Gönderen Konu: avbisten yapılan kaçak avcı ihbarı  (Okunma sayısı 1835 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atilla ÖZEN

• AvlakForum Üye
  • *
avbisten yapılan kaçak avcı ihbarı
« : 14 Kasım 2018, 16:08:32 »
avbisten yapılan kaçak avcı ihbarı ne derece ciddiye alınıyor? ayrıca ihbarı yapan kişi deşifre ediliyormu?
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2018, 16:10:17 Gönderen: Atilla ÖZEN »
Atilla ÖZEN
1978 SAMSUN

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: avbisten yapılan kaçak avcı ihbarı
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2018, 16:45:50 »
Avbis ihbarlara bakmıyor.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Atilla ÖZEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2018, 17:03:09 »
ihbar bölümü niye koymuşlar ozmn
Atilla ÖZEN
1978 SAMSUN

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2018, 11:15:31 »
Avbis'de av geri bildirim bölümü de yapmışlar. Yani kaç tane ne vurdun bildiriyorsun. Biz kaç kere geri bildirim yaptık acaba. Biz nasıl bakıyorsak olaya onlar da öyle bakıyor sanırım. Samsun'da ördek avı ne durumda acaba Atilla Bey.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Atilla ÖZEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2018, 15:39:22 »
Akif bey biz avcılar şahısız onlar (AVBİS) ise kurum. yani bizim mecburiyetimiz yok bunu yapmaya, ama onların var. AVBİS, bizim gibi resmi ve yasal avcıların  haklarını korumakla, yasal olmayan avcıları ve kural dışı avlananları tespit edip yetkili kuruma bildirerek cezalandırılması sağlamkla mükellefler.yapılan ihbarları değerlendirmek zorundalar. aksini yapmak gibi bir lüksleri yok bence. bu durum için siz ne düşünüyorsunuz? öyle değilmidir?
Atilla ÖZEN
1978 SAMSUN

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2018, 17:14:55 »
Ben de aynı durumu ifade etmeye çalıştım zaten. Adamlardaki rahatlık bizden fazla. Telefonla yapılan ihbarlara bile gelmiyorlar. Samsun'da bir gün orman müdürlüğünde bir mühendis abimizle sohbet etme şansı buldum. Avcılarla mücadele ediyorsunuz ama örneğin ziraatte kullanılan zehirli gübrelerle(bir kaç sene önce bomba yapımında kullanılması sebebiyle yasaklanan gübre sanırım)  ilgili ne yapıyorsunuz diye sordum.
Özellikle keklik popülasyonuna çok zarar verdiğini kabul etti ama o tarım bakanlığını alakadar eden bir durum,bizi bağlamaz dedi. Tarım bakanlığına bu konu ile ilgili bir yazı yazılsa ,birlikte bir çalışma yapılsa dedim. Pek oralı olmadı.  Yani niyetler doğru olmadıktan sonra ne yaparsan yap.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Adem YEŞİLYURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2018, 18:28:43 »
Kaçak avcı ile yasal avcı arasındaki fark nedir? Bence tek fark birinin cebinde bir miktar paranın eksik olmasıdır. Avbis'e vs bir miktar para veren yasal avcı oluyor. Peki yasal avcılar ne derece bilinçli avcılık yapıyor? Yada kaçak avcılar her seferinde katliam mı yapiyor? Kaç tane yasal avcı kotayı doldurunca avı bırakıyor? Elbette kanunlara, kurallara uyulmalı ama evvela bilinçli davranmalı. Sözüm meclisten dışarı...
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2018, 18:30:01 Gönderen: Adem YEŞİLYURT »
  • Huğlu 103 CE Süperpoze 71 cm
1980 Erzurum

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2018, 20:30:17 »
 Naçizane düşüncelerin,

avbis , kaçak av ihbar hattı vs. mak kararları vs. ülkem avcısına hizmet ediyor bunun içerisinde legal ve illegal avcı olmak üzere iki kısım halinde meralarda avcılar av yapıyor .

ben belgeli avcıyım kurallara ve limitler nekadar dolmasada günlük kotaları yıllardır bir sezon boyunca bile dolduramazken belgesiz veya izinsiz ava çıkmadım çıkmamda, çünkü bana cezai müeyyideyi usulsüzlük durumunda kabahatler kanunu çerçevesinde uygulayacak kurumdan madden daha zengin değilim bu bir,.. ikincisi ben vicdani limitler dahili av yapan bir avcıysam doğanın döngü işleyişine sevgim ve saygım var onu baltalayacak hiç bir teşebbüsüm olmadı olamaz yaban hayatı benden kalıcı veya baltalayıcı bir hareket göremez,.. üçüncüsü bana üvey evlat muamelesi yapan benden yana olmayandan yiyeceğim ceza inatla bende gurur yapar ben o cezayı yemem arkadaş çünkü yiyecek bir teşebbüsüm olmadığından o cezayı yemem diye kesin ve net konuşuyorum.

aslında ceza uygulaması olmasa belgesiz avlanırım bukadarda net söylüyorum, maliyeye yatan yivsiz tüfek harcı yıllardır kalkacak denildi ve avcı uyutuldu.

ama buda bir gerçek hak verilmez alınır camia olarak biz sahipsiz olunca şamar oğlanına döndük birlik olup tek çatıda toplanamazsak tek yumruk olup legalize iş yapacak önder liderliğinde ilerleyemezsek bu şimdiye kadar böyle gelip böylede gidecektir.

rüya ama benimkisi umut dünyası ya göl maya tutarsa nasreddin hoca misali,..

''avcılığı avcılar yönetmeli''

diyorum ben.

eğitimden geçecek çok meşakkatli bu yolda ve ata mirasını gururla devredeceğimiz yeni avcılarımızında bilinçle doğaya sevgi ve saygı duyan bir nesli yetiştirmek ümidiyle esenliklerle kalınız avcı dostlar.

saygılarımla.

« Son Düzenleme: 19 Aralık 2018, 20:34:38 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN