Gönderen Konu: AYHAK BİLGİLENDİRME DUYURUSU "Avın Yasaklanması konusun da" 08.Ocak.2015  (Okunma sayısı 1536 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
AYHAK BİLGİLENDİRME DUYURUSU

08.Ocak.2015 perşembe günü başkanımız İlhan DEVECİ' yi Av Yönetimi Daire Başkanı Cemal AKCAN bey arayarak kış koşulları ile ilgili düşüncelerini sormuştur. Başkanımız, kış koşullarının normal seyrinde olduğunu, zaten keklik ve tavşan avcılığının sona erdiğini, avcılarımızın özellikle ördek avcılığına yeni başladığını su kuşlarının bu koşullardan zaten etkilenmediğini, çulluğun ise çok çabuk yer değiştirerek ılıman bölgelere hemen göç ettiğini ve bulmakta dahi zorlandıklarını ifade etmiştir. Bu anlamda avcılığın yasaklanmasını gerektirecek bir durumun olmadığını vurgulamıştır.
Cemal Bey ise bu tür konularda "avcımıza da danışma ve birlikte karar almak" ilkesine vurgu yapmıştır.
Müteakibinde ise, başkanımız şahsına ait olan bu görüşlerin kurumsal nitelik kazanması ve demokratik yaklaşımlarının da gereği olarak yönetim kurulu üyeleriyle paylaşıp resmi görüş olarak sunabileceklerini ifade etmiştir.
Cemal Bey'de gün içerisinde cevap verilmesini rica ederek konuşma tamamlanmıştır.
Yapılan konuşmadan sonra AYHAK yönetim kurulumuz üyelerine ulaşılmış, Federasyon başkanları ile görüşülmüş(KAYHAF dahil), AYHAK'a bağlı danışmanlardan bilgi alınmış ve tüm bu görüşmeler neticesinde başkanımızın görüşleri ile birebir örtüşen sonuçlar elde edilmiştir.
Öğleden sonra Av Yönetimi Daire başkanı Cemal bey tekrar aranarak ifade edilen görüşler bir kez daha paylaşılmıştır. Cemal beyde bu görüşleri uygun bularak dikkate alacaklarını ifade etmişlerdir.
Bu anlamda konunun herhangi bir spekülasyona mahal verilmeden birinci ağızdan duyurulması ve avcımız adına doğruların her zaman en üst düzeyde gündeme taşındığının, bu konuda çaba sarf edildiğinin ve gerekli diyalogların her zaman avcı yararına kurulacağının bilinmesini rica ederiz.
Saygılarımızla.
AYHAK
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Gelişmeler hakkında böyle bilgilendirmeler olmasını beğendim. Hep böyle olmalı.

Bu arada sayın İlhan Deveci'den bir beklentim de bu aralar özellikle yerli kuşlarla ilgili bilgi toplamaya çalışması, popülasyonların bölge bölge izlenmesi için bir şeyler yapması. Akademik destek gerekir mi bilmiyorum ama en azından güvenilir kişilerden izleme raporları alması iyi olurdu. Aslında bu işler gelişmiş ülkelerde nasıl takip ediliyorsa öyle yapılması daha iyi. İlhan Bey'in üniversite içinden olması bir şans bence.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.