Gönderen Konu: Tüfek (armsan) fişek sıkıştırıyor. Önerilerinizi bekliyorum.  (Okunma sayısı 8648 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Merhabalar uzun süredir atış yapmıyordum. Bugün akşamdan tüfeği temizleyip 20-25 kadar tek kurşun atışı yaptım. Tüfek 4-5 kere doluyu alırken tutukluk yaptı. İlk aldığım zamanlarda da yapıyordu ancak attıkça düzelir deyip geçiştirdiler armsan facebook grubunda. Tüfek armsan paragon grande (89mm)sentetik modeli. Sizce sorun nereden kaynaklı. Resimde sterling marka fişek gözüküyor ancak meca tek kurşunda da aynısını yaptı. Tecrübeli ustalarımızın önerilerini bekliyorum.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Mehmet Bey, özelden de mesaj atıp sormuşsunuz, benim aldığım grande modelinde bu tip sorunla henüz karşılaşmadım.
Ruhsata işletmeden önce, deneme sürecinde tüfeği bir hayli zorlamıştım.
Sadece 2 defa sorun oldu;
*Yaf marka 30 gr fişekte kovandan kaynaklı tıkanıklık yaşadım. Kovan çok yumuşak olduğundan ezilip sıkışıyordu ( elimizdeki diğer yarı oto tüfeklerde de aynını yapıyor )
*Bir de normal pistonla 3. sıradaki 40 gr fişekte mekanizma geride kalması gerekirken kapandı.. Sanırım çok sert gidip geldiği için.
Kırmızı pistonla denedim herhangi bir sorun yok..

Sizinkinde sanırım fişek yatağına girerken ağızda takılma yapıyor gibi bir durum var. Servisle görüşün bence, halledilmeyecek bir sorun değildir..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Yasin ALAN

• AvlakForum Üye
  • *
Mehmet Bey,

Tabii resimlerle net birşey söylemek zor ama kaşık, fişeği, atım yatağına tam hizalama yapamıyor gibi görünüyor. Tutukluk yapan fişeklerde yapısal bir bozukluk yoksa, fişekler  boltu son atıştan sonra geride kiltleyebilecek kudrete sahipse, kısaca fişeklerde sorun yoksa, armsan tüfeği olan bir arkadaşınızın tetik grubunu söküp sizin tüfeğinize takıp bir deneyin bakalım. Ve başka fişeklerle...

Evde 12 ga. dummy fişekleriniz varsa yavaşça bir manevra da yapabilirsiniz kaşığın hizalamasına bakmak için ama dolu fişeklerle lütfen doldur boşalt yapmayınız.

• Glock 19 Gen 4
  • Benelli Supernova
  • Stoeger M3K
  • Armsan RS S1
1985 - Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
Mehmet Bey, özelden de mesaj atıp sormuşsunuz, benim aldığım grande modelinde bu tip sorunla henüz karşılaşmadım.
Ruhsata işletmeden önce, deneme sürecinde tüfeği bir hayli zorlamıştım.
Sadece 2 defa sorun oldu;
*Yaf marka 30 gr fişekte kovandan kaynaklı tıkanıklık yaşadım. Kovan çok yumuşak olduğundan ezilip sıkışıyordu ( elimizdeki diğer yarı oto tüfeklerde de aynını yapıyor )
*Bir de normal pistonla 3. sıradaki 40 gr fişekte mekanizma geride kalması gerekirken kapandı.. Sanırım çok sert gidip geldiği için.
Kırmızı pistonla denedim herhangi bir sorun yok..

Sizinkinde sanırım fişek yatağına girerken ağızda takılma yapıyor gibi bir durum var. Servisle görüşün bence, halledilmeyecek bir sorun değildir..
Emrah bey teşekkür ederim. Düşük gramajlarda (28-30 gr gibi)  benimki bazen doluyu bile almadığı oluyor ama burada sıkışıklık olunca size de sormak istedim.

• Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

• AvlakForum Üye
  • *
Mehmet Bey,

Tabii resimlerle net birşey söylemek zor ama kaşık, fişeği, atım yatağına tam hizalama yapamıyor gibi görünüyor. Tutukluk yapan fişeklerde yapısal bir bozukluk yoksa, fişekler  boltu son atıştan sonra geride kiltleyebilecek kudrete sahipse, kısaca fişeklerde sorun yoksa, armsan tüfeği olan bir arkadaşınızın tetik grubunu söküp sizin tüfeğinize takıp bir deneyin bakalım. Ve başka fişeklerle...

