Gönderen Konu: Bakalım Beretta Sahada Neler Yapıyormuş ?  (Okunma sayısı 39348 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Bakalım Beretta Sahada Neler Yapıyormuş ?
« Yanıtla #25 : 29 Eylül 2016, 09:00:35 »
Eh...  ^-^

Fena değil. Sunum iyi en azından.. Kaç para bu gŭnekli SO6 EL 'ler ?  ::)
İbrahim bey günekli deyince aklıma geldi nerede Nurettin dayı hiç sesi çıkmıyor
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #26 : 29 Eylül 2016, 10:19:01 »
Bilmiyoruz ki Uğur Bey , bir kayboluyor, tam kayboluyor :)

İbrahim bey günekli deyince aklıma geldi nerede Nurettin dayı hiç sesi çıkmıyor
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Uğur ŞENLİK

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 29 Eylül 2016, 11:35:56 »
En çok kullandığım ithal marka Beretta ama Beretta yı sevmiyorum :) bunu bende açıklayamıyorum 😆 neden ? :)  ama inkar edemeyiz sadece ben degil herkes için öyle en çok satan marka evet. Kendi adımada yine şunu söylim nerdeyse her modelini kullanip vay be ne Berettaymış harika silah diye hiçbirinde rastlamadım.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 29 Eylül 2016, 12:09:14 »
3 b artık sermayeden yiyor,eski efsane modellerinin karizmasıyla gidiyorlar,seri üretimde kalite gitgide düşüyor,önümüzdeki yıllarda neler olacakbakıp görecez nasipse.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Murat SUNGURTEKİN, İbrahim AYSU, İbrahim TUTKUN

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 29 Eylül 2016, 12:25:19 »
arkadaşlar  yıllardır bir türlü sevemedim bu markayı a 400 ü 304 işte 390 ı falan kullandım çokmu abartıldı çokmu büyüttüm gözümde hiçbirşey anlamadım 303 alıp bir deneyeyim oda beklediğim gibi değilse beretta devri kapanır  video da vurulanlar bile  hatır için düşmüş gibi sanki % 75 kötü izlenim bıraktı bende :o :o :o :o :o :o
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Sonay ŞEMEN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #30 : 29 Eylül 2016, 12:38:40 »
Evet aynen öyle... Sanki içlerinden bir tanesi pazardaki ortalama kaliteyi giderek aşağı çekiyor da, diğerleri de rekabet edebilmek için peşinden gidiyor...  ::)

3 b artık sermayeden yiyor,eski efsane modellerinin karizmasıyla gidiyorlar,seri üretimde kalite gitgide düşüyor,önümüzdeki yıllarda neler olacakbakıp görecez nasipse.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Sonay ŞEMEN

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 29 Eylül 2016, 14:19:02 »
şirket evlilikleri bu sektöre hiç yaramadı,kırma köpek gibi oluyor gitgide silahlar,browning winchesteri satın alınca winhesterin genleri yok oldu...beretta benelliyi alınca benellinin o asil elit çizgisi güngüne yok oluyor...
eskiden sık silah değiştirirdim keşfetmenin büyüsü beni dürterdi,ama şimdi birini satsan öbürünü alsan birbirinin birçok parçası sistemi aynı,browningle yaşlanmak istiyorum artık :)
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 29 Eylül 2016, 15:21:18 »
nedense tüm markalar için söylüyorum geri dahada geri gidiyorum hep eskiler daha cazip geliyor şuan bir auto 5 bir benelli black eagle 2  den bir beretta a 400 den hatta ve hatta browning a5 ten çok çok iyi kalitede geliyor bana .ve buna bağlı olarak ta eski alman geco ,hubertus ,rotwail fişekler ile avlanıyorum  iyi kalte tüfekte fişekte kuf kokacağına inananlardanım ördek avını çok kez yarım bırakıp dönmelerim  de bu yuzdendir
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 29 Eylül 2016, 15:43:17 »
bazen eski mke çiftemle ava giderim binlerce fişek onlarca tüfek var..en son gittiğimde aynı tarlada 100 metre içerisinde iki üveyk bir bıldırcın vurdum av toplam 5 dakika sürdü.keyif aldım.kendi yaptığım fişekle mke çifte le av yapmak bazen en güzeli geliyor..   

büyük firmalar teknoloji ile birlikte çizimler üretimler konusunda çok çeşitlilik sunmaya başladılar .Ancak bu seri üretim el işçiliğinin kattığı ruhu belkide bizim alışageldiğimiz kaliteyi öldürdü.

her yıl yeni model üretmek kadar kötü bir şey yok...birbirinin aynı tüfekler..

yaş eskidikçe eskiye rağbet ediyorum herhalde.. cz poldi bir çifte  browning b25 bir tüfek belçika ingiliz çifteler alman merkel pozeler gözüme daha hoş görünüyor. bir a5 16 cal otomatik denk gelse temiz alırım ...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Orkun ÜNLER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 29 Eylül 2016, 16:06:37 »
Tüfekler için bir şey demeyeyim ama, Mera meraya benziyor, av ava benziyor, kurzhaarı sevmem ama köpeklerde köpeğe benziyor. Bunlara baktıktan sonra ülkem ve şahsım adına bir kez daha üzüldüm. Bir kaç keklik kaldıracağım diye dağların başında aykkabın parçalanıyor o da yılmış 200 metreden kalkıyor. Gerisi hüzün...
  • Simson Suhl SXS ejektör 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g 222 SXS 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g. 222 SXS 16 Cal.
  • Akus OB O/U 12 Cal.
  • Huğlu 103 d O/U 12 Cal.
  • Yıldız SPZ-ME O/U 20 Cal.
Orkun ÜNLER
1972 KONYA

Çevrimdışı Sonay ŞEMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 29 Eylül 2016, 16:31:10 »
arkadaşlar  yıllardır bir türlü sevemedim bu markayı a 400 ü 304 işte 390 ı falan kullandım çokmu abartıldı çokmu büyüttüm gözümde hiçbirşey anlamadım 303 alıp bir deneyeyim oda beklediğim gibi değilse beretta devri kapanır  video da vurulanlar bile  hatır için düşmüş gibi sanki % 75 kötü izlenim bıraktı bende :o :o :o :o :o :o

Mustafa Bey, imza kısmınızdaki tüfeklerle ördek avı yapan birinin Beretta'nın tüfeklerinde bir espri bulma şansı olduğunu düşünmüyorum, özellikle Edirne gibi bir yerde. :)
  • IJ 58 MA SXS Baikal ( 73,5 cm )
  • Churchill Maxi-Mag 12/89 ( 61 cm - 71 cm ported)yarı otomatik
  • Ata CY ( 71 cm ) yarı otomatik
  • Kopay - Kurzhaar
1986 Tekirdağ

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • Çocukluğunda şahit olduğu avlarla avunan bir adam
« Yanıtla #36 : 29 Eylül 2016, 18:01:00 »
Beretta'ya düşman değiliz. Zira ötekiler de babamızın malı değil.
Ancak nihayet olarak birisinin Beretta'ya "Eyy Beratta, kendine gel." demesi gerek. Çünkü ülkemizdeki tüfek üretimi ile doğrudan bir ilişkisi vardır.

Öyle ki; ülkemizdeki av tüfeği üreticileri Beretta'nın pazar politikalarını kendilerine örnek almışlar, sonuç itibarı ile de sektör bir hiç üretir durumuna gelmiştir. Av tüfeği ekmek peynir gibi satılabilecek her yıl yeni bir numara ile pazara çıkacak bir şey değildir. işçilik, zariflik, estetik. mühendislik kaygıları taşımayan her üreticiye bizim, tüfek diye su borusu üretiyorsunuz deme hakkımız vardır.
Beretta'nın av tüfeği pazarını bit pazarına çevirdiği bu ortamda bizim üreticimizin artık Beretta pazar politikalarını bir tarafa bırakıp milli politikalar üretmeleri gerekmektedir. Bunun nasıl olabileceği konusunda da bazı öngörülerim veya önerilerim olmakla birlikte sorulmadan saçılmanın da bir alemi yoktur diye düşünüyorum. Ama üreticiler konuya sahip çıkarlarsa o zaman seve seve önerilerimi ortaya koyar, gerekirse bunun için mesai de harcarım.
  • Prestige Custom Sidelock E. S&S
  • Sauer Beretta S56 E. O/U
  • Beretta Xplor Action Semi Auto
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 29 Eylül 2016, 19:32:57 »
  Günümüz ekonomik model anlayışlarıyla (Tüm Dünya) bahsedilen eleştirilerin azalması mümkün değildir.. Özellikle 1971 den sonra başlayan paranın değerli metalle bağının kopması, muazzam bir parasal genişlemeye yol açtı..Bunun etkileri arz ve talep patlamasıyla kendisini göstermiştir..Böyle süreçlerde kar marjları estetiğin her zaman önünde görülür.Av tüfeği sektöründe butik, özel üretim gibi çalışan firmaları saymazsak dünyada durum budur..
  Tüm dünyadaki yoğun borçlanma,batık tahviller,gayri safi milli hasılasının yaklaşık on katı işlem hacmi(karşılıksız para) bu sistemi büyük bir balona çevirmiştir..Bu balon patlayınca geleneksel üretim süreçleri belki yeniden önem kazanır ve sanatsal tüfekler ediniriz..
  Her şeye rağmen Beretta A400 iyi tüfektir.. :)
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #38 : 29 Eylül 2016, 20:12:44 »
Değerli metalle bağının kopması derken Hakan Bey, örneğin altın ya da benzeri karşılığı olmadan sürekli basılıp dünya piyasasına salınan USD banknotlarını ve benzeri para basma politikalarını mı kastediyorsunuz?

Günümüz ekonomik model anlayışlarıyla (Tüm Dünya) bahsedilen eleştirilerin azalması mümkün değildir.. Özellikle 1971 den sonra başlayan paranın değerli metalle bağının kopması, muazzam bir parasal genişlemeye yol açtı..Bunun etkileri arz ve talep patlamasıyla kendisini göstermiştir..Böyle süreçlerde kar marjları estetiğin her zaman önünde görülür.Av tüfeği sektöründe butik, özel üretim gibi çalışan firmaları saymazsak dünyada durum budur..
  Tüm dünyadaki yoğun borçlanma,batık tahviller,gayri safi milli hasılasının yaklaşık on katı işlem hacmi(karşılıksız para) bu sistemi büyük bir balona çevirmiştir..Bu balon patlayınca geleneksel üretim süreçleri belki yeniden önem kazanır ve sanatsal tüfekler ediniriz..
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Hakan UYAR

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 29 Eylül 2016, 20:58:52 »
  Evet İbrahim Bey..Dünya ekonomisi dev bir balona dönüştü.Yakın gelecekte tüm dünyada hem siyasi hem ekonomik değişimler kaçınılmaz görünüyor.Böyle değişimlerde malesef trajik süreclerdir..
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Ali AKIL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 29 Eylül 2016, 21:32:35 »
   hakan bey son kelimenin kesinlikle doğru  seri üretim hataları  azda olsa var cok guzel tufektir
  • BERETTA 690 Field lll
  • BERETTA S686 L SIPECIAL
Ali AKIL
1986-Antalya

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Hakan UYAR

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 29 Eylül 2016, 21:44:10 »
Olura,itikatlarında zafiyet geliştiğini hissedebilecek olanların iman tazelemesi, ruh arınması ve zararlı olabilecek telkinlerin def-i için,kıdem kademe olarak az farklı bir kategoriden de olsa,temsil yeteneğinin yüksekliği sebebi ile seçtiğim bir görseli paylaşma gereği duydum :) ...Hergün enaz iki kere bakılması tavsiye olunur :) ...

resim yüke

Kamil Beyden cesur savunma iddialı taarruz.

Aşağıdakine de günde bir kez bak, hafta boyu sarhoş gez desek abartmış mı oluruz acaba?

Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #42 : 29 Eylül 2016, 21:50:36 »
Hiç olmayız...

