Gönderen Konu: büyük huğlu 01lux conkuest  (Okunma sayısı 17258 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bayram ÖZER 15

• AvlakForum Üye
  • *
büyük huğlu 01lux conkuest
« : 25 Mart 2011, 14:47:55 »
arkadaşlar merhaba ben büyük huğlu conkuest lux almayı düşünüyorum bu tüfeği kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim birde namlu boyuna karar veremedim 66mı 71mi şimdiden teşekkürler
Bayram ÖZER
1971-Burdur

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: büyük huğlu 01lux conkuest
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2011, 15:10:44 »
bayram "büyük huglu otomatik yapmış" başlıgını bul o başlık altında bu modelle ilgili paylaşımlar mevcut....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 26 Mart 2011, 02:15:25 »
66 nm lusunu kaçırma al...2 sezondur kullanıyorum...eksileri:dipçik düşüktü,ayar pulu ile hallettim.1cm kadar kısaydı dipçik arka takviye kauçuğuyla halloldu..artıları:yerli fişek olarak ne atarsan at...yavaşçalar fişeği ve kış avında mega ya bayılıyor..mega da yerli...domuz kurşununda rc ile çok iyi sonuç veriyor...1 defa tutukluk yaptı oda  benim yüzümden ördekte mekanimaya çamur kaçırdım...huğludaki firması çok çok iyi...mustafa ve çetin mert i her saat ara sorularına yanıt bul...24 gr fişekle bile dikiş makinası gibi çalışıyor...selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Mehmet UZUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2011, 19:02:40 »
ahmet bey bu açıklama süperrrrrr   harikasınız  ben de bir conkuest kullanıcısı olarak bu kadar açık anlatamazdım :)))
Mehmet UZUN
1978 kütahya

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2011, 01:58:20 »
teşekkürler mehmet..ben kurşun atmaya kıyamadığım için birde hatsan veya armsan phenoma düşünüyorum,conkuest uçar avları için bitirim...zaten 7  tane oldu arkadaşlarla sahip olduğumuz conkuest sayısı..selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Mehmet UZUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2011, 20:05:34 »
aslm  ahmet bey
kurşun atmaya kıyamadıgınızı söylüyorsunuz hiç düşünmeden atabilirsiniz. Kendim tüfegimle çok defa kurşun attım hemde 3 no şokla hiç bir sorunla karşılşmadım. benim bi huyum var kurusun :)) her av bitiminde en az 2-3 kurşun atarımmm alışkanlık işde.... normalde 3 no şok kurşun şoku deildir ama araştırdımmm ideal şok oldugunu kurşunada saçmayada güvenle kullanılabilecek şokmuşşş sıkıntı yok... rastgelee selamlar.
Mehmet UZUN
1978 kütahya

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2011, 21:33:00 »
O zaman şu Conkuest kullananların bir yorumunu alalım :) Domuz kurşunu atarken arpacığı nasıl hizalıyorsunuz? Nasıl nişan alınca nereye vuruyor?

Eğer slug namlu ile atıyorsanız sorduğumu unutun. Normal namlu için öğrenmek istedim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2011, 19:53:08 »
 volkan abi conkuest için söylüyorum..bendeki model slug namlu değil..düz şeritli..50 metredeki bir küçük su şişesinin alt noktasına nişan alırsam orta veya az üstünden(kapağa yakın) vuruyor...alt kaçırmıyor..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #8 : 14 Ağustos 2011, 13:24:39 »
50 m den ufak su şişesini ortasından vuruyorsun, yanlara kaçmıyor. Güzel. Ok gibi namlusu varmış. Şeridi hiç görmeden sadece arpacığı görerek atıyorsun herhalde. O kadar üst vuruş namlu hareketinden olabilir.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 15 Ağustos 2011, 01:27:46 »
abi üst vurma işi baştan bana çok tuhaf geldi...atış hocamızı aradım hemen..cevabı aynen şöyle oldu..domuz avında çoğu avcı domuzu görünce arpacığı unutur ve alt kaçırır..elindeki tüfekle arpacık takibi ile üst atıyorsan domuza görerek atış yani arpacığı unutarak atış rahatlıkla yapabilirsin dedi..ben ördek avcısıyım...hiç anlamadığım halde geçen yıl 3 tane domuz vurdum...vurduktan sonra anladımki domuz işi tüfek bilek yürek işiymiş..şimdi ekim ayı domuz avına can atıyorum...selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Mehmet UZUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2011, 23:39:44 »
mhb volkan abi ben domuz avcısı deilim. ama kurşun atmayıda seviyorum benim namlumda sulug namlu deil ama ben hedefi arpacıkla hizaladımmı vuruyorum.alt üst sorunu fazla olmadı bu güne dek gayette güzel atışlar yaptım AHMET arkadaşıma tamamen katılıyorum 50-60 mt lerde hedefin altını gördügümde orta kısımlarını vuruyorum. burada söylemek istedigim conkuestin sürümü çok iyi abi....selamlar.
Mehmet UZUN
1978 kütahya

Çevrimdışı Hüseyin BORUCU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 21 Aralık 2011, 00:15:00 »
arkadaslar bende conkuest lüx aldım simdiye kadar elimde 20 ye yakın tüfek gecti boyle süper bir tüfek görmedim ilk sezon avımdı keklik vurdum tavsan vurdum ördek vurdum hava sartı barut gıramajı aramaksızın calıstı hiç kıstırma sorun yasamadım vurdugum avlarıda hepsini tıpaladı yanı namlu kalitesi ve mekanizması cok iyi bir işcilikle yapılmıs herkese tavsiye ederim bayici arkadasım garenti 2 yılsa kendide 2 yıl verdi toplam 4 yıl garentili  o kadar bayiciler arkasında duruyor artık yorum biz kullanıcılarda slm
Hüseyin BORUCU
 ISPARTA

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 21 Aralık 2011, 00:19:33 »
Hüseyin hayırlı olsun..yerli ME-CA fişeği tavsiye ederim..selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 21 Aralık 2011, 00:41:27 »
tesekkürler ahmet kardes bu tüfek için arkadaslar bp tavsiye etmişti gercekten biraz kullandım cok kuvvetli geliyor  önerini dikkate alacagım bp de iyi bence slm
bir sey paylasayım yazmadım ilk yorumumda
gecenlerde avdaydım yine keklik kalktı 3 nm sok vardı 6 nm fişek biraz saldım ilk sıkıda vuramadım ikincide vurdum avı aldım merakla inceledi inanırmısınız yalan degil bir tane sacma degmiş fitilleyerek bunu gören arkadaslarım bu hafata 3 tane  conkuest lüx aldı elindeki vursanı rusu ata yı satmak sartıyla bu markalar içerisinde fikirlerini degistiren benim avdı arkadaslarında hosuna gitti tekrar tavsiye ederim hem uygun hemde memnun ediçi bir yerli tüfek ras gele slmlar
Hüseyin BORUCU
 ISPARTA

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 21 Aralık 2011, 00:53:59 »
kardeş conkuest saçmayı biraz toplu atar,bendeki öyle,ben genelde 4 şok kullanırım,yaz kış hiç değiştirmeden hep 5 şok kullanan bile var..B&P bu tüfek için sert geliyor,32 gramı geçmeyen me-ca lardan bir dene..imperialde güzel sonuç veriyor..selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Yusuf BUNCUK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 21 Aralık 2011, 05:26:52 »
11-12 senedir  bölgemizde en yaygın kullanılan tüfektir. Mekanızma kilit kırma sorunu dısında sorun cıkarmaz..Fabrıka malının arkasındadır.Her konuda,parça değişim bakım ücretsiz gerçekleşir...

Fiyatına göre Tavsıye edecegım bir tufektir.
Yusuf BUNCUK
1967-Sakarya

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 22 Aralık 2011, 01:05:59 »
11-12 senedir  bölgemizde en yaygın kullanılan tüfektir. Mekanızma kilit kırma sorunu dısında sorun cıkarmaz..Fabrıka malının arkasındadır.Her konuda,parça değişim bakım ücretsiz gerçekleşir...

Fiyatına göre Tavsıye edecegım bir tufektir.
evet abi..çoğu parçayı ücretsiz değiştiriyorlar..ama bu fiyata göre güzel tüfek..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 25 Aralık 2011, 00:48:29 »
slm arkadaslar bugün 2 keklik 1 tavsan vurdum  arkadaslar menzil olarak sacma acısı yada vurunca  ava zarar verisi süper sizlerede bol sans ras gele
Hüseyin BORUCU
 ISPARTA

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 01 Eylül 2013, 21:19:34 »
sabahın beşinde kalkarsın , ava gidersin , çifteyle 32 gram bp -  rc  karışık  6 - 7 numara saçmalı fişeklerden 15 tane atarsın , avucunu yalarsın , kızarsın  eve gelirsin .   hemen fişek ve tüfek değiştirirsin , büyük huğlu conkuest otomatiğini ve 34 gram 5 no mirage fişeği alırsın , tekrar ava gidersin ,  bir tek kuş görürsün  , bi çakarsın , kuş çaput , havada ölür , kanı bile akmaz  . . .  memnun kalırsın . .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 01 Eylül 2013, 23:00:03 »
ne tüfekmiş herkes memnun ama huğlu başında farklı isimle .....huğlu merkasını kulklanan firmalara dava açacağını söylüyordu artık ne yaptılar bilmiyorum bence sonuş çıkmaz gibi
birçok markanın başına öz kullananvar birşey olmuyor ben bir inceleyeyim belki alırım
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı İlker İPÇİOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 13 Ağustos 2014, 15:19:50 »
Bende de 66 namlusu var ilk çıktığında almıştım bugüne kadar sadece 1 kez kilit kırdı onun dışında çok marka yerli yabancı farklı gramajlarda farklı avlarda bir sürü fişek kullandım maşallah daha tutukluk yapmadı uçar avcılarına kesinlikle tavsiye ederim.
1982 samsun

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 13 Ağustos 2014, 15:43:53 »
sabahın beşinde kalkarsın , ava gidersin , çifteyle 32 gram bp -  rc  karışık  6 - 7 numara saçmalı fişeklerden 15 tane atarsın , avucunu yalarsın , kızarsın  eve gelirsin .   hemen fişek ve tüfek değiştirirsin , büyük huğlu conkuest otomatiğini ve 34 gram 5 no mirage fişeği alırsın , tekrar ava gidersin ,  bir tek kuş görürsün  , bi çakarsın , kuş çaput , havada ölür , kanı bile akmaz  . . .  memnun kalırsın . .

güzelmiş.

Çevrimdışı Atila KAĞNICI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 13 Ağustos 2014, 16:17:56 »
bayide gördüm çok güzel tüfek dengeli sağlam duruyo fakat avda nasıldır bilimiyorum
Atila KAĞNICI
1981AFYONKARAHİSAR

Çevrimdışı Utku ÖZTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 13 Ağustos 2014, 17:17:23 »

Yaklaşık 7 8 yıldır kullanıyoruz, gayet kullanışlı ve güzel bir tüfek conkuest lux. Keklik ve tavşan avlarında hiç beni üzmedi. Uçarcı bir avcının memnun olacağına eminim. Hiç servise gitmedi şimdiye dek, tutukluk da yapmadı.  24 gram ve üzeri bütün fişeklerle çalışabiliyor. Av amaçlı kullanacak bütün alıcılara tavsiye ederim..

Saygılar..
Benelli Raffaello Deluxe..
 Franchi Affinity Wood..
 Akdaş Ak-212w..

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 13 Ağustos 2014, 18:38:41 »
Büyük Huğlu otomatik av tüfeliernin modeller arasında bi fark varmı arkadaşlar..avdaki tesiri açısından..ya da şu modeli daha iyi bu modeli o kadar değil dediğimiz..kullanan arkadaşlar varsa eğer bi yorum alırsak sevinirim..ben bi yerden baktım otomatiklerine ultra serisi en pahalısı gibi geldi..diğerlerinden farkı ne merak ettim.