Gönderen Konu: Koskoca Armsan’sınız ama tüfekler hakkında bilgi verebilecek kimse yok firmanızda  (Okunma sayısı 3286 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali KAZIRLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Dün 18:20 de Armsan’ı aradım mesai saati 18:00 da sona erdiğinden güvenlik yanıtladı telefonu bana bir numara verdi Armsan yetkili bayisinin buradan bilgi alabilirsiniz dedi. Aradım, telefonu açan kişi benim bilgim yok bilgi için Armsan’ı arayım dedi. 5 dk. Önce Armsan’ı aradım operatör açtı ve tüfekler hakkında bilgi sahibi olan Hikmet Bey yıllık izinde oldugundan Pazartesi arar mısınız dedi. Koskocaman diye bildiğimiz Armsan’ da bilgi verebilecek bir yetkili olmaz mı? Ben İthal tüfek almayı düşünen birisiyken Armsan ile ilgili olumlu yorumları okuyunca Armsan yarı otomatik tüfek almaya karar verdim ama karşınızda bir merdiven altı firmanın tutumuna benzeyen bir firma ile karşılaşınca ister istemez sorguluyorsunuz kendinizi. Acaba doğru mu yapıyorum? Tüfekte problem oldugunda karşımda satıl sonrası destek bulabilecek miyim diye. Sonra da avcı arkadaşlar forumlarda yerli tüfeği övüyor. Bu işler Ar-ge aşamasından satış sonrası destek aşamasına kadar bir bütündür. Bu zincirin halkalarından birinde eksiklik olsun bütün emeğinizi çöpe atarsınız yanlış algıyı düzeltemezsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1974 - İstanbul

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Faruk KOCAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
abi aynen maalesef nerdeyse tüm firmalarımızın tutumları çok sert, problem oluyor ilgilenen sıkıntılı, bilgi alamak istiyorsun hangi numaraya gönderdikleri belli değil, herkes birbirine paslıyor, internet siteleride o kadar kötü ki, hiç bir bilgi paylaşımı yok, insanı soğutmak için yapıyorlar herhalde.
Faruk BAĞCI 1980
Elif Matbaa - ÇAN
0542 407 17 17
Süperpoze
Otomatik

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Öncelikle geçmiş olsun Sn KIZARLAR.
ARMSAN PARAGON tüfeğimde de aynı sorunları yaşayan birisi olarak yaşananlara hiç şâşırmadım desem yalan olmaz.
Arıyorum müşteri hizmetlerini çay molası diyorlar.Tekrar arıyorum öğlen yemeği diyorlar.
Diyorum ki beni arasınlar tembihleye tembihleye söylememe rağmen aramıyorlardı.
Neredeyse bir günümü ve planımı ARMSAN dan arayacaklar da görüşceğiz diye ayarlamaya çalışmıştım.
Dahası en son telefona bağlanan kişi Hikmet bey di.
Tüfekteki yamuk atma sorununu kabul etmesine rağmen  bu tüfek bizim fabrikadan çıkmış olamaz dedi.
İmkanı yok mümkün değil dedi.
Tüfeği düşürdüğümü, namlunun ezik şeridin yamuk olduğunu söyledi.

Benim tüfeğime ne yaptınız dedim.Namlu değişecek cevabı beklerken, düzelttik  dediler.
Bende namlunun düzeltilebilecek bir şeyi olmadığını eğer böyle bir şey olsaydı Perazzi firmasının Her 100 namludan 40 tanesi direk çöpe attıklarını ve fiyatlarının bu yüzden yüksek olduğunu söyledim ve Perazzi bu düzeltme işini bilmiyor mu diye sordum?

Hikmet Bey buyurdu ki
Onlar iki namlulu tüfek yapıyor ve namlu birleştirmede hata yapmak daha fazla ihtimalli !!!!!!
Yahu adam iki namluyu birleştiriyor hata oranı yüksek olabilir diyorsun ,siz kendiniz tek namlusu düzgün atan tüfek yapamıyorsunuz.😂😂😂😂😂
Bizim tüfeğimiz bu şekilde fabrikadan çıkamaz diyorsunuz bende soruyorum bu tüfeği bir nişan hattında  denediniz mi diye ? Yok hayır denemedik diyorlar.😁😁😁
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
Yazık.Görseli bu kadar iyi olan bir tüfeği üretmiş bir firmaya bu tutumlar hiç yakışmadı
Ben bir daha armsan ı eve bile sokmam.
Bedava verseler üstüne para verir başka marka tercih ederim...
Not : Tüfeğimi şu an da sorunsuz olarak kullansamda bu olayı bir türlü hazmedemiyorum.
Alacak arkadaşlara da tavsiye etmiyorum...