Hatta, günde bir kez şu kürden de alınabilir  >:D

Aşağıdakine de günde bir kez bak, hafta boyu sarhoş gez desek abartmış mı oluruz acaba?

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Hakan UYAR, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 29 Eylül 2016, 21:58:50 »
Allahım sen aklımı koru.

Hiç olmayız...

Hatta, günde bir kez şu kürden de alınabilir  >:D

Fatih YAZICI 1964 
Bursa

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #44 : 29 Eylül 2016, 23:05:54 »

Fatih bey onu bizim cenah(beretta cemaati)için bir andaç küpe olsun :) diye koymuştum ama hariçten ziyaretçilere de açık tabi :D,bakınız babında ;D...Beretta, Mercedes in s serilerinin yanında daha hesaplı, yanılıyorsam bağışlayın, c serisi vb sunmasına benzer şekilde, hesaplı ürünler de arzeder malum olduğu üzere...Ve nasıl ki ucuz mercedeste yine de mersedesse ucuz beretta da beretta dır sonuçta :),(iyidir :))...

Yayınlamış olduğunuz(ve bilahare İbrahim bey in muhakkak ki "halisane" ::) duygularla peşinden getirdiği)gerçekten de klas örnekler in maalesef ki ucuz versiyon arzları yok...Bakıp bakıp yalanın sefiller politikası izleyen böylesi firmaların yanında sevgili beretta vicdani ve ahlaki yönlerden de farkını ve alicenap vasıflarını koyuyor  ama (sizi tenzih ederim,etsem mi ::)) global ezoterik yapılanmalar sevmezler böyle insani hümanist sermayeyi, eradike etmeye çalışırlar ve nitekim belli ölçülerde başarılı olduklarını da seri üretim süreçlerini kuvvetle bu odaklarca sabote ediş ve sonucunda artan şikayetler olarak matesüf müşahade etmekteyiz :( :)...
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2016, 23:08:41 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #45 : 29 Eylül 2016, 23:20:52 »
Tamam, bir kaç saniyeliğine kabul etmiş olalım, vicdani, ahlaki, insani, hümanist vs vs olduğunu ... Diyelim ki, bu erdemlerinden dolayı, o yandan çarklı kilit, lıkır lıkır bilmem neleri yapıyor.. Ok, bir kaç saniyeliğine kabul ettik... Burayı bir kenara attım.  :angel:

Şu andaç var ya, yayımladığınız. Küpe...  ^-^

Mesela, niye öyle küpelerde kendi çeliğini kullanmıyor da gidiyor "cermen" çeliğini kullanıyor. Sonra hümanistliği tutup, lıkır lıkır bir şeyler yapınca neden kendi çeliğini kullanası tutuyor ? Bu kısmı şeyettirebilir miyiz? Azıcık açabilirsek  >:D

Fatih bey onu bizim cenah(beretta cemaati)için bir andaç küpe olsun :) diye koymuştum ama hariçten ziyaretçilere de açık tabi :D,bakınız babında ;D...Beretta, Mercedes in s serilerinin yanında daha hesaplı, yanılıyorsam bağışlayın, c serisi vb sunmasına benzer şekilde, hesaplı ürünler de arzeder malum olduğu üzere...Ve nasıl ki ucuz mercedeste yine de mersedesse ucuz beretta da beretta dır sonuçta :),(iyidir :))...

Yayınlamış olduğunuz(ve bilahare İbrahim bey in muhakkak ki "halisane" ::) duygularla peşinden getirdiği)gerçekten de klas örnekler in maalesef ki ucuz versiyon arzları yok...Bakıp bakıp yalanın sefiller politikası izleyen böylesi firmaların yanında sevgili beretta vicdani ve ahlaki yönlerden de farkını ve alicenap vasıflarını koyuyor  ama (sizi tenzih ederim,etsem mi ::)) global ezoterik yapılanmalar sevmezler böyle insani hümanist sermayeyi, eradike etmeye çalışırlar ve nitekim belli ölçülerde başarılı olduklarını da seri üretim süreçlerini kuvvetle bu odaklarca sabote ediş ve sonucunda artan şikayetler olarak matesüf müşahade etmekteyiz :( :)...
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 29 Eylül 2016, 23:50:31 »
Fatih bey onu bizim cenah(beretta cemaati)için bir andaç küpe olsun :) diye koymuştum ama hariçten ziyaretçilere de açık tabi :D ,bakınız babında ;D ...Beretta, Mercedes in s serilerinin yanında daha hesaplı, yanılıyorsam bağışlayın, c serisi vb sunmasına benzer şekilde, hesaplı ürünler de arzeder malum olduğu üzere...Ve nasıl ki ucuz mercedeste yine de mersedesse ucuz beretta da beretta dır sonuçta :) ,(iyidir :) )...

Yayınlamış olduğunuz(ve bilahare İbrahim bey in muhakkak ki "halisane" ::) duygularla peşinden getirdiği)gerçekten de klas örnekler in maalesef ki ucuz versiyon arzları yok...Bakıp bakıp yalanın sefiller politikası izleyen böylesi firmaların yanında sevgili beretta vicdani ve ahlaki yönlerden de farkını ve alicenap vasıflarını koyuyor  ama (sizi tenzih ederim,etsem mi ::) ) global ezoterik yapılanmalar sevmezler böyle insani hümanist sermayeyi, eradike etmeye çalışırlar ve nitekim belli ölçülerde başarılı olduklarını da seri üretim süreçlerini kuvvetle bu odaklarca sabote ediş ve sonucunda artan şikayetler olarak matesüf müşahade etmekteyiz :( :) ...

Sizi anlayışla karşılıyorum Kamil Bey. Tabii Mercedes örneği biraz uygunsuz olmuş ama sonuç olarak ucuz Mercedes de Mercedes

Konuyu otomobille izah etmek işi biraz daha ilginçleştirmiş. (Aşağıdaki iki araba modelini yukarıda bahsi geçen iki sınıf tüfekle eşleştirme işine ben hiç müdahil olmadan tamamen size bırakarak insafınızı görmek istiyorum.

Morgan (Seri üretim değildir.)

« Son Düzenleme: 29 Eylül 2016, 23:52:46 Gönderen: Fatih YAZICI »
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #47 : 30 Eylül 2016, 00:00:11 »
Tamam, bir kaç saniyeliğine kabul etmiş olalım, vicdani, ahlaki, insani, hümanist vs vs olduğunu ... Diyelim ki, bu erdemlerinden dolayı, o yandan çarklı kilit, lıkır lıkır bilmem neleri yapıyor.. Ok, bir kaç saniyeliğine kabul ettik... Burayı bir kenara attım.  :angel:

Şu andaç var ya, yayımladığınız. Küpe...  ^-^

Mesela, niye öyle küpelerde kendi çeliğini kullanmıyor da gidiyor "cermen" çeliğini kullanıyor. Sonra hümanistliği tutup, lıkır lıkır bir şeyler yapınca neden kendi çeliğini kullanası tutuyor ? Bu kısmı şeyettirebilir miyiz? Azıcık açabilirsek  >:D

Sorulması gereken soru bu değildi esasında,yine bir hedef saptırma atağı seziyorum ;D,ama cevaplanabilir tabi ki :)...

Önce şeyden başlıyım;lıkır lıkır töhmeti altında kalacak bir kilit değil öncelikle yeter ki doğru toleranslarla bilhassa pasif elemanlar(recoil shoulders)işlenmiş olsun,zira aynı kiiltlemeyi boss purdey h&h,fransızların çoğu hatta browning winchester hatta hatta blaser de ufak tefek nüans farkları ile beraber kullanıyor :)...

Çelik meselesi o kadar ikinci üçüncü planda ki;en giriş seviyesi modelde ki çelik bile yeterli şartı sağlayan bir çelik,cr,moi excelsior nitelikli bir çelik ve aynı çeliğe itimadını üst so modellerin de de arasıra kullanmakla kalmıyor nadiren de olsa cermen çeliğini s serisi Berettalarda da kullandığı görülüyor nitekim ilanlarda var bir tane s58 :)...

Beretta nın problemi seri üretimini bir nizam intizama sokması ve çalışma disiplinini yeniden eski ciddiyetine kavuşturması zorunluluğu :)...Çelik melik çok çok tali,hatta mevzusu olmayacak konular :)... 
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #48 : 30 Eylül 2016, 00:09:33 »
Offf offf, saptırmalara bakın hele ya...

Şerhlerimi koyarak mı gideyim, yoksa toptan şerhimi yazıp sonra mı alt konuya geçeyim şaşırdım :D

"zira aynı kilitlemeyi" kısmına kocaman bir şerhi koydum, o kadar kocaman ki daha da kalkmaz... Boss, Purdey , H&H'ın yaptığı kilitleme aynısıysa , sofradan kalkalım, tatlıyı sonra yeriz :D İçlerinden sadece Winchester, o da Group Herstal'in (Browning, Winchester, Miroku iş ortaklığında) en ucuz , en alt segment tüfeği olan Winchester Select'te kullandı, sebebi, "madem rekabette bel altı vuruyor Beretta, böyle gerekiyor, biz de kilit sistemimizde maliyeti düşürürüz, ucuz tüfek yaparız, al yaptık, kilit sistemi Beretta'nınkiyle aynısı" demek için :) Diğerlerinin hiç birinin alakası yok Beretta'nın kilit sistemiyle, şerhimi koyuyorum lütfen müsaade edin :D

Bu arada, zaten biliyorsunuzdur, S58'lerin hepsi, farklı ve daha kaliteli çeliktir, S55,56 ve 57'den. S58'in lansmanı ve özelliği öyle. Ekserisi de cermen tabii ki...  Planı kaçıncı olursa olsun :) Ben soruma yanıt alamadım. Tali mi değil mi falan mı demiyorum ki ben :)

neden diyorum :)

Just , why ?

Sorulması gereken soru bu değildi esasında,yine bir hedef saptırma atağı seziyorum ;D,ama cevaplanabilir tabi ki :)...

Önce şeyden başlıyım;lıkır lıkır töhmeti altında kalacak bir kilit değil öncelikle yeter ki doğru toleranslarla bilhassa pasif elemanlar(recoil shoulders)işlenmiş olsun,zira aynı kiiltlemeyi boss purdey h&h,fransızların çoğu hatta browning winchester hatta hatta blaser de ufak tefek nüans farkları ile beraber kullanıyor :)...

Çelik meselesi o kadar ikinci üçüncü planda ki;en giriş seviyesi modelde ki çelik bile yeterli şartı sağlayan bir çelik,cr,moi excelsior nitelikli bir çelik ve aynı çeliğe itimadını üst so modellerin de de arasıra kullanmakla kalmıyor nadiren de olsa cermen çeliğini s serisi Berettalarda da kullandığı görülüyor nitekim ilanlarda var bir tane s58 :)...

Beretta nın problemi seri üretimini bir nizam intizama sokması ve çalışma disiplinini yeniden eski ciddiyetine kavuşturması zorunluluğu :)...Çelik melik çok çok tali,hatta mevzusu olmayacak konular :)... 
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #49 : 30 Eylül 2016, 00:11:53 »
Sizi anlayışla karşılıyorum Kamil Bey. Tabii Mercedes örneği biraz uygunsuz olmuş ama sonuç olarak ucuz Mercedes de Mercedes

Konuyu otomobille izah etmek işi biraz daha ilginçleştirmiş. (Aşağıdaki iki araba modelini yukarıda bahsi geçen iki sınıf tüfekle eşleştirme işine ben hiç müdahil olmadan tamamen size bırakarak insafınızı görmek istiyorum.

Morgan (Seri üretim değildir.)

Vicdanıma bakıyorum :angel:...O iki otomobil arasındaki farktan çok daha az fark görüyorum (namuslu bir banttan çıkmış olma kaydı ile)bir 687 ile misal bir purdey over under(veya so beretta) arasında,bana göre çok çok iki misli daha iyi ama fiyat farkı 50 misli belki de :angel: :)...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Fatih YAZICI