Gönderen Konu: WİNCHESTER FİELD BLACK SHADOW NEW YORUMLARINIZ LÜTFEN  (Okunma sayısı 36058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: WİNCHESTER FİELD BLACK SHADOW NEW YORUMLARINIZ LÜTFEN
« Yanıtla #50 : 30 Aralık 2013, 12:36:18 »
yağdan yapıyor olabilir. eğer wd 40 falan sıkıyosan tetiğe gitmeden önce. ondan olabilir çünkü soğukta donuyor. tetik tertibatını söktürt güzelce temizlet yağ kalmasın. sonra öyle kullan muhtemelen sorun tetikte
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 30 Aralık 2013, 12:55:23 »
tetik yayıyla ilgilidir büyük ihtimal eskiden benim tüfekte bazen kapsülde iz yapıyodu ama patlatmıyodu tetik yayında yağ birikip donmuş temizleyince düzeldi
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 30 Aralık 2013, 13:20:20 »
Hem mazotta beklet, arkasına balata temizleyiciyi bol sık, veya solvent falan birde öyle dene bakalım
bakacaz bu hafta. bu gidişle ya yeni aldığım poze ile yada çiftem ile gidecem . hem daha az fişek atarım hemde  vurma sayım azalır:))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 30 Aralık 2013, 13:21:15 »
yağdan yapıyor olabilir. eğer wd 40 falan sıkıyosan tetiğe gitmeden önce. ondan olabilir çünkü soğukta donuyor. tetik tertibatını söktürt güzelce temizlet yağ kalmasın. sonra öyle kullan muhtemelen sorun tetikte
  yaa dostum bi abimiz donmaz diyor wd 40 evet temizlik esnasında sıkıyorum . kesinlikle donmaz diyor mühendis abide
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 30 Aralık 2013, 13:22:05 »
tetik yayıyla ilgilidir büyük ihtimal eskiden benim tüfekte bazen kapsülde iz yapıyodu ama patlatmıyodu tetik yayında yağ birikip donmuş temizleyince düzeldi
evet kardeşim benim düşüncemde öyle
mekanızma içini iyice temizlnemsi yağ pas pis temöziliği yapılınca düzaelir diye düşünmyorum
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #55 : 30 Aralık 2013, 13:35:07 »
remıngtondan şaşma derim
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 30 Aralık 2013, 13:43:26 »
donuyor ya kim nederse desin.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 30 Aralık 2013, 14:04:31 »
remıngtondan şaşma derim
bakalım kardeş ördek katili 1187 diyor herkez ve sen vede görüntüsü harika seviyorum bend e. sadece eksi yani ağır ama oda sağlam olduğunu göçsteriyor
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 30 Aralık 2013, 14:05:21 »
donuyor ya kim nederse desin.
vala bende öyle sezinledim izlenimlerim öyle ama abimiz donmaz diyor. mühendis kendisi. murat abi bu avlakda üye oda wd40 o iyidir diyor
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 30 Aralık 2013, 14:17:56 »
sen boşver yağı falan tüfeğin dermanı mazottur gerisi hikaye. unutma bu tavsiyemi
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 30 Aralık 2013, 14:57:49 »
sen boşver yağı falan tüfeğin dermanı mazottur gerisi hikaye. unutma bu tavsiyemi
  vala çokkkkkkkkkkkkkkkkk çulluk çokkkkkkkkk bıldrıcın çokkkkkkk ördek vurdu bu tüfek . dediğin gibi attığı fişeğin haddi hesabı yoktur ama hala ilk günki kadar temiz görünüşü. ama ne oldu ise 2 hafta önce avda sorun yapmaya başladıo. ama hata bende direk sarsılama gönderceğime burdaki ustlara verdim yapılsın di.ye ama anlamadığım her zaman yapmıyor av boyunca 3 kere yaptı mesela 3 kutu fişek attım 3 fişekde yaptı sadece
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 30 Aralık 2013, 15:10:55 »
Aynısı benim tüfekte olmuştu adem..Tetik tertibatını söküp baktın mı? Benim tetik tertibatında 3 yerde kırık çıkmıştı..Sonra şakır şakır çalıştı tüfek..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #63 : 30 Aralık 2013, 15:11:18 »
Sayın Koca,
Tüfeğinizde yıpranmışlık ve buna bağlı size veya çevrenize zarar verebilecek bir durum söz konusu olmadığına göre değiştirmeyi düşünmeyiniz..20 Yıldır memnuniyetle kullanılmış herşeyin bakıma yada parça değişikliğine ihtiyacı olabilir..
Sonra çok ararsınız tüfeğinizi..Direkt yollayınız Sarsılmaza...
Remington asla göründüğü kadar sağlam bir tüfek değildir..Fişek yatağı berelenmesi, Slug namlularda yarılma sorunu Bir mimar abimin tüfeği yarıldı !  -FİRMA KABUL EDİYOR!- Versamax ın toplatılmasının üzerine Amerikadaki adı Rustmatic yani küf makinesi..:)
Randy Wakeman ın sitesinde What İs The Most Reliable Autoloading Shotgun isimli makale var..Arjantinde yıllık 6 milyon fişek tüketen Hayes and Hayes Outdoor diye..Onun Sahibiyle yapılmış bir söyleşi..
Bir okuyun isterseniz..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #64 : 30 Aralık 2013, 15:48:14 »
[/url]  tüfeğimin yptığı hata bu. 1 fişek patladı 2 tetik düştüğü halşde patlatmadı .
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #65 : 30 Aralık 2013, 15:51:25 »
İğne düşüyor gibi sanki, yay özelliğini yitirmiş veya dediğin gibi kir pas tutmuş olabilir adem kardeşim.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 30 Aralık 2013, 16:44:26 »
İğne düşüyor gibi sanki, yay özelliğini yitirmiş veya dediğin gibi kir pas tutmuş olabilir adem kardeşim.
abii vala anlamadım. hani desemki iğneden hiç basmaz . dediğimiz gibi yay içideki sıkıntı olamuş olabailir. yada horoz iğneye vuran pas varsa ağır çalıştığı için yeterli hızda vurmuyor arasıra iğneye
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #67 : 30 Aralık 2013, 22:47:42 »
yolla tufegi okutayim
1962 SAMSUN 55-- United states

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #68 : 30 Aralık 2013, 22:57:33 »
kardeşim winchester güzel tüfek. iyi marka fişeklerle yüksek gr atarsan iyi sonuç alırsın. winchester ve brownınglerin tek kusuru piston başka sorunu yok.ben öldürmeyen backbore namlu ile 70 80 metrelerden keklik aldığımı ve şevrotenle 50  60 metrelerden azılı yıkdığımı sen daha iyi biliyosun bilmem anlatabildimmi.ama sana güzel bir benelli gider hatta ben sana buldum bile benelli m1 ):
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Bessim KURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #69 : 08 Şubat 2014, 13:18:45 »
Herkese selamlar.
sx3 için bu kadar subjektif değerlendirmeyi hiç şahit olacağımı tahmin etmezdim maalesef.  kendim affinity kullanıcısıyım. lakin koskoca Fn grubunun ürettiği bir tüfeği mesnetsiz verilerle karalamak doğru değil bence. Örneğin, adamın elinde sx3 var ördek gökten kaç metre bilinmeyen bir mesafeden geçiyor (belkide 80-100 metre) tüfeğin içinde 32 gr bbir fişek, atıyor vuramıyor. hemen yapıştır. sx3 vurmuyor. yada elinde bir franchi yada benelli, ördek 40 metreden geçiyor patlatıyor ve düşüyor, hemen yapıştır. kinetik tüfek mükemmel, acayip kemik kırıyor :) bunlar bence tam bir komedi bakkalı.
ben şahsen elde ettiğim veriler ışığında her iki namlu çeşidini objektif testlere tabi tuttuk. bu denilenler kadar hiç bir zaman bir fark oluşturmaz. lakin 18.3 -18.4 iç çaplı ve benelli gurunun ürettiği crio şoklar düşük gramajda daha başarılı sonuç verdiği buna rağmen yüksek gramajlardada daha başarısız olduğu bilinen bir olgudur. öbür tarafta bulunan 18.8 iç çaplı Fn grubunun ürettiği tüfekler de yüksek gramajda daha başarılı olduğunu zaten kedi resmi açıklamalarında belirtiyorlar. ama bunlar hiç bir zaman yorumlarda denildiği kadar farkedilecek miktarlarda değildir. bugün zaten -10 derecede bir ördek avına herhalde kimse 28 yada 32 gr ile ava gitmez. en azından 36 gr kullanmak doğru olacaktır. bu durumda 18.8 namlunun iş yapmaması gibi bir durum yoktur.
herkese selamlar bol avlar.
Bessim KURT
1978 zonguldak

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #70 : 08 Şubat 2014, 13:40:57 »
İyi tüfek marka ve modeli YOKTUR!
İyi veya kötü tüfekler vardır!
Aynı seride üretilmiş hiçbir aynı marka model tüfeğin pattern ve penetrasyonu aynı değildir..Birçoğunun çelik alaşımı,yoğunluğu,namlu iç çapı ve birleştirme konisi uzunluğu da aynı değildir..
Eldeki tüfek iyi ise daha iyiyi aramanın mantığı yoktur..Dimyada pirince giderken eldeki bulgurdan olmak hikayesi kaçınılmaz son oluyor..
Eniyi mühimmat,en özel şoklarla 50 metrede bile avı vurmak ve ele geçirmek TEVAFUKLARA kalıyor..
İnsanlar ya metreyi bilmiyor ya ölçmeyi bilmiyor..
Ne backboredlar ağır doluyu ve iri taneli saçmayı seviyor nede dar namlular sevmiyor..Tüfeklerin pattern ve penetrasyonları bireyseldir..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #71 : 08 Şubat 2014, 17:27:04 »
İyi tüfek marka ve modeli YOKTUR!
İyi veya kötü tüfekler vardır!
Aynı seride üretilmiş hiçbir aynı marka model tüfeğin pattern ve penetrasyonu aynı değildir..Birçoğunun çelik alaşımı,yoğunluğu,namlu iç çapı ve birleştirme konisi uzunluğu da aynı değildir..
Eldeki tüfek iyi ise daha iyiyi aramanın mantığı yoktur..Dimyada pirince giderken eldeki bulgurdan olmak hikayesi kaçınılmaz son oluyor..
Eniyi mühimmat,en özel şoklarla 50 metrede bile avı vurmak ve ele geçirmek TEVAFUKLARA kalıyor..
İnsanlar ya metreyi bilmiyor ya ölçmeyi bilmiyor..
Ne backboredlar ağır doluyu ve iri taneli saçmayı seviyor nede dar namlular sevmiyor..Tüfeklerin pattern ve penetrasyonları bireyseldir..
Selam ve saygılarımla
SEVGİLİ TUNCAY
Yine son noktayı koymuşsun HER TÜFEĞİN KENDİNE ÖZEL BİR RUHU VAR VESSELAM.....
5000 TL ,lik tüfeklede ,,, 500 TL lik tüfeklede av yapılıyor sonuçta sen yeterki elindeki tüfeğin özelliklerini bil ,,kullandığın mühimmatın özelliklerini bil ve bu mühimmata güven,, birde tüfek atacağın mesafeyi iyi tahmin et ,, ve EN ÖNEMLİSİDE İYİ TÜFEK AT her av çok çok rahat yapılıyor..
şimdi tüm bu tür tartışmalar ışığında rahmetli babamın <<OĞLUM KABAHAT NE TÜFEKTEDİR,, NEDE FİŞEKTE,, ARKASINDAKİ ........ ŞEKTEDİR. ........ ŞEKTE..>>nasihatını hiç göz ardı etmemek lazım....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #72 : 08 Şubat 2014, 17:57:42 »
  vala herkez birşey söylüyor ama sürekli sıfır yakın tüfeklerin satılıdğını görüyoruz.  neden satılıyor sıfır alınmış tüfekler. farklı farklı ilanlar var bu tüfek ile ilgili satılık demekki var bi sıkıntı. sıfır olan tüfek neden satılır başka zararına . düşünmezk lazım
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Oğuz ÖNAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #73 : 14 Ekim 2014, 21:05:38 »
bende sx3  var gayyet menmunum arkadas atmıştutmuş  FN HERSTAL DE senın kadar akıllı muhedısyok  sen enıyısı gıt orda çalış
DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ-Niğde

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #74 : 31 Ekim 2014, 15:13:41 »
Oğuz Bey Türkçe öğretmenisiniz galiba?

Maşallah imlada çığır açmışsınız.
1982-Mersin