Evde 12 ga. dummy fişekleriniz varsa yavaşça bir manevra da yapabilirsiniz kaşığın hizalamasına bakmak için ama dolu fişeklerle lütfen doldur boşalt yapmayınız.
Yasin bey cevabınız için teşekkür ederim. Bana da öyle geldi. Sanki alttan çekilen resimde kaşık sağa meyilli gibi duruyor. Gerçi fotoğrafın çekim açısından da olabilir.

• Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kardesim yukarda da ustalar belirtmis eger fiseklerin agiz kisminda sorun yoksa bu sekilde fisek sikistirmasinin sebebi %99 kasiktandir cunku daha once uzumlu marka bir tufegim vardi ayni sorunla karsilastim tetik tertibatindaki yaylar ve kasigi degistirince sorun cozulmustu
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
    Mehmet kardeşim merhaba... bence problem kaşık takımı... o grubu değiştirince düzeleceğini umuyorum... fabrikanın değiştirmesi gerekir.
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

• AvlakForum Üye
  • *
Kardesim yukarda da ustalar belirtmis eger fiseklerin agiz kisminda sorun yoksa bu sekilde fisek sikistirmasinin sebebi %99 kasiktandir cunku daha once uzumlu marka bir tufegim vardi ayni sorunla karsilastim tetik tertibatindaki yaylar ve kasigi degistirince sorun cozulmustu
Ersin bey teşekkür ederim cevabınız için. Başka fişeklerde de aynı sorunu yaptı. Yaf ve meca nın tek kurşunlarında ve bazı saçmalarda aynı problem oluştu. Kaşıktansa kolay. İnşallah kaşıktandır. Tetik grubunu çıkarıp bakacam akşam. Çok anlamam ama gözüme çarpan birşey olursa fotoğrafını atarım buraya.

• Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

• AvlakForum Üye
  • *
    Mehmet kardeşim merhaba... bence problem kaşık takımı... o grubu değiştirince düzeleceğini umuyorum... fabrikanın değiştirmesi gerekir.
Teşekkür ederim abi fabrika ile görüşecem. Eğer çok uzun sürerse kendim de alıp takabilirim gerçi ama fiyatı nedir bilemiyorum. Çünkü fabrikaya gitti mi tüfek gelmek bilmiyor.

• Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bu durumda size verilecek en güzel öneri :

SATIN KURTULUN.
1982-Mersin

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Arızalı dese alan olmaz sağlam dese helal olmaz bu durumda satarak nasıl kurtulmuş oluyor?
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

The following users thanked this post: Özhan ÖZBAY, Yasin ALAN, Mehmet Sabri MUTLUER

• AvlakForum Üye
  • *

SATIN KURTULUN.
Doğu bey armsanın yorumlarına güvenip çift namlu olarak aldım. Tüfeğin açı ayar pulunu kullanarak kendime tam uyumlu hale getirdim. Bana uygun bir tüfek o yüzden satmak istemiyorum. Satacak olsam bile bu haliyle zaten satamam. Şimdiki aklım olsa hiç bulaşmazdım tabi ama olan oldu bir kere. Facebookta armsanın grubuna aynı fotoğrafları yollayıp durumu izah ettim. Ancak onaylamadılar. Boy boy ördek fotoları ile üstüne armsanla her av şöyle iyi böyle iyi yazsaydım anında onaylanırdı.

• Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Sn.Yazar,
Servis için yarım saatlik iş, İstanbul'daysanız randevu alarak kendiniz götürünüz aynı gün içinde halledebilirler sorunu, en kötü tetik tertibatını 2 dakikada değiştirirler..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz

SATIN KURTULUN.
Ben tamda bunu yaptım.
Kurtuldum hamdolsun.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
Ben tamda bunu yaptım.
Kurtuldum hamdolsun.
Suat abi sizin başınıza gelenleri baştan sona  okudum. Üzücü bir durum olmuş maalesef. Kullanıcıların çoğu armsandan memnun. Biz şansız tayfadanız maalesef.  Tamir ettirip deneyecem. Olmazsa satarım namlularını teker teker ne kurtarsak kar.

• Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı M.Burak METİLLİ

• AvlakForum Üye
  • *
Suat abi sizin başınıza gelenleri baştan sona  okudum. Üzücü bir durum olmuş maalesef. Kullanıcıların çoğu armsandan memnun. Biz şansız tayfadanız maalesef.  Tamir ettirip deneyecem. Olmazsa satarım namlularını teker teker ne kurtarsak kar.

Alper bey bu basit bir sorun anladigim kadariyla tufeginizde attiginiz yeri vuruyor o yuzden bence servise yollayin 1 gunluk basit bir is. Yerli veya yabanci her tufekte sorun cikar eger servis cozum bulmazsa farkli arayis icine girersiniz. Bence tufeginizin kiymetini bilin.
Mehmet Burak METİLLİ
1985 / SERİK / KOCAELİ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz

Alper bey kardeşim
Emin olunuz bende keşke memnun kalsaydımda  buralarda göğsümüzü gere gere anlatsaydık.
Lakin sıfır alınan bir ürün tamire gidince benim içime sinmedi.Ve bu psikolojiyle yaşamak istemediğimden düzeltildikten sonra sattım.
Ve yerli y oto  tüfek işini bitirdik.Bir daha da almam herhalde..
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Merdan KAÇAR

• Müdavim Üyemiz
Tüfeğin kaşığında sıkıntı var. Gönderin tetik tertibatınızı yenisini göndersinler. Başka fişek yakıp zarara girmeyin. Moralinizi de bozmayın Armsan 612 vardı bende. Tüfekle ilgili olmayan bir nedenden satmak zorunda kaldım. On numara silahtı.  Fişeği her türlü namluya sıkıntısız sürüyordu. İyi markadır. Ama kalite kontrolü maalesef ülkedeki her firmanın en büyük eksiklerinden.  Armsan da bundan beri değil.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2018, 23:49:08 Gönderen: Merdan KAÇAR »
Merdan KAÇAR
1970-Ankara

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Arızalı dese alan olmaz sağlam dese helal olmaz bu durumda satarak nasıl kurtulmuş oluyor?

Arızalı veya kazalı bir aracı dürüstçe nasıl satıyorsak öyle satacak.Arızalı diyecek veya tamir ettirip ,şurasından tamirat görmüştür diyecek.

Helal mi ,haram mı orasına allah karışır.
1982-Mersin

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Doğu bey armsanın yorumlarına güvenip çift namlu olarak aldım. Tüfeğin açı ayar pulunu kullanarak kendime tam uyumlu hale getirdim. Bana uygun bir tüfek o yüzden satmak istemiyorum. Satacak olsam bile bu haliyle zaten satamam. Şimdiki aklım olsa hiç bulaşmazdım tabi ama olan oldu bir kere. Facebookta armsanın grubuna aynı fotoğrafları yollayıp durumu izah ettim. Ancak onaylamadılar. Boy boy ördek fotoları ile üstüne armsanla her av şöyle iyi böyle iyi yazsaydım anında onaylanırdı.

Kardeşim yeni alacağın tüfeğin de açı ayar pulları olacak haliyle,onu da kendine göre ayarlayabilirsin.Veya bu işe gönlü verdiysen göndereceksin Abdullah Kara'ya sana uygun dipçik yapacak.

Bu tüfeği de tamir ettir ve satacağın zaman tamirat görmüştür diyerek sat.Kimseyi kandırmak zorunda değilsin.Zarar tabi ki kaçınılmaz.Ancak avda seni rezil etmesi ettiğin zarardan çok daha büyük olacaktır emin ol.

Maddi gücün varsa da Benelli, Franchi veya Beretta'nın orta sınıf ekonomik modellerine bak.
1982-Mersin

• AvlakForum Üye
  • *
Asla arızalı tüfeği başkasına satmam. Namluları satarım teker teker ne kurtarsak kar. Çünkü namlularda sıkıntı yok. Gerçi grande çok kullanılan bir model değil onun namlusunu alacak olan da pek çıkmaz. Fabrikaya götürecem pazartesi günü. İnternette rusların videosunu izledim. Birebir aynı tüfek. 24 gramı dahi atıyor. Hem de züber. Benimki geçtim 24 ü 32 yi bile zor atıyor. Bu işte gerçekten bi gariplik var. Fabrikadan düzelmezse kendim phonema nın icra yayını alıp takıcam. Mekanizma diğer otomatiklere göre zor kuruluyor bariz.

• Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Osman Can DURAN

• AvlakForum Üye
  • *

Yanlış görmediysem kaşık sürtme yapmış bence çok büyütülecek bir şey yok fabrikada hemen çözerler önemli olan attığı yeri vursun yerli silahlarımızda maalesef sık görülen bir problem gerisi hallolur bence.
1999-Bucak Burdur

• Expert Üye
Sn.Yazar
Bu kadar basit bir problemden dolayı tüfek gözden düşmemeli,
Benim Benelli yada Beretta'larla yaşadığım sorunları yazacağım , inanınız zor tüfek alır insanlar.
Fabrikası aynı ilinizde hepsi birkaç saatlik iş...Can sıkmaya ve satmaya değmez...
Saygılarımla.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: M.Burak METİLLİ

• Expert Üye
Tüfeğin tetik tertibatını yan koyup dikkatli bir şekilde kaşığa sağdan ve soldan lastik tokmak vb. ile ikişer kez vurunuz sorun %90 çözülür.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
Bu işlemi yaparken tertibatın kaşık harici kısmı boşta olmalı ve darbeye maruz kalmamalı.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI