Gönderen Konu: Avcılık ve Yaban Av Hayatı Koruma Konfederasyonundan ÖNEMLİ DUYURU!!!!!!  (Okunma sayısı 21474 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Memduh bey çok iyi bir tesbit yapmışsınız doğrusu. İnanın Sezon başı olmasına rağmen keklikler öyle tırsmış ki yanlarına atış mesafesinde yaklaşmak mümkün değil, onlara fişek yetiştirebilmek için  GTT falan kullanmak lazım. Ayrıca ben Afyon Bölgesi'nde avlanıyorum gittiğim bölgede 3-4 saat dağda gezdik. 1 alay keklik görmedik. Sadece bozulmuş bir keklik sürüsü  vardı. Uzaktan köpek kaldırdı. Saydım 5 tane kalmış.  Selamlar
1969 AFYON

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yaban tv ye zerre kadar guvenim vede beklentim yok onlarin tek derdi outdor sektorundeki ciro sunu artirmak.
Avcinin menfatine yayin yapacaklarini sanmiyorum
Vede tam aksine bu harekete destek vermeleri demek avcinin evinde oturmasi demek ,
bu durumda cirosunun nasil etkilenecegi asikar.
Benim gorusum ;melih meric bu tasin altina elini asla sokmaz cunku kendisi 40 indan sonra gostermelik avci olmus tacir bir zaattir.
Bu riske ne onun nede etrafindakilerin girecegini sanmiyorum
Bunlar sadece benim fikirlerim ,bekleyelim gorelim gun ola harman ola...

Yaban tv yi acin melih meric konusuyor

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Önder EREN

• AvlakForum Üye
  • *
    • ÖNDEREREN
beraber hareket edilirse sesimizi duyururuz.bir sezon avlanma hicbir sey kaybetmeyiz bende varim.rasgele.
Önder EREN
1971 YALOVA

Çevrimdışı Süleyman SARIDAĞ

• AvlakForum Üye
  • *
kulüp yetkilerinin bir araya gelip toplu karar alınıp uygulamaya girilirse veya girmesi sayesinde güzel sonuçlar elde edilebileceğini düşünüyorum herkes buna uyar veya uydurulursa bu iş gerçekten avcıların aleyhine olur bence ben varım...

Süleyman SARIDAĞ 1982
0537 603 98 79-0545 399 52 66
KARAALİ AVCILAR ATICILAR VE BALIKÇILAR DERNEĞİ MANİSA

Çevrimdışı Hüseyin DEMİR 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
yapılan tamamen doğru destekliyorum bu konuda herkesin birlik olup avcılara yapılan haksızlığa son verilmesini istiyorum
1983 İZMİR

Çevrimdışı Hüseyin TERZİOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bence Avbis güzel kota durumu yanlış. Konfederasyonun aldıgı karardan kaç avcının haberi olacak aşikar.. Türkiye genelinde bir etkinlik düzenleyip bir arada tek bir ses olmak bana daha cazip geliyor. 135 tl harç ödüyoruz pul ödüyoruz devlet orman su ya denetmen kadrosu açamıyomu? Madem bohcacıları önleyecek denetleyici kadrosu acsın harcı pulu 5 yıl sabit fiyat yapsın örnegin 5 yıl boyunca her yıl 100 tl harc 50 tl pul gibi düzenleme getirsin eminim düzene girer bu iş.
1986-SAKARYA  / 543 729 64 65

Çevrimdışı Ömer KOŞTUR

• AvlakForum Üye
  • *
birlik olmanın tam zamanı gerçekten dürüst olanlar  taşın altına elini koyar ve türkiye geneline yayılabilirsek olağanüstü olacağı kanısındayım bizlerden toplanan paraların orman bakanlığının beklenti bütçelerinin altında kalması daha üst makamları hareketlendirebilir
Ömer KOŞTUR
1961 adana

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Bu karara katılıyorum. Çünkü bu karar benim nazarımda en üst makamdaki Konfederasyon'un çağrısı. Sadece KOnfederasyonun da değil, diğer tüm federasyonların da desteklediği bir çağrı. Birlik olmanın tam zamanı. Hem Ocak ayına girmeden belgeleri dondurmak için az zaman kaldı, hem önümüzdeki kısa sürede, fazla beklemeden, ne kadar birlik olduğumuzu görebileceğiz. Katılım ne kadar çok olursa o kadar etkili olacak ve ümit ediyorum çok kısa sürede bizlerin istediği şekle gelecek.

Mitinge gitmeyeceğiz, mail bombardımanı yapmayacağız, internet ortamında şikayet etmeyeceğiz. Sadece bu ay dolmadan belgeleri iptal ettireceğiz ve inşallah kısa sürede yol alacağız. Umuyorum ki önümüzdeki sezona kalmadan tekrar belgelerimizi geri alacağız. Bunu yapalım!! Konfedererasyon ve federasyonların çağrısına uyalım. Yoksa birlik olmamız çok çok zor.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2013, 21:30:42 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Barış SERT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
        Öncelikle bütün arkadaşlara hayırlı avlar diliyorum. Ben şahsen kotalı avcılık ve yaban av hayatı koruma adı altında yapılan düzenleme ve denetlemelerin bizim iyiliğimiz için olduğunu düşünüyorum. Tamam birçok köy ve ormanlık alanda doğru düzgün denetleme olmadığı için kaçak avcılar katliam yapıyorlar, biz de hem onlara hemde buna göz yumanlara haklı olarak kızıyoruz. Arkadaşlar bence biraz daha sağduyulu davranıp yetkili kişilere yardımcı olmalı, onlara bu konuda biraz zaman vermeliyiz. Birlikte hareket edip dertlerimizi konuşarak halletmeliyiz diye düşünüyorm. Sonuçta bu kadar büyük bir coğrafyayı kontrol etmek öyle kolay değil, bunu unutmayalım. Burada ki bazi ağabeylerim, kardeşlerim katılmasalar da ben, zamanla avcılığın daha iyi bir hale geleceğine inananlardanım. Şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum, biz kaçak avcıları, yetkilileri suçlarken hiç dönüp kendimize bakıyormuyuz? Yukarıda bi arkadaşımız yanlış saymadıysam 13 tane tavşan vurmuş. AVCI BAŞINA TAVŞAN VURMA LİMİTİ KAÇ ADETTİR?
EVRAKLARI TAM OLMASINA RAĞMEN LİMİTLERİ AŞANLARDA SİZCE BOHÇACI (kaçak avcı-katliamcı) DEĞİLMİDİR?
Ne ile ateş ettiğin, nasıl ateş ettiğinin yanında önemsiz bir ayrıntıdır!!

İstanbul-1980

Çevrimdışı Mesut KONYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
birlik olma zamanı yoksa tepemize çıkacaklar
MESUT B. KARACİHAN
1985 KONYA/MERKEZ 
[email protected] 0535 259 44 61

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
        Öncelikle bütün arkadaşlara hayırlı avlar diliyorum. Ben şahsen kotalı avcılık ve yaban av hayatı koruma adı altında yapılan düzenleme ve denetlemelerin bizim iyiliğimiz için olduğunu düşünüyorum. Tamam birçok köy ve ormanlık alanda doğru düzgün denetleme olmadığı için kaçak avcılar katliam yapıyorlar, biz de hem onlara hemde buna göz yumanlara haklı olarak kızıyoruz. Arkadaşlar bence biraz daha sağduyulu davranıp yetkili kişilere yardımcı olmalı, onlara bu konuda biraz zaman vermeliyiz. Birlikte hareket edip dertlerimizi konuşarak halletmeliyiz diye düşünüyorm. Sonuçta bu kadar büyük bir coğrafyayı kontrol etmek öyle kolay değil, bunu unutmayalım. Burada ki bazi ağabeylerim, kardeşlerim katılmasalar da ben, zamanla avcılığın daha iyi bir hale geleceğine inananlardanım. Şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum, biz kaçak avcıları, yetkilileri suçlarken hiç dönüp kendimize bakıyormuyuz? Yukarıda bi arkadaşımız yanlış saymadıysam 13 tane tavşan vurmuş. AVCI BAŞINA TAVŞAN VURMA LİMİTİ KAÇ ADETTİR?
EVRAKLARI TAM OLMASINA RAĞMEN LİMİTLERİ AŞANLARDA SİZCE BOHÇACI (kaçak avcı-katliamcı) DEĞİLMİDİR?

Barış Bey, avbiste karşı olunan durum kota kısmı. Hiç sayım yapılmadan sen o avlakta kaç tane tavşan kaç tane domuz hatta göçmen olan ördeklere ve bıldırcınlara nasıl kota uygulayabiliyorsun? Kota haricinde bence güzel bir uygulama avbis. avlakta kaç avcı olduğunu görebiliyosun, o bölgelerde denetimler daha sıkı vs.
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz

Merhaba Barış Bey
Yukarda dediğiniz 13 tavşan vuran arkadaş kim?
Avcı başına tavşan limitinin kaç olduğunu bütün avcılar bilir.
Avbis uygulamaları hakkında ya yeterli bilginiz olmadığını, ya da bir ütopya içinde olduğunuzu düşünüyorum.
Eğer avcıysanız ve konuya hakimseniz;
Devlet avlaklarında ve envanteri yapılmış genel avlaklarda, avın açıldığı ikinci haftasında kekliği, tavşanı ve çulluk limitini bitiren,
çakal, tilki, karayavuk, su çulluğu, karatavuk limiti koyan, yasakladığı yerde bir defa bile denetim yapmayan "yetkililer"in neresi haklı, av ve yaban hayatına ne faydası var bu uygulamanın. Yasaklamayı çözüm gibi görüyorsanız avı tamamen yasaklayın yaban hayatını kurtarın :) Bu mudur?
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Emrah DUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
avcıların kabul etmediği "Kotalı Avcılık Sistemini" (AVBİS) dayatan, tüm sözlü ve yazılı ikazlarımıza rağmen olumlu bir adım atmayan ve hatta avcıların bu durumdan memnun olduğunu söyleyerek, gerçek dışı ifadeyle kamuoyunu yanıltan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün KİME HİZMET ETTİĞİNİ KİMİN ADAMI OLDUĞUNU ANLAMIŞ DEĞİLİM

ayakta alkıslıyorummm
1986 DÜZCE/HOLLANDA

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
bence belgeli avcı sayısıda artarsa bu avbisle ava gidecek merada bulamayız şimdi 128 bin belgeli avcı varken bir çok merada yer bulunamıyor hem belge alın deniyor hemde belgeli avcılara kafeslere koyuyolar önce belgeli avcı sayısını artırsınlar bence...
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Barış SERT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhaba Barış Bey
Yukarda dediğiniz 13 tavşan vuran arkadaş kim?
Avcı başına tavşan limitinin kaç olduğunu bütün avcılar bilir.
Avbis uygulamaları hakkında ya yeterli bilginiz olmadığını, ya da bir ütopya içinde olduğunuzu düşünüyorum.
Eğer avcıysanız ve konuya hakimseniz;
Devlet avlaklarında ve envanteri yapılmış genel avlaklarda, avın açıldığı ikinci haftasında kekliği, tavşanı ve çulluk limitini bitiren,
çakal, tilki, karayavuk, su çulluğu, karatavuk limiti koyan, yasakladığı yerde bir defa bile denetim yapmayan "yetkililer"in neresi haklı, av ve yaban hayatına ne faydası var bu uygulamanın. Yasaklamayı çözüm gibi görüyorsanız avı tamamen yasaklayın yaban hayatını kurtarın :) Bu mudur?

Ramazan bey meraba; konuya çok hakim değilim doğrudur. Tavşanlar bu konu içerisinde yukarda bi arkadaş arabasının kaputuna dizmiş, 13 tane saydım, yazık ya. Bugün buradaki herkes nasıl ki av işine gönül vermişse bizden sonra da ava merak duyanlar olacak. Biz gidiyoruz çoğu kez eli boş döndüğümüz oluyor, bari olanları kurutmayalım. Kota olmalı bence. Ben böyle düşünüyorum. Fakat Konuyu yanlış da anlamış olabilirim. Ben de mesela İstanbulda avlak olmadığı ve bir gün belki şehirdışına çıkarım diye Türkiye geneli için para yatırmaktan, bizlerden o kadar paralar toplanmasına rağmen bu paraların bir kısmının bizim için kullanılmamasından, av zamanında denetimlerin artıp av zamanı dışında olmamasından, av sezonu içerisinde yetkililerin avcı arkadaşlarımıza eğitici öğretici olmak yerine sürekli nasıl ceza yazabiliriz mantığında dolaşmalarından vs. vs. şikayetçiyim ama belgelerimizi iptal ettirip restleşmek çok iyi bir çözüm gibi gelmiyor bana. Tabi siz büyüklerimiz daha iyi bilir ama çok kalabalık bir şekilde toplanıp yürüyelim mesela, illaki birilerinin dikkatini çekeriz bence. Saygılar..

Ne ile ateş ettiğin, nasıl ateş ettiğinin yanında önemsiz bir ayrıntıdır!!

İstanbul-1980

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
avcılık belgenizde olsa tüfeğinizde takoz yoksa tüfeğe el konuluyor ve tüfeği satışa çıkarılıyormuş milli parklarda aynen bu şekilde dediler nasıl olur böyle bir şey anlayamadım belki temizlik yaparken takmayı unuttu sonuçta insanız belkide farkında bile değil avcı farkındada olsa cezayı yazarsınız tüfeği bir günlük müsedere edersiniz akşam tüfeği verirsiniz. tüfeğe el konulup  satışa çıkarılması çok saçma bence nasıl bir kanun nasıl bir düzen anlayamadım zaten milli parklar görevlileride sanki terörist yakalamış gibi nerde ceza yazabilirim nerden açığını bulurum diye uğraşıyorlar belgemizde olsa karşılaşmaktan korkar olduk...
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
Konfederesyonu Dernek olarak cani gönülden destekliyoruz,destek olarakta katkıda bulunan tüm derneklerede teşekkür ediyorum.Görevi ehline verirseniz haklarımızda işte böyle avunulur.
Avcıları desdekliyen dostlara seamolsun.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Ergün ALTIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Avcılığa başlayalı çok oldu. Tabiki çantacılık ile geçti yıllarımız ve babamızın yanında attığımız bir iki mermi ile işledi cigerime avcılık. Kurban bayramı ile aldım tüfeğimi ruhsatımı çıkararak. 2014 yılı içinde belgemi almak isterken bu eylemle karşılaştım. Avcılık isteğim kursağımda kaldı desem yeridir. Ama Bu eylemi  sonuna kadar destekliyorum. Başımızda bulunan kotalı avcılık icadını yapanların duyması için haber kanalları ve iletişim kanallarına durum izah edilmeli diye düşünüyorum. Aylardır YABAN tv seyrediyorum bu konuya çok az değiniyorlar. Acaba bi çıkar konusu mu var diye aklımada gelmiyor değil. Bence en çok seyredilen kanallarda haber edecek bi eylem yapılmalı yoksa bu başımızdakiler ayakkabı kutusundan başka bir yere adapte olamazlar... Saygılar tüm saygıyı hak eden saygılı avcılara...
  • ARMSAN Phenoma
1983 BURSA İNEGÖL/ANKARA BEYPAZARI

Çevrimdışı Emrah DUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
kısa ve öz bir soru sorucam sizlere,bu konu nezaman sonuçlanır ?
1986 DÜZCE/HOLLANDA

Çevrimdışı Salih ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Biz herne olursa ölsün.dün Sapanca avcılar kulubü olarak vizelerimizi dondurduk.bu işin sonu nereye varırsa varsın.burada bir arkadaşın dediği gibi hiçte zor değil 200 liralık tüfek alıp profosyonel bohçacı olmak.nasıl olsa zaten bulmuşlar bizim gibi sağılacak süt ineği belki bu tepkimizle bazı şeylerden taviz verirler.kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez misali....herkese saygılar.... O0
  • merkel 201 sp
  • merkel 46
  • beretta 425
  • benelli crio
  • skb
  • super bruno
Sakarya Sapanca 1976

Çevrimdışı İbrahim GEÇMİŞ

• Free Üye
  • *
  • 05358448452
bizde manisa merkezden cani gönülden destekliyoruz bir gurup arkadaş ormaniyeye giderek belgelerimizi  dondurduk üstümüze ne düşüyosa yapmaya hazırız saygılar selamlar
İbrahim GEÇMİŞ
1978-DOĞUM Manisa /Merkez

Çevrimdışı Emrah DUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
nette gördüm hoşuma gitti

1986 DÜZCE/HOLLANDA

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bende sizlerleyim tam olarak ne yapıyoruz biri bana duzgunce açıklasın.
neden donduruyoruz neyı donduruyoruz ne zaman donduruyoruz?

• Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
bende sizlerleyim tam olarak ne yapıyoruz biri bana duzgunce açıklasın.
neden donduruyoruz neyı donduruyoruz ne zaman donduruyoruz?

Avcılık belgelerini donduruyoruz. Şu kırmızı defter. Fakat bu ay girdiğinden bu yana senelik harcını ödemekle mükellefsiniz. Yine de dondurabilirsiniz. Ben dondurdum.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.