkür ederim. şurada kaç kişiyiz de birbirimizin katlini böylesine arzuluyoruz?
okuduğuma göre bir arkadaşımız 4000 üyesi  olan bir paylaşım sitesinde bizi deklare edecekmiş. "nasıl altından kalkacaklar merak ediyorum" diyormuş arkadaşımız. gerçekten isminizi bile sormayı gerek duymadım zira gereksiz kin ve düşmanlık besleme bize göre değil. sadece şunu söyleyebilirim ki, bu yaptığınız ve düşünceleriniz için gerçekten çok üzüntü duyuyorum ama yukarıda anlattığım gibi kendim için değil...
sezonun son demlerinde hepinize kazasız, belasız sağlıklı avlar dilerim.
saygılarımla

--
Burak Kabakcı
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2013, 23:39:19 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Davut KONUŞ - 1975-Afyon - 0 RH (-) Negatif - 0.507.603 00 39

Çevrimdışı Baki ALTUNIŞIK

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Yaban Tv Burak ile Yaban Hayatı Teyp kurarak mı avlanıyor???
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2013, 23:02:32 »
davut arkadaşım aynen öle teyp sesi millet gerçekten teyple avlanıyor bende bunu geç öğrenenlerdenim.sana şunu söyleyebilirim avcılarım yarısından fazlası teyple avlanıyor.
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2013, 23:25:28 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Baki ALTUNIŞIK
1976 ordu

Çevrimdışı Onur ÇELİKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2013, 23:29:53 »
.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2013, 22:26:43 Gönderen: Onur ÇELİKOĞLU »
  • Ata Arms Venza 12 Kalibre 71 cm Yarı Otomatik
  • Kral Azarax 71 cm Y.Oto - Sarsılmaz Trapper Trap Tüfeği
  • Akkar Churchill 12 Kalibre 71 cm Süperpoze Av Tüfeği
  • Deustch Kurzhaar EFE & English Pointer TOMMY
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

Çevrimdışı İsmail CANDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2013, 00:02:26 »
Allah bilir bunların avlanma belgesi falanda yoktur.

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2013, 00:06:13 »
Arkadaş 10 numara yakalamışsın.

Bravo diyorum da o programı kayıt ederken nasıl da görmemişler

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2013, 00:30:47 »

Bence görmemişler den ziyade 'bize kimse birşey diyemez' tavırları hissettim. zira çok rahat bir şekilde (videoya çekemediğim kısımda) teybi aç diye bağırıyor vatandaş...

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2013, 00:32:24 »
Allah bilir bunların avlanma belgesi falanda yoktur.

Birde işin o kısmı var. Eber gölü Genel Avlak ilan edildiği için avlanmak için izin alınması gerikiyor. Programı izledikten sonra izin almamış olabilecekleride aklıma gelmedi değil...

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2013, 00:34:37 »
Gala Gölünün dili olsa da bir konuşsa :/

Çevrimdışı H.İlker PEHLİVAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 08 Şubat 2013, 08:26:54 »
avlak bunun peşine düşmesini ve gerek cezanında  kesilmesini istiyoruz.
H.İlker PEHLİVAN
1981 BOYABAT

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIKTIR...
« Yanıtla #9 : 08 Şubat 2013, 11:02:08 »
BEN İZLEMİYORUM ARTIK YABAN falan herşeyin b..unu çıkardılar göz göre göre bu video yayınlanmaz Utanılacak bir durum .....
En iyi Zevk aldığım şey kendi yaptığım Av , kendi beslediğim köpek gerisi yalan... B..unu çıkardılar yaban tv insanları özendirmekten başka bişiy yapmıyor , Herşey kendi çıkarlarından ibaret önceden insanlar bilinçsizce avlanıyordu , şimdilerde insanlar bilinçlendi fakat Av'a saygı yok , doğaya saygı yok insanların birbirne olan saygısı azaldı toplum olarak bozulduk yeni yetişen nesilde Av kültürü yok tatmin olma duydusu yok . İnsanlarda Av tecrübesi yok Belgesini alan Dağda merada gezebiliyor avcılık sadece belgeden ibaret , meraktan ötürü hobi olsun diye yapılan birşey değil  insanları özendirseniz işte herkez avcı olur . Herkez iyi bişiy yapıyorum sanar ben biliyorum diye böyle videolar çeker Av dünyasında kendine biryer açmaya çalışır her b..u ben biliyorum buyrun izleyin der  Ben avcıyım eğtimciyim satıcıyım der çıkar işin içinden :) TOPLUM Olarak iyi değiliz önce beyinde bitiyor herşey...
Bu adam mı avcı ben mi bazıları yamyam bazıları gerçek avcı ben böyle düşünüyorum her haltı onlar biliyor biz bilmiyoruz :)
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2013, 11:11:18 Gönderen: Gürkan GÜRSÜL »
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

....BENEK....                        O GERÇEK BİR FENOMEN

Çevrimdışı Fatin ÇATIKKAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 08 Şubat 2013, 11:03:00 »
heeheheheh ellerine sağlık kardeşim.bu yaban tv nin gerçek avcılara yaptığı düşmanlığı hiç bir kurum yapmadı.bundan 8-10 yıl önce buralarda teyp nedir bilen yoktu sağolsun yaban herkesi uyandırdı.şimdide PARALI AVLAK yapmak için bir ellerinden ne gelirse yapmaya çalışıyorlar neymiş yaban hayvanları için.daha söylenecek o kadar çok şey verki neyseee...
Fatin ÇATIKKAŞ
1977 MANİSA

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 08 Şubat 2013, 11:15:43 »
bohçacılığı kendileride yapıyorlar....birde baohçaçılara hakaret ediyorlar...şimdi o hakaretler prensip olarak kendilerine geri dönmedimi..yaban tv kendisinede hakaret etmedimi.....hadi onlar avlandı yaban tv niye yayınlıyor...

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 08 Şubat 2013, 11:27:08 »
avlak bunun peşine düşmesini ve gerek cezanında  kesilmesini istiyoruz.

İlker kardeşim peşini bırakmak gibi bir niyetim yok. bugün öğleden sonra gerekli yerlere şikayet dilekçesini vereceğim.

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 08 Şubat 2013, 11:33:42 »
BEN İZLEMİYORUM ARTIK YABAN falan herşeyin b..unu çıkardılar göz göre göre bu video yayınlanmaz Utanılacak bir durum .....
En iyi Zevk aldığım şey kendi yaptığım Av , kendi beslediğim köpek gerisi yalan... B..unu çıkardılar yaban tv insanları özendirmekten başka bişiy yapmıyor , Herşey kendi çıkarlarından ibaret önceden insanlar bilinçsizce avlanıyordu , şimdilerde insanlar bilinçlendi fakat Av'a saygı yok , doğaya saygı yok insanların birbirne olan saygısı azaldı toplum olarak bozulduk yeni yetişen nesilde Av kültürü yok tatmin olma duydusu yok . İnsanlarda Av tecrübesi yok Belgesini alan Dağda merada gezebiliyor avcılık sadece belgeden ibaret , meraktan ötürü hobi olsun diye yapılan birşey değil  insanları özendirseniz işte herkez avcı olur . Herkez iyi bişiy yapıyorum sanar ben biliyorum diye böyle videolar çeker Av dünyasında kendine biryer açmaya çalışır her b..u ben biliyorum buyrun izleyin der  Ben avcıyım eğtimciyim satıcıyım der çıkar işin içinden :) TOPLUM Olarak iyi değiliz önce beyinde bitiyor herşey...
Bu adam mı avcı ben mi bazıları yamyam bazıları gerçek avcı ben böyle düşünüyorum her haltı onlar biliyor biz bilmiyoruz :)

Bende izlemiyordum uzun zamandır. Memleketimizde av yapmışlar yayınlayacaklar. Haliyle merak edip baktım. Sonuç Ortada. Yaban TV herkesi avcı yaptı sağolsun. Bilen bilmeyen herkes avcı oldu.

Çevrimdışı Ahmed DEMİRTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 08 Şubat 2013, 11:39:44 »
sonucu bekliyoruz ..
Ahmed DEMİRTAŞ
1975 İSTANBUL

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 08 Şubat 2013, 11:41:12 »
heeheheheh ellerine sağlık kardeşim.bu yaban tv nin gerçek avcılara yaptığı düşmanlığı hiç bir kurum yapmadı.bundan 8-10 yıl önce buralarda teyp nedir bilen yoktu sağolsun yaban herkesi uyandırdı.şimdide PARALI AVLAK yapmak için bir ellerinden ne gelirse yapmaya çalışıyorlar neymiş yaban hayvanları için.daha söylenecek o kadar çok şey verki neyseee...

bohçacılığı kendileride yapıyorlar....birde baohçaçılara hakaret ediyorlar...şimdi o hakaretler prensip olarak kendilerine geri dönmedimi..yaban tv kendisinede hakaret etmedimi.....hadi onlar avlandı yaban tv niye yayınlıyor...

Paralı avlak olayı zaten belli. Keklik yemleme kampanyası da büyük ihtimalle bu yüzden düzenlendi. Bu sene keklik yok deyip avını yasaklatacaklar. Ondan sonra yaban özel keklik avlağı hizmete girmiştir diyecekler büyük ihtimalle :o :o :o
Musa Bey Yaban TV nin internet sitesinde de bohçacılar yakalandı diye birçok haber var. Bakalım şimdi kendi bohçacılarınıda yakalandı diye haber yapacaklar mı çok merak ediyorum ??? ??? ???
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2013, 11:42:34 Gönderen: Davut KONUŞ »

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 08 Şubat 2013, 11:50:57 »
davutbey 4000 kişilik bir facesayfasında videoyu paylaştım... bakalım ne diyecekler...

Çevrimdışı Yusuf KONAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 08 Şubat 2013, 11:53:59 »

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 08 Şubat 2013, 11:55:02 »
davutbey 4000 kişilik bir facesayfasında videoyu paylaştım... bakalım ne diyecekler...

Teşekkür ederim Musa Bey. Biraz önce dünkü yayının tekrarı vardı ama kaçırmışım sonuna denk geldim. Bu videodan daha uzun ve kalitelisini çekebilirdim.

Çevrimdışı Onur ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 08 Şubat 2013, 12:06:42 »
videonun tamamını izleyen bırı olarak rüzgarın olmadıgı yerde kanatlı muhre dönmez demek o kı kanatlı muhre motorlu muhre
yanlısım varsa düzeltin otomatık av tufeklerı yenı yasa duzenlemesıyle 1+1 olarak kullanılmıyomu eger öle iste atışlarına bakınca peş peşe 3 el atıyo ki teyp te mütemadıyen calısıyo  bunun akabınde video yayından kalkacaktır ne avlar gördük biz yaban tv de
Onur ÇAVDAR
1976 istanbul-ümraniye

Çevrimdışı Muhittin YÜCEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 08 Şubat 2013, 12:33:03 »
 :D
Muhittin YÜCEL
1970 istanbul

Çevrimdışı Veysel ALTINDAĞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 08 Şubat 2013, 12:35:39 »
yaban tv ye gore bohcacı, evraksız avcı. Onlara gore evragını alan bır avcı ıstedıgı sekılde av yapabılır. Yasadısı olsa bıle. Doktor alı nın avlarında zamanında arka planda bıldırcın sesını az mı duyduk. Avrupa avcısı gıbı olacakmısız. Yanı eskı kotlarla degılde onların belırledıgı elbıselerle. Ama avrupada zararlı sayılan tılkı cakal avlarına lımıt ve sınırlama yok hatta hayvan basına bı ucret bıle odenıyor. Bunu hanfı yaban yetkılısı dıle getırdı. Omer borovalı 2 yıl once '' keklıge gıden bır avcı ıstedıgı kadar keklık vursun, lımıt harıcındekı keklıklere keklık bası para odesın'' dedıgı zaman bursa fuarına tepkı vermek ıcın gıttım. Mıllet orda ''ıdolumuzsun'' dıye resım cektırıyordu. Padısahım cok yasa deyıp gerı geldım. Aslında suc bızde. Bunları basımıza bız bela yaptık. Butun hatalarında saman alevı gıbı yanıp sonduk.
Veysel ALTINDAĞ
BURSA 1985
www.avcininyeri.net

Çevrimdışı Mustafa YAMANER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 08 Şubat 2013, 13:14:08 »
Bu yenı bir konu değil ki; bizde yiyoruz sanıyorlar, gelsınler avlandığımız merada bizimle avlansınlar da bi bakalım; av nasıl olurmuş.10 gün yerlerınden kalkabilecekler mi?
Mustafa YAMANER
1965 EREĞLİ-KONYA / ADANA

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 08 Şubat 2013, 13:14:59 »
Bu yenı bir konu değil ki; bizde yiyoruz sanıyorlar, gelsınler avlandığımız merada bizimle avlansınlar da bi bakalım; av nasıl olurmuş.10 gün yerlerınden kalkabilecekler mi?

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 08 Şubat 2013, 13:18:39 »
yabanın ilk programlarında dr. alinin bıldırcın avında bıldırcınlarla 196 mı 496 mı ne yazdığı fotoğrafı yayınlamıştı avcının albümü neydi programın adı. hatta http://www.hurriyet.com.tr/cumartesi/11052662_p.asp burda bir konuşması var borovalı ile.. ozamanlar limit yoktu demiş :D demekki şimdi limit olmasa şimdide mahvedecekler. zamanında vur vur şimdi limitlere uyalım.. sadece dr.ali için geçerli değil bu. okuyan insanlar bunu yapıyorsa ben insanımızı bukadar suçlamıyorum çünkü bizim avcımızın çoğu cahil.. olay vicdan meselesi başka birşey değil.. yurt dışında adamlar bu işin yolunu cezayla yasakla bulmuşlar çünkü insanoğlu doyumsuz. bizim halkımız daha da doyumsuz. adam bugün 100 kuş vursa ertesi gün sabahtan yine gider 100 daha vurmak ister.. ee hal böyle olursa av kalır mı? kalmaz.. bir insan 100 tan kuş niye vurur?? işte burası vicdanın devreye girdiği an.. eskiden dedelerimiz dağa çıktığında 2 keklik vurur dönerdi. daha fazlasını vurmazdı vurdurmazdı da. ama toplumumuz bozuldu. bizim geleneğimizde bu yoktu. sonradan görmeler bu işi bozdu
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.