Gönderen Konu: GIAN.. O kara köpek..  (Okunma sayısı 4404 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlkay KETEN

• AvlakForum Üye
  • *
GIAN.. O kara köpek..
« : 10 Nisan 2011, 15:33:06 »
setter club İstanbul 2011 yarışmasında, dostumuz Abdüllrahim ve Ali abi nin (Show Dogs) yarıştırdığı Gian...
Yanılmıyorsam Kadir Memiş Usta nın köpeğini ile yarışıp 4. oldu..
Bu camianın aşığı Kamil Üçbaş üstadın objektifinden yarışma performansı...  ;)

;D
İlkay Keten
1979 - Sakarya

Çevrimdışı Serhat SERİN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: GIAN.. O kara köpek..
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2011, 16:13:04 »
Çok güzeller hepsi, maşallah..
doğum yılı ve yaşadığınız ili profilinize yazınız
http://avlakforum.com/forum/profile/?area=forumprofile;u=23147

Çevrimdışı Cevdet BUCAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2011, 22:46:52 »
gian türkiyeye gelmiş en iyi kanlardan biridir o yarışmaya hiç hazırlanmadan çıktı vakit bulupta çalıştıramadık yinede sergilediği performansı her kez gördü bundan sonra da görecek inşallah
Cevdet BUCAK
1965 SAKARYA

Çevrimdışı Nazım AKGÜN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2011, 22:53:17 »
güzel köpek eyhafta yakından görme fırsatı yakaladık.
Nazım AKGÜN  12.03.1984 ortakentyahşi /BODRUM 0537.439.61.82

Çevrimdışı Ömür ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2011, 18:54:31 »
bu köpeğin yarışma performansını canlı olmasada youtube vasıtasıyla izledik.yanlız anlayamadığımız bir konu var,BU KARA KÖPEK,NEYE DAYANILARAK ELENDİ?Bu köpeğin eksiği neydi?karşısındaki köpeğin yunan milli takımında yarışmalara katıldığı için mi elendi.veya gerçekten de hakettiği için mi elendi.bunları bize açıklayacak yetkililerden cevap bekliyoruz.biz bu köpeğin elenmeyi hakettiğini düşünmüyoruz.biz görüntülerini int seyrettik ama canlı performansını seyredipde bizlerle aynı görüşte olan bir çok arkadaşlar var.merak eden arkadaşlar youtube de 6.bölümde görülmektedir.ilgili arkadaşlardan cevap bekliyoruz......
Ömür ÇETİN
1976 DÜZCE       GERÇEK OLAN YAŞANANDIR....

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2011, 19:32:39 »
bu köpeğin yarışma performansını canlı olmasada youtube vasıtasıyla izledik.yanlız anlayamadığımız bir konu var,BU KARA KÖPEK,NEYE DAYANILARAK ELENDİ?Bu köpeğin eksiği neydi?karşısındaki köpeğin yunan milli takımında yarışmalara katıldığı için mi elendi.veya gerçekten de hakettiği için mi elendi.bunları bize açıklayacak yetkililerden cevap bekliyoruz.biz bu köpeğin elenmeyi hakettiğini düşünmüyoruz.biz görüntülerini int seyrettik ama canlı performansını seyredipde bizlerle aynı görüşte olan bir çok arkadaşlar var.merak eden arkadaşlar youtube de 6.bölümde görülmektedir.ilgili arkadaşlardan cevap bekliyoruz......

Köpek güzel olabilir, iyi de bi yarış çıkartmış... Kadir abinin Raff ile çekişmiş ve 3 yarışta da aynı puanı almışlardır... Her iki köpekte aynı puanı aldığı için kuşu kaldırmışlar, kuşun peşinden koşmayan köpek daha yüksek puan almıştır..
Selamlarımla
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı İ.Emre ARMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2011, 09:32:11 »
Köpek güzel olabilir, iyi de bi yarış çıkartmış... Kadir abinin Raff ile çekişmiş ve 3 yarışta da aynı puanı almışlardır... Her iki köpekte aynı puanı aldığı için kuşu kaldırmışlar, kuşun peşinden koşmayan köpek daha yüksek puan almıştır..
Selamlarımla

Sevgili erhan bende yarışmayı canlı izleyen biri olarak seninde dediğin gibi üç turdada aynı puanlamayı almış köpekler için  önemli bir final yapılıyorsa sahada kuç olmadıgı düşünülerek sahaya iki adet kuş bırakıldı ilk fermayı kadir beyin köpegi sahada ki kaçak kuşa vermiş iken kara köpek gian sahaya bırakılan kuşlara çok estetik ve stilli bir ferma yaparak durdu  tabikide burada karar merci hakemdir  o hangi pencereden ve bakış açısından ba kar biz bilemeyiz  ben sadece izleyici gözüyle baktığımda o merada koşan bir kaç setter gibi o kara köpek gianda izleyicisine bence gerçek anlamda çok keyif  ve zevk veren bir köpekti saygılar.
İlhan Emre ARMAN [email protected]
O Rh + 1976  SAKARYA/MERKEZ
05353482001

Çevrimdışı Berkay PORSUK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2011, 10:11:52 »
Arkadaşlar gian hakikaten cok güzel bir köpek sahibini ve yetişticisini  bu köpeği Ülkemize kazandırdığı için tebrik ediyorum.Yarışmada ilk ve tecrübesiz olmasına rağmen çok iyidi eksiklerini en kısa zamanda gidericektir ve tahminim adından cok sözetirecek bi köpek.Köpekteki eksik olan tekşey koşmasındaydı oda antreman eksikliğinden belli ama sitil olarak mükemmel köpek koşma olayınıda bikaç antremanla çözüp üstsıralarda yerini alacaktır.Şu bi gerçek kimse kimsenin hakkını hukukunu yemedi yarışmada istenilen en önemli şey sahayı enlemesine uzun aralıklarla koşması komutla dönmesi orda olanlar biliyoki sn Mavridis köpekleri bırakın açılsın cevirmek için komut vermeleri istedi.Kendisi Kopo nun yavrusunu saldı hepimiz izledik köpek inanılmaz koşuyor.Mavridis konuşmasında 5-6 köpek avrupa çapında olduğunu söyledi köpeklerimizin hepsini beğendi.Mavridisin en çok beğendiği köpek orda olanlara söyledi Mehmet Temel (27 Mehmet) abinin Cross isimli köpeğini çok beğendi oda dereceye giremedi eğitimdeki ufak tefek aksaklıklardan dolayı.Tüm dostlar gönlünü ferah tutsun ayrımcılık yapılmadı çok yakında gian derece alıcaktır tekrar bu köpeği ülkemize kazandıranlara sonsuz teşekkürler.

SAYGILAR.
GEMLİKTEN SEVGİLER  
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2011, 10:15:11 Gönderen: Berkay PORSUK »
Berkay PORSUK
1977-Gemlik

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2011, 10:35:27 »
gian güzel bir setter ben canlı izledim ve eksik olan yönleri tamami ile merayı iyi kullanamaması aslında bu olumsuzluk gıanın suçu değil malesef bu işleri yeni öğreniyoruz ve bilmediğimizden hatalar yapıyoruz  ve derce yapamıyoruz gıan çok dolu kuşa çalıştırıldı  koşması araması bu yüzden kısaldı eğer sahibi bu saatten sonra hep boş 200 sağa 200 sola çalıştırırsa gıan derece yapar geçen yıl benim setterim gıan gibi kaybetti nedenide  çok kısa sürede kuşu bulması idi yani saldığım an direk kuşun üzerine yönelmmesi veya dik gitmesi neticesinde 3 oldu bence 1 2 3 le gıanın arasında çok önemli bir fark yok yukarıda belirttiğim eksik haricinde  çok güzel  bir setter inşallah diğer yarışmada  gıan 1 cobra 2 olur benim durumum herkesden kötü)))))))))))
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2011, 13:32:31 Gönderen: Saadettin BIYIKLI »

Çevrimdışı İsmail MANAV

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2011, 10:38:33 »
selam ömur bey bende bu kopegı canlı ızledım ve her seferınde ızledım cevdet bana tel actı bu kopegı tarıf ettı bızım kopek bı bak dedı bende onın ıcın cok dıkkatle ızledım hatta kopegın fınalde oldugunu bıle cevdetle cepden konustuk
berkayda ızlede ve her seyıde yazmıs bak yunanıstından kadır memıs ıle fınalde 2 defa kostu kadır memısın kopegı daha hızlı kostu ve kusu daha cabuk buldu tabı haken purofosenel ısı bızden cok daha ıyı bılıyor kararıda o verdı kımsede ıtıraz etmedı hakeme zaten edılmezde cunkı adam bızım bıldıklerımızı yutmus bır usta he kopegınız gercekten cok guzel ve cok sıtıllı b ır kopek bır hatası vardı kosarken sıkmıyordu bo antıramanla cok daha ıyı olucakdır
artı ben bır sey daha ılave edıyım koegın yalnız kosmaya ıhtıyacı var bu kopek ısmaılın son getırdıgı kopek dımı ınsallah cok daha ıyı duruma gelıcekdır
İsmail MANAV
15.04.1965
İSTANBUL

Çevrimdışı Bülent ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2011, 12:52:27 »
ilk önce şunu söylemek istiyorum bu tarz yarışmalarda dördüncüyle birinci arasında hiç bir fark yoktur.anlık performans değerlendirilir ve puanlama usulüyle karara varılır geçen seneki şampiyon ilk üçe bile göremedi bu yıl sanırım buda buna somut bir örnektir .puanlama yapıldı ve raff ve gıan 66 şar puan aldılar üçüncülük için final koştular ikiside kuşları buldu yine bir beraberlik söz konusuydu kuşları uçurma kararı aldık ve sahiplerinden köpeklerinden kuşu kovalatmamasını istedik raff kovalamadı gıan kuş uçunca hareket etti tabiki hareketsiz itaat eden raff üçüncü oldu herşey herkezin gözleri önünde şeffaf bir şekilde oldu sanırım. gıan neden ilk üçe giremedi yukarıda arkadaşlar izah etmişler gıan güzel bir köpek ama boş antremana ihtiyacı var bundan sonraki yarışlarında başarılar dilerim küçük müdahelelerle çok güzel yerlere gelir inşallah oradaki herkezin iyi setterlere ve yetiştiricilerine saygısı vardır bir adeletsizlik söz konusu bile değildir karar veren insanlar arasında bu işte dünyada parmakla gösterilen insanlar vardır üstelik setter clup yarışında kırk yetişkin setterin arasında dördüncü olmak katıldığı ilk yarış olmasına rağmen güzel bir başarıdır elenmek değil bir dahaki yarışmada görüşmek dileği ile ....
Bülent ŞAHİN
1977 İSTANBUL

Çevrimdışı İsmail MANAV

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2011, 13:35:26 »
evet pmur bey bakın bulent sahınde cok guzel acıklamayı yapmıs ve bulent sahın bu yarısmadada hakemdı zaten en guzel gorende odur sımdı gercek sorun nerde bılıyormusun kopek fermadayken kusu kaldırdınmı kopek kosmuyucak fcı yarısmalarında bu ıs boyle dımı bız bu yarısmalara av kopeklerı ıle katlıyoruz sorun burda cıkıyor bız fermada kusu kendımız kaldırıpda kopegı durdurmuyoruz cunkı bızım kopeklerımız av kopeklerı kusun arkasında kosuyorkı vurlucak bende aport yapıcam dıye cunkı buna alıstılar
sız o kopegı bos kosturun baska hıc bır sorunu yok o kopegın saygılar
İsmail MANAV
15.04.1965
İSTANBUL

Çevrimdışı Gürkan ZAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 14 Nisan 2011, 13:51:33 »
Geldiği günde gördüm yarışmayıda canlı izledim geldiğinden beri çok yol katetti Gian Adapazarı yarışında çok daha iyi olacak eminim *****
GÜRKAN ZAN
1974 SAKARYA
Ey Türk Oğuz Beyleri! Üstten gök çökmedikçe, alttan yer delinmedikçe bil ki Türk ulusu, Türk yurdu, Türk Devleti, Türk töresi bozulmaz. EY ÖLÜMSÜZ TÜRK ULUSU! KENDİNE DÖN! SU GİBİ AKITTIĞIN KANINA, DAĞLAR GİBİ YIĞDIĞIN KEMİKLERİNE LAYIK OL! ''Bilge Kağan''

Çevrimdışı İlkay KETEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 14 Nisan 2011, 17:49:41 »
sevgili abilerim yorumlarınız için teşekkür ederiz..bu köpeğin yarışmaya hazır olmadığı doğrudur..arkadaşlar Gian ı av köpeği olarak kullanıyorlar ve sezon başından bu yana yatıyordu..derece almak gibi bir idaası da yoktu ayrıca geleceği de yine av köpeği olacak..tabii ki başarısı görsel olarak keyif vericiydi..ama kaçıncı olduğu pek önemli değil..burada bunları konuşuyorsak ve siz ustaların değerlendirmelerini alabiliyorsak daha güzel bişey yok..en büyük birincilik bu..Yarışmada Gian Kadir Memiş ustanın ve birçok setter sevdalısının taktirini kazanmıştır ve gördüğümüz netten seyredenlerin bile dikkatini çekmeştir, bu başarı tüm dostları onurlandırmıştır.
ayrıca bu konu biz setter sevdalılarının, köpekleri kadar paylaşımlarının da ne kadar çağdaş ve kaliteli olduğunu, hekezin camia adına bir adım daha fazla yol almak için, hiçbir art niyet göstermeden deneyimlerini dostluklarını paylaştıklarını göstermiştir..böyle bir camia nın içinde olmaktan eminim herkez onur duymaktadır..  saygılar..
İlkay Keten
1979 - Sakarya

Çevrimdışı İlkay KETEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 14 Nisan 2011, 17:54:36 »
gian güzel bir setter ben canlı izledim ve eksik olan yönleri tamami ile merayı iyi kullanamaması aslında bu olumsuzluk gıanın suçu değil malesef bu işleri yeni öğreniyoruz ve bilmediğimizden hatalar yapıyoruz  ve derce yapamıyoruz gıan çok dolu kuşa çalıştırıldı  koşması araması bu yüzden kısaldı eğer sahibi bu saatten sonra hep boş 200 sağa 200 sola çalıştırırsa gıan derece yapar geçen yıl benim setterim gıan gibi kaybetti nedenide  çok kısa sürede kuşu bulması idi yani saldığım an direk kuşun üzerine yönelmmesi veya dik gitmesi neticesinde 3 oldu bence 1 2 3 le gıanın arasında çok önemli bir fark yok yukarıda belirttiğim eksik haricinde  çok güzel  bir setter inşallah diğer yarışmada  gıan 1 cobra 2 olur benim durumum herkesden kötü)))))))))))

abi senin cobra burada birinci..kesin.. :)

abim benim bu yıl köpeklerini İstanbulda canlı görme fırsatı bulamadık ama İnşallah Adapazarı yarışmasın da göreceğiz..decere önemli değil, hedef kalite ve hızla artıyor...
İlkay Keten
1979 - Sakarya

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 14 Nisan 2011, 19:53:40 »
sevgili abilerim yorumlarınız için teşekkür ederiz..bu köpeğin yarışmaya hazır olmadığı doğrudur..arkadaşlar Gian ı av köpeği olarak kullanıyorlar ve sezon başından bu yana yatıyordu..derece almak gibi bir idaası da yoktu ayrıca geleceği de yine av köpeği olacak..tabii ki başarısı görsel olarak keyif vericiydi..ama kaçıncı olduğu pek önemli değil..burada bunları konuşuyorsak ve siz ustaların değerlendirmelerini alabiliyorsak daha güzel bişey yok..en büyük birincilik bu..Yarışmada Gian Kadir Memiş ustanın ve birçok setter sevdalısının taktirini kazanmıştır ve gördüğümüz netten seyredenlerin bile dikkatini çekmeştir, bu başarı tüm dostları onurlandırmıştır.
ayrıca bu konu biz setter sevdalılarının, köpekleri kadar paylaşımlarının da ne kadar çağdaş ve kaliteli olduğunu, hekezin camia adına bir adım daha fazla yol almak için, hiçbir art niyet göstermeden deneyimlerini dostluklarını paylaştıklarını göstermiştir..böyle bir camia nın içinde olmaktan eminim herkez onur duymaktadır..  saygılar..

abi senin cobra burada birinci..kesin.. :)

abim benim bu yıl köpeklerini İstanbulda canlı görme fırsatı bulamadık ama İnşallah Adapazarı yarışmasın da göreceğiz..decere önemli değil, hedef kalite ve hızla artıyor...
ilkaycım biz setterciler olarak en iyi setteri arıyoruz ve kaliteyi herzaman taktir ediyoruz gıan gibi kaliteli setterler  setter clubün yarınlarını ve kalitesini yükseltecek hem yarış hem damızlık olarak kalite denince setter club akla gelen ilk ırk derneği olmak zorundadır hedefimize hep berabar ulaşmak dileği ile.
cobraya gelince ada pazarında meraya sığsın yeter benim inancım şudurki cobra hazır olduğunda çok iyi işler yapacak henüz hırsına yenik düşüyor  bu olumsuzlukların tek sebebi yeterince köpeklerimize zaman ayırmamızdır  inşallah daha çok ilerleme kaydederiz hep beraber

Çevrimdışı İsmail MANAV

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 14 Nisan 2011, 21:22:34 »
ılkay kardesım ıyı dıleklerın ıcın tesekurler evet her gecen gun daha ıyıye gıdıyoruz
rambonun kopege gelınce benım en buyuk fovorım kopek daha genc kopek cok hırslı zaman lazım fakat kobra avrupada olsa kesın cok ıyı yerlere gelıcek bır kopek ruh hız sıtıl burun fızık hepsı var masalllah allah her kesın gonlune gore versın
İsmail MANAV
15.04.1965
İSTANBUL

Çevrimdışı Ali ACELE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 15 Nisan 2011, 21:58:53 »
arkadaşlar ben bu köpeğin çalıştırıcısı  ve yarıştırıcısı olarak bu zamana kadar hiç konuşmadım. ama artık bikac soru sormak hakkım diye düşünüyorum.        1.sorum 2. gün kuralar cekilirken herkezın gözü önünde cekilmedi   ben sabah alana geldim rafla yarışıyosun denildi ben kuralar cekilirken gözümle görmedim.      2. sorum bu yarışmada bütün yarısa cıkan köpeklere yunan hakemler puan verdi ama ben ve kadir ustaya  biz karışmıyoruz dediler neden. 3.sorum dünyanın hangi yarışmasında görülmüş hem yarışmacı hem hakem olunduğu.4. köpeklerin önüne kuş atılırken kadir usta köpeginin önünde duruyo r ve köpege baskı kuruyor ve kuş köpeğin kafasının üstune atılıyo bende ise bana köpegin arkasına geç deniyo ve yetmezmiş gibi fermada yatan köpegin kuş baş hizasından tam önüne doru atılıyo neden daha çok var sorulacak sorular var ama ben yine efendilimi bozmıyacagım.  bu sorularıma mantıklı cevap verecek biri vardır herhalde diye düşünüyorum. teşekkürler. ALİ ACELE  SHOWDOGS  KENNEL POZİTİF EĞİTİM MERKEZİ .SAKARYA.             
Ali ACELE
1978 sakarya

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 15 Nisan 2011, 23:39:18 »
 ''''2. sorum bu yarışmada bütün yarısa cıkan köpeklere yunan hakemler puan verdi ama ben ve kadir ustaya  biz karışmıyoruz dediler neden.  '''

Hakemin Yunan Vatandaşı olması nedeniyle şaibelerin önüne geçmek için böyle bi şey yapılmıştır.

'''4. köpeklerin önüne kuş atılırken kadir usta köpeginin önünde duruyo r ve köpege baskı kuruyor ve kuş köpeğin kafasının üstune atılıyo bende ise bana köpegin arkasına geç deniyo ve yetmezmiş gibi fermada yatan köpegin kuş baş hizasından tam önüne doru atılıyo neden ''''

Raff öyle büyük bi setterdir ki... Onu anlatmaya kelimeler yetmez, koşarkan roket gibidir, bir o kadar da uysaldır ki salın yanınızdan ayrılmaz, gözünüzün içine bakar.... İtaat eğitimi süper olan bi köpeğin fermada kuş uçarken arkasından koşacağını düşünmeniz çok ilginç, Eğitmen olduğunuza göre bunu zaten anlamanız lazımdı....

Ayrıca Kadir MEMİŞ gibi bi usta ile yarışıp, Raff gibi bi setterle mücadele edebilmiş olmak bile gurur verici olmalı, bu tür gereksiz polemikler böyle güzel organizasyonlara gölge düşürür.....

Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı Bülent ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 16 Nisan 2011, 02:12:58 »
SEVGİLİ ALİ ACELE 1..CUMARTESİ KURRA HERKEZİN GÖZÜ ÖNÜNDE ÇEKİLDİ VE PAZAR SOĞUK VE YAĞMUR GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK AKŞAM KULÜPTE KURRA USULÜYLE SIRALAMA ÇEKİLDİ SABAH YARIŞ HEMEN BAŞLASIN DİYE 60 KÖPEK YARIŞICAKTI VE KURRA İÇİN KAYBEDİCEĞİMİZ BİR SAAT BİZİM İÇİN ÖNEMLİYDİ ŞİMDİ KADİR MEMİŞ VE RAFFLA YARIŞMAK SANA NE KAYBETTİRDİ ANLAMIŞ DEĞİLİM FERMASI PATRONESİ OLAN KÖPEKLER BUNLAR SENİN KÖPEĞİNLE OLAN KORDİNASYONUN DEĞİLMİ ÖNEMLİ OLAN DİĞER YARIŞMACIYLA SENİN NE ALAKAN VAR ANLAMIŞ DEĞİLİM BAŞKA BİRİYLE YARIŞSAYDIN SONUÇ DEĞİŞİCEKMİYDİ SENCE UNUTMA YARIŞ RAFF VE GIAN ARASINDA DEĞİLDİ SEN VE 39 YETİŞKİN SETTER ARASINDAYDI ONUN İÇİN BU İŞİ PROFOSYENEL OLARAK YAPIYORSAN BUNUN BİR MAZERET OLMADIĞINI BİLMEN LAZIM ALİ 2..YARIŞMADA YUNANİSTANDAN GELEN MİSAFİRLERİMİZ HİÇ BİR KÖPEĞİN PUANLAMASINA KARIŞMADI PUANLAMA TAMAMEN BÜLENT KORZAY VE BENİM TARAFIMDAN YAPILMIŞTIR ONLAR SADECE İYİ KÖPEKLERİ İSİMLERİNİ BİZDEN ALDILAR FERMALARA GELDİLER MÜDAHELE VE BİŞEY EKLEMEK GEREKİRSE MÜDAHELE ETTİLER PUANLAMAYA KESİNLİKLE KARIŞMADILAR BİZ HAKEM HEYETİ OLARAK BİRLİKTE GÖREV YAPTIK AMA PUAN KARARI TAMAMEN BİZİM KARARIMIZDI BUNU VİDEO ÇEKİMLERİNDEN GÖREBİLİRSİN ONUN İÇİN FİNALDE DAHA ÖNCE GÖRDÜKLERİ KÖPEKLER OLDUĞU İÇİN BÜLENT KORZAY VE BEN FİNAL İÇİN ÇIKTIK ONLAR ONUN İÇİN YOKTU ALİ PUANLAMAYI BİZ YAPTIĞIMIZ İÇİN FİNALİDE BİZ YAPTIK 3..ALİ BAHSİ GEÇEN KÖPEK OSCAR BÜLENT ABİNİN BÜYÜK FEDAKARLIKLARLA İTALYADAN GETİRTTİĞİ VE YÜZLERCE BAŞARISI OLAN VE SAYISIZ YARIŞA KATILMIŞ BİR PROFOSYENEL SETTERDİR TÜRKİYEYE GELDİĞİ GÜNDEN BERİ MET EDİLEN AMA HİÇ MERADA GÖRÜLMEMİŞ BİR KÖPEKTİ ORADA YARIŞAN KÖPEKLER ARASINDADA BİR ÇOK YAVRUSU VARDI VE BEN DAHİL HERKEZİN MERA PERFORMANSINI MERAK ETTİĞİMİZ BİR KÖPEKTİ YARIŞA SALINMASINI BİZZAT BİZ İSTEDİK VE ISRAR ETTİK SALINMASI İÇİN ŞİMDİ EĞER SENİN RAHATSIZLIĞIN HAKEMLERDEN BİRİNİN KÖPEĞİ OLMASIYLA ALAKALIYSA BİZ BUNU ART NİYETLİ DÜŞÜNENLER OLABİLİR DİYE KENDİ ARAMIZDA DÜŞÜNDÜK VE VİDEO GÖRÜNTÜLERİNDEN BAK VE İSTERSEN  CEVABINI BURAYA YAZ LÜTFEN OSCARIN PUANINI BEN YANLIZ VERDİM BÜLENT KORZAY PUANLAMAYA KATILMADI KEŞKE BUNU TAKİP ETSEYDİNDE  BÖYLE SORULAR  SORUP BU DURUMA DÜŞMESEYDİN ALİ .4..ALİ ŞİMDİ MADEM DÜNYA YARIŞLARINDAN BAHSEDİYORSUN DÜNYADA HİÇ KÖPEĞİN KARŞISINA GEÇİP KUŞ UÇURULURKEN STOP DİYE BAĞIRAN HANDLER GÖRDÜNMÜ SORUYORUM SANA KENDİN ORADA BİZE SÖYLEDİN KARŞISINA GEÇİP STOP DESEYDİM DURURDU DİYE VARMI BÖYLE BİR UYGULAMA ALİ DÜNYADA YARIŞMAYA BAŞLARKEN BİZDEN 20 DAKİKA İSTEDİN KÖPEĞİM GEÇ AÇILIYOR DİYE DÜNYADA BÖYLE BİŞEYDE YOK ALİ YARIŞAN HER KÖPEĞİN SÜRESİ VE HAKKI EŞİTTİR SENİN KÖPEĞİNİN ÖNÜNDEN FERMADA YATARKEN ATILDIDA KUŞ ÖBÜR KÖPEĞE ÇAKTIRMADANMI ATILDI ALİ KÖPEĞİN FERMADA KUŞU KOVALAMAMA EĞİTİMİ ZAYIF ALİ BUNU SENDE BENDE HEPİMİZ AÇIKÇA GÖRÜYORUZ RAFF BU KONUDA CİDDİ EĞİTİM ALMIŞ BİR KÖPEK GÖZÜNÜ BİLE KIRPMADI HAYVAN VE BU HAREKETİYLE DİREK ÜSTÜNLÜK SAĞLADI. ALİ  BU YARIŞ İÇİN HIRS YAPMIŞ OLABİLİRSİN  KÖPEĞİNDEN DAHA ÇOK ŞEYDE BEKLEYEBİLİRSİN AMA İSTEDİĞİN OLMADI DİYE BU TARZ SORULARLA LÜTFEN BAHANE ARAMA YUKARIDA YAZDIĞIN GİBİ SEN EFENDİLİĞİNİ BOZMA YİNE BİRAZ DAHA ÇALIŞ SETTER VE HANDLER  NASIL OLUR BİZE GÖSTER ALİ DOĞRUSUDA BUDUR HATAYI KENDİNDE ARA ÖNCE BELKİ BİZDEDE HATA OLABİLİR AMA SORDUĞUN SORULARDA DEĞİL HATALAR VERDİĞİM CEVAPLARIN HEPSİNİN ARKASINDAYIM ANLATTIKLARIMLA VİDEO GÖRÜNTÜLERİNİ KARŞILAŞTIR VE ELİNİ VİCDANINA KOY ALİ SORULARIMA MANTIKLI CEVAPLAR VERİCEK BİRİ VARDIR HERALDE DEMİŞSİN BEN NORMALDE PRENSİP OLARAK HAKEMLİK YAPTIĞIM YARIŞLARDA VERDİĞİM KARARLARLA ALAKALI BÖYLE AÇIKLAMALAR YAPMAM ÇÜNKİ UZAR GİDER  AMA HAKKININ YENDİĞİNİ  ZANNEDİYORSUN VE BUNU BİRKAÇ AYRI YERDEN DAHA  DUYDUM ONUN İÇİN SANA YAZDIM İNŞALLAH KAFANDAKİ SORULARA MANTIKLI CEVAPLAR VERMİŞİMDİR ALİ SHOWDOGS KENNEL  POZİTİF EĞİTİM MERKEZİNE BİR DAHAKİ YARIŞTA BAŞARILAR DİLERİM HADİ KAL SAĞLICAKLA
Bülent ŞAHİN
1977 İSTANBUL

Çevrimdışı Ali ACELE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 16 Nisan 2011, 19:57:43 »
bülent bu anlattıkların seni vijdanen rahatlatmiş olabilir  bana aradıgım cevapları veremedin zaten önemlide değil artık  sen bilirsin deyince otam yumusarmış sen bilirsin .
Ali ACELE
1978 sakarya

Çevrimdışı Kadir MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 16 Nisan 2011, 20:15:52 »
ALI ACELE kardesim haksizlik oldu diye yaziyorsun ona buna bahane ediyorsun .SIZLER GIBI EGITIMCIYE BUNU YAKISDIRAMADIM .ben sahsen geldim senin kopegin cok guzel oldugunu diye tebrik etim.BIZLERIN O YARISLARA KATILIP DERECE YAPCEZ DIYE SORUNUMUZ YOK BIZLER ORADA BULUNUP OGUZEL DEGERLI  ISTANBUL SETTER KOPEK SEVERLERIN YANINDA OLMAK  ONLARA DESDEK VERMEKDI .Sizler EGITIMCI OLARAK bu tur yarislarda STOP  komutu nun nekadar onemli oldugunu bilmen gerekirdi .Ben sahsen KOPEKLERIMIZ FERMADAYKEN KOPEGINIZIN FERMASI SABITSE TASMA KOYMA GUZEL GORUNSUNLER DIYE SIZ EVET SABIT DEDINIZ FERMADAN SONRA GENE KOSUP TASMAYI TAKDINIZ OLMADI SONRA BENI KOPEGIN ARKASINA KOYDULAR FALAN FILAN DIYE SOYLENIYORSUN .RAF 3NCU GELDI AMA SIZLERIN KOPEGINIZ GIAN HERKEZIN BEGENISINI ALDI BU TUR YAPTIGINIZ ELETIRILER SIZIN GIBI BU ISE GONUL VERMIS EGITIMCIYE BEN SAHSEN DOGRU BULMUYORUM VE KIMSEGI SUCLAMA HERKEZ VERILMIS GOREVI SONUNA KADAR EN GUZEL SEKILDE YAPTIGINA INANIYORUM ALI KARDESIM BASARILAR DILERIM ITANBUL,DA OGUZEL DOSTLARA SELAM
Kadir MEMİŞ
1964-Greece/Kos

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 17 Nisan 2011, 00:10:59 »
bülent bu anlattıkların seni vijdanen rahatlatmiş olabilir  bana aradıgım cevapları veremedin zaten önemlide değil artık  sen bilirsin deyince otam yumusarmış sen bilirsin .
ALİ ARKADAŞIM KİMSEYE BAHENE ARAMA GIAN GÖREVİNİ EKSİK YAPIYORSA SEBEBİ HAKEMLER VE GIAN DEĞİL ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM MALESEF SENSİN  O YÜZDEN EKSİKLERİNİ İYİ ANELİZ EDİP  DERS ÇIKARMAK LAZIM VİDİOLARDA ÇOK DAHA İYİ DURUMDA SETTERLER VARDI AMA ELENDİLER SEN DERECE YAPTIN SÜLEYMAN METİNİN REDOSUDA EN AZ GIAN KADAR GÖREVİNİ EKSİKSİZ YAPTI  AMA HİÇ İHTİRAZ ETMEDİ NEDENİ EĞİTYİMCİ OLDUĞU İÇİN EKSİKLERİNİ ÇOK İYİ BİLDİĞİ İÇİN KÖPEĞE OTUR KALK  İTAHAT ÖĞRETMEK VEYA FERMA ETTİRMEK  EĞİTİMCİ OLDUĞUNUZ ANLAMINA GELMEZ AV MERA YARIŞMALARINDA KRİTERLERİ TAM OLARAK YERİNE GETİRMEK İÇİN KÖPEĞİNİ KISATLAMAMAKDA VAR İŞİN İÇİNDE BUDA GIANIN SUÇU DEĞİL BU OLUMSUZLUKLARDAN DERS ÇIKARIP BİR DAHAKİ YARIŞMAYA ÖYLE HAZIRLANMAK LAZIM ADAPAZARINDA GÖRÜŞMEK ÜZERE.
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2011, 00:12:45 Gönderen: Saadettin BIYIKLI »