« Son Düzenleme: 07 Eylül 2017, 13:24:14 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Ali KAZIRLAR

• AvlakForum Üye
  • *
Lafa gelince dünya çapında kaliteli ürün yapıyoruz diyorlar ama maalesef her şey üretim teknolojisi değil, ürünün arkasında durmak ve gerekli servisi vermek daha önemli, bunun için A dan Z ye bütün birimlerin aynı strateji ile müşteriye davranması gerekiyor. Sonra neden 20-30 yıllık İtalyan tüfeğe bu kadar çok para ödüyorsunuz diye eleştiriyorlar. Adamlar 500 senedir ürününün arkasında dipçik gibi duruyorlar gel de ithal tüfek alma şimdi.

1974 - İstanbul

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
Armsan 612 redline kullanıyorum, daha önce kundağa kamuflaj kaplama yaptırmak için gönderdim ücretsiz kaplama ve bakım yapıp geri gönderdiler bi arkadaşında dipçik ve el kundağını ücretsiz değiştirmişlerdi, teknik sorun yaşamadığım için bi sıkıntım olmadı ama aradığımda hikmet bey yok haftaya arayın cümlesini çok duydum..sanırım başka servis yetkilisi yok firmada
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Faruk KOCAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
av camiasında sıklıkla duyar oldum, şu laf herhalde bizide bulacak. (ikinci el-sıfır farketmez) tüfek işini bitirdim, çünkü avrupa tüfek aldım. rastgeleyin
Faruk BAĞCI 1980
Elif Matbaa - ÇAN
0542 407 17 17
Süperpoze
Otomatik

Çevrimdışı Ercan TURYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • CANSA CAN, KANSA KAN, YETER Kİ SEN DALGALAN.
Kimi sıkıntı yaşıyor kimi çok iyi konuşuyor her fimadan olağan şeyler.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Armsan Phenoma Bronz Otomatik
  • Akus Hunter Lux Süperpoze
1988 - Bursa

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Daha önce de dedim, yine diyeceğim. Bir kaç istisna hariç ne yerli tüfeklere, ne onları üretenlere ne de satanlara zerre kadar güvenim yok. Merdiven altı imalatçılar var ya, onlar en delikanlısı bir bakıma, desteklediğimden değil, adamlar bu paraya bu tüfek diyorlar. O malları alan zaten arkasında müşteri hizmetleri, servis vs aramıyor. Midemi asıl bulandıran şu "kurumsal merdiven altıcılar", faturalı dolandırıcılar, resmi kazıkçılar. Ar-Ge neymiş, kalite kontrol neymiş?!? Baka baka yapıp, yaptık oldu diyorlar. Tüfeğin "T"sinden de anlamadıklarına eminim bir çoğunun. "Bu sefer yapacağız!" diyorlar :D Yahu sana yeniden icat çıkar diyen mi var? İşin tekniği ortada, git araştır bir zahmet.
Yerli tüfek tamamen şans işi. Oldu da kazara banttan düzgün tüfek çıktıysa ve sana denk geldiyse iyi. Yoksa halimiz duman. Suat Hocamızın paragon serüveni günlerce bizim bile karnımızı ağrıttı burada. Biraz edep ya! Hele ilk defa tüfek alanların durumu hepten sakat. Belki tüfek yamuk atıyor, ama arkadaş acemiyim diye kusuru kendinde arıyor. İşin aslını öğrenene kadar... Piyasadaki tüfeklerin çoğu son kullanıcı değil "ilk kullanıcı" ürünü. Giydirebildiğimiz yere kadar hesabı, ya tutarsa, adını siz koyun.
Ben yabancı hayranı değilim. İşini hakkıyla yapanın hayranıyım. Neymiş efendim 3B bozmuş... Bütün kullananlar biliyor bozduğunu. Ama Türkiye'deki tüfek firmalarını topla, beşle çarp, başının üstünde üç kere çevirip üfle; yine de o bozulan hallerine erişemezler. O zihniyet yok çünkü bunlarda. Yerli A tüfeği 2000 TL, 3B'nin en güzel B'sinin :D tüfeği 5000 TL. Hangisi pahalı? Tabii ki A tüfeği. Parasının tüfeği değil çünkü. Bak ne dediler Suat Hocama? "Tüfeği düşürmüşsün!!!" 2000 TL'ye bu var işte. Tüfek almıyorsun, başına iş alıyorsun. Üzerine ararsın adamları bir sıkıntı olduğunda, adam yerine koymazlar seni.

Üzülüyorum yerlilere böyle yüklenince ama yerlilerin de şu hali çok canımı sıkıyor. Hiç kimsenin bir insanın hevesini kursağında bırakmaya hakkı yoktur! Hele kendi paranla. Yerli mi? Yer'liyiz deyip yiyoruz, n'apalım.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2017, 18:40:44 Gönderen: İbrahim TUTKUN »
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
açılan başlık dikkatimi çekti koskoca ve armsan kelimesi geldim geçtim .kafama takıldı ne olabilir ki dedim bakayım şuna döndüm baktım ilk yorumun bile tamamını okumadım .yanlış anlaşılmasın konu çok ilgi çekici olmadığından insanların yorumlarıyla ilgili birşey değil .arkadaş avrupa tüfek alacaktım çok anlattılar diye yazmış eyvah diyorum eyvah nerde kullanıyoruz ney atıyoruz yada bizde mi sorun var neyi göremiyoruz .marka saymıyorum hangi avrupa tüfek ile bir arada gecer adı anlayamıyorum .ulaşamamak yada muhatap bulamamak onlar işin en basiti ,artık gülmek istemiyorum ağlanacak halimize ...
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Ali KAZIRLAR

• AvlakForum Üye
  • *
Forum sitelerindeki yorumların hemen hemen hepsini dikkatlice okudum Avrupa tüfeğe neden o kadar para verelim resmen enayilik diyen çok büyük bir kesim var. Sanırım bu iş avcılığa ve kullanılan malzemeye bakıl açısıyla ilgili bir durum. Aslen İstanbul’da yaşıyorum 15 gün için Kayseri’ye geldim. Burada yaşayan bazı kişilerle bıldırcın avına gittik hepsi yerli marka tüfek kullanıyor ben Beretta ya da Browning dediğimde oooo çok para ya al bir Huğlu gitsin diye tavsiyede bulunuyorlar. Anladım ki Anadolu’da avcılığa bakış açısı benim İstanbul’dan baktığımdan daha farklı. Dipçik ayarı filan diyorum o neymiş diyorlar alacan tüfeği atacan diyorlar. Yani ben kendi adıma biraz daha profesyonel baktığımı sanıyorum ama buradakiler biraz daha kara düzen olarak bakıyorlar. Av bayileri bile aynı şekilde sizi yönlendiriyorlar. CEO Trust önerdi, süper tüfekmiş. Dedim ki çok yeni henüz kullanıcılardan yorumlar gelmemiş neye göre süper dedim. Cevap yok. Çok para olduğu için avcılar sevmezmiş ucuz olacakmış tüfek. Bana verilen cevap buydu.

1974 - İstanbul

Çevrimdışı Ercan TURYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • CANSA CAN, KANSA KAN, YETER Kİ SEN DALGALAN.
İnsanımızda araştırmak yok işin başında yanlış yapıyoruz. Uluyu dinlemeyen ulur der atalarımız.  Herkesin gönlünce olsun.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Armsan Phenoma Bronz Otomatik
  • Akus Hunter Lux Süperpoze
1988 - Bursa

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 ben şunuda merak ediyorum,

firmalar ts veya iso yeterliliklerini nasıl alıyor ve sonrası bu gibi maruzatlar karşısında işlevsel değilmi kurallar veya laçkalığa karşı yaptırım kuvvetleri denetim mekanizması işlemezken tüketici neden ayıplı ürünle karşılaşıyor yukarda verilen ''perazzi 100 namludan 40 ını çöpe atıyor'' örneğinde olduğu gibi e buda merdiven altı bir marka deiğlki.

silkelenmek lazım farkındalıklar görecelimi bilmiyorum gülerken ağlamak gibi bişey,

geçmiş olsun ali bey kardeşim umarım problemin seni mutlu edecek değerde bir an evvel düzelir ve bu son olur ağız tadında daha nice güzel bir avcılık dünyası hayalleri ve ümidiyle hoşça ve esen kalınız.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN