Gönderen Konu: MAGNUM FİŞEK MODİFİYE  (Okunma sayısı 11648 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
MAGNUM FİŞEK MODİFİYE
« : 13 Mart 2017, 23:10:16 »
Videodaki Rc 50 gr fişeği daha önce paylaşmıştım. İçeriğinde 1.90+ gr tecna var. Baruta dokunmadan saçmayı 38-42 gr aralığında duruma göre değiştiriyorum. Zaten 40 gr için nobelsport 1.75 tecna barutu ölçü vermiş.. 1.90 gr tecna, 42 gramı rahat kaldırıyor ama hedef denemelerinde ve avda gördüğüm kadarıyla 1.90 barut için en uygun ölçüler yine 38 ve 40 gr. 42 gr fişekte 2.10 gr tecna kullandım daha da etkili ve mesafeli oldu hele de 2-3 numara gibi kalın saçma kullanınca uçuk mesafelerde sürprizler yapabiliyor..

Aynı fişekten videodaki gibi 3 adet hazırlamıştım ve sezonun son günü hatırı sayılır mesafelerden 3 atışla 3 tahtalı aldım. Gerçekten etkisi ve grupmanı harikaydı.

Daha önce Yaf rapido 50 gr fişeği 40 grama çevirip grupman denemiştim. O fişekte de 1.90 gr Aquila L barutu vardı. 80x60 ebatındaki hedefte 36 metre 40 gr 4 numara saçma 20 ınch dairede 96 isabet kaydetmişti. O fişeklerle de sezonda etkili avlar yaptım.
Fişek dolumuna merakı olanlar aynı şekilde deneme yapabilir. Magnum basıncına maruz kalmadan daha hızlı ve etkili fişekler elde etmiş olursunuz.. Bunu ihtimal üzerinden değil hem test yaparak hem de avda denemiş biri olarak rahatça söylüyorum. Soğuk havalarda joker fişeğiniz olur...

« Son Düzenleme: 13 Mart 2017, 23:15:45 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Ynt: MAGNUM FİŞEK MODİFİYE
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2017, 23:17:32 »
Zaten ''İnsanın başına ne gelirse meraktan'' gelirmiş  ;D ;D
La bi rahat dur yav,sezonun açılmasına daha çok var   ;D
Kolaygelsin.
« Son Düzenleme: 13 Mart 2017, 23:24:42 Gönderen: Erol ÖZTÜRK »
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2017, 23:18:40 »
Zaten ''İnsanın başına ne gelirse meraktan'' gelirmiş  ;D ;D
La bi rahat dur yav,sezonun açılmasına daha çok var   ;D
Kolaygelsin.
Bu kaşıntı bitmez  >:D  ;D ;D
« Son Düzenleme: 13 Mart 2017, 23:25:03 Gönderen: Erol ÖZTÜRK »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #3 : 13 Mart 2017, 23:25:29 »
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2017, 23:34:07 »
Dağılım çok güzel.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #5 : 14 Mart 2017, 00:05:33 »
Dağılım çok güzel.
Daha önce hazırladığım 1.90 gr A0 barutlu 36 ve 38 gr fişeklerde de aynı şekilde güzel dağılım yakaladım.
Bu videoda hazırladığım türde modifiye fişeklerin dağılımı da etkisi de çok güzel oldu. Avda ziyadesiyle memnun etti.
Kendi yaptığın fişekle av vurması insana çok başka bir keyif veriyor..  ^-^
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 14 Mart 2017, 00:27:16 »
Fişeğin ağız kivirmasi az oldu gibi  penetrasyonuna bakmak gerek karsilastirdinizmi başka fisekle  eline sağlık kolay gelsin
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Anıl İbrahim PİŞKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #7 : 14 Mart 2017, 00:32:46 »
Öğreneceğimiz çok şey var 2012 yılında av tüfeğimi aldığımda jandarma personeli olduğumdan ve silahlarla içli dışlu olduğumdan dolayı vir çok şeyi bildiğimi sanıyordum fakat bakıyorumda özellikle bu foruma üye olduktan sonra av konusunda daha yolun çok başında olduğumu fark ettim. emeklerinize teşekkürler.
  • DRAHTAR
  • SETTER
  • CASTELLO MOD 201 GAZLI
1988 - Ordu

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 14 Mart 2017, 08:45:22 »
Elinize sağlık Emrah bey pratik ve etkili bir çalışma olmuş  >:D
1988-Denizli

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 14 Mart 2017, 09:29:07 »
Emrah Bey, güzel bir fikir ve iyi bir çalışma olmuş, buna benzer çalışmaları bende yapıyorum, standart fişeklerde ki saçma ağırlığını düşürerek aynı miktar barut ile extrem mesafelere atış yapabilirsiniz.
Ben biraz farklı olarak sterling trap fişeklerindeki NSİ AS barutu olan, hzılı yanan baruttan biraz kapsülün üzerine koyuyorum, daha sonra tecna barut ilave ederek dolum yapıyorum. bu şekilde ilk yanmanın hızlı, daha sonraki barutun yavaş ve kademeli yanması sebebiyle uzak mesafeye müthiş etkisi var. yanlız dikkat edin gramları hassas terazide tartarak koyun yoksa tüfeğe ve kendinize zarar verebilirsiniz!!
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 14 Mart 2017, 10:27:12 »
Emrah bey fişek ucuna kapama yaptığınız karton parçasımı eğer öyleyse sizin kalınlık standardınız varmı o parçada
1988-Denizli

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
« Yanıtla #11 : 14 Mart 2017, 10:36:11 »
Emrah bey aynı taktiği kullanan birisi olarak ortaya masrafsız hız bir fişek çıkıyor ,gramı düşürüp fişeğe hız kazandırmak çok zevkli oluyor. Saçmadaki tesirin artması ile Özellikle saçma yumşak ise vurulan hayvan yaralı uçamadan cansız iniyo
Birseferinde balık ağındaki kurşunu çıkardım. Ateşte eritip ince metal kanala döktüm kare şekilli saçma meydana geldi . Soğutum biraz düzeltme yapıp 2/3 no saçmaya yakın bıçakla kestim .
Boşalttığım kovanın içine çok az yivli silah mermisinin barutunu ilave ettim :) power tapa ile dolum yaptım.
barut 2.00 - 36 gr 2/3 no gibi bir fişek oldu. 
Tüfek zaten ful şok. 40 mtrede yeşil baş ördeğin karın bölgesini parçaladı .
Gram düşürülüp hız artırıldığında saçmadaki yumşaklık yerinde olduğunda çok değişik sonuçlar elde edilebiliyor.
Elinize sağlık çalışmanız heycan verici

• SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #12 : 14 Mart 2017, 14:30:55 »
Fişeğin ağız kivirmasi az oldu gibi  penetrasyonuna bakmak gerek karsilastirdinizmi başka fisekle  eline sağlık kolay gelsin
Genelde bu şekilde kullandım ağız kıvırma payı fazla olunca makinada kapatırken bükülme oluşabiliyor.. penetrasyonda sorun yok bu şekilde hazırlanmış 4 numara fişekte 35 metrede tenekeye isabetlerin hepsi deliyor. Zaten avda çok kez kullandığım için eksiklik görmedim yanımdaki arkadaşların tüfek doğrultmak istemediği yerlerden avlar düşürdüm..

Emrah Bey, güzel bir fikir ve iyi bir çalışma olmuş, buna benzer çalışmaları bende yapıyorum, standart fişeklerde ki saçma ağırlığını düşürerek aynı miktar barut ile extrem mesafelere atış yapabilirsiniz.
Ben biraz farklı olarak sterling trap fişeklerindeki NSİ AS barutu olan, hzılı yanan baruttan biraz kapsülün üzerine koyuyorum, daha sonra tecna barut ilave ederek dolum yapıyorum. bu şekilde ilk yanmanın hızlı, daha sonraki barutun yavaş ve kademeli yanması sebebiyle uzak mesafeye müthiş etkisi var. yanlız dikkat edin gramları hassas terazide tartarak koyun yoksa tüfeğe ve kendinize zarar verebilirsiniz!!

Erdem Bey teşekkürler. Daha önce sizin anlattığınız gibi çift barutla dolum yapmadım ama Bp dual power tarzı çift saçmalı dolumlarım oldu. Bazısı randıman verdi bazısı tutmadı, standart olmayınca peşini bıraktım.
Videodaki tarzda 50 gramların 38 ve 40 gr modifikasyonları tabiri yerindeyse zehir gibi fişekler oldu, randıman üst seviyede ve oldukça tatmin edici sonuçlar aldım..

Emrah bey fişek ucuna kapama yaptığınız karton parçasımı eğer öyleyse sizin kalınlık standardınız varmı o parçada

Evet pratik ve etkili bir çalışma oldu :) Karton kapaklar av bayisinde 50 lik paketler halinde satılıyor. onlar zaten standart olur. unun haricinde mika kapaklar onlardan da kullanıyorum, şevrotin fişeklerde gördüğünüz şekilde olanlardan..
Mika kapakla kıvırma işlemini biraz daha dikkatli yapmak gerek çünkü kalın olduğu için ağız kısmında bükülme yapabiliyor. Kıvırma payının daha uzun olması gerekli..

Emrah bey aynı taktiği kullanan birisi olarak ortaya masrafsız hız bir fişek çıkıyor ,gramı düşürüp fişeğe hız kazandırmak çok zevkli oluyor. Saçmadaki tesirin artması ile Özellikle saçma yumşak ise vurulan hayvan yaralı uçamadan cansız iniyo
Birseferinde balık ağındaki kurşunu çıkardım. Ateşte eritip ince metal kanala döktüm kare şekilli saçma meydana geldi . Soğutum biraz düzeltme yapıp 2/3 no saçmaya yakın bıçakla kestim .
Boşalttığım kovanın içine çok az yivli silah mermisinin barutunu ilave ettim :) power tapa ile dolum yaptım.
barut 2.00 - 36 gr 2/3 no gibi bir fişek oldu. 
Tüfek zaten ful şok. 40 mtrede yeşil baş ördeğin karın bölgesini parçaladı .
Gram düşürülüp hız artırıldığında saçmadaki yumşaklık yerinde olduğunda çok değişik sonuçlar elde edilebiliyor.
Elinize sağlık çalışmanız heycan verici

Gramajı düşürüp fişeğin hızını artırmak güzel bir olay tabiki ama bunu da ölçülü yapmak gerek, mesela 1.90 barutun üstüne 32 gr bırakırsanız barut (ağır gramaj için yavaş yanan barutlar) yeteri kadar mukavemet görmeyeceği için tam olarak yanma gerçekleşmez. oyüzden zaten düşük gr fişeklerde hızlı yanan barutlar kullanılır.

Barut-saçma oranı genel kabul gören 1/20 ölçüsüdür.. Yani mesela 36 grama 1.80 gr barut gibi.. Barutu 0.10 gr artırıp fişeğe biraz daha hız etki ve mesafe kazandırıyorum. Barut cinsine göre değişiyor tabiki.. Mesela 1.90 gr A0 barut için 36 gr doldurduğumda mükemmel bir grupman yakaladım ama 38 gr dolusu daha etkili ve güzel oldu.
Aynı şekilde 1.90 gr tecna barut için 36-38-40 gr doluları hazırladım en ideal olan 38 ve 40 gr oldu. Bunları deneyerek öğrendim. Tabiki bütün bu yazılanlar tüfeğe göre değişecektir. Ama aşşağı yukarı yakın ölçüler herzaman geçerli olur.
Ayrıca fişekleri yıldız kapama imkanım olsa, ozaman 1.90 gr baruta 36 gr saçmayı gönül rahatlığıyla kullanırdım. Çünkü düz kıvırmada basınç bir miktar düşük oluyor 2 gr daha saçma ilave edip dengeliyorum..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #13 : 14 Mart 2017, 14:35:25 »
Öğreneceğimiz çok şey var 2012 yılında av tüfeğimi aldığımda jandarma personeli olduğumdan ve silahlarla içli dışlu olduğumdan dolayı vir çok şeyi bildiğimi sanıyordum fakat bakıyorumda özellikle bu foruma üye olduktan sonra av konusunda daha yolun çok başında olduğumu fark ettim. emeklerinize teşekkürler.
Anıl Bey güzel yorumunuz için teşekkürler.. Yivsiz av tüfeği balistiği dipsiz bir kuyu. Hepimiz az çok bir şeyler öğrendik, halen öğrenmeye ve öğrendikçe şaşırmaya devam ediyoruz  :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Anıl İbrahim PİŞKİN

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
« Yanıtla #14 : 14 Mart 2017, 15:24:50 »
Söylediklerinize katılmamak elde değil deneyerek birçok sonuca erişilebiliyor
Sizin kadar deneme yapmışlığım yoktur ama yinede ufak tefek uğraşırım
66 gr gibi magnum fişekler ile avın peşine yetişilemiyorken hız kazandırılmış 36/38/40 gr gibi fişekler gerçekten iş görüyor . Benim bozduğum fişek genelde şavrotinler oluyor , boş kovanları uzun olduğu için ağız kısımlarına kalın sert mukavva kapatıyorum , bazen plastik kesip üzerine tekrar mukavva karton kesiyorum. Barutun ilk tepme anı önemli dediğiniz gibi sıkışmadan namluya açılmaması gerekiyor.
Şavrotinleri dahi erittim :) biraz düzenleme yapınca biraz eğri falanda olsa değişik bir fişek elde etmiş oluyorum. Özel anlarda otomatik olunca namluya sürüp basmak kolay oluyor.
Özellikle 36/38/40 gibi hızlandırılmış fişekten kolay kolay av kurtulamaz
Şimdilik normal basit el dolum işine,fişek aktarma işine, el kapama işine devam
Uğraş ve bilgileriniz için tekrar tşk. umarım yıldız kapamayıda alıp daha yenilikçi fişekler elde edersiniz

« Son Düzenleme: 14 Mart 2017, 15:29:18 Gönderen: İbrahim YIL »
  • SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 14 Mart 2017, 15:44:41 »
Sağolun Emrah bey verdiğiniz cevap için elinize sağlık
1988-Denizli

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #16 : 14 Mart 2017, 15:54:32 »
Söylediklerinize katılmamak elde değil deneyerek birçok sonuca erişilebiliyor
Sizin kadar deneme yapmışlığım yoktur ama yinede ufak tefek uğraşırım
66 gr gibi magnum fişekler ile avın peşine yetişilemiyorken hız kazandırılmış 36/38/40 gr gibi fişekler gerçekten iş görüyor . Benim bozduğum fişek genelde şavrotinler oluyor , boş kovanları uzun olduğu için ağız kısımlarına kalın sert mukavva kapatıyorum , bazen plastik kesip üzerine tekrar mukavva karton kesiyorum. Barutun ilk tepme anı önemli dediğiniz gibi sıkışmadan namluya açılmaması gerekiyor.
Şavrotinleri dahi erittim :) biraz düzenleme yapınca biraz eğri falanda olsa değişik bir fişek elde etmiş oluyorum. Özel anlarda otomatik olunca namluya sürüp basmak kolay oluyor.
Özellikle 36/38/40 gibi hızlandırılmış fişekten kolay kolay av kurtulamaz
Şimdilik normal basit el dolum işine,fişek aktarma işine, el kapama işine devam
Uğraş ve bilgileriniz için tekrar tşk. umarım yıldız kapamayıda alıp daha yenilikçi fişekler elde edersiniz

Sterling şevrotinleri, içindeki A0 barut yüzünden çok kez bozmuşluğum var :) Üstten kesip 9 lu saçmayı ve bior tapayı alıp yerine haznesi derin X-Wad model tapa koyuyordum, bu şekilde 36 gr saçma alabiliyor. Normal tapa kullanırsam da malzemenin sığması için başka kovana aktarıyordum ve yine güzel sonuç çıkıyordu.

Piyasada 36 gr fişeklerin çoğunda özellikle de yerli fişeklerde doğru düzgün barut yok. Sterling 36 gr kesiyorum D20 ve 206s karıştırılmış toplamı 1.70 gr olamıyor. Yaf 36 gr bal rengi kovan alıyorum içinde kahverengi baklava dilimine benzeyen bir barut ve 1.60 gr  :-\
Avda iyidir zannediyorsun etki tesir içler acısı. Speedy kurşuna koyduğun gibi 1.85 gr Aquila L koysana o fişeğe şöyle adam gibi av yapsın...
Mecanın eski 36 gr fişekleri kaz fotoğraflı kutularda 1.80 gr üzeri csb2 barut vardı ve harika fişekti. Şimdiki special 36 gr kırmızı kutularda csb1 var, fena değil ama fişeğin hızı yavaş öbürü kadar da etkili değil..
Bps geçen yıldan beri güzel çıkış yaptı 1.90 üzeri tecna koydu 34 ve 36 gr fişeklere ve çok güzel işler yapıyor.

Gördüğüm en kral 36 gram ise, Bp mg2 flash fişeğiydi.  36 gr ve içinde 2.10 gr mg2 barut var :) 430 m/s hız ve 740 bar ama 10 tanesi 25 tl  :-\
Kar ayazında akşam bekinde tepemden jet gibi geçip giden çamurcunu epey uzaklaşınca gün batımında görebildim ve 50-55 metre civarı arkasından tetik kesmemle  ters dönmesi aynı anda gerçekleşti, ''fişek'' bu işte ama pahalı.

Sırf bu yüzden 38-42 gr arası barut haddi yüksek hızlı ve etkili fişekler çıkarmaya çalışıyorum. Bunların kullanım alanı kar ayazı, rüzgarlı ve soğuk günler sadece.. herzaman atılacak fişekler değil.. Çokşükür deneme yanılma yöntemiyle elde ettiğim birkaç model beni ziyadesiyle ihya etti bu sezon. Kısmet olursa yin aynı modellerden 2-3 kutu kadar doldurup yeni sezonda yine joker fişek olarak kullanacağım.
Normal şartlarda yine 30-32 gr fişekle de çok güzel av yapılıyor, benim derdim soğuk-rüzgarlı havalarda mesafeli avları ele geçirebilmek :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 14 Mart 2017, 16:59:18 »
Emrah bey bende bu sezon  bi abimden sağolsun çok kaliteli sıfır kagit kovan  hediye aldım içine 90 li yıllara ait  mke karabarut  buldum içine  ölçü 5.5 gr MKE karabarut 32 gr  saçma gazı marka keçe tapa  düz  6 mm  duz kapama ördek parlamada çok iyiydi  dumanı çok kötü kokuyor  😊😊😊 görülmeye değer  fişeği atıp  eğilip bakıyorum dumandan hedef gözükmüyor bi kaç saniye😁😀

free image hosting

picture hosting
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #18 : 14 Mart 2017, 18:42:38 »
@Hüseyin İŞCEN Kara barutlu kağıt kovan fişekler buram buram nostalji kokuyordur  ;D
Kağıt kovan bulsam saklayıp kullanmazdım. Hem otomatik tüfeklerde kağıt kovanlar sıkıntı çıkarabiliyor Rc white piper kullanan arkadaşlar çeşitli otomatik tüfeklerde sıkıntı olduğundan bahsetti.
Ama kağıt kovan keçe tapanın başka bir ruhu var...  ^-^
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 14 Mart 2017, 22:39:50 »
Ellerinize ve yüreğinize sağlık, güzel bilgiler,çok güzel bir paylaşım.

Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 14 Mart 2017, 23:26:00 »
Çok güzel bir çalışma yapmışsın Emrah, GTI tüfeğine GTI fişek yapmışsın avda seni kum tutar  :)
1984 ORDU

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 15 Mart 2017, 01:34:58 »
Emrah abi evet fiyatı biraz tuzluya geliyor diğerlerine nazaran ama B&P Mg2 Flash kesinlikle arada da olsa kullanmaya değer bi fişek,Ben bu sene farkına vardım iyikide almışım dedim sonradan.Zaten sezon boyunca toplasam 8-10 tane ördek vuruyoruz oda karlı buzlu havalarda denk geliyor sürekli iyi doğru malzeme secmek şart oluyor :) Bu sene trakyada -15/20 derece soğuklar oldu BPS,Mirage onlarda iyidi tamam ama dediğin gibi Bp mg2 flash '' işte fişek bu '' dettirtiyor :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #22 : 15 Mart 2017, 15:27:27 »
Ellerinize ve yüreğinize sağlık, güzel bilgiler,çok güzel bir paylaşım.

Saygılarımla
@Doğan ATEŞ sağolun. Güzel yorumunuz için teşekkürler :)

Çok güzel bir çalışma yapmışsın Emrah, GTI tüfeğine GTI fişek yapmışsın avda seni kum tutar  :)

@İlhan GÜNEN teşekkür ederim, biliyorsun Gt1 yakmıyor oyüzden bunlarla uğraşıyorum, facebookta görmüşsündür millet 28 gr atıyormuş ördeğe tahtalıya  ::)  Hatta 28 gr 8 numara bile fazla geliyormuş   :o  Biz biyerde yanlış yapıyoruz ama çözemedim..  :D

Emrah abi evet fiyatı biraz tuzluya geliyor diğerlerine nazaran ama B&P Mg2 Flash kesinlikle arada da olsa kullanmaya değer bi fişek,Ben bu sene farkına vardım iyikide almışım dedim sonradan.Zaten sezon boyunca toplasam 8-10 tane ördek vuruyoruz oda karlı buzlu havalarda denk geliyor sürekli iyi doğru malzeme secmek şart oluyor :) Bu sene trakyada -15/20 derece soğuklar oldu BPS,Mirage onlarda iyidi tamam ama dediğin gibi Bp mg2 flash '' işte fişek bu '' dettirtiyor :)

@Berkay TOPUZ valla denemek için 1 kutu almıştım, 2 si malzeme ve test atışına gitti. avda 5 tane kullandım boş yok. 2 ördek 2 tahtalı 1 de çulluk vurdum o fişekle  ;D Yeşili 35 metreden hallaç pamuğu gibi savurdu.. Çamurcun zaten neye uğradığını anlayamadı.. Çulluk akşam bekinde denk geldi inanılmaz mesafe tamamen fantezi atışı almaz dediğim yerden aldı  :o Normalde fişekleri gözümde büyütmem pek ama bu harbiden fişekmiş kardeşim. Neyse en azından benim de 2.10 tecna barutlu 42 gr special modellerim var no problem  >:D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN, Berkay TOPUZ

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 15 Mart 2017, 16:45:52 »
@İlhan GÜNEN teşekkür ederim, biliyorsun Gt1 yakmıyor oyüzden bunlarla uğraşıyorum, facebookta görmüşsündür millet 28 gr atıyormuş ördeğe tahtalıya  ::)  Hatta 28 gr 8 numara bile fazla geliyormuş   :o  Biz biyerde yanlış yapıyoruz ama çözemedim..  :D

Hepimizin av hayatında muhakkak ilginç bir anısı vardır. örneğin  24-28 gr fişekle avladığı ördek,kaz, tahtalı  muhakkak vardır. Benimki de bıldırcının sonları ördek avının başlarıydı, yaralı olarak suda gördüğüm yeşili 28 gr 9 no keçe tapayla 10 metreden vurdum. Ama hiçbir zaman ben yeşile 28 gr atıyorum demiyorum.  İnsanlar bir ilginç Emrah anlayamıyorum. Hala çevremde 28-30,,, 36 gr fişeklerde hep aynı miktar barut bulunduğunu savunanlar mı ararsın, yeni tüfeği denerken sadece tutukluk yapıp yapmadığına göre iyi tüfek olduğuna karar verenler mi ? va da  Emrah Akdeniz'in bıldırcına 42 gr atışının bir espriden ibaret olduğunu hala çözemeyenleri mi?  ;D sana hangisini anlatayım bilmeden konuşan çok kişi var.  Çok net konuşuyorum ben mühre avında bile 25 m den daha yakın bir ördeğe henüz atış yapamadım. Sana tavsiyem kendini bol bol okuttur seni çok nazarlıyorlar.  Youtube da tahtalıda şu an modasın.
Bu arada ördeğe tahtalıya 28 gr atanlar hayvanlara acısınlar, ızdırap çektirmesinler avına göre fişek atsınlar yoksa günaha girerler. Biz 3 kişi bir tahtalıyı 2 saat arayıp zor bulduk.  Hava, av, tüfek ve de fişek doğru seçilmeli, herşey usulüne uygun yapılmalı.  Allah'a emanet ol.     
« Son Düzenleme: 15 Mart 2017, 16:48:33 Gönderen: İlhan GÜNEN »
1984 ORDU

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 15 Mart 2017, 18:19:08 »
selamlar. fişek doldurma makinası satan varmı ,?  tercihim mec 9000 - 0.532.783 20 94 ten ulaşabilirsiniz.
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA