Gönderen Konu: 25 İN KIÇI ÇOK AĞIR 24 HER ZAMAN ATILIR AMA 25 ZORRRRR,ÇARESİ  (Okunma sayısı 3692 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
sevgili dostlarım bu sporun zorluğunu hepiniz çok iyi bilirsiniz.
neden yüksek skor çıkmaz yada 20 ye kadar manke yokken neden son 5 te 3.4 tane kaçar.
o ara sıkıntı başlar skor aklınızdan çıkmaz sayma başlar buda kasılmalara ve tetik çekememeye dizler titremeye beyin vucuda hakim olamamaya başlar daha çok sıktıkça daha çok kaçar.
kişi kendinden böyle bir skor beklemez iyi gittiğinin son anda farkına varır ve sistem çöker kendine güvensizliktir artık bu ve çok kötü bir şeydir.
antremanlarda daha rahat atılır aşırı bir beklentiye girilmez buda rahat ve stressiz atmayı sağlar dikkat ederseniz o zaman daha iyi skor çıkar .
ne yarışmada nede antremanda beklenti içinde atış yapmamalı her plakayı 1 tane düşünerek sağ çıkacak veya sol çıkacak düşüncesi ile istemeyin böyle düşünerek atarsanız düşündüğünüzden farklı yöne çıkarsa afallar plakaya yetişemez arkasında kalırsınız MANKE sesini duyarsınız.
mutlaka çıkacak yönü bilsenizde istediğinizde yarım metre ilerlemesini bekleyin sonra peşinden yani izinden
seri bir şekilde çıkarak reflxle plakanın kendine atın ve olabildiğince erken tetik çekin siwing onu yakalayıp toz edecektir.
verdiğiniz mankeyi resetleyip bir sonraki plakaya adapte olun eyvah demeyin zararı yok 24 le çıkarsınız.
23 te iyidir 115 yapar türkiye yarışmalarında her zaman sizi finale sokar.
antreman yaptığınız programları sıkça değiştirin ezber olmasın plakanın yönü zor veya kalayı yok .hatta derler en zor plaka orta plakadır bende katılıyorum buna.
türübüne oynamayın yaksa başlar kaçmaya ben iyi vuruyorum, acaba benim hakkımda ne konuşuyorlar
( bi önceki plakayı toz etti ya) öyle düşünürseniz kalan plakaların çoğu kaçar önünüzdeki işinize bakıp kutlamayı seri sonuna bırakın daha keyifli olur skor yüksek olur.
tetik çekme mesafeniz her zaman aynı yerde olmalı bu çok önemli plakanın açısına göre vucut dönüp beyin tetiğe basacaktır çok iyi geliştiğinizin farkına varıp güveniniz artacaktır plakalar daha kolay vurulacaktır.

çok çalışıp en iyiye ulaşmak mümkün rahat olup kendinden emin beklenti içine girmeden atmak başarıya giden yoldur bu benim fikrim bilgilerinizi sizden sonrakilere de aktarmak size saygı kazandırır tabiki takdir edene.rasgele

Erdal ÇİFTÇİ
1969 izmir 0 532 382 32 17

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: 25 İN KIÇI ÇOK AĞIR 24 HER ZAMAN ATILIR AMA 25 ZORRRRR,ÇARESİ
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2010, 10:58:04 »
bu bilgileri paylaşmaktan keyif alıyorum mehmet kardeşim 2011 senin için çok iyi geçer umarım başarılar dilerim.
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Orhan BİLGİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2010, 11:20:56 »
Umarım bu ve bunun gibi bilgi paylaşımları ve emekler sonucu bizim de dünya çapında adını duyman kimsenin kalmadığı bir sporcumuz olur
Orhan BİLGİN
1988 Mersin

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2010, 21:26:00 »
Ağzına sağlık Erdal abim...Anlattığın olayların neredeyse hepsi başıma geldi.... :)

Ama en son geçen sene İstanbul İstinyede çok sevdiğim bir ağabeyim final için baraj atıyordu... Resmen ayakların kontrolünü kaybetti :D :D Heyecanına yenildiğinden Alp Kızılsu barajı geçti...
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Bülent SOLMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2010, 19:34:04 »
şu uzun kış gecelerinde vakit geçmek bilmiyor.ben diyorum ki trap-skeet konusunu uzun kış gecelerinde işleyelim.hem iyi vakit geçirmiş oluruz hemde bildiklerimizi pekiştirir ,bilmediklerimizide öğrenmiş oluruz.bu konuda en çok sana görev düşüyor erdal kardeşim.emeklerini bizimle detaylı olarak paylaşmanı bekliyoruz.saygılarımla....
Bülent SOLMAZ
1969 ELAZIĞ

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2010, 10:49:41 »
haklısın bülentçim çok isterim inan çok yoğun işlerimden dolayı yazamıyorum ama yazıcam kolay gelsin .
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Bahattin ÖRTÜKOĞLU

• Müdavim Üyemiz
BÜYÜKSÜN USTA PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
  • BROWNİNG
  • BERATTA
  • BAİKAL
Bahattin ÖRTÜKOĞLU
1970 KASTAMONU
05327153381

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
EYVALLA bahattin kardeşim artık atıcıların kanı kaynamaya başladı bizde yeni konular açmaya başlayalım değilmi.
sezon yeni başlamasına bağlıyorum ama çok kötü skorlar atıyorum sanki bu spora yeni başlamış gibiyim
Erdal ÇİFTÇİ