Gönderen Konu: Armsan A 612 DW Sporting ya da extreme atış için otomatik kullanan oldumu ?  (Okunma sayısı 4056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
  • hayat kimseyi kıracak kadar uzun değildir
selamlar
konuyu nereye açıyım diye baktım ama sonuçta bende trapçıyım
ve tom knapp veya tim bradley veya patrick flanigan veya Kenneth Aspestrand gibi  atışlar yapmak için
(gerçi ne kadar becerebilecez kendi çapımızda tabii) otomatik tüfek merakı başladı
(ne zamandır varda işte şimdi alabilirim die hesap ediyorum)
aramızda böyle atışlara merakı olan, yapan , bilen veya benim gibi merak eden veya fikri olan varsa
yorumlarınızı beklerim
link teki videoları da  izlemenizi tavsiye ederim (bu tom knapp ın tüfeği CZ de Türkiye de üretiliyormuş bilen var mı ?)
bool kırıklı plaklar dilerim hepinize

Ali Lortoglu

Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
Hocam bu adamlar gibi tüfek atmak için binlerce fişek yakmamız lazım ve başka işimiz olmaması lazım :) Tom Knapp'ın dünya rekorunu izleyince "Bu adam insan mı?" diyesim geliyor..Cz nin HUĞLU ile bağlantılı olduğunu biliyorum sitelerinde bakın ne yazmışlar.

CZ'nin yeni hat Av tüfekleri av tüfeği yapımında tarihi 75 yıldan fazla olan saygın bir firma tarafından üretilmiştir. Av tüfeklerimizin yapıldığı Türk kasabasında, restoranlar, sinemalar, ya da internet kafeler yok , ancak , trap ve skeet sahaları var. Onlar av tüfeğini iyi biliyorlar..

http://www.cz-usa.com/products/view/wingshooter/

!
« Son Düzenleme: 29 Mart 2012, 09:24:34 Gönderen: Tolga GÜVENDİK »
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Aynen kardeşim  bu tüfek huğlunun malı yüklediğin videoda ki 20 kalibrenin gravürleri tipi modeli huğlu belli ;
bu adamlar eline aldığı tüfeği efsane yapanlardan birçok videoları var beretta  ile var benelli ile var  çoğunu seyrettim ayarı falan iyi biliyorlar tüfekte
federal premium gold medal marka fişek atıyorlar bu fişek zannedersem 7,5 numara , trapla aynı ya da yakın özelliklere sahip
(ben 8/9 falan atıyordur demiştim ama baktım şimdi gördüm)
neyse bu adamlar gibi atmamız mümkün değil ama bunlar 11/12 plak vuruyorsa bizde 4/5  ,  3/4  vursak yeter , bunlar gibi milyonlarca
fişek yakamasak da 3/5 koli yakarız canım keyfimiz olsun kahvede ,içkide,sigarada harcıyacağımıza (gerçi hiçbiri yok bende ama) 3,5 koli fişeğe
harcarız hem zevkimizi yaparız hem antreman olur hemde varsa yeteneğimizi geliştiririz diye düşünüyorum

teşekkürler ilgine

PARAMPARÇA PLAKLAR DİLERİM HERKESE
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Kemal SAV

• AvlakForum Üye
  • *
merhaba ben w 612 sıradan bir otomatikel trap atışı yapıyorum.. daha dogrusu yapıyordum bölgede trap atışlarında yan tarafdaki atıcının dikkatini dagıtıyor die yasakladılar.. fakat w612 ile geçtigimiz bir kaç haftaya kadar önce bu 15 de 12-11 gibi sayılarım vardı fakat şimdi sp tüfek kullanıcam hiç bir sıkıntı yaşanmadı gayet güze atışlar yaptım..bu arada ben bu işe yeni başladıgım için amatördeyim henüz:) bu arada da o tüfekleri huglu üretiyor.. bilginize..
Kemal SAV
1985 MANİSA

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
eyvallah kemal kardeşim helal
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
cz silahları huğlu tarafından üretiliyor bildiğim kadarıyla. ayrıca tom knapp, tim bradley gibi atıcıların yaptıkları trap atışı değil bunu belirtmek isterim. sanırım amerikalılar trick shooting diyorlar buna. türkçede tam karşılığı ne bilmiyorum ama gösteri amaçlı bir uğraş. tom knapp birsürü silahla bu atışı yapıyor illaki bir tüfeğe takılmana gerek yok. sportif bir tüfek olması gerekiyor bunu üreten yerli firmalarımız var. bence hafifte olmalı çünkü çok fala atış yapıyorsun. ayrıca çok masraflı bir iş kendine bir sponsor bulmanı tavsiye ederim zengin değilsen :D
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ayrıca bildiğim kadarıyla tom knapp ve tim bradley benelli atıcısı :D

şimdiden kolay gelsin
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
evet hakan bey ben trap dememiştim zaten  bu atışlara dediğiniz gibi trickshot ya da exhibition shooting gibi şeyler diyorlar tamamen tüfek tanıtımı için yapılan şovlar sanırım ;  (defalarca seyrettim hepsini dediğin gibi gösteri amaçlı ilgiyi tüfeğe çekmek için )  trickshot ve exhibition shooting manası (tam olarak olmasa da ) usta atışı , hızlı atış (el çabukluğu gibi) birşey
huğlu da bence kafayı çalıştırıp amerikan pazarında ki yerini pekiştirmek için tom knapp e güzel bir tüfek yapıp harika bir şekilde reklamını yapmış
helal olsun , bizde böyle hevesleniyoruz işte adamları görünce tabii, neyse paraya kıyar 3-5 koli fişekte biz yakarız canım vatan saolsun

eyvallah yoruma  rastgele
;D
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul