Gönderen Konu: KIVIRMA  (Okunma sayısı 3693 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Süleyman ÇİÇEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
KIVIRMA
« : 27 Şubat 2017, 17:57:31 »
SLM ARKADASLAR BEN YILDIZ KIVIRMA MAKINASI ALMAK İSTİYORUM BİLDİĞİNİZ Bİ YER VARMI
1989 - Antalya

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Asil EROL

• AvlakForum Üye
  • *
  • 0507 220 95 32
Ynt: KIVIRMA
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2017, 08:58:47 »
Aleykum selam süleyman kardeş ben aylardır bu konuyla ilgileniyorum malesef ülkemizde bu konuyla ilgili ne yeterince  dolum malzemesi nede makina var.  Zamanında şimşek olarak mec ten kopyalanmaya çalışılmış makinalar var onlarında sıfırı yok elde olanlar var bende şimşek var geçen bir abim bende 2 adet şimşek var kullanmıyorum vereyim dedi eğer getirirse yardımcı olabilirim.bu işin Piri Ruslar her çeşit başlıkları var ve sivamayla kapama yapıyorlar eğer seri yani hızlı doluma ihtiyacın yok ise bu işin keyfini sürecek sen ki ben o şekilde dusunenkerdenim  makinayı sadece kabsul çıkarma ve fişeğin pirinç kısmını kalibre etmede kullaniyorum. Kapama kısmını kalıpçı arkadaşıma şuan işletmekte olduğum Rusların kullandığı ve sütun matkaba takılan başlıkla yapicam denemelerim harika oldu mükemmel bir ağız ortaya çıkıyor. Parça bittiğinde ölçülerini forumda paylasicam yaptırmak isteyen avcı dostlara faydamiz olur. Bu forum dan tecrübeli abilerimizden kardeşlerimizden çok şey ogrendim. Sevgi ve bilgi paylasilmadikca hiçbir işe yaramaz demişti bir ustam bu şekilde dusunenlerdenim.
url=https://ibb.co/cwXjysf][/url]

Çevrimdışı Asil EROL

• AvlakForum Üye
  • *
  • 0507 220 95 32
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2017, 09:28:00 »
Şunu söylemeden geçemeyeceğim. Bu forumda yüzlerce binlerce avcı dostumuz hazine değerinde bilgiler paylaşıyor şahsım adına fişek dolumundaki çok şeyi buradaki ustalarimizdan öğrendim volkan bey başta olmak üzere tüm  dostlara teşekkür ederim. Yaşadığım ve beni çok üzen bir olayı paylaşmak istedim. Avcili maddi açıdan düşünürsek baştan aşağıya zarar en büyük kazancı güzel dostluklar demisimdir nacizane fikrim olarak. Birgün you tube de bir video izledim sıva aparatlariyla sütun matkapla mükemmel ağız kapama yapılıyor. Bir şekilde kendilerine ulastim. Rica minnet ederek parçaların ölçülerini yada onun yapıp ücret karşılığı almayı rica ettim aldığımız cevap beni şok etti ve çok üzdü bu formda bukadar yardımlaşma var iken avcılar birbirlerine bildiklerini aktarırken seve seve klavye başında bukadar konuyu usenmeden inceleyip yazarken böylesine sasirdim. Cevap şuydu bu parçaları yurt dışından gettirttim bunları burada yapacak makina yok alaycı tavırla Birtek bende olsun inanın yazarken bile üzüntüm tazelendi.bunun üzerine kötü komşu adamı mal sahibi yaparmış hesabı oldu benim iş.agiz kalibresini çok beğendiğim bir fişeği alıp soluğu kalıpçı arkadaşın yanında aldım olculendirip resmini çizip islettim.Şimdi parlatma aşamasında nasipse bugün yarın alicam parça CNC torna ve dalma erozyon makinasıyla  iki aşamada oluyir. Parça resmini ve ölçülerini formda paylasicam her nekadar dolum malzrme sıkıntısı yasansada  çok şükür güzel ülkemde bu parçayı isliyecek makinalar fazlasıyla var.

Çevrimdışı Ahmet ÖZYILMAZERLER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2017, 10:44:30 »
Süleyman bey,

Forumda son dönemde birkaç arkadaşa yazdım, size de yazayım. Diyelim ki makineyi buldunuz, barutu bulamayacaksınız, barutu buldunuz kapsül olmayacak, onu da halletiniz piyasadan aldığınız tapalar ya kısa gelecek ya uzun...

Fişek doldurma işi bizde fanteziden ibaret. Bunu fişek doldurucam diye amerikalardan LEE getirtmiş, gidip sutunlu matkap almış, kuyumcudan çıkma dijital tartı edinmiş birisi olarak söylüyorum. Sonuçta memlekette 7 tane fişek markası var ki, italyan da amerikan da bu kadar marka yok...

Eğer bu işi tamamen hobi olarak görüyor ve piyasada satılan yerli fişekleri beğenmiyorsanız fişek doldurma işini yapabilirsiniz, ama ulaşacağınız maliyet, iyi kalite avrupa fişekle aynı düzeyde olacaktır. Yok bu işi ucuza getireyim diye düşünüyorsanız, benden söylemesi, hiç heves etmeyin.
1980 İSTANBUL

The following users thanked this post: Hakan ÖZDEN

Çevrimdışı Asil EROL

• AvlakForum Üye
  • *
  • 0507 220 95 32
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2017, 12:19:50 »
Ahmet bey size harfiyen katılıyorum bu işe yaptığım masraf inanın koli koli Avrupa fişek aldirirdi bana. Ben hobi zevk olarak uğraşıyorum bu işle dediğiniz gibi bu işte maddiyati düşünen kesinlikle girmemesi.

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, Hasan YALÇIN, Ahmet ÖZYILMAZERLER

Çevrimdışı Hasan YALÇIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 05 Mart 2017, 22:19:48 »
Bu da benim oyuncağım MEC SİZEMASTER & Üniversal Charge Bar.Sonuç harika.çifte,poze,otomatik farketmez.
  • Huğlu koop.Oluklu çifte 200a 12 ga çift namlu 61-71
  • Huğlu koo.Oluklu çifte 202 b 12 ga 83-85 mod.Bütündelme 66 namlu
  • Huğlu koop.Oluklu çifte 200a 20 ga 61
  • Pietro Beretta 426
  • Pietro Beretta s56
  • Robust 222
1979-İZMİR

Çevrimdışı Hasan YALÇIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 05 Mart 2017, 22:21:52 »

• Huğlu koop.Oluklu çifte 200a 12 ga çift namlu 61-71
  • Huğlu koo.Oluklu çifte 202 b 12 ga 83-85 mod.Bütündelme 66 namlu
  • Huğlu koop.Oluklu çifte 200a 20 ga 61
  • Pietro Beretta 426
  • Pietro Beretta s56
  • Robust 222
1979-İZMİR

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, Yaşar KÖKÇEN, Ahmet ÖZYILMAZERLER

Çevrimdışı Ahmet ÖZYILMAZERLER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2017, 11:40:11 »
Bu da benim oyuncağım MEC SİZEMASTER & Üniversal Charge Bar.Sonuç harika.çifte,poze,otomatik farketmez.

Güle güle kullanın, Sizemaster evladiyelik alet, ahh birde bunları hakkı ile kullanabilecek malzeme bulabilsek piyasada...
1980 İSTANBUL

The following users thanked this post: Hasan YALÇIN

Çevrimdışı Gökhan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • SeversenDoğa'nı,, Sürekli Yaparsın Avı'nı
    • youtube/viraav
« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2017, 12:48:35 »
makina almadan yıldız kıvırma yapamazmıyız ?
  • Çiftsan |71| Çift Tetik 12Kal Superpoze
  • Armsan |71| phenoma Camo Max 5
55-Sam1986 / Since-2017 youtube/viraav
deneme-5-5" border="0

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2017, 13:39:47 »
makina almadan yıldız kıvırma yapamazmıyız ?

Sayın Demir, yıldız kıvırma yapabilmek için mutlaka makina yada aparat tarzı ekipmana ihtiyac vardır.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2017, 13:48:53 Gönderen: Murat TEPE »
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36